vakcina

Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „vakcina“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „vakcina“.

Ši sveikatos paslauga priklauso nemokamai: ragina pasinaudoti

Specialistai, vertindami Lietuvos gyventojų sergamumą, pastebi, kad 97 proc. susirgimų sudaro per orą plintančios infekcijos, iš kurių daugiausia – sezoninis gripas ir ūmių viršutinių kvėpavimo takų infekcijos. Skiepijimas nuo sezoninio gripo yra ne tik ekonomiškai efektyvus, nes sumažėja apsilankymų pas gydytojus skaičius, prarastų darbingų darbo dienų, antibiotikų, skirtų bakterinėms gripo komplikacijoms gydyti, vartojimas.
Aktualijos 2025-01-17

Kuriama vakcina nuo kiaušidžių vėžio: yra vilčių visiškai išnaikinti šią ligą

Jungtinėje Karalystėje kuriama pirmoji pasaulyje vakcina nuo kiaušidžių vėžio. Mokslininkai teigia, kad tokia vakcina galėtų visiškai išnaikinti šią ligą. „OvarianVax“ – tai vakcina, kuri išmokys imuninę sistemą atpažinti ankstyviausias kiaušidžių vėžio stadijas ir atakuoti jas. Ją kuria Oksfordo universiteto mokslininkai, skelbia portalas „Sky News“. Tikimasi, kad moterys galės profilaktiškai gauti šį skiepą Nacionalinėje sveikatos apsaugos tarnyboje (NHS) ir taip išnaikinti šią ligą.
2024-10-27

Vietoj COVID-19 vakcinos – mirtinų nuodų dozė: gydytoju apsimetęs sūnus bandė susidoroti su patėviu

Didžiojoje Britanijoje 53 metų gydytojas bandė nužudyti savo mamos sugyventinį ir sugalvojo neeilinį būdą tai padaryti. Vyras atėjo į mamos namus su peruku, persirengęs slaugytoju, skiepijančiu vakcina nuo COVID-19 ir savo aukai sušvirkštė ne vakciną, o mirtinus nuodus. Vaizdo stebėjimo kameros užfiksavo, kaip automobilių stovėjimo aikštelėje iš balto sedano išlipo 53 m. britų gydytojas Thomas Kwanas su krepšiu rankose. Jis atvyko į savo motinos namus.
2024-10-08

Priklausantieji rizikos grupei pradedami efektyviau skiepyti nuo pneumokokinės infekcijos

Nuo antradienio rizikos grupėms priklausantys asmenys skiepijami efektyvesne vienkartine 20-valente pneumokokinės vakcinos doze, skelbia Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC). Pasak jo, tai reiškia, kad minėti asmenys bus papildomai apsaugoti, nes didesnis skirtingų serotipų skaičius vakcinoje suteikia platesnę apsaugą nuo susirgimo pneumokokine infekcija. Iki šiol rizikos grupių asmenys buvo skiepijami 13-valente pneumokokinės vakcinos doze.

Mažamečius siūlo skiepyti nemokamai, tačiau tai visų mamų neįtikino: „Paskui imunitetas silpsta ir viskas“

Gripui kasmet rodant vis aštresnius nagus, o tėvams vis tiek delsiant skiepyti vaikus, valdžia ėmėsi naujovių – nuo šio rudens mažyliai nuo dvejų iki septynerių metų gripo vakcina bus skiepijami nemokamai. Tiesa, kai kurie tėvai prisipažįsta, kad net ir toks valdininkų skatinimas nelems jų apsisprendimo vakcinuoti atžalas. Šešiametę Ameliją mama atvedė skiepytis privalomuoju skiepu nuo difterijos. Ar skiepys atžalą nuo gripo, Amelijos tėvai dar galvoja.
2024-09-20

Nauja COVID-19 vakcina išvengiant adatų: vietoje dūrio – purškalas į nosį

Netrukus pasirodys naujos kartos COVID-19 vakcinos, kurioms visiškai nereikia adatų. Nauji tyrimai rodo ketverius metus kurtos nosies purškalo pagrindo (intranazalinės) vakcinos potencialą, skelbia portalas „IFL Science“. Šis metodas sukuria imuninį atsaką ten, kur virusas paprastai patenka į organizmą: nosyje.
2024-09-15

