barsukas
Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „barsukas“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „barsukas“.
Paaiškėjo, kokie orai laukia mūsų: parodė pati gamta
Viešvilės valstybinis gamtinis rezervatas socialiniame tinkle „Facebook“ paskelbė vaizdo įrašą, kuriame užfiksuotas neįtikėtinas vaizdas – matosi iš žiemos miego prabudęs barsukas.
„Sausio 20 d. fiksuojame pirmą šiais metais storulį barsuką nuėjusį gana tolokai nuo savo miegamojo. Kas jam neleidžia užmigti? Tai šilti žiemos orai. Tai yra nei įprasta, nei neįprasta šiltėjant žiemoms“, – skelbiama įraše.
Miške Saulius rado kraują stingdantį radinį: kas tai, suprato tik vėliau
Sekmadienį vaikštinėdamas šalia Šiaulių rajone esančių Vinkšnėnų karjerų Saulius aptiko jam žadą atėmusį radinį – gyvūno kaukolę. Šį radinį jis nufotografavo ir pasidalijo nuotrauka su visais.
Aptikęs gyvūno kaukolę Saulius skubėjo ją įamžinti. Pats vyras spėjo, jog tai – barsuko kaukolė, tačiau visgi radiniu pasidalijo socialinio tinklo „Facebook“ „Miško radinių“ grupėje, kurioje tikėjosi gauti atsakymą.
Grupės nariai nariai mėgino spėlioti, kokio tai gyvūno kaukolė.
Pamatę, kas apsigyveno oloje Biržuose, negalėjo patikėti: pamatykite patys
Biržų regioninio parko specialistai, atvykę išmatuoti padidėjusios smegduobės, kuri atsivėrė 2017 metais ir buvo pavadinta Barsuko ola, nustebo pamatę, kad olos urvuose apsigyveno šikšnosparniai.
Tam, kad išmatuotų smegduobės gylį, buvo pasinaudota ultragarso tolimačiu. Ir jis, matyt, pažadino oloje miegojusius gyvūnėlius.
Barsuko oloje apsigyveno šikšnosparniai
„Labai prašome lankytojų nesiartinti prie besiformuojančios įgriuvos! Tai pavojinga.
Šiandien Lietuvos gamta parodė, ar greitai ateis pavasaris
Senolių išmintis byloja, kad Pusiaužiemio arba Viduržiemio metu diena jau būna pailgėjusi per avinuko šuolį, o gamta jau yra žengusi pirmąjį žingsniuką pavasariop. Sakoma, kad būtent šią dieną iš žiemos miego prabunda barsukas ir išlenda iš savo olos, o nuo jo elgesio ir priklauso, ar greit ateis taip laukiamas pavasaris.
Gelbėjimo operacija Prienų rajone: ištrauktas į šulinį įkritęs barsukas
Prienų rajone antradienį ištrauktas į šulinį įkritęs barsukas.
Kaip nurodoma Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento suvestinėje, Prienų rajono Sobuvos kaime 17.06 val. gautas pranešimas apie į penkių metrų gylio šulinį įkritusį barsuką.
Atvykus medžiotojų būrelio atstovui, panaudojus kablį, graibštą, barsukas buvo iškeltas ir paleistas.
Šiandien – pusiaužiemis: šią dieną žmonės senovėje spėdavo orus
Šiandien – pusiaužiemis, diena jau kiek ilgesnė, nors tai sunku ir pastebėti, nes dangus kaip reikiant apniukęs. O štai šią dieną senovėje žmonės spėdavo orus ir prognozuodavo, kada ateis pavasaris. Ir stebėdavo barsuko elgesį, išlįs jis apsižvalgyti, ar ne. Su gamtininkais miške apsilankė ir mūsų žurnalistai.
Žiemą Lietuvos gamta pateikė neįtikėtiną pokštą: per pusnis šuoliuoja varlės
Daugumai lietuvių pastarosiomis savaitėmis nerimą kelia iš žiemos miego pabudę ir tarp sniego pusnių pasirodę gyvūnai – barsukas, ežys ir kiti miško žvėreliai. Tačiau tv3.lt portalo skaitytoją nustebino ilgakojų varlių pasirodymas, kurios netikėtai pasirodžiusios ant balto sniego surengė šokavimo pasirodymą.
Varlės, kaip ir dauguma kitų gyvūnu žiemos metu sau ramiai snaudžia ir laukia pasirodančios šilumos pavasarį, kuomet galės išlysti iš savo žiemaviečių ir pradėti neršti.
