Jungtinėse Valstijose nerimas dėl „Johnson & Johnson“ vakcinos. Šalies pareigūnai ragina laikinai stabdyti skiepijimą ja. „Johnson & Johnson“ preparatą ištiko „AstraZeneca“ vakcinos likimas. Amerikos maisto ir vaistų administracija, taip pat Ligų kontrolės centrai tiria šešis po skiepo susidariusių kraujo krešulių atvejus.
Venų trombozė pasireiškė šešioms moterims nuo 18 iki 48- erių metų, praėjus 6-13 dienų po skiepo. Viena jų mirė, kitos būklė kritinė. Visgi šie šeši atvejai užfiksuoti „Johnson & Johnson“ vakcina paskiepijus beveik 7 milijonus žmonių. Beje, kaip tik šiandien Lietuva gavo 4800-us šios vakcinos dozių ir, tikėtina, ja skiepys, nes Europos vaistų agentūra rekomendacijos jos atsisakyti nepateikė.
Beveik 200 turistų iš Nyderlandų ką tik nusileido Graikijos Rodo saloje, kur jie atvyko aštuonių dienų atostogų.
„Ilsėsiuosi, mėgausiuosi laiku sese, pramogausiu ir gersiu kokteilius“, – sako turistė Amy Smulders.
„Čia labai saulėta, o Olandijoje lijo. Šis oras skatina mane šypsotis“, – pasakoja turistas Terry Oorschot.
Visgi tai – ne tradicinės atostogos, o eksperimentas. Iš 25 tūkstančių norėjusių atrinkti 200 dalyvių aštuonias dienas nemokamai atostogaus viešbutyje be kitų turistų ir mėgausis paslauga „viskas įskaičiuota“.
Tiesa, jie turės vienas nuo kitos laikytis bent pusantro metro atstumo ir kitų saugumo taisyklių, taip pat testuotis ir – svarbiausia – nekelti kojos iš viešbučio, o grįžę namo penkias dienas karantinuotis. Leidus valdžiai, tokias atostogas žmonėms suorganizavo viena Nyderlandų kelionių agentūra. Jos atstovai tikisi, kad eksperimentas padės sukurti saugių atostogų pandemijos metu taisykles.
„Tai labai svarbu. Manau, kad daugybė agentūrų dar vienos vasaros be kelionių neišgyventų. Manau, tai galėtų būti trumpalaikis sprendimas – mėnesiui, dviem ar trims. Nemanau, kad augant keliautojų srautams tai būtų tvarus sprendimas, bet turime nuo kažko pradėti“, – teigia agentūros vadovas Mattijs Ten Brink.
Savo ruožtu Jungtinėje Karalystėje dėl sėkmingos vakcinacijos kampanijos gyvenimas iš tiesų grįžta į senas vėžes. Tūkstančiai Anglijos ir Velso gyventojų po ilgų ir nuobodžių mėnesių namuose pagaliau gali ištrūkti ir susitikti su draugais barų ar restoranų terasose.
Vien šioje terasoje Londone šią savaitę turėtų apsilankyti apie 5000 žmonių.
„Pastarieji mėnesiai buvo sunkūs, bet padėjo tai, kad valdžia turėjo planą, kurio, tikimės, laikysis. Bet dabar – laikas leisti mūsų personalui ir klientams pasimėgauti“, – kalbėjo terasos vadybininkas Paddy Ratcliffe.
„Taip gera. Tai – geriausias jausmas gyvenime, nuostabu grįžti“, – sako studentė Chloe Hicks.
O kitoje didžiojoje Europos sostinėje – Romoje – jau antrą savaitę iš eilės prie parlamento masiniai neramumai. Čia smulkiojo verslo ir restoranų atstovai reikalauja valdžios leisti kuo greičiau atsidaryti.
Maždaug 200 žmonių iš visos Italijos susirėmė su riaušių policija po to, kai į pareigūnus įpykę protestuotojai ėmė mėtyti akmenis. Dalį jų iš parlamento aikštės pareigūnai išvedė surakintus. Šią savaitę protestus Italijoje planuoja ir kitų verslo sektorių atstovai.