seimo nariai
Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „seimo nariai“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „seimo nariai“.
Naujojo Seimo paveikslas: dauguma – vyrai, išrinkti ir 8 milijonieriai bei meras
Pasibaigus Seimo rinkimams, Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) sudarė statistinio parlamentaro portretą. Apibendrinus visą informaciją apie ketvirtadienį Kovo 11-osios Akto salėje prisiekusius politikus, statistinis Seimo narys yra aukštąjį išsilavinimą įgijęs beveik 51-erių metų vedęs vyras, kurio turtas, vertybiniai popieriai ir piniginės lėšos siekia daugiau kaip 280 tūkst. eurų.
VRK duomenimis, spalį vykusiuose rinkimuose Seimo nario mandatus iškovojo 103 vyrai ir 38 moterys.
Seimo narių alga pakilo iki 4 tūkst. eurų į rankas – tai žavi ne visus: „Tikrai neičiau į Seimą, jeigu būčiau 40-ies“
Seimas gyvena kraustymosi nuotaikomis. Pasikeitus valdžioms, keičiasi ir kabinetų parlamente šeimininkai. Konservatorių flangą jau perėmė rinkimus laimėję socdemai, užimtas ir ištuštintas buvęs Gabrieliaus Landsbergio kabinetas. Seimo naujokų laukia ne tik nauji kabinetai ir iššūkiai – jiems bus mokamos ir gerokai padidintos algos.
Eilinis, papildomų pareigų neužimantis Seimo narys nuo šiol gaus beveik 4 tūkstančius eurų į rankas.
VRK panaikino 27 į Seimą išrinktų savivaldybių tarybų narių įgaliojimus
Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) ketvirtadienį panaikino 27 savivaldybių tarybų narių įgaliojimus, nes jie buvo išrinkti į Seimą.
Sprendimui pritarta bendru sutarimu.
Komisija panaikino 19 su Seimo rinkimus laimėjusia Lietuvos socialdemokratų partija į parlamentarą išrinktų tarybos narių įgaliojimus.
Naujame Seime – itin margos asmenybės: už 900 eurų gyvenęs Antanas Nedzinskas jau dėlioja naujus planus
Naujai išrinktame Seimas stebina įvairiomis asmenybėmis. Ateinančią kadenciją kėdes užims žvejai, automobilių ar sporto entuziastų, bet kai kurie dar ir nepasižymi švaria praeitimi. Dalinasi savo planais, ką gali pasiūlyti Lietuvos žmonėms.
Ateinančią kadenciją Seimo kėdes užims ir daug niekad Seime nedirbusių naujokų.
Naujajame Seime nebedirbsiančių parlamentarų išeitinėms numatyta 1 mln. 516 tūkst. eurų
Suskaičiavus Seimo rinkimų rezultatus paaiškėjo, jog naujos kadencijos parlamente nepamatysime 75 parlamentarų – šių politikų išeitinėms numatyta skirti 1 mln. 516 tūkst. eurų.
„Šiuo metu Seimo kanceliarija yra apskaičiavusi išmokas 75 neperrinktiems Seimo nariams. Galutinė suma bus aiški po faktinio išmokėjimo, nes šiuo metu yra keletas Seimo narių, kurie ketina atsisakyti Seimo nario mandato, o tai pakeistų ir galutinį neperrinktų Seimo narių skaičių.
„Nepražūsiu, uždirbsiu daugiau negu Seime“ – politikai prakalbo, ką veiks palikę parlamentą
Suskaičiavus antrojo rinkimų turo rezultatus paaiškėjo, jog naujos kadencijos Seime nepamatysime daugiau nei pusės dabartinių parlamentarų. Šie Seimą paliekantys tautos atstovai gaus dosnias, 4,3 tūkst. iki 13 tūkst. eurų siekiančias, išeitines išmokas. Dalinasi reakcijomis ir planais pasibaigus kadencijai.
