baltijos jūra

Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „baltijos jūra“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „baltijos jūra“.

Suomijos teismas areštavo įtariamą Rusijos „šešėlinį“ tanklaivį „Eagle S“

Helsinkio apygardos teismas, veikiantis kaip jūrų teismas, nusprendė areštuoti tikėtinai Rusijos „šešėliniam laivynui“ priklausati tanklaivį „Eagle S“, kuris, kaip įtariama, susijęs su per Baltijos jūrą nutiestų kabelių sugadinimu, pranešė Suomijos visuomeninė transliuotoja „Yle“. Tokį sprendimą teismas priėmė tenkindamas nutrauktus kabelius valdančių Suomijos bendrovių „Fingrid“ ir „Elisa“, taip Estijos „Elering“ prašymą.
Prieš 17 val.

Pareigūnai: kabelių pažeidimai Baltijos jūroje greičiausiai nėra Rusijos sabotažas

Kelių JAV ir Europos žvalgybos pareigūnų teigimu, pastaruoju metu įvykę povandeninių kabelių Baltijos jūroje pažeidimai greičiausiai buvo nelaimingi atsitikimai, o ne Rusijos surengti sabotažo aktai, sekmadienį pranešė leidinys „The Washington Post“. Pastaraisiais mėnesiais Baltijos jūroje buvo nutraukti keli povandeniniai telekomunikacijų ir elektros kabeliai. Tai, ekspertų ir politikų teigimu, yra Rusijos organizuotų hibridinio karo veiksmų dalis.

Neįmanoma apsaugoti visos povandeninės infrastruktūros – NATO vadas

NATO narių laukia „neįmanomas uždavinys“ – apsaugoti nuo sabotažo savo didžiulį ypatingos svarbos povandeninių kabelių ir vamzdynų tinklą, ketvirtadienį pareiškė Aljanso infrastruktūros apsaugos centro vadovas. Baltijos jūros valstybės po įtariamo povandeninių kabelių sabotažo, su kuriuo jos susidūrė pastaraisiais mėnesiais, stengiasi stiprinti šios infrastruktūros apsaugą.
2025-01-16

Mokslininkų teigimu, per dujotiekio „Nord Stream“ sprogimus į aplinką pateko 465 000 tonų metano

Naujausių tyrimų duomenimis, per 2022 m. Baltijos jūroje nutiestuose gamtinių dujų vamzdynuose „Nord Stream“ nugriaudėjusius sprogimus į aplinką buvo išmesta maždaug 465 000 tonų šiltnamio efektą sukeliančių metano dujų. Trijose žurnaluose „Nature“ ir „Nature Communications“ paskelbtose mokslinių tyrimų ataskaitose teigiama, kad tai yra didžiausias metano kiekis, į atmosferą patekęs per vieną žmogaus sukeltą įvykį. Tyrimų autorių skaičiavimu, toks metano kiekis sudarė vos 0,1 proc.
2025-01-16

Prezidento patarėjas: NATO pajėgos Baltijos jūroje pagerins žinojimą, kas joje vyksta

Sustiprintas NATO patruliavimas Baltijos jūroje siekiant apsaugoti kritinę infrastruktūrą Baltijos jūroje, leis geriau žinoti, kas joje vyksta, sako prezidento patarėjas nacionalinio saugumo klausimais Marius Česnulevičius. „NATO pajėgos, kurios atvyksta į Baltijos jūrą, pagerins žinojimą, tai yra bus ne tik buvimas, bet iš esmės stebėjimas bei kontrolė. NATO pajėgos užtikrins, kad mes dar geriau, aiškiau žinotume viską, kas dedasi jūroje“, – ketvirtadienį LRT radijui sakė patarėjas.

