Nors kai kurie mano, kad „veipinimas“ yra geresnė alternatyva rūkymui, nes elektroninėse cigaretės nėra tokių pat toksinų kaip cigaretėse, tai taip pat nėra saugu.
Tiesą sakant, vis daugiau žmonių juos naudojant, atliekama vis daugiau tyrimų apie ilgalaikį ir trumpalaikį jų poveikį sveikatai, ypač jaunimui, rašo unilad.com.
Neigiamas „veipinimo“ poveikis
Kadangi jaunimas ypač mėgsta elektronines cigaretes, „TikTok“ sveikatos ekspertas reguliariai „veipinančius“ žmones įspėja sumažinti šių rūkalų naudojimą.
Dr. Stewartas Beggsas paaiškino, kad tie, kurie per dažnai „veipina“, gali susidurti su „veipinimo liežuviu“.
Jis paaiškino, kad vienas iš mažiau žinomų šalutinių poveikių yra gebėjimo jausti skonį praradimas ir skonio receptorių nuslopinimas.
„Healthline“ ekspertai pažymėjo, kad: „Nors nėra daug paskelbtos mokslinės informacijos apie šią būklę, odontologai ir kiti sveikatos priežiūros specialistai ėmėsi apie tai įspėti socialiniuose tinkluose.
Jie ragina elektroninių cigarečių naudotojus nutraukti arba smarkiai sumažinti jų naudojimą, jei jie susidūrė su šalutiniais poveikiais.“
Dr. S. Beggsas sakė: „Tai iš tiesų plintanti būklė, nes populiarėja vienkartinės elektroninės cigaretės, kurios turi visus tuos absurdiškus skonius.
Žmonės baigia visiškai įnikti į šiuos garintuvus, nuo jų labai, labai džiūsta burna, kartais taip, kad net visiškai prarandamas skonio pojūtis.“
Dr. S. Beggsas paaiškino, kad yra paprastų būdų, kaip kovoti su šiuo šalutiniu poveikiu, nes jis tvirtino, kad „veipinimo liežuvis“ yra laikina būklė.
Tad ko imtis? Jis sakė: „Pirmiausia nustokite rūkyti arba ženkliai sumažinkite rūkymą, nes tai tikrai padės.“
Gydytojas pridūrė, kad dėl to gali būti kalta ir dehidratacija, todėl reikia gerti daugiau vandens ir užtikrinti, kad per dieną gaunamas pakankamas skysčių kiekis.
Jis taip pat pridūrė: „Valykite liežuvį, valykite dantis, naudokite dantų siūlą, liežuvio grandiklį ir pažiūrėkite, kiek tai padės.“
Dr. S. Beggsas pridėjo, kad apskritai geresnė dantų higiena taip pat gali padėti, todėl būtina valyti dantis ir rūpintis burnos sveikata.
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!