Vieniems naujienos kelia liūdesį, kiti teigė norintys pagaliau atsipūsti, dalinasi gautais darbo pasiūlymais arba ruošiasi padėti kolegoms, kurie liko Seime.
Lietuvos lenkų rinkimų akcijos-Krikščioniškų šeimų sąjungos skandalai: nuo vizitų į Rusiją iki rinkėjų papirkinėjimo
Lietuvos lenkų rinkimų akcijos-Krikščioniškų šeimų sąjunga (LLRA-KŠS), vadovaujama Waldemaro Tomaszewskio, nėra naujokė artėjančiuose Seimo rinkimuose. Tiesa, šios partijos kandidatai patirties turi ir, kai kalbama apie įsivėlimą į įvairius skandalus. Kaltinimai piktnaudžiavimu tarnybine padėtimi, rinkėjų papirkinėjimas ir bendravimas su Kremliaus propagandą skleidžiančiais asmenimis – tai tik dalis kaltinimų, su kuriais susidūrė šios partijos kandidatai.
Paaiškėjo, kiek kils Seimo narių algos – skundžiasi, kad dabar gyvena nuo algos iki algos
Seimo ir Vyriausybės koridoriuose – naujų algų laukimo nuotaikos. Kadencija baigianti dabartinės valdžios atstovai neslepia, kad dirbti už kiek daugiau nei 2000 eurų didelio noro nėra, nes tokių pinigų vos pakanka išgyvenimui.
Naujiems seimūnams alga į rankas didės nuo 2100 iki 3800 eurų. Dar didesnis šuolis numatomas Seimo pirmininkui ir žmogui, kuris vadovaus Vyriausybei. Atlyginimas po mokesčių didėtų iki 5200 eurų į rankas.
Seimo vicepirmininkai gautų – 4600 eurų.
Paaiškėjo turtingiausi: pirmoji pagal turtą iš valstybės vadovų – Viktorija Čmilytė-Nielsen
Mokesčių inspekcija skelbia politikų, Seimo narių, ministrų, jų sutuoktinių, valstybės tarnautojų ir kitų pareigūnų naujausias turto deklaracijas už 2023 metus. Paaiškėjo, kad Lietuva Seime iš viso turi keturis milijonierius, o turtingiausia iš valstybės vadovų išlieka Seimo Pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen.
Daugiau apie tai – TV3 žiniose.
Seimas pritarė siūlymui už valstybės perversmą bausti iki gyvos galvos
Parlamentarai šią savaitę sugriežtino bausmes už nusikaltimus valstybei, numatant ir laisvės atėmimą iki gyvos galvos.
Už tai numatančių pataisų priėmimą balsvo 101 Seimo narys, prieš buvo vienas, susilaikė šeši.
Baudžiamojo kodekso pakeitimai numato, jog tas, kas organizavo ar dalyvavo sąmoksle valstybės perversmui įvykdyti arba dalyvavo perversme, galės būti baudžiamas laisvės atėmimu iki gyvos galvos.
REKLAMA
REKLAMA
Už parlamentines lėšas politikai galės įsigyti iki trijų telefonų, kompiuterių
Kilus abejonėms dėl Seimo narių parlamentinių lėšų panaudojimo pagrįstumo, Seimo vadyba penktadienį sugriežtino šių išmokų panaudojimo tvarką. Seimo pirmininkė Viktorijos Čmilytės-Nielsen teigia, kad tokių sugriežtinimų, greičiausiai, laukia ir daugiau.
„Šis mūsų sugriežtinimas tikrai nėra paskutinis – aš net neabejoju. Jei bus poreikis, jei matysime, kad liko dar kažkokios pilkosios zonos ar erdvės galimam piktnaudžiavimui, žinoma, griežtinsime tvarką dar. Tai nėra baigtinis procesas.