Karinės jūrų pajėgos NATO misijai Baltijos jūroje skyrė du laivus, jie išplaukė

Karinės jūrų pajėgos NATO kritinės infrastruktūros apsaugos operacijai Baltijos jūroje skyrė du laivus, jie trečiadienį išplaukė į jūrą, BNS nurodė Lietuvos kariuomenė. Pasak jos, vykdydami NATO operacijos „Baltic Sentry“ veiksmų planą buvo aktyvuoti ir į Baltijos jūrą išplaukė Karo laivų flotilės priešmininis ir patrulinis laivai.
Aktualijos 2025-01-15

Prezidentas: reaguojant į sabotažus Baltijos jūroje, reikia pritaikyti per migrantų krizę pademonstruotą lankstumą

Reaguojant į sabotažus Baltijos jūroje, reikalingi lankstesni sprendimai, panašiai priimti 2021 m. Baltarusijos sukeltos migrantų krizės sąlygomis, sako prezidentas Gitanas Nausėda. Anot jo, kritinei infrastruktūrai stebėti antradienį pradėta NATO laivyno misija Baltijos jūroje truks tris mėnesius. Šalies vadovas antradienį dalyvauja Helsinkyje rengiamame NATO narių prie Baltijos jūros viršūnių susitikime.
Aktualijos 2025-01-14

Po įtariamo sabotažo Baltijos jūroje NATO pradeda patruliavimą

NATO generalinis sekretorius Markas Rutte antradienį pareiškė, kad Aljansas pradeda Baltijos jūros stebėsenos misiją po įtariamo povandeninių kabelių sabotažo.
2025-01-14

Viceministras: infrastruktūros pažeidimai Baltijos jūroje – neatsitiktiniai

Švedijos žiniasklaidai pranešus apie bandymus pažeisti Lietuvą ir Švediją jungiantį povandeninį elektros kabelį „NordBalt“, Lietuvos energetikos viceministras sako, kad Baltijos jūroje fiksuojami kritinės infrastruktūros pažeidimai nėra atsitiktinumas.  Pasak Arnoldo Pikžirnio, saugant regiono infrastruktūrą būtina greita NATO reakcija.

Andrius Kubilius apie diversijas Baltijos jūroje: trūksta matymo, kad Rusija prieš mus kariauja totalinį karą

Gynybos ir kosmoso eurokomisaras Andrius Kubilius teigia, kad Rusija prieš Europos Sąjungą (ES) jau kovoja totalinį karą. Tai pasireiškia sabotažais, hibridinėmis atakomis, propaganda. Politiko manymu, dabar Europai yra kaip niekad svarbu suprasti galimą grėsmę ir pradėti tinkamai ruoštis. Politikas prisiminė Vinstoną Čerčilį – kaip jo įspėjimų apie Hitlerio grėsmę Europoje niekas neklausė.
REKLAMA
REKLAMA

Suomijos ministrė: po kabelių nutraukimo Baltijos jūroje NATO siunčia du laivus

NATO siunčia du laivus stebėti svarbiausios povandeninės infrastruktūros ir Rusijos „šešėlinio laivyno“ po neseniai Baltijos jūroje nutrauktų povandeninių kabelių, penktadienį pranešė Suomijos užsienio reikalų ministrė.
2025-01-10

Suomija uždraudė eksploatuoti kabelių nutraukimu įtariamą tanklaivį

Suomijos pareigūnai trečiadienį pranešė, kad buvo uždrausta eksploatuoti naftos tanklaivį, kuris, kaip įtariama, priklauso Rusijos vadinamajam „šešėliniam laivynui“ ir gruodžio mėnesį Baltijos jūroje apgadino kelis kabelius, – suomių inspektoriai nustatė, kad šis laivas nėra tinkamas plaukioti. Vykdydamos baudžiamąjį tyrimą dėl įtariamo sabotažo, Suomijos valdžios institucijos dar gruodžio 28 d. perėmė šį laivą, pavadintą „Eagle S“ ir plaukiojantį su Kuko salų vėliava.
2025-01-08

Savaitgalio audra padarė žalos Baltijos jūros krantams

Smarki audra padarė žalos Baltijos jūros krantams, trečiadienį pranešė Aplinkos apsaugos agentūra. Atlikus neplaninį krantų pokyčių monitoringą Melnragės, Girulių, Nemirsetos bei Palangos rekreacinėse zonose, fiksuota Baltijos jūros krantų arda. Šiemet smarki audra Baltijos jūroje kilo sausio 3-4 dienomis, monitoringą agentūros specialistai vykdė sausio 7 dieną. Pasak agentūros, Melnragės rekreacinėje zonoje nuardyta apie 170 metrų apsauginio pajūrio kopagūbrio šlaito.
Aktualijos 2025-01-08