Įspėja visus Lietuvos gyventojus: jokiu būdu nelieskite šio daikto miške

Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT) informuoja, kad nuo rugsėjo 16 d. planuojama pradėti rudeninį laukinių gyvūnų vakcinavimą nuo pasiutligės naudojant orlaivius. Vakcinavimas gamtoje vykdomas iš lėktuvų išmetant specialius jaukus su vakcina. Šiuos jaukus suėdę gyvūnai tampa atsparūs pasiutligės užkratui.
2024-09-12

Naujoviškos kovos su virusais tyrimo autoriai: tokių vakcinų jūs norėsite

Skiepai jums tikriausiai asocijuojasi su adata, įsmeigta į peties raumenį, dėl kurios po skiepijimo daug valandų (ar net dienų) jaučiate erzinantį raumenų skausmą. Tradiciškai dauguma skiepų atliekami tokiu būdu: į raumenis.
2024-08-09

Vis auga tikimybė užsikrėsti šiuo virusu: pirmoji Europos šalis siūlo skiepytis ir žmonėms

Suomija taps pirmąja šalimi pasaulyje, kuri kai kuriuos piliečius pradės profilaktiškai skiepyti nuo paukščių gripo. Pranešama, kad pirmosios Europos Sąjungos (ES) parūpintos vakcinos siuntos keliaus į šią šalį, kad tiems, kuriems kyla didžiausia rizika užsikrėsti virusu, būtų suteikta tam tikra apsauga, skelbia portalas „IFL Science“. „Reuters“ praneša, kad ES turi pasirašyti sutartį su vakcinos gamintoja „CSL Seqirus“ dėl 665 tūkst.
2024-06-13

Vakcinos nuo vėžio jau čia: pirmasis pacientas Jungtinėje Karalystėje jau pasiskiepijo

Puikios naujienos vėžiu sergantiems pacientams – bent jau Didžiojoje Britanijoje tūkstančiams jų bus sparčiai pradėta nauja programa, pagal kurią jie galės naudotis eksperimentinėmis individualizuotomis vakcinomis. Šia iniciatyva, vadinama „Cancer Vaccine Launch Pad“ (angl. „Vakcinos nuo vėžio startas“), siekiama, kad daugiau pacientų būtų įtraukti į mRNA vakcinų nuo konkretaus vėžio bandymus, tikintis paspartinti šių, gyvenimą galinčių pakeisti, gydymo metodų kūrimą.
2024-06-03
REKLAMA
REKLAMA

Visos šalys turi vakcinų utilizavimo problemą, sako sveikatos apsaugos ministras Dulkys

Visos valstybės turi perteklinių COVID-19 skiepų utilizavimo problemą, sako sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys, komentuodamas generalinės prokurorės pradėtą ikiteisminį tyrimą dėl įsigyto didelio vakcinų kiekio ir jų išpylimo. „Vakcinų utilizavimas yra labai normalus ir labai svarbus procesas“, – ketvirtadienį per Vyriausybės pusvalandį Seime sakė ministras.

Prokuratūra pradėjo ikiteisminį tyrimą dėl COVID-19 vakcinų įsigijimo ir utilizavimo kiekių

Generalinė prokurorė Nida Grunskienė priėmė sprendimą pradėti ikiteisminį tyrimą siekiant nustatyti, ar perkant itin didelį COVID-19 vakcinų kiekį ir vėliau dalį jų utilizuojant, nebuvo padaryta nusikalstama veika. Toks sprendimas priimtas susipažinus su Generalinės prokuratūros Viešojo intereso gynimo skyriaus prokuroro iniciatyva atlikto tyrimo medžiaga ir 2024 m gegužės 13 d. priimtu šio prokuroro motyvuotu nutarimu atsisakyti taikyti viešojo intereso gynimo priemones.