Seimo valdyba spręs dėl parlamentinei veiklai skirtų lėšų tvarkos griežtinimo
Kilus diskusijoms dėl parlamentinių išlaidų naudojimo pagrįstumo, Seimo valdyba penktadienį planuoja keisti jų leidimo ir atsiskaitymo tvarką.
Siūlymus, kaip griežtinti dabar galiojančią tvarką, kad būtų sumažintos galimybės piktnaudžiauti šiomis lėšomis, teikė tiek valdančiosios, tiek opozicinės Seimo frakcijos.
Seimo nariams kas mėnesį skiriama 0,8 vidutinio mėnesio darbo užmokesčio dydžio suma išlaidoms, susijusioms su jų parlamentine veikla. Pernai gruodį ši suma siekė 1614 eurų.
Viešina Seimo narių pirkinius: „Netflix“ prenumeratos, žvakės už 7,9 tūkst. eurų
Visuomenininkui Andriui Tapinui tęsiant akciją „Skaidrinam“, paviešintas keisčiausių Seimo narių pirkinių sąrašas. Parlamentarai iš kanceliarinių lėšų apmokėjo ne tik įvairias sveikatinimosi programas, bet ir transliacijų paslaugas ir prenumeratas.
Seimas ėmėsi siūlymo nemokėti išeitinių teistiems parlamentarams
Parlamentas svarstys Seimo statuto pataisas, kad nuteisti parlamentarai, pasibaigus jų kadencijai, negalėtų tikėtis išeitinės kompensacijos.
Už tokį Seimo pirmojo vicepirmininko Jurgio Razmos parengtą projektą antradienį po pateikimo balsavo 98 Seimo nariai, vienas buvo prieš ir 18 parlamentarų susilaikė. Toliau pataisas svarstys Seimo Teisės ir teisėtvarkos komitetas.
Tapino naujausia informacija pribloškia, kaip politikai iššlavė Seimo sandėlius: „Visuotinė ubagystė“
Visuomenininkas, akcijos „Skaidrinam“ iniciatorius Andrius Tapinas ir vėl viešina politikų išlaidas. Aiškėja, kad per nepilną Seimo kadenciją parlamentarai iš sandėlio „išsinešė gėrybių už beveik pusę milijono eurų“.
Šia žinia A. Tapinas pasidalino „Facebook“, įvardydamas, kiek ir kokie Seimo nariai sandėlį tuštino labiausiai.
Nausėda apie Seimo narių piktnaudžiavimą parlamentinėmis lėšomis: „Gavome pamoką“
Siekiant išvengti galimo Seimo narių piktnaudžiavimo parlamentinei veiklai skirtomis lėšomis reikia sisteminių sprendimų, sako Lietuvos prezidentas Gitanas Nausėda.
Anot jo, problemą reikėtų spręsti panašiai, kaip ir keičiant savivaldybių tarybų narių apmokėjimo tvarką po to, kai paaiškėjo nederamo išmokų naudojimo atvejai.
Štai kiek parlamentarai planuoja išleisti komandiruotėms: tai – didžiausia suma per kadenciją
Seimas šių metų parlamentarų komandiruotėms planuoja išleisti 650 tūkst. eurų, tai didžiausia suma šią kadenciją.
Penktadalį lėšų Seimo nariai panaudojo jau sausį.
Seimo vicepirmininko, atsakingo už komandiruotes, Vytauto Mitalo teigimu, lėšų padidėjimas susijęs su tuo, kad Lietuva šiemet pirmininkaus Europos Tarybai, taip pat gerokai suaktyvėjus parlamentinei diplomatijai.
„Dar prieš COVID-19 pandemiją Seimui komandiruotėms reikėdavo apie 500 tūkst. eurų per metus.
DIENOS PJŪVIS. Seimo nariai mokesčių mokėtojų pinigus švaistė į kairę ir dešinę – ar išlips sausi?
