• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Šalį alinant kaitrai, su kostiumais parlamente dirbantys Seimo nariai jau dalinasi atostogų planais – vieni deginsis Lietuvos pajūryje, kiti pasiruošę keliauti ten, kur jų niekas nepažįsta. Vis tik savo atostogų Seimo nariai niekaip neįteisina.

Šalį alinant kaitrai, su kostiumais parlamente dirbantys Seimo nariai jau dalinasi atostogų planais – vieni deginsis Lietuvos pajūryje, kiti pasiruošę keliauti ten, kur jų niekas nepažįsta. Vis tik savo atostogų Seimo nariai niekaip neįteisina.

REKLAMA

Vieni aiškina, kad derėtų apibrėžti, kada galima poilsiauti, o kada ne, kiti atkerta, kad politikams dirbti galima nors paplūdimyje. Vis dėlto, tie, kurie posėdžius iškeis į poilsį, gali ir pasigailėti, mat naujame įstatymo projekte už pravaikštas parlamentarams gresia solidžios baudos.

Seimo rūmuose nors ir veikia vėdinimo sistema, bet su kostiumais išsėdėti visą dieną pavyksta ne visiems. Bet dalis politikų tiek kostiumus, tiek ir laisvesnę aprangą iškeis į maudymosi kostiumus – pavasario sesija baigiasi kitą savaitę, todėl parlamentarai žeria atostogų planus.

„Planuoju išvykti su šeima į Kroatiją, nes ten turim giminių“, – sako darbietis Andrius Mazuronis.

Dalijasi ir opozicijos lyderis Saulius Skvernelis: „Kaip visada, dalis čia, dalis ne čia. — Ispanijoje? — Nesakysiu, dabar situacija, kad nėra, ko pasakoti.“

REKLAMA
REKLAMA

O Liberalų sąjūdžio frakcijos narys Simonas Gentvilas iš Lietuvos niekur nevyks: „Lietuvoje, pajūry, 2 savaites.“

Tokius pačius planus turi ir Regionų frakcijos narys Remigijus Žemaitaitis: „2 savaites pajūryje, Palangoje. Ir aišku kaime, prie traktoriaus.“

REKLAMA

Socialdemokratų frakcijos seniūno Algirdo Syso atostogos atrodys kiek kitaip: „Aš tikrai nuvažiuosiu kur nors į Čekijos kalnus pralėkti dviračiu.“

Savo planus atskleidžia ir Ministrė Pirmininkė Ingrida Šimonytė.

„Aš atostogausiu turbūt kokią savaitę, pusantros, kai sulauksiu savo sūnėnų į svečius po karantinų, tai tada gal pusantros savaitės, pasinaudojusi praleisiu su jais šiek tiek laiko. Lietuvoje“, – sako ji. 

REKLAMA
REKLAMA

Seimo narių atostogos neparašytos nei statute, nei jokiame įstatyme. Politikai patys turi nuspręsti, kada, kiek, kaip ir kur ilsėtis. Arba nesiilsėti visai. Dalis seimūnų nori aiškumo.

„Būtų logiška ir prasminga nustatyti atostogas, tada kiekvienas žinotų, ką Seimo narys veikia Palangoje tokiu metu, jis ilsisi, ar dirba. Net gulėdamas paplūdimyje gali rūpintis rinkėjais, ar dar kažką daryti ir vaidinti, kad dirbi“, – sako socialdemokratas Linas Jonauskas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Su tuo premjerė nesutinka: „Nemanyčiau, kad reikėtų kurti dalyką, kuris nelabai pritaikomas šitam darbo režimui.“

O štai R. Žemaitaitis imasi pulti dabartinę Vyriausybę. „Galvojat, mane čia kas nors išleis į atostogas? Su šita Vyriausybe nauja? Į gėjų paradą nebent tik išleis, bet ne atostogų išleis“, – rėžia jis. 

Anot konservatoriaus Stasio Šedbaro, viskas ir taip ganėtinai aišku: „Jeigu pasakyta yra įstatymo projekte dabar, kad Seimo narys matydamas savo užimtumą gali savarankiškai susiplanuoti savo darbo režimą, tai ką čia reikia dar reglamentuoti? Taigi viskas sureglamentuota.“

REKLAMA

Naujame įstatymo projekte seimūnų atostogos vėl neįrašytos ir neapibrėžtos, bet už pravaikštas ir praleistus posėdžius Seimo nariai gali būti baudžiami griežčiau nei dabar. Kad parlamentaro alga būtų sumažinta trečdaliu, jis turi praleisti bent pusę posėdžių ir nenurodyti pateisinamos priežasties. Priėmus naują įstatymą, sankcijos grėstų už kiekvieną posėdį – nuo algos nubrauktų po 5 procentus. Mažiausiai po 100 eurų, priklausomai nuo gaunamos algos.

REKLAMA

„Žmonės praleidžia po 4–5 dienas, tai, vadinasi, po 8 posėdžius ir jokių sankcijų, tai šiuo atveju, aš visiškai palaikau tą“, – teigia A. Sysas. 

Antrina ir S. Gentvilas: „Piktnaudžiaujančių visada bus, neatsakingai žiūrinčių taip, bet tam ir yra demokratija, kad išbraukti tuos, kurie nepatiko.“

Žemaitaičio nuomone, be pateisinamos priežasties turėtų leisti praleisti du posėdžius. 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„2 posėdžiai galėtų būti be pateisinamos priežasties, kitus turėtume nurodyti, kitas dalykas, dėl komitetų ir komisijų, aš tikrai nepritariu, pavyzdžiui, aš 2 mėnuo protestuoju Europos reikalų ir Užsienio reikalų komitete, nedalyvauju komitete dėl Žygimanto Pavilionio elgesio prieš šalies prezidentą ir mūsų vardo žeminimą“, – prideda jis.

Keičiant Seimo narių teisių, pareigų ir veiklos garantijų įstatymą, parlamentarai nori, kad teisėsaugai darant parlamentaro kratą, kaip pavyzdžiui, Puidoko kabinete prieš kelias savaites, dalyvautų Seimo pirmininkas, ar vicepirmininkas.

REKLAMA

„Buvo diskusija apie tai, ar politikams būtų derama tą daryti, ypač suprantant, kad politikai apie kratą žinotų anksčiau, kiltų pagundos ir įspėti, ypač jeigu tai yra tavo frakcijos kolega“, – teigia valstietė Agnė Širinskienė.

Įstatymu parlamentarai nori įtvirtinti ir Seimo narių ne vilniečių apgyvendinimą. Nuo 2024-ųjų metų jiems nebūtų skiriamas butas Seimo viešbutyje, o mokami nuompinigiai.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų