Pasak jo, tai reiškia, kad minėti asmenys bus papildomai apsaugoti, nes didesnis skirtingų serotipų skaičius vakcinoje suteikia platesnę apsaugą nuo susirgimo pneumokokine infekcija.
Iki šiol rizikos grupių asmenys buvo skiepijami 13-valente pneumokokinės vakcinos doze.
NVSC duomenimis, per aštuonis šių metų mėnesius Lietuvoje buvo užregistruoti 164 pneumokokinės infekcijos atvejai: susirgo 13 vaikų ir 151 suaugusysis.
Centras pažymi, kad pastaraisiais metais matomas sergamumo šia liga augimas rodiklis. 2022-aisiais sergamumas siekė 3,1 atvejo, pernai – 4,7 atvejo 100 tūkst. gyventojų.
Lietuvoje nuo pneumokokinės infekcijos 2022 metais paskiepyta 80,8 proc., pernai – 81,7 proc. vaikų. Infekcijai suvaldyti reikalinga užtikrinti ne mažesnes kaip 90 proc. vaikų skiepijimo apimtis.
Didžiausia rizika susirgti pneumokokine infekcija kyla vaikams iki penkerių metų, senyvo amžiaus žmonėms bei tiems, kurių imuninė sistema nusilpusi dėl lėtinių ligų ar kitų sveikatos sutrikimų.
Susirgus plaučių uždegimu, sukeltu pneumokoko bakterijų, gali pasireikšti tokie simptomai kaip kosulys, dusulys, karščiavimas, prakaitavimas ir drebulys, krūtinės skausmas, nuovargis, galvos svaigimas. Bakterija gali sukelti ir sinusitą, ausų uždegimą, sepsį.