Į Baltijos jūrą siunčiami NATO laivai: siunčiamas signalas Rusijai

Šios savaitės pabaigoje svarbiausius infrastruktūros objektus Baltijos jūroje ims saugoti dešimt NATO laivų, pranešė Suomijos visuomeninis transliuotojas „Yle“. Svarbiausius objektus saugos Baltijos jūroje jau dabar esantys aljanso laivai bei tie, kuriuos NATO valstybės narės atsiųs būtent šiai misijai vykdyti. Laivai Baltijos jūroje budės iki balandžio.
115 2025-01-08

Parlamentarai su žvalgyba ir NATO atstovybės nariais aptars kabelių nutraukimą, saugumo situaciją Baltijos regione

Pastaraisiais mėnesiais fiksavus kelis kabelių nutraukimus Baltijos jūroje, Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto (NSGK) nariai su žvalgybinių institucijų ir Lietuvos ambasados prie NATO atstovais aptars saugumo situaciją regione. Kaip Eltai teigė NSGK pirmininkas Giedrimas Jeglinskas, komiteto posėdyje trečiadienį planuojama aptarti nedraugiškų valstybių bandymus paveikti strateginę infrastruktūrą. „Išklausysime ir žvalgybinių pranešimų, kokia yra situacija šiame sektoriuje.

Švedijos karinis jūrų laivynas rado tanklaivio, įtariamo apgadinus kabelius Baltijos jūroje, inkarą

Švedijos karinis jūrų laivynas antradienį pranešė, kad iš Baltijos jūros iškėlė naftos tanklaivio, kuris, kaip įtariama, priklauso Rusijos vadinamajam „šešėliniam laivynui“ ir gruodžio 25 d. apgadino keturis povandeninius telekomunikacijų bei vieną elektros kabelį, inkarą. Švedija praėjusią savaitę nusiuntė povandeninį gelbėjimo laivą padėti Suomijai atlikti tyrimą.
2025-01-07

Analizė: incidentai su kabeliais rodo, kad Baltijos jūra kol kas netapo NATO ežeru

Baltijos jūra kol kas netapo NATO ežeru, teigia Tarptautinio gynybos ir saugumo centro (ICDS) tyrėjas Tony Lawrence‘as savo straipsnyje apie pastaruoju metu Baltijos jūroje vis nupjaunamus telekomunikacijų kabelius. Jo straipsnį antradienį publikavo Estijos nacionalinis transliuotojas ERR.
2025-01-07

Nausėda apie kabelius jūroje nutraukiančių kompanijų laivus: galima iš anksto pasekti jų veiksmus

Padažnėjus atvejams, kai Baltijos jūroje nutraukiami kabeliai, prezidentas Gitanas Nausėda siūlo atidžiau stebėti tokia veika užsiimančių kompanijų laivus bei skirti technologines priemones jų veiksmų sekimui. Anot jo, minėtiems laivams priartėjus prie kritinės infrastruktūros objektų, juos būtų galima palydėti bei patruliuoti Baltijos jūroje. „Galvoju, kad (...) žvalgybos tarnybos taip pat turi dirbti ir rinkti informaciją. Tikiu, kad čia nemažai galima padaryti.

Po įtariamo sabotažo suremontuoti du Baltijos jūroje esantys telekomunikacijų kabeliai

Po įtariamo sabotažo suremontuoti du Baltijos jūroje esantys Estiją ir Suomiją jungiantys telekomunikacijų kabeliai, pirmadienį pranešė suomių operatorė „Elisa“. „Remontas buvo atliktas šiandien“, – naujienų agentūrai AFP sakė „Elisa“ saugumo vadovas Jaakko Walleniusas. Ši žinia pasirodė tuo metu, kai Suomijos pareigūnai dėl įtariamų sabotažo veiksmų, kurių buvo imtasi gruodį, tiria ryšių su Rusija turintį naftos tanklaivį.
2025-01-06