„AstraZeneca“ atšaukia savo vakcinas nuo Covid-19 visame pasaulyje

Kompanija „AstraZeneca“ pradėjo visame pasaulyje atšaukinėti savo vakciną Covid-19 dėl rinką užpildžiusių atnaujintų vakcinų, skirtų naujiems viruso variantams, pertekliaus. Farmacijos bendrovė teigia, kad dėl naujesnių skiepų sumažėjo „AstraZeneca“ vakcinos, kuri nebegaminama ir netiekiama, paklausa. Kovo mėnesį bendrovė jau pranešė apie leidimo prekiauti Europos Sąjungos šalyse atšaukimą.
187 2024-05-08

Jau bandoma pirmoji pasaulyje vakcina nuo vėžio: „Galutinis tikslas – visam laikui išgydyti pacientus“

Gydytojai su šimtais pacientų pradėjo bandyti pirmąją pasaulyje vakciną nuo melanomos – „mRNA“, o ekspertai džiūgauja dėl galimybes visam laikui išgydyti vėžį. Melanoma kasmet pasaulyje suserga apie 132 tūkst. žmonių, tai pavojingiausia odos vėžio forma.
2024-04-26

PSO: per 50 metų vakcinos išgelbėjo 154 mln. gyvybių

Per praėjusius 50 metų vakcinos išgelbėjo 154 mln. žmonių gyvybių, tarp jų – 146 mln. jaunesnių nei penkerių metų amžiaus vaikų, rodo  Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) tyrimas. Tai atitinka šešis nuo mirties išgelbėtus žmones per minutę, trečiadienį Ženevoje pranešė PSO. Didžiausios naudos turėjo vakcina nuo tymų. Iš viso vakcinos nuo 14 ligų kūdikių mirtingumą pasaulyje sumažino 40 proc. Tarp šių ligų yra difterija, poliomielitas, stabligė ir kokliušas.
2024-04-24

Šeštadienį Lietuvoje patvirtintas vienas susirgimas koronavirusu

Šeštadienį koronaviruso infekcija patvirtinta vienam žmogui, skelbia Valstybės duomenų agentūra. Pastarąją parą mirčių nuo koronaviruso nefiksuota. Nuo pandemijos pradžios bendras šalies mirčių skaičius nuo COVID-19 – 9896. Anot Valstybės duomenų agentūros, pirminių naujų atvejų skaičius, per 14 dienų tenkantis 100 tūkst.

Per parą Lietuvoje – 20 susirgimų koronavirusu

Ketvirtadienį koronaviruso infekcija patvirtinta 20 žmonių, keturi iš jų susirgo pakartotinai, skelbia Valstybės duomenų agentūra. Pastarąją parą mirčių nuo koronaviruso nefiksuota. Nuo pandemijos pradžios bendras šalies mirčių skaičius nuo COVID-19 – 9896. Anot Valstybės duomenų agentūros, pirminių naujų atvejų skaičius, per 14 dienų tenkantis 100 tūkst.

Mokslininkai ištyrė vokietį, 217 kartų savanoriškai pasiskiepijusį nuo COVID-19

Vokietis, sąmoningai 217 kartų pasiskiepijęs nuo COVID-19, nepranešė apie jokį šalutinį poveikį dėl tokios daugybės skiepų, teigia mokslininkai, tyrinėjantys galbūt „labiausiai paskiepytą žmogų istorijoje“. Šio 62 metų vyro iš centrinės Vokietijos Magdeburgo miesto, kurio pavardė nenurodoma, imuninė sistema vis dar veikia visu pajėgumu, teigė tyrėjai žurnale „The Lancet Infectious Diseases“. Mokslininkai teigė, kad vyras savanoriškai gavo tiek daug injekcijų ignoruodamas visus gydytojų patarim...
2024-03-06

Per metus nuo žmogaus papilomos viruso paskiepyta per 13 tūkst. berniukų

Per metus nuo žmogaus papilomos viruso (ŽPV) paskiepyta per 13 tūkst., 11 metų sulaukusių berniukų, teigia Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC). Praėjusieji metai buvo pirmieji, kai nuo ŽPV pradėta skiepyti ir berniukus. NVSC teigimu, norint sustabdyti virusą, viso reikia pasiekti 90 proc. paskiepytų mergaičių ir didinti skiepijamų berniukų skaičių. „Yra skaičiai, bet juos pavertus procentais, per 2023 metus paskiepijome apie 60 proc. tiek mergaičių, tiek berniukų 11 ir 12 metų.
2024-02-26

„Moderna“ 2023-ųjų paskutinį ketvirtį uždirbo pelno, nepaisant vakcinų paklausos kritimo

