Barmenas Tautvydas Palangoje dirba jau septintus metus. Šis restoranas neužveria durų ir žiemą, tada kolektyvas nuo 80-ies žmonių sumažėja iki 20-ies. Tačiau dabar intensyviai renkama komanda vasarai.
Daugiausia uždirba virėjai
Trečdalis kolektyvo – dirbę ankstesnes vasaras, dar trūksta dviejų virėjų ir padavėjų.
Padavėjams lieka ir visi arbatpinigiai, tad jei klientai dosnūs, galima susirinkti antrą algą. Tačiau rasti atsakingų ir sąžiningų darbuotojų – nelengva užduotis.
O kiek Palangoje galima uždirbti? Daugiausiai iš dabar ieškomų sezoninių darbininkų gauna virėjai.
Pigiausia nakvynė kurorte – nuo 3 iki 6 eurų už lovą. 18-metį profesinės mokyklos mokinį – būsimą virėją Liną susitinkame Palangos darbo biržoje.
Aplankėme septynias kavines
Viešbučių ir restoranų asociacija, matydama, kad rasti kurorte sezoninių darbuotojų – misija neįmanoma, organizavo darbuotojų muges, kvietė į svečius, prašo ir studentų – būsimų turizmo specialistų pagalbos. Visi tinkami darbui jau emigravo, sako specialistai.
Dažniausiai darbdaviai skelbimuose nurodo, kad atlygis – sutartinis, priklausantis nuo gabumų, darbo valandų. Specialistai su aukštuoju išsilavinimu prašo bent 400-500 eurų, nekvalifikuoti pradeda nuo minimumo.
Įdomi detalė: aplankėme bent septynias kavines Basanavičiaus gatvėje, kurios buvo iškabinusios skelbimus, ieškančius virėjų, padavėjų, barmenų, tačiau jų vadovai lyg kažko bijodami nepanoro kalbėtis ir atskleisti, kiek žada mokėti. O juk vasarą dažnai tenka išgirsti nusivylusių darbuotojų skundus, kai darbdaviai prižadėję aukso kalnus, atėjus algos mokėjimo dienai teisinasi, kad apyvarta per maža. Tuomet pasklinda gandai apie ieškomus vergus arba pasakojimai apie padavėjų valgomus klientų likučius ir alpulį iš nuovargio.
Išsamiau žiūrėkite TV3 siužete