Palangoje, Maironio gatvėje išpuoselėtoje sodyboje poilsiautojų laukianti Dalia aprodo valdas – sako, šiuo mediniu atskiru nameliu, stovinčiu kieme, labai domisi užsieniečiai arba į tėvynę pailsėti grįžę emigrantai – mediniame name gali pasijusti lyg kaimo turizmo sodyboje, nors esi Palangos centre. Gegužei persiritus į antrą pusę, sulaukiama vis daugiau skambučių dėl poilsio vasarą.
Lietuviai dažniausiai atvažiuoti nori savaitgaliui, tuo tarpu užsieniečiai – savaitei ar dviem, tad jie – parankesni klientai.
Pasak pašnekovės, šeimos su vaikais mėgsta gaminti pačios – taip ne tik sutaupo, bet ir žino, ką valgo. O kiek gi kainuos kambarys viešbutyje, jei atostogausime čia per patį įkarštį – Nuo Joninių ir rudens?
Sezonas šiemet vėluoja. Privačiai kambarius nuomojantys palangiškiai neskuba net verslo liudijimų imti - kol kas nėra poilsiautojų. Pigiausią nakvynę, kur skaičiuojama už lovą, galima rasti už 3-6 eurus - tiek sako mokantys sezono metu Palangoje dirbantys žmonės, tačiau vargu ar sąlygos ten tenkintų poilsiautojus. Trims dienoms į Palangą atvykusi pasvaliečių pora vardija, kiek atsiėjo kambario nuoma viloje.
Pašnekovė džiaugiasi, kad dar ne sezonas – pavyko kiek pigiau prasisukti.
Palangoje sutinkame ir Salomėją: moteris keliolika metų dirba Ispanijoje ir Vokietijoje, tačiau ilsėtis grįžta į Lietuvą.
Moteris sako, atostogaudama kainų net nelyginanti – ir taip aišku, kad toje pačioje Vokietijoje, tarkime, maistas – daug pigesnis.
Ir nors nakvynės kainos kurorte smarkiai plonina piniginę, Turizmo informacijos centro duomenimis, vis dėlto poilsiu Lietuvos pajūryje labiausiai domisi patys lietuviai, ir tik po mūsų atvyksta baltarusiai, rusai, latviai.
Plačiau apie tai TV3 reportaže