eilės pas gydytojus

Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „eilės pas gydytojus“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „eilės pas gydytojus“.

Kalbos dėl mažesnių eilių dalies Seimo neįtikino: nuogąstauja, kad privatininkams dar labiau atrištų rankas

Net kelis kartus teikus balsavimą dėl nesusidarančio balsų skaičiaus antradienį Seime opozicija blokavo įstatymo pataisas, kurios būtų suteikusios daugiau galimybių privačioms įstaigoms išrašyti kompensuojamus vaistus ir siuntimus. Valstybinės ligonių kasos (VLK) vadovo teigimu, šie pakeitimai leistų sumažinti eiles ir sutaupyti pinigų.

Pokyčiai pacientams: receptą vaistams išrašyti galės ne tik gydytojas

Nuo šiol slaugytojai, įvertinę pacientų sveikatos būklę, galės savarankiškai pratęsti gydytojo paskirtą lėtinių ligų gydymą ir išrašyti receptą vaistams. Apie tai pranešė Sveikatos apsaugos ministerija (SAM), plėsdama bendrosios praktikos slaugytojų profesines veiklos sritis.

Pacientai siunta nuo tokių melų: „Apie kokį patekimą pas gydytoją per 30 dienų kalbame?“

Kol Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) giriasi, kad paslaugų apimtys pagaliau grįžo į priešpandeminius laikus, o didžioji dalis pacientų eilėse laukia tiek, kiek numatyta įstatymu, patys pacientai tokias kalbas deda į šuns dienas. Jie piktinasi net metus siekiančiomis eilėmis ir svarsto, ar specialiai nėra stumiami privačios medicinos link.

Už tokį elgesį pacientai turėtų būti baudžiami? Atšovė, kad „tai – mažų mažiausiai žema“

Dėl eilių pas medikus netrumpėjimo ne vienus metus pabarami ir patys pacientai. Skaičiuojama, kad kai kur net kone 20–30 proc. pacientų neatvyksta į vizitą pas gydytoją apie tai iš anksto neįspėję. Tačiau dabar aiškėja, kad neretai taip nutinka ne dėl piktos valios – pasirodo, atšaukti vizitą pas gydytoją gali tapti ne mažesne užduotimi, nei pas jį užsiregistruoti.

Dulkio įpėdinis pasisakė dėl eilių: yra šalių, kur laukia ir 4 ar 9 mėnesius

Nors sunkiai pas gydytojus prasibraunančių gyventojų skundai nesiliauja, naujasis sveikatos apsaugos ministras Aurimas Pečkauskas tikina, kad ministerija nemiega – turi planą eilėms pas gydytojus mažinti. Vis tik palyginęs, kad svetur paslaugų tenka laukti ir 4–5 mėnesius, jis konstatavo, jog pacientams laukimo laikas pas medikus visada atrodys per ilgas.

Kaip pas gydytojus patekti greičiau? Pasakė, kada siuntimo net nereikia

Nesiliaujant gyventojų skundams dėl milžiniškų eilių pas gydytojus, atsakingos institucijos primena, kad siuntimai reikalingi ne pas visus specialistus. Be to, greičiau patekti pas norimos srities gydytoją galima registruojantis pas jį bet kokioje kitoje įstaigoje, nebūtinai ten, kur pacientas yra prirašytas. Dar šių metų pradžioje įsigaliojo naujovės, kurios, kaip skelbė Valstybinė ligonių kasa (VLK), tikimasi, padės sutaupyti medikų ir pacientų laiką.

Nemano, kad eiles pas gydytojus išspręs poliklinikų darbas šeštadieniais: štai ką siūlo daryti

Kalbant apie mūsų sveikatos apsaugos sistemą, kaip viena iš didžiausių ir kol kas niekaip neišsprendžiamų problemų yra įvardinamos didžiulės eilės pas gydytojus. Ar tą padėtų išspręsti poliklinikų darbas šeštadieniais? Plačiau apie tai – Lietuvos bendrosios praktikos (šeimos) gydytojų asociacijos prezidento prof. habil. dr. Juliaus Kalibato komentaras.

Šokiruojanti žinia – tyrimo reikės laukti iki 2027-ųjų: nepatikėsite, ką Aldonai liepė daryti, kad ši nenumirtų

„Susitiksime 2027 metais“, – tokį atsakymą Kauno klinikose išgirdo Aldona, kuriai turi būti atliktas išsamus tyrimas dėl miego apnėjos. Moteris pasakoja, kad išgirdusi, kiek ilgai reikės laukti tyrimo, pagalvojo, jog negerai suprato, tačiau gydytoja patvirtino, kad moteris išgirdo teisingai – tyrimo reiks laukti iki 2027 metų sausio 13 dienos. Aldona Matukaitienė turi išsitirti dėl miego apnėjos – sutrikimo, kai miegant sustoja kvėpavimas nuo 10–30 sek. iki kelių minučių.