Iniciatyvai „Skaidrinam“ pasiekus Seimą, visuomenininkas Andrius Tapinas skelbia, kad Laisvės partijos narys Marius Matijošaitis iš parlamentinei veiklai skirtų lėšų pirko įvairios kompiuterinės įrangos ir garso aparatūros. Be to, patikrintos ataskaitos atskleidė, kad „laisvietis“ kas mėnesį papildomai įrangos nuomai išleisdavo beveik 500 eurų.
Ministerija nepritaria Seimo narių siūlymams dėl įtraukiojo ugdymo: paliekama erdvė piktnaudžiavimui
Švietimo, mokslo ir sporto ministerija (ŠMSM) nepalaiko grupės parlamentarų inicijuojamų pataisų, kuriomis siūloma daliai mokyklų sudaryti galimybę apsispręsti, ar priimti specialiuosius ugdymo poreikius turinčius vaikus. Nors ministerija sutinka su kai kuriais įstatymo rengėjų argumentais, tačiau atkreipia dėmesį, kad dabartinis siūlymas turi tam tikrų spragų ir gali sudaryti sąlygas piktnaudžiavimui.
„Mes suprantame, kodėl Seimo nariai teikia šį siūlymą.
Seimo nariai nesutaria, ar reikėtų sekti Latvijos pavyzdžiu ir uždrausti nacionalinėms komandoms varžytis su rusais ir baltarusiais
Parlamentarai nesutaria dėl to, ar Lietuva turėtų sekti Latvijos pavyzdžiu ir uždrausti nacionalinėms komandoms varžytis sporto renginiuose, kuriuose dalyvauja Rusijos bei Baltarusijos atletai. Pasak Seimo Švietimo ir mokslo komiteto narės Jurgitos Šiugždinienės, dėl tokio sprendimo Lietuvai dar reikia padiskutuoti.
„Uždrausti visada yra lengviausia, bet ar tai yra teisingiausias kelias kai kuriais atvejais, turbūt nebūtinai“, – LRT radijui antradienį teigė J. Šiugždinienė.
Seimo narys Antanas Matulas įsigijo būstą Ispanijoje už 65 tūkst. eurų: ne jis vienas perka turtą svetur
Seime tūno ne vienas parlamentaras, kuris įsigijo namus Europos kurortuose. Pavyzdžiui, Antanas Matulas įsigijo būstą, vertą 65 tūkstančių eurų Ispanijoje.
Seimo nariai Lenkijoje aiškinsis, kodėl stringa per ją siunčiama parama Ukrainai
Lietuvos parlamentarų delegacija ketvirtadienį vyksta į Lenkija aiškintis, kodėl stringa per šią šalį siunčiama parama Ukrainai.
Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos bei Užsienio reikalų komitetų pirmininkai konservatoriai Laurynas Kasčiūnas bei Žygimantas Pavilionis su Lenkijos kolegomis taip pat ketina aptarti gynybos, kitus bendrus klausimus.
Paviešinta skandalinga informacija: dešimtys Seimo narių bandė apginti Kinijos interesus
Beveik 30 Seimo narių kreipėsi į Konstitucinį Teismą (KT), ginčydama Vyrausybės nutarimą, kuriuo Kiniją įtraukė į nepatikimų programinę įrangą ir kompiuterines sistemas gaminančių, tiekiančių, prižiūrinčių šalių sąrašą, trečiadienį feisbuke pranešė konservatorius Mindaugas Lingė.
„Kinijos interesų lobizmas kai kam Seime svarbiau už šalies nacionalinį saugumą.
Seimo nariai aiškina, kodėl nutylėjo narystę Komunistų partijoje: „Mes buvom ridikėliai“
Pasirodo, kad ne tik prezidentas Gitanas Nausėda, bet ir pora dešimčių dabartinių Seimo narių savo biografijose nutylėjo, jog prieš ne vieną dešimtmetį buvo Komunistų partijos nariai. Seimūnai dabar teisinasi, esą iki šiol apie savo narystę nepranešė, nes anksčiau jokios prievolės tą sakyti nebuvo.