Baltijos jūra tampa Rusijos hibridinio karo prieš NATO vieta – „Bild“

Pirmiausia Rusijos kariškiai paleido raketas į Bundesvero sraigtasparnį prie Danijos Bornholmo salos. Tada buvo nutrauktas povandeninis interneto kabelis iš Helsinkio į Rostoką. Dabar virš Vokietijos poligonų ir uostų vis dažniau skraido bepiločiai orlaiviai. Visa tai – V. Putino nepaskelbto karo prieš NATO epizodai, sako „Bild“ apžvalgininkas Peteris Tiede. Vokietijos karo ministras Borisas Pistorius taip pat panašiai apibūdina Rusijos veiksmus.
2025-01-03

Suomijos pareigūnai planuoja inspektuoti tanklaivį dėl kabelio nutraukimo Baltijos jūroje

Suomijos pareigūnai planuoja inspektuoti tanklaivį „Eagle S“, kuris, kaip įtariama, priklauso Rusijos „šešėliniam laivynui“ ir prisidėjo prie povandeninio kabelio sabotažo Baltijos jūroje, ketvirtadienį pranešė šalies transporto agentūra. Agentūros direktorė Sanna Sonninen sakė, kad patikrinimą ketinama atlikti vėliau ketvirtadienį. Gruodžio pabaigoje buvo pranešta, kad neveikia Suomiją ir Estiją jungiantis povandeninis elektros kabelis.
2025-01-02

Suomijos policija iškėlė bylą septyniems jūreiviams dėl Baltijos jūroje nutrauktų kabelių

Suomijos policija antradienį pranešė, kad septyniems jūreiviams iš tanklaivio „Eagle S“, įtariamo praėjusią savaitę nutraukus povandeninį elektros kabelį tarp Suomijos ir Estijos, iškelta byla dėl sabotažo, pradėtas tyrimas ir jiems uždrausta išvykti iš šalies. „Septyniems personalo nariams, kurie įgijo įtariamojo statusą baudžiamojoje byloje, uždrausta išvykti“, – sakoma Suomijos policijos pareiškime.
2024-12-31

Premjeras apie kabelių jūros dugne nutraukimą: „Veiksmų planas yra ruošiamas“

Šventiniu laikotarpiu nutrūkus dar vienam kabeliui Baltijos jūroje, prieš tai lapkričio mėnesį jau užfiksavus panašų incidentą, premjeras Gintautas Paluckas sako, kad Baltijos ir Skandinavijos valstybės kuria bendrą veiksmų planą grėsmėms regione suvaldyti.

Tokių įvykių Baltijos jūroje nebuvo dešimtmečiais: „Atakos yra planuojamos ne šiaip sau“

Baltijos jūroje – gruodžio pabaigoje vėl tyčinio sabotažo aktas. Įtariama, kad naftą plukdantis Rusijos laivas tyčia nutraukė itin svarbią elektros jungtį tarp Suomijos ir Estijos. Šis kabelis aprūpina elektros energija ir Lietuvos vartotojus, dėl to artimiausiu metu prognozuojamas elektros brangimas. Estijos ir Suomijos pareigūnai kabelį nutraukusį laivą sulaikė ir aiškinasi įvykio aplinkybes, o mūsų šalies politikai kalba apie būtinybę griežtam atsakui, kad ateityje diversijos nebesikartotų.

Suomių žiniasklaida: Baltijos jūroje sugadinto kabelio remontas dar nepradėtas

Pirmąją Kalėdų dieną Suomijos įlankoje sugadinto elektros kabelio remonto darbai dar nepradėti, sekmadienį pranešė suomių naujienų agentūra STT. Kalėdų dieną povandeninis kabelis „Estlink 2“, kuriuo elektra tiekiama iš Suomijos į Estiją, buvo atjungtas nuo tinklo. Tai įvyko praėjus kiek daugiau nei mėnesiui po to, kai Švedijos teritoriniuose vandenyse Baltijos jūroje buvo pažeisti du telekomunikacijų kabeliai.
2024-12-30