Kokio pavasario sulauksime? Tai jau išpranašavo barsukas, kurio pėdsakai aptikti Žagarėje
Sausio 25 dieną, minint Pusiaužiemį, kai spėjama, kokia gali laukti tolesnė žiema ir kada gi ateis pavasaris, Žagarės regioniniame parke pavyko užfiksuoti barsuko pėdsakus. Pagal juos galima spėlioti, kas mūsų laukia.
„Sakoma, jog tą dieną lietuviška meška vadinamas barsukas išlenda iš olos apsidairyti. Jeigu diena būna saulėta barsukas pamato savo šešėlį ir lenda atgal į olą slėptis, gula ant to paties šono.
Tuomet pavasaris bus ankstyvas.
Miško sinoptikas barsukas turi gerų naujienų – netrukus prisišauksime pavasarį
Šiandien švenčiant pusiaužiemį pagrindinis miško sinoptikas barsukas turi gerų naujienų – diena apniukusi, tad savo šešėlio jis greičiausiai nepamatė, neišsigando ir ant kito šono jau tikrai nesiguls, tad ir pavasarį prišauks greičiau. Bent jau taip antros žiemos pusės orus spėdavo senovės lietuviai.
REKLAMA
REKLAMA
Ispanijoje barsukas išrausė romėnų laikų lobį
Šiaurės vakarų Ispanijoje rastas maždaug 200 romėnų laikų monetų lobis, kurį veikiausiai išrausė išbadėjęs barsukas, ieškojęs ėdesio viename urve, pranešė archeologė.
Monetų lobis buvo aptiktas 2021 metų balandį Kvestos urve šalia Bersijo miesto Astūrijos regione.
Vaizdelis kieme pradžiugino kaunietę: tiek daug ežiukų nebūsite matę
Kaunietė Julija portalo tv3.lt redakcijai atsiuntė mielą vaizdelį, kurį ji užfiksavo savo kieme.
Kauno Aleksoto rajone gyvenanti moteris ant nenupjautos aukštos žolės išvydo šešis mažus ežiukus, kurie iš lėto sekė savo motiną. Nors ir ropojo nedideliu greičiu, ežiukai sėkmingai įveikė jų kelyje pasitaikančias kliūtis.
„Nuo 1936 metų kiek gyveno žmonės šiame sklype, tai visais laikais buvo ežiukai.
To išvysti vilnietis nesitikėjo: darže rausėsi bebaimis barsukas
Barsukas – gana retas gyvūnas, sutinkamas tikrai ne kiekvienoje Lietuvos vietoje. Barsukai gyvena miškuose, šlaituose, kartais krūmuose, o aktyviausi būna naktimis.
Pro kaimyno daržą vėlai vakare ėjęs Balsiuose gyvenantis vilnietis net krūptelėjo, kai priešais save pamatė nemažo dydžio gyvūną ir iškart išsitraukė savo mobilujį telefoną.
Vaizdo įraše vyriškis stebėjosi barsuko dydžiu ir tuo, kad laukinis gyvūnas žmogaus draugijos nė kiek nebijojo ir nuo jo nebėgo.
Koks šiemet laukia pavasaris? Tai parodo barsuko diena
Senovės lietuviai net ir neturėdami ypatingų žinių ar prietaisų orams nuspėti, tai darydavo gana tiksliai stebėdami gamtos ženklus. Nuo gyvūnų elgesio lauke – iki kopūstų statinėje. Visa tai senoliams parodydavo, kokie laukia orai.
Lietuvos hidrometeorologijos tarnybos Tyrimų ir plėtros skyriaus vyriausioji specialistė Zina Kitrienė dalinasi tekstu apie tai, kaip senovėje buvo spėjami orai ir koks mūsų laukia vasario mėnuo.
Lietuvos pasieniečiai užfiksavo dramą prie pat valstybės sienos tvoros
Lietuvos pasieniečiai užfiksavo dramą: prie pat valstybės sienos tvoros susirėmė vilkai ir barsukas. Bebaimiam barsukui puolimą pavyko atremti.
Pasieniečių kameros akiratyje žygiuoja didvyris – žiemą barsukas turėtų miegoti, tačiau mažiausiai mėnesiu anksčiau pabudęs guviai bėga per lauką. Sakoma, jei pabudęs barsukas neišsigąsta šešėlio, tai pavasaris ne už kalnų. Tačiau joks šešėlis bebaimiam barsukui nebaisus – štai drąsuolį iš užpakalio puola vilkas. Pavasario, matyt, šiemet nebus.
Barsuko drąsa stebina: nepabūgo nė dviejų vilkų
„Senolių išmintis byloja: jei barsukas išlenda iš olos ir išsigąsta savo šešėlio, žiema dar tęsis. Jei neišsigąsta – pavasaris jau ne už kalnų. Nežinome, bijojo savo šešėlio šis barsukas ar ne, tačiau vilkų jis tikrai nepabūgo“, – savo „Facebook“ paskyroje prie nuotaikingo vaizdo įrašo, kuriame užfiksuota barsuko ir vilkų akistata, rašė Valstybinė sienos apsaugos tarnyba.