Landsbergis sako nežinojęs apie dalies kolegų buvusią narystę Komunistų partijoje
Valdančiosios Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) lyderis, užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis teigia nežinojęs apie dalies kolegų buvusią narystę Komunistų partijoje.
„Naujiena“, – antradienį Seime žurnalistams sakė politikas, paklaustas apie kai kurių Seimo konservatorių nuslėptą savo biografijos faktą.
„Prastai vertinu, bet tokia jau pas mus tendencija. Politikai yra apsisprendę tiesiog tų faktų nepranešti“, – teigė G. Landsbergis.
Žiniasklaida: tarp Seimo narių – 20 buvusių Komunistų partijos narių
Šiuo metu Seime dirba 20 buvusių Sovietų Sąjungos Komunistų partijos narių, anketose šį buvusį ryšį nurodė du iš jų, antradienį skelbia portalas „15min“.
Buvusių Komunistų partijos narių yra beveik visose Seimo frakcijose – penki demokratų frakcijoje „Vardan Lietuvos“, po keturis Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų, Valstiečių ir žaliųjų bei Socialdemokratų frakcijose, du – Liberalų sąjūdžio frakcijoje ir vienas Laisvės frakcijos gretose.
Seimo nariai sulaukė įtartino laiško rusų kalba: jame grasinimai – ne tik jiems, bet ir jų šeimoms
Trečiadienį kai kurie Seimo nariai į pašto dėžutes gavo baltarusių bataliono „Teror“ vardu parašytus pranešimus su grasinimais, dėl jų kreiptasi į tarnybas, pranešė naujienų portalas „Delfi“.
Pasak portalo, daliai Seimo narių elektroniniu paštu išsiųsta žinutė pavadinta „Olga Karač“, joje kalbama apie Migracijos departamento sprendimą nesuteikti jai prieglobsčio pagal Valstybės saugumo departamento vertinimą, kad ji kelia grėsmę šalies saugumui.
Kailinių žvėrelių augintojų vaizdo įrašuose pasirodę Andriukaitis ir Olekas sulaukė kolegų kritikos: tai nėra normalu
Ilgamečiai Lietuvos socialdemokratų partijos (LSDP) nariai Vytenis Povilas Andriukaitis ir Juozas Olekas sulaukė aštrios bendrapartiečių kritikos. Seimo socialdemokratai piktinasi, kodėl buvęs eurokomisaras V. Andriukaitis bei europarlamentaras J. Olekas sudalyvavo Lietuvos žvėrelių augintojų asociacijos (LŽAA) reklaminiuose vaizdo įrašuose. Jų teigimu, tokiu būdu politikai palaiko lobistine veikla užsiimančios organizacijos argumentus dėl kailininkų verslo ribojimų.
Seimo nariai rodo, kaip mėgaujasi vasara: pamatykite, kas kaip poilsiauja
Vietoj griežto kostiumo ar kostiumėlio – prakaituoti marškinėliai, šortai, basos kojos. Nors oficialių atostogų neturi, tautos išrinkti parlamentarai mėgaujasi vasara. Vieni kaitinasi užsienyje, kiti keliauja po Lietuvą. Padėję įstatymų projektus į šoną, grybauja, marinuoja, šienauja ir net maudosi nuogi. Ir visa tai viešina socialiniuose tinkluose.
Daugiau apie politikų atostogas – TV3 žinių reportaže.
Savo rankomis daržoves į stiklainius sudėjo Seimo narys Algirdas Stončaitis.
Per pusmetį Seimo nariai parlamentinei veiklai išleido beveik milijoną eurų
Per pirmąjį šių metų pusmetį parlamentarai transportui, biurų ir įrangos nuomai, suvenyrams, kanceliarinėms prekėms išleido beveik milijoną eurų.