JAV biotechnologijų bendrovė „Moderna Inc.“ 2023-ųjų paskutinį ketvirtį netikėtai analitikams uždirbo grynojo pelno, nepaisant vakcinų nuo COVID-19 paklausos kritimo. Ankstesnį laikotarpį „Moderna“ dėl šios priežasties skaičiavo milijardinius nuostolius. Pasak bendrovės pranešimo, grynasis pelnas pernai spalį-gruodį siekė 217 mln. JAV dolerių, arba 0,55 dolerio akcijai, ir buvo beveik septynis kartus mažesnis nei prieš metus.
2024-02-22

Lietuva sulaukė lenkų prašymo: perduos 175 tūkst. vakcinų nuo koronaviruso

Sulaukusi Lenkijos prašymo, Lietuva kaimyninei šaliai perduoda 175 tūkst. vakcinų nuo koronaviruso. Lenkijai perduodamos „Nuvaxovid“ vakcinos dozės, pritaikytos vienai naujausių – XBB.1.5 – viruso atmainų. Atsisakė mokėti už naujas vakcinų siuntas Varšuva 2022 metais atsisakė mokėti už naujas vakcinų nuo COVID-19 siuntas, nes ir taip turėjo milijonus nepanaudotų dozių. Be kita ko, Lenkija teigė esanti sunkioje finansinėje padėtyje dėl pabėgėlių iš Ukrainos srauto.

Įspėja tėvus dėl praleistų skiepų vaikams: ši pavojinga liga iš pradžių atrodo kaip paprastas peršalimas

Baiminantis plataus masto tymų protrūkių, Jungtinės Karalystės Nacionalinė sveikatos tarnyba (NHS) ragina tėvus užsakyti savo vaikams praleistus MMR skiepus (kombinuota vakcina, apsauganti nuo trijų ligų: tymų, kiaulytės (epideminio parotito) ir raudonukės). NHS praneša apie didėjantį pavojų visuomenės sveikatai. Po dviejų trigubos vakcinos dozių nuo tymų ir raudonukės bus apsaugota apie 99 proc., o nuo kiaulytės – 88 proc. vaikų.
2024-01-27

Per parą Lietuvoje – 38 nauji koronaviruso atvejai, mirčių nefiksuota

Sekmadienį koronaviruso infekcija patvirtinta 38 asmenims, 8 iš jų susirgo pakartotinai, skelbia Valstybės duomenų agentūra. Pastarąją parą mirčių nuo koronaviruso ligos nefiksuota. Nuo pandemijos pradžios bendras šalies mirčių skaičius nuo COVID-19 – 9863. Anot Valstybės duomenų agentūros, pirminių naujų atvejų skaičius, per 14 dienų tenkantis 100 tūkst.

Ekspertai perspėja apie naują COVID-19 atmainą: senus simptomus pakeitė nauji

COVID-19 pandemija pasaulyje buvo tikras medicininis iššūkis. Tad nenuostabu, jog bet kokios kalbos apie naujas atmainas gali kelti klausimų. Naujausia iš jų – JN.1 atmaina, kuri užsikrėtusiems sukelia nestandartinius simptomus. Tačiau ekspertai ramina – ji neatrodo agresyvesnė už kitas, o ir standartinis koronaviruso gydymas prieš JN. 1 puikiai veikia. JAV Ligų kontrolės ir prevencijos centro (toliau – CDC) duomenimis, JN.
2024-01-06

COVID-19 statistika: 798 nauji atvejai, vienas žmogus mirė

Praėjusią parą nustatyti 798 nauji COVID-19 atvejai, vienas žmogus mirė, penktadienį pranešė Valstybės duomenų agentūra. 14 dienų naujų susirgimų koronavirusu skaičius 100 tūkst. gyventojų šiuo metu siekia 507,7 atvejo, septynių dienų teigiamų diagnostinių testų rodiklis – 33,4 procento. COVID-19 piką buvo pasiekęs 2022-ųjų vasario pradžioje, tuomet per parą buvo nustatoma daugiau kaip 14 tūkst. užsikrėtimų šia liga. Iš viso šalyje bent kartą koronavirusu užsikrėtė apie 1,36 mln. žmonių.

COVID-19 statistika: 981 naujas atvejis, 2 žmonės mirė

Praėjusią parą nustatytas 981 naujas COVID-19 atvejis, du žmonės mirė, ketvirtadienį pranešė Valstybės duomenų agentūra. 14 dienų naujų susirgimų koronavirusu skaičius 100 tūkst. gyventojų šiuo metu siekia 520,5 atvejo, septynių dienų teigiamų diagnostinių testų rodiklis – 34,2 procento. COVID-19 piką buvo pasiekęs 2022-ųjų vasario pradžioje, tuomet per parą buvo nustatoma daugiau kaip 14 tūkst. užsikrėtimų šia liga. Iš viso šalyje bent kartą koronavirusu užsikrėtė apie 1,36 mln. žmonių.