Netoli „Estlink 2“ kabelio aptiktas dar vienas rusų „šešėlinio laivyno“ laivas

Rusijos „šešėlinio laivyno“ laivai nuolat stovi Suomijos įlankoje netoli „Estlink 2“ kabelio, o vienas iš jų, naftos tanklaivis „Line“, šeštadienį priartėjo prie kabelio, rodo laivų sekimo svetainės „Vesselfinder“ duomenys. Šią informaciją sekmadienį skelbia estų ir suomių žiniasklaida. Tanklaivis „Line“ aplink „Estlink 2“ kabelį sukasi nuo gruodžio vidurio.
2024-12-29

Silinia: reikia sustabdyti Rusijos „šešėlinio laivyno“ laivų judėjimą Baltijos jūroje

Latvijos ministrė pirmininkė Evika Silina sekmadienį interviu Britanijos transliuotojui BBC pareiškė, kad Rusijos „šešėlinio laivyno“ laivų judėjimas Baltijos jūroje turi būti sustabdytas. Komentuodama planuojamas sugriežtinti sankcijas Rusijos tanklaivių „šešėliniam laivynui“, E. Silina sakė, kad šiuo klausimu reikia ryžtingo ir kolektyvinio atsako.
2024-12-29

Kabelį tarp Suomijos ir Estijos nutraukusiame tanklaivyje aptikta šnipinėjimo įranga

Suomijoje sulaikytame tanklaivyje „Eagle S“, kuris yra susijęs su Rusija ir kuris galėjo pažeisti povandeninį kabelį Baltijos jūroje, aptikta šnipinėjimo įranga. Įranga buvo naudojami laivyno veiklai stebėti. Apie tai pranešė laivininkystės žurnalas „Lloyd's List“. Jo pranešimą cituoja naujienų agentūra „Ukrinform“. Dėl šios įrangos tanklaivis laikytinas Rusijos „šnipinėjimo laivu“, sakoma pranešime.
2024-12-29

Budrys dėl incidento Baltijos jūroje tikisi veiksmų iš ES ir NATO: siūlo sankcijas šešėliniam laivynui

Trečiadienį pranešus apie povandeninės elektros jungties tarp Suomijos ir Estijos gedimą, užsienio reikalų ministras Kęstutis Budrys Europos Sąjungos (ES) lygmeniu siūlo kelti klausimą dėl sankcijų įvedimo vadinamajam Rusijos šešėliniam laivynui.

NATO sustiprins savo karinį buvimą Baltijos jūroje

 NATO sustiprins savo karinį buvimą Baltijos jūroje po įtariamo povandeninio elektros kabelio, jungiančio Suomiją ir Estiją, sabotažo, penktadienį pareiškė Aljanso vadovas. „Kalbėjausi su (Suomijos prezidentu) Alexander'u Stubbu apie Suomijos vadovaujamą tyrimą dėl galimo povandeninių kabelių sabotažo. Išreiškiau visišką solidarumą ir paramą“, – socialiniame tinkle „X“ sakė NATO vadovas Markas Rutte.
2024-12-27

Neveikia Suomiją ir Estiją jungiantis povandeninis elektros kabelis: neatmetama sabotažo versija

Kalėdų dieną nustojo veikti Baltijos jūroje esantis povandeninis elektros kabelis jungiantis Suomiją ir Estiją. Apie tai paskelbė Suomijos premjeras Petteris Orpo, informuoja AFP. Arto Pahkinas, operacijų vadovas iš Suomijos elektros perdavimo sistemos bendrovės „Fingrid“, šalies transliuotojui „Yle“ sakė, kad negalima atmesti ir sabotažo galimybės. Suomijos premjeras P. Orpo teigia, kad gedimas nepaveiks elektros tiekimo Suomijos gyventojams.
2024-12-25

Švedija teigia, kad Kinija neleido atlikti tyrimo laive, siejamame su nutrauktais povandeniniais kabeliais

Švedijos užsienio reikalų ministrė pirmadienį pareiškė, kad Kinija atmetė prašymą leisti prokurorams atlikti tyrimą dėl Kinijos laivo, siejamo su dviem nutrauktais kabeliais Baltijos jūroje. „Švedijos policija buvo laive kaip stebėtoja ryšium su Kinijos tyrimu... Kartu pažymiu, kad Kinija neatsižvelgė į mūsų prašymą leisti prokurorui atlikti tyrimą laive“, – naujienų agentūrai AFP sakė užsienio reikalų ministrė Maria Malmer Stenergard.
2024-12-23