Svarbu žinoti kiekvienam: kaip pas gydytoją patekti greičiau?

Turite siuntimą pas gydytoją specialistą, bet gydymo įstaigoje, kurioje esate prisirašę, reikiamos paslaugos teks ilgai laukti? Yra alternatyvų – ligonių kasos primena kokių.

Dėl milžiniškų eilių pas gydytojus apkaltino pačius pacientus: per vėlai kreipiatės

Kelių mėnesių ar net gerokai ilgesnės laukimo eilės pas gydytojus daugelio jau nebestebina. Su panašia realybe susiduria ir norintieji gauti itin populiarėjančias ortodontinio gydymo paslaugas. Kai kur situacija darosi kritiškai sudėtinga – štai Žalgirio klinika paskelbė dėl gydytojų stygiaus apskritai stabdanti naujų pacientų registraciją pas šiuos specialistus.
2023-07-22
REKLAMA
REKLAMA

DIENOS PJŪVIS. Taip prastai dar nebuvo: kaip spręsime ilgų eilių pas medikus bėdą?

Kelių mėnesių ar net gerokai ilgesnės laukimo eilės pas gydytojus daugelio jau nebestebina. Su panašia realybe susiduria ir norintieji gauti itin populiarėjančias ortodontinio gydymo paslaugas. Kai kur situacija darosi kritiškai sudėtinga – štai Žalgirio klinika paskelbė dėl gydytojų stygiaus apskritai stabdanti naujų pacientų registraciją pas šiuos specialistus.

Gydytojai apie siūlymą ilginti siuntimų galiojimą: „Tikrai nebus stebuklingų poslinkių eilėje“

Pacientai užsiregistruoti pas gydytojus specialistus galės per ilgesnį laikotarpį nei dabar. Ministerija siūlo tris kartus ilginti siuntimų galiojimo laiką – net iki šešių mėnesių. Tai esą ne tik palengvins gyvenimą eilėse užstrigusiems pacientams, bet ir sumažins šeimos gydytojų krūvį. Dalis pacientų pas juos registruojasi vien tam, kad prasitęstų siuntimo galiojimą.

Lietuvos išrinktieji: beveik visi gydytojai turi 2 ar daugiau darbų, gauna ir 15 tūkst. eurų – tai paaiškina eiles ir mirtis?

Daugelis gyventojų yra sutikę tikrai gerų ir rūpestingų gydytojų. Tačiau ne vienas susidūrė ir su jų abejingumu, mirtinomis klaidomis ir, žinoma, ilgiausiomis eilėmis norint patekti pas specialistus. Kitaip nei paprasti darbuotojai, beveik visi Lietuvos gydytojai dirba bent du darbus. Yra ir tokių, kurie sugeba dirbti 11 (vienuolikoje!) darboviečių vienu metu. Ir niekas netikrina, ar jie neviršija leidžiamo darbo krūvio.

Kaunietė liko šokiruota: vizito pas gydytoją vaikui pasiūlė laukti 2 metus

Ilgos eilės pas tam tikrus gydytojus – kol kas vis dar neišsprendžiama problema. Tačiau vienas ar du mėnesiai laukimo pas specialistą gali pasirodyti niekiniai, kai išgirstama apie tai, kad vaikui dantims būtinos procedūros prieiti pavyks tik po 2 metų. Tokius laukimo terminus išgirdusi kaunietė Ieva (pavardė redakcijai žinoma, – aut. past.) buvo kaip reikiant priblokšta. Į portalą tv3.lt kreipusis moteris pasakojo, kad viskas prasidėjo nuo eilinio 8-erių metų sūnaus vizito pas odontologą.

Ligonių kasos ragina teikti pacientams kuo daugiau paslaugų: žada, kad viskas bus apmokėta

Už visas šiais metais gydymo įstaigų suteiktas sveikatos priežiūros paslaugas, taip pat ir viršsutartines, bus apmokėta Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) lėšomis, praneša Valstybinė ligonių kasa prie Sveikatos apsaugos ministerijos (VLK). Tikimasi, kad paslaugų finansavimo užtikrinimas padės trumpinti pernelyg ilgas paslaugų laukimo eiles gydymo įstaigose. „Jau kurį laiką pacientai susiduria su ilgomis sveikatos priežiūros paslaugų laukimo eilėmis gydymo įstaigose.
Aktualijos 2022-11-15

Neįspėjus neatvykai pas gydytoją – bauda? Siūlo to imtis kuo greičiau, nors kiti laiko kraštutine priemone

Gydytojų kantrybės taurė perpildyta – dėl nusprendusių neatvykti ir apie tai nepranešusių pacientų ne tik trikdomas jų darbas, bet ir ilginamos eilės. Svarstoma, ar pagaliau nereikėtų tokiems piktybiniams pacientams už neatvykimą pas gydytoją paskirti baudas. Vis tik tokią idėją palaiko ne visi ir pirmiausia siūlo labiau šviesti žmones.