Seimo Etikos ir procedūrų komisijos duomenimis, sausio–birželio mėnesiais Seimo narių parlamentinei veiklai skirtos lėšos sudarė 921 tūkst. 873 eurų.
Palyginti su praėjusių metų tuo pačiu laikotarpiu ši suma šiek tiek didesnė, tuomet panaudota per 894 tūkst. eurų parlamentinei veiklai skirtų lėšų.
Žiniasklaida: Seimo nariai inicijavo pilietybės panaikinimą Margaritai Drobiazko
Seimo nariai inicijavo Lietuvos pilietybės panaikinimą ledo šokėjai Margaritai Drobiazko, tęsiančiai pasirodymus Rusijoje, antradienį pranešė LNK Žinios.
Jie kreipėsi į Vidaus reikalų ministeriją (VRM), kad ši įvertintų pagrindus panaikinti pilietybę čiuožėjai pagal kovą įsigaliojusias įstatymo pataisas, leidžiančias atimti išimties tvarka įgytą pilietybę asmeniui, savo veiksmais keliančiam grėsmę Lietuvos ar jos sąjungininkų saugumo interesams ir taip žeminančiam šalies vardą.
Ištyrė Seimo narius: nežino savo cholesterolio ir nesportuoja
Lietuvos širdies asociacijos (LŠA) inicijuotas anoniminis Seimo narių širdies ir kraujagyslių sistemos būklės tyrimas atskleidė, kad šalies parlamentarai nežino savo cholesterolio kiekio kraujyje, patiria įtampą ir neskiria laiko fiziniam aktyvumui.
LŠA prezidentė prof. Sigita Glaveckaitė, kalbėdama apie didžiausias Seimo narių sveikatos spragas, pamini cholesterolį, mat, remiantis apklausa, beveik pusė (44,4 proc.) jų nežino savo cholesterolio verčių kraujyje.
Ant linčo laužo bando sudeginti savus? Viešina, kaip Seimo nariai taškė tūkstančius
Politinę sistemą perkrauti norintys konservatoriai sako, kad biudžeto lėšas taškė ne tik savivaldybių tarybų nariai, bet ir parlamentarai. Kai kurių jų išlaidos transportui išaugo tais metais, kai šalyje siautė koronavirusas, buvo įvestas karantinas ir ribojamas judėjimas tarp savivaldybių.
Šiuo vaizdo įrašu dalijasi tūkstančiai: Lietuvos politikus pavertė stiliaus ikonomis
Prieš kiek daugiau nei mėnesį socialiniuose tinkluose išplito vaizdo įrašas, kuriame panaudojus dirbtinį intelektą, buvo sukurta „Hario Poterio“ mados namų „Balenciaga“ versija. Rodos, nauja tendencija pasiekė ir Lietuvą – internete plinta dirbtinio intelekto sukurta Lietuvos valdžios atstovų „Balenciaga“ versija.
Sutriko Seimo darbas: iškilo techninių bėdų
Dėl Seimo posėdžių salės sistemos gedimo ketvirtadienį sutriko parlamento darbas.
„Yra nedidelis sistemos sutrikimas, nepavyksta užsiregistruoti. Technikai tvarko, siūlau šiek tiek vėliau, po dešimties minučių pradėti posėdį, tikiuosi, per tiek laiko pavyks sutvarkyti“, – prieš prasidedant posėdžiui sakė Seimo pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen.
Iki 11 val. plenarinio posėdžio pradėti nepavyko.
Matijošaičio 3 savaičių komandiruotė JAV sukėlė pyktį – šiemet jau kelionėms išleista 650 tūkst. eurų
Politikai keliauja dažnai, bet už keliones savų pinigų nemoka. Dažniausiai išlaidos dengiamos mokesčių mokėtojų pinigais, tačiau kartais pasitaiko ir tokių atvejų, kai už jų keliones sumoka juos pasikvietusi valstybė ar organizacija. Tačiau daliai parlamentarų atrodo, kad tai reikėtų traktuoti, kaip dovanas sprendimų priėmėjams.
