Du garbaus amžiaus svečiai – Vytautas ir Nijolė – vos užsukę į Palangą, jau suka iš jos: mat išsigando automobilių stovėjimo aikštelėje veikiančio parkomato. Apie parkavimo subtilybes jie žino dėl to, kad pernai senjorai gavo baudą, kaip patys sako, mašiną palikę vos penkias minutes.
Lengvatų už automobilių statymą nėra – yra tik fiksuoti valandos įkainiai.
„Žalioj zonoj 1,70 euro, raudonoj zonoj 1,20 ir geltonoj 0,60. Geltona zona turbūt patogiausia poilsiautojams, kas su automobiliais, Kunigiškėse, sakyčiau, nebrangu, 0,60 centų valanda – tai prieinama kaina“, - aiškina Palangos rinkliavų centro dir. pavaduotojas Eugenijus Simutis.
Pašnekovas primena, kad kurorte yra trys didelės nemokamos automobilių stovėjimo aikštelės ir nebūtina automobiliu privažiuoti prie pat jūros ar Basanavičiaus gatvės – mašinų centre ir taip daug, tad didelė rinkliava turėtų bent kažkiek jų atbaidyti.
Tiesa, šiandien – pirmąją rinkliavos dieną – stebime daug daugiau nemokančių už stovėjimą nei kad mokančių.
Rinkliava mobiliąja programėle ar grynaisiais renkama iki rugsėjo vidurio. Tačiau žmonės sako, kad labai brangu.
Nuo gegužės vidurio žadėta apmokestinti ir stovėjimą Klaipėdos rajono pajūryje – Karklėje, tačiau ten įrengti parkomatus užtrunka, tenka derinti ir kelio ženklus, tad greičiausiai 30-ies euro centų už valandą mokestis bus imamas tik nuo vasaros pradžios.
Klaipėdos paplūdimiuose už stovėjimą mokėti reikia jau pusę mėnesio. Čia valanda kainuoja 30 euro centų. O kaipgi Kuršių nerijoje? Smiltynėje galioja uostamiesčio tvarka, ten stovi ir parkomatas. Prieš įvažiuojant į Neringą 5 eurus teks palikti ekologinio mokesčio. Nuo birželio 20-os iki rugpjūčio 20-os dienos – keturis kartus daugiau – 20 eurų už lengvąjį automobilį. Tačiau automobilių statymas Neringoje nekainuos, išskyrus pažymėtas mokamas aikšteles, ten valanda 90 euro centų, populiariausioje aikštelė prie savivaldybės valanda 1,40.
Surinktus pinigus miestai skiria infrastruktūrai – taigi, tiems patiems poilsiautojams.
Plačiau apie tai – TV3 reportaže.