Mirtingumas rekordinis, o patekti pas gydytojus vis dar sunku – įvardijo didžiausius kaltininkus

Užfiksavus rekordiškai didelio mirtingumo metus pateikiami niūrūs skaičiai – pagal perteklinį mirtingumą esame vieni pirmaujančių pasaulyje. Manoma, kad daugiau gyventojų Lietuva neteko tiek dėl pandemijos valdymo pasekmių, tiek baimės kreiptis pagalbos, tiek ir taip prastos sveikatos būklės. Tačiau nors sveikatos paslaugų poreikis toliau tik auga, prieinamumas prie jų dar toli gražu nestoja į vietas.

Pandeminė poliklinikų realybė: vyras operacijos turi laukti net iki 2022 metų rugsėjo

COVID-19 pandemijai apribojus sveikatos priežiūros paslaugų prieinamumą, sistema ėmė gerokai strigti. Talonų pas gydytojus tenka laukti mėnesius arba net metus, sunku net prisiskambinti į poliklinikas. Medikai sako, kad ir jie patiria didžiulį krūvį ir priimti visų pacientų tiesiog fiziškai nespėja.

Patekti pas gydytoją poliklinikoje šiemet – misija neįmanoma: gyventojai baiminasi, kad be pagalbos gali numirti

COVID-19 pandemijai apribojus sveikatos priežiūros paslaugų prieinamumą gyventojai netveria pykčio – užsiregistruoti pas gydytojus beveik neįmanoma. Talonų tenka laukti mėnesių mėnesius arba siūloma palaukti kitų metų. Sveikatos priežiūros įstaigų atstovai skėsčioja rankomis – tai sisteminė problema, o ne ligoninės darbo spraga.

Pas šeimos gydytoją – per 7, pas specialistą – per 30 dienų: kur kreiptis, jei vizito tenka laukti ilgiau?

Veikiausiai nedaug kam žinoma, kad pagal Sveikatos priežiūros įstaigų įstatymą pacientai turi teisę gauti vizitą pas šeimos gydytoją per 7 kalendorines dienas, o vizitą pas specialistą – per 30 kalendorinių dienų. Nors eilės pas gydytojus Lietuvoje sena problema, ji kaip niekada aktuali išgyvenus karantiną – jo metu pristabdžius dalies medicininių paslaugų teikimą ir vėliau jas atnaujinus, eilės pas medikus dar labiau pailgėjo.

Patenkinti ne visi: kai kur gydytojus pakeis slaugytojos

Siekiant mažinti eiles prie šeimos gydytojų, gydymo įstaigų slaugytojams iš sveikatos apsaugos ministro Aurelijaus Verygos – nauji įpareigojimai ir pažadai. Nuo dabar slaugytojai turės daugiau darbo. Jiems, kaip ir šeimos gydytojams, pavesta vertinti pacientų tyrimų rezultatus, savarankiškai skirti slaugos priemones, pratęsti kai kurių vaistų vartojimą. Patys slaugytojai bijo, kad žymiai padidėjus darbo krūviui, darbo užmokestis liks toks pats.

2021 m. eilę tyrimui gavusi moteris prakalbo: kiekvieną dieną guluosi su baime užmigti ir nepabusti

Sveikatos apsaugos reforma ir ministro pažadai trumpinti eiles pas specialistus bliūkšta atsimušę į realybę. Aiškėja, kad kai kurių tyrimų šalies klinikose reikia laukti net pora metų. Su tokia situacija susidūrė viena jonavietė. Moteris miego apnėjos tyrimui buvo užregistruota net 2021-aisiais. Ministras Aurelijus Veryga atkerta, kad svetur būna ir blogiau.

Pas Santariškių gydytojus kūdikio negalinti užregistruoti Laura Mazalienė: tai – visos Lietuvos gėda

Norint patekti pas gydytojus, neretai tenka laukti ilgas eiles. Jeigu problema nėra skubi – nieko tokio, tačiau, jeigu negalavimas toks, kur svarbi kiekviena diena, situacija darosi sudėtingesnė. Savo patirtimi pasidalino ir „Mamų radijo“ įkūrėja, verslininkė Laura Mazalienė, kuri, įtardama, kad jos neseniai gimusiai mažylei gali pasireikšti įgimta katarakta, nori užrašyti ją pas oftomologą į VUL Santaros klinikas, tačiau nesėkmingai. „VUL Santaros klinikos. Šįkart apie jus.
Į viršų