Per parą – ir vėl daugiau nei 1000 koronaviruso atvejų

Praėjusią parą nustatytas 1171 naujas COVID-19 atvejis, mirčių nebuvo užfiksuota, trečiadienį pranešė Valstybės duomenų agentūra. 14 dienų naujų susirgimų koronavirusu skaičius 100 tūkst. gyventojų šiuo metu siekia 531,3 atvejo, septynių dienų teigiamų diagnostinių testų rodiklis – 34,7 procento. COVID-19 piką buvo pasiekęs 2022-ųjų vasario pradžioje, tuomet per parą buvo nustatoma daugiau kaip 14 tūkst. užsikrėtimų šia liga. Iš viso šalyje bent kartą koronavirusu užsikrėtė apie 1,36 mln.

Perskaičius apie „The Roop“ vokalisto Valiukevičiaus ligą perspėja visus: „Nejuokaukite“

„Vaidotui Valiukevičiui viešai paskelbus apie jam diagnozuotą Laimo ligą noriu kreiptis į visus ir perspėti atidžiau rūpintis savo sveikata, nes toks mažas gyvis, kaip erkė, gali palikti pasekmes visam gyvenimui“, – rašo naujienų portalui tv3.lt laišką atsiuntusi skaitytoja Eglė iš Šiaulių. Paskutiniu metu vis daugiau garsių, žinomų žmonių kalba apie jiems diagnozuotą Laimo ligą, jau net nesuskaičiuosiu, kiek sergančių yra mano aplinkoje.
2023-12-04

Kviečia pasinaudoti nemokama sveikatos paslauga: pasitikrinkite, ar jums priklauso

„Pasvalio klinika „Medicinos namai“ praneša, kad šiais metais pacientų, norinčių pasiskiepyti gripo vakcina, yra žymiai daugiau, o ligų sezonas tik įsibėgėja. „Todėl kviečiame pasiskiepyti, nes nemokamų vakcinų skaičius sparčiai mažėja“. PSDF lėšomis apmokama gripo vakcina skirta tiems asmenims, kurie turi teisę būti skiepijami nemokamai.
2023-11-28

Nuo koronaviruso mirė žmogus, dar 65 liga užsikrėtė

Praėjusią parą nustatyti 65 nauji COVID-19 atvejai, mirė vienas žmogus, rodo sekmadienį paskelbti Valstybės duomenų agentūros duomenys. 14 dienų naujų susirgimų koronavirusu skaičius 100 tūkst. gyventojų siekia 224 atvejų, septynių dienų teigiamų diagnostinių testų rodiklis – 33,2 procento. COVID-19 piką buvo pasiekęs 2022-ųjų vasario pradžioje, tuomet per parą buvo nustatoma daugiau kaip 14 tūkst. užsikrėtimų šia liga. Iš viso šalyje bent kartą koronavirusu užsikrėtė apie 1,19 mln. žmonių.

Kritus COVID-19 vakcinų paklausai, jų gamintoja „Moderna“ patyrė milijardinių nuostolių

Kritus vakcinų nuo COVID-19 ligos paklausai, viena pagrindinių jų gamintojų „Moderna“ pranešė trečiąjį šių metų ketvirtį dėl gamybos pajėgumų mažinimo bei apmokestinimo pokyčių patyrusi 3,1 mlrd. JAV dolerių grynąjį nuostolį. Pernai liepą-rugsėjį bendrovė susižėrė 1,04 mlrd. dolerių grynojo pelno. Pardavimų pajamos palyginamuoju laikotarpiu sumenko beveik perpus – nuo 3,364 mlrd. iki 1,831 mlrd. dolerių.
2023-11-06

COVID-19 statistika: 421 naujas atvejis, mirčių nefiksuota

Praėjusią parą nustatytas 421 naujas COVID-19 atvejis, mirčių išvengta, rodo penktadienį paskelbti Valstybės duomenų agentūros duomenys. Ligoninėse gydomi 99 koronavirusu sergantys pacientai, keturi iš jų – reanimacijoje.  14 dienų naujų susirgimų koronavirusu skaičius 100 tūkst. gyventojų siekia 176,4 atvejo, septynių dienų teigiamų diagnostinių testų rodiklis – 29,7 procento. COVID-19 piką buvo pasiekęs 2022-ųjų vasario pradžioje, tuomet per parą buvo nustatoma daugiau kaip 14 tūkst.