Kinija žada toliau bendradarbiauti dėl laivo, siejamo su pažeistais kabeliais Baltijoje

Pekinas pirmadienį pažadėjo toliau bendradarbiauti su regiono institucijomis dėl Kinijos laivo, siejamo su neseniai Baltijos jūroje nutrauktais dviem povandeniniais kabeliais. Lapkričio 17 ir 18 dienomis Švedijos teritoriniuose vandenyse Baltijos jūroje, netoli Danijos krantų, buvo pažeisti du telekomunikacijų kabeliai. Įtarimų sukėlė kinų krovininis laivas „Yi Peng 3“, kuris, remiantis laivų stebėjimo svetainių duomenimis, plaukė virš kabelių maždaug tuo metu, kai jie buvo pažeisti.
2024-12-23

Budrys: reaguodama į kabelių nutraukimą Baltijos jūroje, ES galėtų griežtinti laivybos bendrijos vandenyse taisykles

Reaguodama į galimus Kinijos sabotažo veiksmus dėl kabelių nutraukimo Baltijos jūroje, Europos Sąjunga (ES) galėtų tartis dėl bendro atsako ir kurti naują laivybos bendrijos teritoriniuose vandenyse reguliavimą užkardyti grėsmėms, teigia užsienio reikalų ministras Kęstutis Budrys. „Kinijos nenoras bendradarbiauti povandeninio kabelio incidento Baltijos jūroje tyrime negali sukurti precedento Europoje – ar bet kur kitur“, – socialinio tinklo X paskyroje sekmadienį rašė K. Budrys.

Švedijos policija stebės Kinijos laivo, siejamo su pažeistais kabeliais, tyrimą

Švedijos policija ketvirtadienį pranešė, kad buvo pakviesta stebėtojo teisėmis dalyvauti prie Danijos krantų stovinčio Kinijos laivo, siejamo su dviem pažeistais povandeniniais kabeliais Baltijos jūroje, tyrime.  Lapkričio 17 ir 18 dienomis Švedijos teritoriniuose vandenyse Baltijos jūroje, netoli Danijos krantų, buvo pažeisti du telekomunikacijų kabeliai.
2024-12-19

Neeilinės priemonės Baltijos jūroje: tikrins rusų naftą gabenančius tanklaivius

Dvylika Šiaurės Europos valstybių imsis kontroliuoti rusišką naftą Baltijos jūra transportuojančių tanklaivių judėjimą. Rusijos „šešėlinio laivyno“ laivams, daugeliui kurių jau seniai metas atsidurti metalo lauže, bus rengiamos patikros – aiškinamasi, kas išdavė draudimą. Sankcijų ir draudimo sąlygų pažeidėjams gresia bausmės.
2024-12-18

Siaubinga laivo katastrofa Baltijos jūroje, nusinešusi 852 gyvybes: praėjus 30-mečiui vis dar lieka neatsakytų klausimų

1994 m. rugsėjo 28 d. Baltijos jūroje nuskendo laivas „MS Estonia“, katastrofa pražudė 852 žmonių gyvybes. Praėjus trisdešimčiai metų po tragedijos vis dar sklando įvairios sąmokslo teorijos, įtarimai, išlieka neatsakyti klausimai, rašoma „Estonian World“. 1994 m. rugsėjo 28 d. kelionė Baltijos jūroje virto viena didžiausių jūrų katastrofų Europoje, kai nuskendo laivas „MS Estonia“ ir nusinešė net 852 gyvybes.
2024-12-12

Neeilinė istorija: rado išsekintą, vos 18 kg gyvūną – dabar paleidžia į laisvę gerokai sunkesnį

Lietuvos jūrų muziejaus biologai į laisvę išleido rugsėjo pabaigoje bangų išmestą ruoniuką. Tada ligų ir parazitų išsekintas mažylis svėrė vos 18 kilogramų. Globojamas biologų, jis jau puikuojasi kone 50 kilogramų. Ruoniukas išskirtinis – rudenį tokių mažylių dar nebuvo pasitaikę. Daugiau apie tai – TV3 žinių reportaže. Gyvūnų reabilitacijos centre, Lietuvos jūrų muziejuje, iš vandens kyšo ruoniuko galva.