Seimo nariai pradėjo naują kelionių pageidavimų koncertą: nori važiuoti į Čilę arba trims savaitėms į JAV
Pernai išleidę daugiau pinigų kelionėms, nei buvo skirta, Seimo nariai jau pirmosiomis šių metų dienomis pradėjo naują kelionių pageidavimų koncertą. Parlamentarų pageidaujamų komandiruočių geografija plati – nuo konferencijos Čilėje iki net 3 savaites trunkančios kelionės po Ameriką.
Kai kurie parlamentarai panoro, kad jiems būtų apmokamos komandiruotės į parodas, pinigų seimūnai prašo ir tam, kad pažaistų krepšinį su kolegomis latviais ir estais.
Seimo nariai pasakoja, su kuo švęs Kūčias ir Kalėdas ir ką ragaus
Seimas baigė rudens sesiją. Prieš išsiskirstydami parlamentarai sveikina vieni kitus ir dalijasi planais, kaip švęs Kūčias ir Kalėdas. Tautos išrinktieji sako, kad šias šventes sutiks Lietuvoje su šeimos nariais ir artimaisiais bei dalijasi, ką gamins ir valgys per šventes.
Artėjančių švenčių proga, ir valdantieji, ir opozicijos atstovai vieni kitiems linki sutarimo ir mažiau pyktis.
Seimo nariai teigia taupantys kaip išmano: gauna per 2 tūkst. eurų į rankas, bet reikia pasispausti
Visi taupo, net ir Seimo nariai. Parlamentarai pripažįsta, kad siaučianti infliacija, augančios maisto ir paslaugų kainos kaip reikiant kirto per kišenę. Kelis tūkstančius uždirbantys Seimo nariai ir ministrai atvirauja, kad pastaruoju metu ėmėsi įvairių taupymo būdų ir teigia, kad jų atlyginimas yra nekonkurencingas.
Lygiai prieš metus premjerė Ingrida Šimonytė kalbėjo, kad premjero ir Seimo narių atlyginimai yra nenormalūs, o gyventojai dėl to gauna nupigintą valdžią.
Svarstydamas atmintinus metus Seimas susikirto dėl Antano Smetonos asmenybės
Svarstydamas siūlymus skelbti atmintinus metus Seimas šią savaitę susikirto dėl prezidento Antano Smetonos asmenybės.
45 parlamentarai kartu su kitais siūlymais dėl sukakčių pateikė projektą kitąmet minint 150-ąsias A. Smetonos gimimo metines 2024 metus paskelbti jo vardo metais.
Seimo nariai kitų metų biudžete prašo papildomų 14 mln. eurų
Praėjus daugiau nei savaitei po to, kai Vyriausybė Seimui pristatė 2023 metų valstybės biudžeto projektą, parlamentarai pradėjo teikti siūlymus papildomai finansuoti kai kurias sritis.
Jau įregistruota 10 dešimt pasiūlymų skirti kiek daugiau negu 14 mln. eurų. Ankstesniais metais jų būdavo kur kas daugiau.
Valdantieji konservatoriai kol kas jokių siūlymų nepateikė.
Stringa valstybės tarnybos ir algų reforma: „Tas pats, kas ne lopyti laivą, kuris skęsta, o pastatyti naują kapitoną“
Valstybės tarnybos reforma, kuri tūkstančiais eurų padidintų Seimo narių, ministrų, valstybinių įstaigų vadovų algas, stringa Seimo teisiniuose labirintuose. Teisininkai pateikė išaiškinimą, kad pertvarka prieštarauja Konstitucijai: esą negalima priimti pataisų, kuriose nebūtų įvardijamos atlyginimų lubos – didžiausia galima valstybės tarnautojo alga.
