aig
Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „aig“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „aig“.
JAV draudimo kompanija AIG atidaro paslaugų centrą Vilniuje
Viena didžiausių pasaulyje draudimo kompanijų „American International Group“ (AIG) Vilniuje įsteigė savo paslaugų centrą, kuris tapo AIG tinklo, aptarnaujančio Europos, Vidurinių Rytų ir Afrikos rinkas, dalimi. AIG centras Vilniuje bus atsakingas už draudimo polisų aptarnavimą, draudiniminių reikalavimų valdymą ir išmokų priežiūrą. Vilnius kompanijai pasirodė tinkamiausia vieta tokiam paslaugų centrui.
Kas nutiko krizės architektams?
Praėjo pusė dešimtmečio nuo tada, kai „pasaulis pasikeitė“, rašo „The Guardian“. Tačiau kas nutiko ekonominio nuosmukio architektams? Ar pasikeitė jų pasaulis?
Vadovas Adamas Applegarthas buvo priverstas 2007 metais palikti skęstanti JK banką „Northern Rock“. Per penkis metus iki banko bankroto pradžios jis gavo apie 10 mln. svarų sterlingų bei pardavė akcijas už 2,6 mln. svarų sterlingų. Jo pensija, kai jam sueis 55 metai bus verta 304 tūkst. svarų sterlingų per metus.
Penki skambiausi banko „Goldman Sachs“ skandalai
„The New York Times“ pasirodė banko „Goldman Sachs“ Europos padalinio skyriaus darbuotojo Grego Smitho laiškas, kuriame jis paaiškino savo atsistatydinimo priežastis. Viena iš svarbiausių priežasčių – „moralinis banko bankrotas“. G. Smithas teigia: „Goldman Sachs“ banke niekina klientus ir rūpinamasi tik savo pelnu. Po šios publikacijos „Goldman Sachs“ akcijų vertė ženkliai krito, ir bankas prarado daugiau nei 2 milijardus dolerių.
Žlugę ekonomikos mitai
Pasaulis įžengė į ketvirtuosius krizės metus. Prasidėjusi nuo investicinio banko „Lehman Brothers“ žlugimo per trejus metus krizė pakeitė pasaulio finansų veidą. Nacionalizacija yra blogis? Tik ne sunkmečiu. Prieš dešimtmetį nacionalizacija buvo laikoma pūliniu ant sveiko laisvosios rinkos ekonomikos kūno. Rinkos dalyvių bendra nuomone, efektyviausia turto valdymo forma buvo pripažinta privati nuosavybė.
3 krizės metai: įvykiai, sukrėtę finansų pasaulį
Krizė prasidėjo nuo investicinio banko „Lehman Brothers“ žlugimo. Per tris krizės metus buvome liudininkais beprecedentinių įvykių. Pristatome tuos, kurie labiausiai pakeitė pasaulio finansų veidą.
2008 metų rugsėjo 15 d.
Tą dieną žlugo didžiausias investicinis bankas ir Volstrito legenda „Lehman Brothers“. Amerikos valdžia nusprendė jo negelbėti, nors prieš pusę metų bankui „Bear Stearns“ ji ištiesė pagalbos ranką.
AIG parduoda įmonę skoloms padengti
AIG pranešė parduodanti kompaniją ALICO įmonei „MetLife“ už 15,5 mlrd. JAV dolerių (39,1 mlrd. litų). Šis sandoris AIG kompanijai užtikrins reikiamus finansinius išteklius, padėsiančius padengti skolą JAV Vyriausybei, įskaitant ir 6,8 mlrd. JAV dolerių (17,2 mlrd. litų) grynaisiais, kuriuos grąžins Niujorko Federaliniam rezervų bankui.
2010 metų kovo 8 dieną American International Group, Inc.
„AIG“ nuostolis – 61,7 milijardų JAV dolerių
Milžiniška draudimo kompanija pranešė apie milžiniškus savo nuostolius, rašo BBC. Didžiausias nuostolis kompanijos istorijoje susidarė vien per paskutinius tris 2008-ųjų mėnesius.
JAV valdžia šią valstybine tapusią kompaniją rems ir toliau. „AIG“ kompanija gaus30 mlrd. dolerių paskolą ir, be to, jos gražinimo sąlygos bus pagerintos.Per praėjusius metus buvusi didžiausia pasaulyje draudimo bendrovė iš viso jau sulaukė 150 milijardų dolerių vertės paskolų iš valstybės.
Kredito įstaigų nacionalizavimas – geresnė blogybė?
Vakarų pasaulyje viena po kitos nacionalizuojamos privačios finansų įstaigos.
JAV pakilusi valstybinių perėmimų banga paskutinėmis savaitėmis vieną po kito „užlieja“ ir Europos bankus. Pirmauja Islandija ir D. Britanija.
JAV gigantų „AIG“, „Freddie Mac“ ir „Fannie Mae“ likimo sulaukė ir Europos finansų įstaigos „Dexia“, „Fortis“, kitos. D. Britanijoje iš dalies nacionalizuoti jau 8 bankai. Islandija buvo priversta perimti trijų bankų – tarp jų ir didžiausio „Kaupthing“ – kontrolę.
JAV rinka: laukinis kapitalizmas su kruopele socializmo
Praėjusią savaitę rinkose turbūt galėtume drąsiai vadinti turbulentiškiausia nuo pat 2001 m. rugsėjo 11d. ar net nuo Didžiosios depresijos, ištikusios Ameriką prieš beveik 80 metų.
Skirtumas yra tik tas, kad masyviai kritę biržų indeksai savaitės pradžioje, taip pat ekstremaliai kilo dar tos pačios savaitės pabaigoje. Grandininės reakcijos dėka, pasaulio biržos kilo ir leidosi Amerikai įkandin.
Pirmadienis Lietuvos ir pasaulio biržose
Savaitė biržoje prasidėjo pesimistine gaida - bendra biržos apyvarta siekė 5,34 mln. litų, sandorių sudaryta 1107, o brangusių ir pigusių pozicijų santykis atitinkamai 11/13. OMXV indeksas nukrito 1,32 proc. iki 433,17 punkto ribos.
Aktyviausiai prekiauta AB „Ūkio bankas“ akcijomis, kurios atpigo 4,97 proc. iki 3,06 lito. Šios bendrovės paskelbti 2008 metų keturių mėnesių pelno rezultatai buvo analogiški 2007 metų atitinkamo laikotarpiui – 21,5 mln. litų.
REKLAMA
REKLAMA
Penktadienis Lietuvos ir pasaulio biržose
Savaitė rinkoje pasibaigė optimistine gaida, brangusių ir pigusių pozicijų santykis – atitinkamai 16/8, o OMXV indeksas pakilo 0,53 proc. iki 438,96 punkto ribos. Itin įspūdingai vyko prekyba AB „Dvarčionių keramika“ akcijomis, pabrangusiomis apie 25 proc., kadangi vakar paskelbti įmonės pirmo ketvirčio veiklos rezultatai yra išties geri.
Vakar JAV akcijų rinką aukštyn timptelėjo kylančios žaliavų kainos. Brango energetikos, gavybos bei technologijų sektorių kompanijų akcijos.