COVID-19 statistika: 330 naujų atvejų, mirčių išvengta

Praėjusią parą nustatyta 330 naujų COVID-19 atvejų, mirčių išvengta, rodo šeštadienį paskelbti Valstybės duomenų agentūros duomenys. 14 dienų naujų susirgimų koronavirusu skaičius 100 tūkst. gyventojų siekia 141 atvejį, septynių dienų teigiamų diagnostinių testų rodiklis – 24,9 procento. COVID-19 piką buvo pasiekęs 2022-ųjų vasario pradžioje, tuomet per parą buvo nustatoma daugiau kaip 14 tūkst. užsikrėtimų šia liga. Iš viso šalyje bent kartą koronavirusu užsikrėtė apie 1,19 mln. žmonių.

Svarbu daugeliui gyventojų: prasideda skiepijimas – skelbiama, kam bus kompensuojama

Nuo spalio 5 d. vakcinas užsisakiusiose gydymo įstaigose galima pasiskiepyti nuo gripo ir koronaviruso vieno vizito metu, skelbia Sveikatos apsaugos ministerija (SAM). Skiepijimas gripo ir atnaujintomis COVID-19 vakcinomis ypatingai svarbus rizikos grupėse esantiems asmenims – jie abiem vakcinomis bus skiepijami nemokamai.

Nobelio medicinos premija skirta už atradimus, leidusius sukurti vakcinas nuo COVID-19

Šių metų Nobelio premija už pasiekimus medicinos srityje paskirta vengrų biochemikei Katalin Kariko ir amerikiečių imunologui Drew Weissmanui už atradimus, susijusius su nukleozidų bazių modifikacijomis, leidusius sukurti veiksmingas iRNR vakcinas nuo COVID-19, pirmadienį paskelbė Nobelio komitetas Stokholme veikiančiame Karolio institute.
2023-10-02

Lietuvoje raginama pasiskiepyti nuo gripo ir COVID-19 kartu: štai, ką sako gyventojai

Sergamumui koronavirusu ir kitomis peršalimo ligoms augant it ant mielių, specialistai dega žalią šviesą paprastesnei vakcinacijai. Jau nuo kitos savaitės pabaigos norintieji pasiskiepyti nuo gripo ir koronaviruso tai galės padaryti vienu metu. Labiausiai turi suskubti vyresni, rizikos grupėms priklausantys žmonės, mat pavojingosios infekcijos juos į ligos patalą guldo dažniausiai. Daugiau apie tai – TV3 žinių reportaže.
REKLAMA
„Eurovaistinė“ pradeda skiepyti nuo gripo: įvardijo, ką svarbu žinoti prieš einant skiepytis  „Eurovaistinė“ pradeda skiepyti nuo gripo: įvardijo, ką svarbu žinoti prieš einant skiepytis

„Eurovaistinė“ pradeda skiepyti nuo gripo: įvardijo, ką svarbu žinoti prieš einant skiepytis

Prasidėjus rudens sezonui ima daugėti susirgimų peršalimo ligomis ir ypatingai – gripu. Tad „Eurovaistinė“ pradeda skiepyti gyventojus nuo gripo, o vaistininkai primena – norint apsisaugoti nuo šios ligos, būtina skiepytis kiekvienais metais. Sergančiųjų daugėja Jau nuo vasaros pabaigos Lietuvoje sergamumo gripu, ūminėmis viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis (ŪVKTI) ir COVID-19 liga (koronaviruso infekcija) rodiklis didėja.
2023-09-20

Lietuva siekia įsigyti visiškai naują vakciną: prognozuoja, kad šis virusas bus vienas iš dominuojančių

Ruošiantis šaltojo meto peršalimo ligų sezonui Lietuva ne tik siūlys gripo ir COVID-19 skiepus, bet gali sulaukti ir visai naujos vakcinos. Kaip pranešė Sveikatos apsaugos ministerijos (SAM) specialistai, jau yra vertinamos galimybės įsigyti birželį sukurtos pirmos tokios vakcinos nuo respiracinio sincitinio viruso (RSV). Įsibėgėjant kol kas labiau tik kalendoriniam rudeniui vis garsiau kalbama apie pasiruošimą ūmių kvėpavimo takų infekcijų sezonui.