Prezidentai sutaria: po incidentų Baltijos jūroje reikalingas patruliavimas

Lietuvos, Latvijos ir Estijos prezidentai sutaria, kad, reaguojant į pastaruoju metu Baltijos jūroje fiksuotus incidentus, reikia svarstyti apie bendrą jūrinį patruliavimą. Lietuvos prezidentas Gitanas Nausėda akcentavo, kad veiksmų reikia imtis ne tik NATO lygmeniu, tačiau ir Baltijos jūros regiono valstybių lygmeniu.   „Svarstau apie bendrą jūrinį patruliavimą Baltijos valstybių, Lenkijos, Švedijos, Suomijos.

Atskleidė daugiau Rusijos išpuolio Baltijos jūroje detalių: šaudyta iš kulkosvaidžio į vandenį, Vokietija įslaptino incidentą

Vokietijos gynybos ministerija įslaptino sraigtasparnio apšaudymo incidentą Baltijos jūroje – anksčiau buvo pranešta, kad Rusijos karinis laivas atakavo Vokietijos sraigtasparnį signalinėmis raketomis, rašoma „Bild“. Remiantis karinio portalo „Augen geradeaus!“ turima informacija, į Siriją plaukusį Rusijos tanklaivį lydėjo Rusijos karo laivas „Merkurij“. Kai Vokietijos fregatos „Nordrhein-Westfalen“ borto sraigtasparnis priartėjo prie ginkluoto rusų laivo, iš tanklaivio buvo paleisti keli šūvia...
2024-12-05

Baltijos jūroje Rusijos laivo įgula apšaudė Vokietijos karinį sraigtasparnį

Vokietijos agentūra DPA, remdamasi šaltiniu, skelbia, kad Bundesvero sraigtasparnis buvo apšaudytas signalinėmis raketomis. Incidento detalės nepateikiamos. Agentūra pažymi, kad signaliniai šaudmenys naudojami tik ekstremalių situacijų metu. Skelbiama, kad sraigtasparnis nenukentėjo, bet tarp abiejų pusių „kilo įtampa“. Kaip pažymi „Berliner Zeitung“, Vokietijos užsienio reikalų ministrė Annalena Berbock trumpai užsiminė apie incidentą NATO diplomatijos vadovų susitikime Briuselyje.
95 2024-12-04

Kabeliai tarp Suomijos ir Švedijos pažeisti atsitiktinai, sako transporto agentūra

Suomijos transporto agentūra „Traficom“ antradienį pranešė, kad Suomiją ir Švediją jungiantys šviesolaidiniai kabeliai, regis, buvo pažeisti atsitiktinai. „Atrodo, kad abu kabeliai buvo pažeisti atliekant statybos darbus“, – sakoma „Traficom“ pranešime spaudai ir priduriama, kad jie jau sutvarkyti. Anksčiau skelbta, kad Suomijos policija tiria incidentą, kai pirmadienio popietę buvo pažeistas šią šalį su Švediją jungiantis interneto kabelis. Švedų pareigūnai sakė įtariantys sabotažą.
2024-12-03

Žygiu iš Palangos į Klaipėdą baigsis ekspedicija aplink Baltijos jūrą

 Žygiu iš Palangos į Klaipėdą šeštadienį baigsis devynis mėnesius trukusi ekspedicija aplink Baltijos jūrą „Išsaugokime Baltiją“. Organizatoriai kviečia gyventojus šeštadienį prisijungti prie paskutinių 24 ekspedicijos kilometrų – žygis prasidės nuo Palangos tilto. Tuo metu sekmadienį Klaipėdos koncertų salės terasoje vyks ekspedicijos sutiktuvių renginys, o artėjantį penktadienį Vilniuje organizuojamas ekspedicijos baigiamasis renginys „Sugrįžome.
Aktualijos 2024-11-30

