Elektroninę cigaretę per pertrauką parūkiusiai septintokei prasidėjo traukuliai, sutriko širdies ritmas. Kad susmukusią mergaitę prilaiko dvi mokinės, per pertrauką pastebėjo mokytoja. 14-metė skubiai išgabenta į ligoninę. 14-metę mergaitę prieš vidurdienį greitosios medikai į ligoninę atvežė tiesiai iš vienos Panevėžio progimnazijos.
Skubios medikų pagalbos septintokei prireikė po kelių pamokų. Mokytoja per pertrauką pastebėjo susmukusią mergaitę, kurią prilaikė dvi mokinės.
„Traukuliai, pykinimas, tachikardija. Mes jau ją, greitoji ją rado sąmoningą, kas buvo iki tol, jeigu buvo traukuliai, tai vadinasi buvo kažkiek ir sąmonės netekimas“, – teigia Panevėžio greitosios medicinos pagalbos stoties vadovė Rūta Ramoškienė.
Įtariama, kad mergaitė sunegalavo per petrauką parūkiusi elektroninę cigaretę.
„Mes tik galėjom daryti prielaidą, tikrai neturėjom net aiškių įrodymų, nei tų įrankių neturėjom. Visai bendruomenei buvo didelis smūgis“, – kalba progimnazijos direktorė Alma Ramoškaitė.
Skubią pagalbą mokykloje suteikę greitosios medikai mokinę nusprendė vežti į ligoninę.
„Vaikas nepilnametis, neaišku, ką jis ten parūkęs, teigia, kad galbūt žolę. Tai čia nėra tie nekalti dūmeliai, kur va patraukėm ir viskas. Tai čia buvo rimta būklė, tai čia buvo reakcija į šitą žolės parūkymą“, – tvirtina R. Ramoškienė.
Pasak medikų, traukuliai – viena pavojingiausių būklių, kurią sukelia narkotinės medžiagos.
„Traukuliai gali sukelti net mirtį, jeigu žmogus negautų tinkamos pagalbos arba įvyktų dėl traukulių nelaimingas atsitikimas, griūvimas“, – sako reanimacijos ir intensyviosios terapijos skyriaus vedėjas Arūnas Valikonis.
Kokių tiksliai narkotinių medžiagų galėjo būti elektroninėje cigaretėje, kol kas neaišku. Paauglių rūkytą elektroninę cigaretę tyrimams paėmė policijos pareigūnai. Gali būti, kad tą pačią cigaretę rūkė ir ligoninėje atsidūrusios mergaitės bendraamžė.
„Tikėtina, kad buvo ir daugiau. Dabar, kiek žinau, ir policija, ir šeima labai bendradarbiauja. Ir pati mergaitė informaciją teikia, kad buvo šalia ir kitų vaikų“, – kalba A. Ramoškaitė.
Medikams nerimą kelią, kad tokių atvejų daugėja. Vien Panevėžio ligoninės statistika iškalbinga.
„Dabar vat metų pradžioje jau įvykių tiek pat, kiek buvo per praeitus metus. Būna, kad vaikai patenka jau nebe pirmą kartą į reanimacijos skyrių, būna pakartotiniai apsinuodijimai“, – teigia A. Valikonis.
„Pasižiūrėkit, kaip dažnai tie atvejai kartojasi. Ištisai, vienas traukuliai, kitas vemia, sąmonė pritemsta, tai tie nepilnamečių atvejai, jie ištisai kartojasi, kartojasi, kartojasi“, – tvirtina R. Ramoškienė.
Trečiadienį į Marijampolės ligoninę pateko, kaip įtariama, elektroninę cigaretę parūkiusi 15-metė. Šį mėnesį medikų pagalbos prireikė ir narkotinėmis medžiagomis apsinuodijusiai 13-metei iš vienos Panevėžio rajono gimnazijos.