Pasiekia naujos tendencijos – kūne apsigyvena neregėti parazitai ir plinta negirdėtos infekcijos: perspėja visus

Australijos gydytojai buvo šokiruoti, kai pacientės smegenyse rado 8 cm dydžio kirmėlę, įprastai aptinkamą gyvatėse. Mokslininkai įspėja, kad atvejų, kai žmogaus kūne apsigyvens nežinomi parazitai ar išplis negirdėtos infekcijos, tik daugės. Tai skatins ir šylantis klimatas, dėl kurio ligų sukėlėjai geba išgyventi vis daugiau pasaulio vietų. Australijos Kanberos ligoninės gydytojus šokiravo radinys pacientės galvoje.

Kad žinotų gripo tendencijas, lietuvių gydytojai stebi vieną valstybę: „Iš visų susirgusiųjų 80 proc. sudarė vaikai“

Pastaruoju metu sparčiai pradėjo daugėti sergančiųjų ūmiomis viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis, gripu ir koronavirusu. Kuri iš šių ligu plinta sparčiausiai ir ar derėtų nuo jų skiepytis TV3 laidoje „Dienos komentaras“ atsakė Nacionalinio visuomenės sveikatos centro Užkrečiamųjų ligų valdymo skyriaus vyriausioji specialistė Daiva Razmuvienė.

Daugėja sergančiųjų COVID-19: atnaujinti skiepai saugos ir nuo kitos klastingos ligos

Atskubėjęs ruduo į ligos patalą guldo vis daugiau peršalusių ar užsikrėtusių pavojingąja COVID-19 infekcija. Per savaitę užregistruota per pusę tūkstančio susirgusių koronavirusu. Situacija nėra dramatiška, tačiau specialistai ragina žmones išlikti budriems – pajutus bent menkiausius simptomus, likti namie, o jeigu reikia medikų pagalbos – į gydymo įstaigas skubėti tik su veido kaukėmis.  Aldoną į gydymo įstaigą atvijo kosulys, kaip paaiškėjo, tapęs sudėtingesnio peršalimo simptomu.

NVSC: spalį bus galima pasiskiepyti nuo gripo ir naujos COVID-19 atmainos

Spalį gydymo įstaigose bus galima pasiskiepyti ir nuo gripo, ir nuo naujos COVID-19 atmainos, teigia Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) Užkrečiamųjų ligų valdymo skyriaus vyriausioji specialistė Daiva Razmuvienė.

COVID-19 statistika: 52 nauji atvejai, mirčių nefiksuota

Praėjusią parą nustatyti 52 nauji COVID-19 atvejai, mirčių nuo šios ligos nefiksuota, rodo šeštadienį paskelbti Valstybės duomenų agentūros duomenys. 14 dienų naujų susirgimų koronavirusu skaičius 100 tūkst. gyventojų siekia 14,3 atvejo, septynių dienų teigiamų diagnostinių testų rodiklis – 14 procentų. COVID-19 piką buvo pasiekęs pernai vasario pradžioje, tuomet per parą buvo nustatoma daugiau kaip 14 tūkst. užsikrėtimų šia liga. Iš viso šalyje bent kartą koronavirusu užsikrėtė apie 1,19 mln.

COVID-19 statistika: 67 nauji atvejai, mirčių nefiksuota

Praėjusią parą nustatyti 67 nauji COVID-19 atvejai, mirčių nuo šios ligos nefiksuota, rodo ketvirtadienį paskelbti Valstybės duomenų agentūros duomenys. Ligoninėse gydoma 17 COVID-19 sergančių pacientų, iš jų vienas – reanimacijoje. 14 dienų naujų susirgimų koronavirusu skaičius 100 tūkst. gyventojų siekia 11,7 atvejų, septynių dienų teigiamų diagnostinių testų rodiklis – 11,5 procento. COVID-19 piką buvo pasiekęs pernai vasario pradžioje, tuomet per parą buvo nustatoma daugiau kaip 14 tūkst.