Lietuvos Karinės jūrų pajėgos pratybose Suomijoje stiprino gebėjimus ginti Baltijos jūrą

Lietuvos Karinės jūrų pajėgos tarptautinėse karinėse jūrų pratybose Suomijoje vykdė rajono, salų ir objekto žvalgybos bei reido užduotis. Penktadienį pasibaigusiuose pratybose tarptautinėse pratybose „Stingdantys vėjai 2024“, kurios vyko Suomijos teritorinės jūros ir išskirtinės ekonominės zonos vandenyse, salų archipelage, Lietuvos kariai užduotis vykdė kartu su Suomijos Pakrančių bataliono žvalgybos kuopa bei Jungtinių Valstijų (JAV) jūrų pėstininkais-žvalgais.

Pažeisti Baltijos jūros kabeliai jau sutvarkyti, teigia operatoriai

Du Baltijos jūros telekomunikacijų kabeliai, kurie buvo nutraukti Švedijos teritoriniuose vandenyse, jau sutvarkyti, penktadienį pranešė jų operatoriai, o tyrimas dėl Kinijos laivo, plaukiojusio tame rajone, vyksta toliau.
Aktualijos 2024-11-29

Baltijos jūroje nuplėšti laidai galėjo būti tyčia – laivas inkarą vilko virš 150 km, skelbia WSJ

Kinų laivas įtariamas sąmoningai pažeidęs požeminius interneto kabelius Baltijos jūros dugne, skelbiama „The Wall Street Journal“. Teigima, kad kinų laivas „Yi Peng 3“ apie 160 kilometrų tempė inkarą Baltijos jūros dugnu ir taip pažeidė ten nutiestus kabelius. Pranešama, kad tarptautiniai tyrėjai mano, jog rusiškų trąšų pilno krovininio laivo „Yi Peng 3“ įgula apie 160 kilometrų vilko inkarą Baltijos jūros dugnu ir sugadino jį kertančius kabelius.
2024-11-28

Baltijos jūroje užbaigtas nutrūkusių kabelių tyrimas įvykio vietoje

Užbaigti tyrimai, kurių metu įvykio vietoje buvo bandoma išsiaiškinti, kodėl nutrūko du Baltijos jūroje nutiesi ryšių kabeliai, trečiadienį pranešė Švedijos ir Suomijos valdžios institucijos. Šiuo metu analizuojami surinkti duomenys, paaiškino Švedijos policija. Pareigūnai pridūrė neatmetantys galimybės, kad žala buvo padaryta tyčia, o pats incidentas tiriamas kaip galimas sabotažo aktas.

Tiriant kabelių Baltijos jūroje pažeidimus sudaryta trijų valstybių pareigūnų tyrimo grupė

Atliekant ikiteisminį tyrimą dėl Baltijos jūros dugnu nutiestų interneto ryšio kabelių pažeidimų, Lietuvos, Suomijos ir Švedijos prokuratūrų bei teisėsaugos institucijų vadovai nusprendė sudaryti Jungtinę tyrimo grupę. Jos veiklą užtikrins ir koordinuos „Eurojustas“, trečiadienio vakarą pranešė Generalinė prokuratūra.

Lietuva jungiasi prie JAV iniciatyvos dėl povandeninių kabelių saugumo stiprinimo

Lietuva jungiasi prie Jungtinių Amerikos Valstijų (JAV) inicijuotos tarptautinės deklaracijos dėl povandeninių kabelių saugumo ir atsparumo skaitmenizuotame pasaulyje stiprinimo. Šiam sprendimui trečiadienį pritarė Vyriausybė. „Grėsmės povandeniniams kabeliams ir kitai kritinei povandeninei infrastruktūrai nuolat didėja. Šie itin svarbūs objektai vis dažniau tampa autoritarinių valstybių fizinių ar kibernetinių atakų taikiniais.

Lenkija dėl Rusijos grėsmės siūlo karinį patruliavimą Baltijos jūroje

Lenkijos ministras pirmininkas Donaldas Tuskas trečiadienį sakė norintis karinio jūrų laivyno patruliavimo programos – Baltijos jūrai nuo Rusijos keliamų grėsmių apsaugoti.
2024-11-27
Į viršų