„Italijoje Kalėdos yra šventiškas nesusipratimas! Vienos šeimos labiausiai mini Kūčių dieną, kitos – Kalėdų, todėl Antrąją Kalėdų dieną susitikus su draugais labai smagu aptarti skirtingas tradicijas“, – juokiasi šventes gimtinėje prisiminęs M. Covacci.
Anot jo, per šventes labai smagu viešėti Italijoje, nes kiekvienas regionas gali nustebinti skirtingais patiekalais. Pavyzdžiui, Neapolyje tradiciškai valgomas ungurys, o paties M. Covacci šeimoje kepama patarška. Kiekvienas regionas turi skirtingą šventinį meniu, rašoma pranešime spaudai.
O gal šiemet be staigmenų?
Nors šventės yra tas laikas, kai norisi savo įgūdžius virtuvėje, M. Covacci pataria per Kalėdas verčiau rinktis laiko patikrintus patiekalus ir puoselėti ar kurti savo asmenines tradicijas. Be to, kartais verta leisti sau negaminti ir vietoje dovanų artimiesiems padovanoti profesionalaus šefo ruoštą vakarienę.
„Šventės turėtų būti tas laikas, kai spėjame pasikalbėti, išgirsti artimuosius, o visą laiką galvojant apie tai, jog tuoj reikės kažką ištraukti iš orkaitės, apversti keptuvėje ar serviruoti, taip ir nesuspėjame atsipalaiduoti. Tad, jeigu tik turite galimybę apdovanokite save bent vienu šventiniu vakaru ir negaminkite“, – ragina virtuvės šefas ir priduria, kad šventiniu laikotarpiu dažnai tenka gaminti šeimoms, kolegoms, artimų draugų kompanijoms jų namų virtuvėje, tai leidžia jiems atisplaiduoti ir pajusti šventinę nuotaiką.
Vis dėlto, jeigu nusprendėte gaminti patys virtuvės šefas duoda pagrindinį patarimą – nepersistenkite. „Gaminti artimiesiems labai smagu, bet neapsisunkinkite savęs, ypač, jeigu gaminate retai. Mano patarimas – rinkitės receptus, kuriuos sudaro kuo mažiau ir kuo paprastesni žingsniai, kuriems nereikia įmantrių ir jums nepažįstamų ingredientų.
Visuomet ieškokite kokybiškų produktų, nes tai yra pusė viso patiekalo sėkmės. Atkreipkite dėmesį, kad receptuose neminimas, bet labai svarbus, ingredientas yra laikas. Nepalikite gaminimo paskutinei minutei ir pradėkite pasiruošimą iš anksto bei mėgaukitės juo“, – drąsina virtuvės šefas, dažnai ruošiantis vakarienes didelėms kompanijoms.
Įsimylėkite namus
M. Covacci stebisi, kad dažnai girdi iš lietuvių, jog jie nekviečia draugų ir artimųjų į svečius, nes mano, kad čia per mažai erdvės, per jų ankštos virtuvės. Vis dėlto jis griauna tokį mitą ir pasakoja dažnai nustebinantis klientus, kaip efektyviai galima išnaudoti jų virtuvę ir paruošti vakarienę būriui svečių, išvengiant netvarkos ir kalno indų.
„Svarbiausia gerai apgalvotas pasiruošimas ir meniu. Pavyzdžiui, užkandžiai neprivalo būti karšti, tad juos galima paruošti iš anksto, pagrindinį patiekalą ir jo garnyrą galima gaminti orkaitėje ir ant viryklės tik pagaminti padažus. Desertą taip pat rekomenduoju pasiruošti iš anksto, nes tam reikia dėmesingumo ir daugiau laiko. Na, štai ir net nepastebėsite, kaip viskas puikiai sutilps net ir ne pačioje erdviausioje virtuvėje“, – sako jis.
Be to, virtuvės šefas pastebi, kad neretai pasiteisina ir svečių įtraukimas į gamybą, taip turėsite progą pabendrauti ir net tuo atveju, jeigu patiekalas nepavyks taip, kaip tikėjotės, visi kartu turėsite smagų šventinį prisiminimą.