Per parą nustatyti du nauji COVID-19 atvejai, mirčių nefiksuota

Praėjusią parą nustatyti du nauji COVID-19 atvejai, mirčių nuo šios ligos nefiksuota, rodo trečiadienį paskelbti Valstybės duomenų agentūros duomenys. Ligoninėse gydoma 15 COVID-19 sergančių pacientų. 14 dienų naujų susirgimų koronavirusu skaičius 100 tūkst. gyventojų siekia 10 atvejų, septynių dienų teigiamų diagnostinių testų rodiklis – 9,6 procento. COVID-19 piką buvo pasiekęs pernai vasario pradžioje, tuomet per parą buvo nustatoma daugiau kaip 14 tūkst. užsikrėtimų šia liga.

Vilnietis pasakoja apie Laimo ligos simptomus: „Tirpimas sąnariuose, skausmas, galbūt nuovargis“

Šiemet, palyginus su pernai, 1,5 karto padaugėjus sergančiųjų Laimo liga bei pagausėjus užsikrėtusių erkiniu encefalitu, specialistai ragina valdžią nesėdėti rankų sudėjus – pavojus tyko tūkstančių žmonių. Savivaldybės, kaip aiškina ekspertai, turėtų pjauti žolę gyventojų lankomose vietose, o sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys – imti ir pagaliau kompensuoti skiepus nuo erkinio encefalito, kaip tai daro, pavyzdžiui, Austrija ar kaimyninė Latvija.
2023-08-05

COVID-19 statistika: vienas naujas atvejis, mirčių nefiksuota

Praėjusią parą nustatytas vienas naujas COVID-19 atvejis, mirčių nuo šios ligos nefiksuota, rodo pirmadienį paskelbti Valstybės duomenų agentūros duomenys. Ligoninėse gydoma 18 COVID-19 sergančių pacientų. 14 dienų naujų susirgimų koronavirusu skaičius 100 tūkst. gyventojų siekia 7,4 atvejo, septynių dienų teigiamų diagnostinių testų rodiklis – 6,3 procento. COVID-19 piką buvo pasiekęs pernai vasario pradžioje, tuomet per parą buvo nustatoma daugiau kaip 14 tūkst. užsikrėtimų šia liga.

COVID-19 statistika: 17 naujų atvejų, mirčių nefiksuota

Praėjusią parą nustatyta 17 naujų COVID-19 atvejų, mirčių nuo šios ligos nefiksuota, rodo penktadienį paskelbti Valstybės duomenų agentūros duomenys. Ligoninėse gydoma 18 COVID-19 sergančių pacientų, vienas jų – reanimacijoje. 14 dienų naujų susirgimų koronavirusu skaičius 100 tūkst. gyventojų siekia 7,2 atvejo, septynių dienų teigiamų diagnostinių testų rodiklis – 6 procentai. COVID-19 piką buvo pasiekęs pernai vasario pradžioje, tuomet per parą buvo nustatoma daugiau kaip 14 tūkst.

Per parą nefiksuota nė vieno naujo COVID-19 atvejo

Per praėjusią parą nenustatyta nė vieno naujo COVID-19 atvejo, mirčių nuo šios ligos taip pat nefiksuota, rodo pirmadienį paskelbti Valstybės duomenų agentūros duomenys. Pastarąjį kartą nė vieno atvejo nefiksuota 2020-ųjų birželio pabaigoje. Vis dėlto Valstybinė duomenų agentūra BNS nurodė, kad sekmadieniais dirba mažiau laboratorijų ir gydymo įstaigų arba jos išvis nedirba, todėl ir atvejų įprastai nustatoma mažiau, nei jų realiai yra.

Lietuvoje fiksuotas vienas koronaviruso atvejis, mirčių nebuvo

Per praėjusią parą nustatytas vienas naujas COVID-19 atvejis, žmonių mirčių nuo šios ligos nefiksuota, rodo sekmadienį paskelbti Valstybės duomenų agentūros duomenys. 14 dienų naujų susirgimų koronavirusu skaičius 100 tūkst. gyventojų siekia 10,7 atvejo, septynių dienų teigiamų diagnostinių testų rodiklis – 5,8 procentai. Pernai vasario pradžioje per parą buvo nustatoma daugiau kaip 14 tūkst. užsikrėtimų COVID-19. Iš viso šalyje bent kartą koronavirusu užsikrėtė apie 1,19 mln. žmonių.
Į viršų