Vaizdo įraše matoma, kaip barsukas laukais braunasi per žoles ir priėjęs kelią išsigandęs pašoka.
Lietuvą netrukus sudrebins skandalinga juosta suaugusiems: filmą įkvėpė žvaigždžių skyrybos?
Jau vasario mėnesį kino teatrus pasieks itin pikantiška premjera, intriguojančiu pavadinimu „Vedybos, Skyrybos ir Barsukas“. Komedijoje suaugusiems žiūrovai išvys būrį talentingiausių šalies aktorių, kurie ryžosi dalyvauti kuriant filmą „be tabu“, rašoma pranešime spaudai.
„Žiūrovams viena po kitos pristatomos komedijos apie „vestuves/ bei „jaunikius“, tačiau... niekas nekalba apie skyrybas.
Naujausia „Glostyk Bobiką“ serija: pristatomas paslaptingas vyras
Naujausioje, jau ketvirtoje, „Glostyk Bobiką“ serijoje pristatomas vienas pagrindinių veikėjų, paslaptingasis Barsukas. „Susipažinkime, visų pirma, vaikučiai ir jų mamyyytės, barsukas nėra bebras, bet kaip ir bebras jis irgi yra statibioras. Tiek tiesiogine prasme, tiek – perkeltine, nes pastoviai iš savęs kažką stato“, – rėžiama seriale.
Telšių rajone – pasibaisėtinas brakonieriaus elgesys su barsuku
Šiaulių regiono aplinkos apsaugos departamento (ŠRAAD) pareigūnų Telšių rajone surengtas gyvosios gamtos apsaugos kontrolės reidas davė neįtikėtinų rezultatų. Sulaikyti du užkietėję brakonieriai, rasti draudžiami žvejybos įrankiai, kilpos, spąstai. Vyrų laukia nemenkos baudos, be to teks atlyginti gamtai padarytas žalas.
Netikėta ateities teorija: atkreipkite dėmesį į šiuos ženklus – pasakė, dėl ko verta nerimauti
Šiandien pusiaužiemis – diena, kai apie likusią žiemą gali papasakoti ne Naglis Šulija, o prabudęs ir iš olos išsiropštęs barsukas. O jis šiandien turi gerų naujienų – diena apniukusi, tad savo šešėlio jis greičiausiai neišsigando ir gultis ant kito šono jam nereikia. Tai reiškia, kad pavasaris ateis greitai. Tikėti tuo ar ne – kiekvieno reikalas. Gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos vadovas Sigitas veda mišku į vietą, kur gyvena barsukas.
Žiema įpusėjo, barsukas apsivertė ant šono
Jau viduržiemis. Optimistai džiaugiasi žiemos išdaigomis, jos teikiamais malonumais. Pesimistai jau keiksnoja žiemužę, nepagailėjusią sniego, ledo, sukėlusią daug rūpesčių. Mokantiems džiaugtis kiekviena nauja diena linkime neprarasti gyvenimo džiaugsmo, o kam įkyrėjo žiema, siūlome išbandyti senolių patarimą. Reikia tik, kaip teigia senoliai, suskaičiuoti dvylika praplikusių vyriškių. Ties dvyliktuoju tiesiog šūktelėti: „Prapulk!“ Ir šaltis dings.
Už spąstais sugautus barsukus medžiotojas privalės atlyginti valstybei žalą
Teismo sprendimu Panevėžio rajono gyventojas turės sumokėti valstybei beveik 10 tūkstančių litų už gamtai padarytą žalą. Panevėžio miesto apylinkės teismas antradienį rašytinio proceso tvarka išnagrinėjo civilinę bylą pagal ieškovo Panevėžio regiono aplinkos apsaugos departamento ieškinį atsakovui D. M. dėl žalos atlyginimo.
Pabudo ir vėl užmigo žiemos pranašas
Žinomas gamtininkas ir rašytojas Selemonas Paltanavičius tikina, kad gamtoje nieko nėra šiaip sau. Anot jo, miškuose žiemojantys paukščiai ir žvėrys būna pasiruošę įvairiems gamtos išbandymams. Apie juos ir kalbamės su S.Paltanavičiumi. Po Kalėdų, kai diena pradeda ilgėti, visi laukiame, kada žiema persiris į antrą pusę. Jau įprasta, kad, kalbėdami apie pusiaužiemį, mūsų krašte visi prabyla apie barsuką.