2023 m. „Eurovizijos“ didžiajame finale Vokietija surinko 18 taškų ir užėmė paskutinę, 26-ąją vietą. Šalis taip pat liko paskutinė 2022 m., o 2021 ir 2019 m. užėmė priešpaskutinę vietą, rašo portalas „Daily Mail“.
Prasti kelerių metų Vokietijos rezultatai tarptautiniame konkurse sukėlė diskusijų bangą šalyje – gerbėjai ėmė kelti klausimą, ar balsų jų atstovams trūksta dėl muzikinių kūrinių, ar dėl to, kad kitos Europos šalys galimai nemėgsta Vokietijos. Dėl žeminančio šalies rezultato „Eurovizijos“ finale, daugybė vokiečių reikalauja, kad Vokietija daugiau nebedalyvautų konkurse.
„Ar dabar Europoje yra kieta laikyti mus nevykėliais?“ – klausė vienas Vokietijos laikraščio „Bild“ žurnalistas, apgailestaudamas, kad jo šalis nuolat patiria gėdą dainų konkurse.
Kitas laikraščio autorius klausė: „Kodėl mes vis dar taip elgiamės patys su savimi?“
Vokietijos radijo ir televizijos laidų vedėjas Thomas Gottschalkas pateikė savo paaiškinimą dėl prastų rezultatų: „Kai kalbame apie „Eurovizijos“ rezultatus, likusi Europa mus apgaudinėja. Jie tiesiog mūsų nemėgsta.“
Prieš prasidedant „Eurovizijos“ finalui, Vokietijos komentatoriai ir konkurso gerbėjai buvo įsitikinę, kad jų atstovų „Lord of the Lost“ kūrinys „Blood & Glitter“ nebuvo prastesnis už kitus. Pramogų kritiko Steveno Sowa teigimu, kai kurie pasirodymai (jis konkrečiai nurodė Kroatiją ir Ispaniją), buvo akivaizdžiai silpnesni.
Primename, kad Vokietija, kartu su Jungtine Karalyste, Italija, Ispanija, Prancūzija, yra viena iš „didžiojo penketo“ šalių, kasmet užsitikrinančių vietą „Eurovizijos“ finale. Šios penkios šalys dainų konkurso rengimui skiria daugiausiai lėšų, todėl joms nereikia dalyvauti pusfinaliuose.
Šiais metais Vokietija „Eurovizijos“ finansavimui skyrė 473 tūkst. eur. Vokietijos laidų vedėjas T. Gottschalkas, atsižvelgdamas į šalies pasiekimus konkurse, ragina nutraukti „Eurovizijos“ finansavimą.
„Likusi Europa šaiposi iš mūsų, kai yra kalbama apie „Eurovizijos“ rezultatus“, – socialiniuose tinkluose rašė jis.
Net Vokietijos „Eurovizijos“ veteranas Guildo Hornas, 1998 m. užėmęs septintąją vietą, teigė, kad šių metų paskutinė vieta konkurse atspindi tai, kaip kitos tautos vertina Vokietiją.
„Tai akivaizdus ženklas, jog Vokietija šiuo metu neatrodo esanti mūsų Europos kaimynų numylėtinė. Galbūt mums atėjo laikas protingai investuoti pinigus“, – sakė G. Hornas.
Nepaisant niūrių gerbėjų nuotaikų ir raginimų trauktis iš „Eurovizijos“, Vokietija gegužės 15-ąją patvirtino, kad kitais metais ir vėl bandys sėkmę dainų konkurse.
„Eurovizija“ yra ne tik didžiausias muzikinis šou Europoje, bet ir viena sėkmingiausių Vokietijos televizijos laidų. Mūsų šalies muzikos rinka yra tokia įvairi, įdomi ir novatoriška, kad nėra absoliučiai jokios priežasties nedalyvauti konkurse dar kartą“, – pridūrė Vokietijos visuomeninio transliuotojo atstovas spaudai.