Ar tikrai Seimo nariams reikia kelti algas? Esą 2 tūkst. alga – nedidelė
Valdantiesiems užsimanius beveik dukartus pakelti atlyginimus Seimo nariams parlamento kanceliarija surinko duomenis, kiek politikai uždirba kitose šalyse. Palyginus Seimo nario algą su vidutiniu šalies žmonių uždarbiu, paaiškėjo, kad jei būtų įgyvendinti valdančiųjų planai, Lietuvos Seimo nariai gautų didžiausias algas visoje Europos Sąjungoje.
4000 eurų Seimo suvenyrams išleidusi Targamadzė tai vadina taupumu: „Aš žinau, kad brangs“
Didesnių algų užsimanę Seimo nariai turi vieną labai brangią ir saldžią priklausomybę – valdiškiems saldainiams, šokoladukams ir kitiems gardėsiams. Visai neseniai Seimo kanceliarija parlamentinės veiklos reikmėms užsakė naują įvairiausių saldainių ir šokoladų partiją net už 180 tūkstančių eurų.
Daugiau apie tai – laidos „Karštai su tv3.lt“ reportaže.
Seimo posėdžius praleidinėjanti Rūta Miliūtė norėtų uždirbti 3500 eurų: „Algos padeda būti atspariems pagundoms“
Antanas Bosas – 30 metų versle, tačiau vieną kadenciją save išbandė ir Seime, tad žino, kas ten ir kaip. Verslininkas nepraleido pro ausis ir dabartinių parlamentarų skundų, kad jų algos per mažos. Tačiau išgirdus politikų skundus pirmiausia kyla klausimas, ar Seimo nariai verti dabartinės algos, ir ar tikrai ją atidirba?
Plačiau apie tai – laidos „Karštai su tv3.lt“ reportaže.
Anot verslininko Antano Boso, Seime yra gabių žmonių, tačiau daugelis jų už mūsų parlamento sienų būtų bedarbiai.
Valstybės tarnybos reformos esmė: algos kiltų tik vadovams, Seimo nariams, ministrams ir teisėjams
Valdantieji „stumia“ valstybės tarnybos reformą, kuria siekia padaryti darbą viešajame sektoriuje patrauklų. Tačiau aiškėja, kad atlyginimai dėl to labiausiai didės ne 27-iems tūkstančiams mažiausiai uždirbančių valstybės tarnautojų, o Seimo nariams, ministrams, teisėjams ir įstaigų vadovams.
Po reformos eilinio Seimo nario alga didėtų beveik dvigubai – maždaug 2000-iais eurų, Vyriausybės vadovo – 2500-ais.
Vietoje blynų – cepelinai: parlamentarai piktinasi nauja maitinimo tvarka Seime
Seimas ir Vyriausybė liko be valgyklų – parlamentarus maitinusios įmonės vasarą paprašė nutraukti nuomos sutartis. Iki šiol neatsirado nė maitinimo įstaigos, norinčios aptarnauti Seimo narius, tad jie turi tenkintis maisto užsisakymo paslaugomis. Tačiau toli gražu ne visi tuo patenkinti – kai kurie politikai neslepia pasipiktinimo.
Iš Seimo nario – į mero kėdę: toks parlamentarų mėtymasis rodo svarbų faktą
Jau kitų metų pavasarį gyventojai keliaus prie balsadėžių ir atiduos savo balsus už jiems atrodančius tinkamiausius kandidatus į merus 60-yje šalies savivaldybių. Likus pusmečiui iki savivaldos rinkimų yra aiškios tik dalies kandidatų pavardės, didžioji dalis jų – Seimo narių. Konkurencija tarp politikų artėjančiuose savivaldos rinkimuose kaip niekad didelė – net 28 parlamentarai ryšis išmainyti savo kėdes į merų postą.
Politologė apie dabartinį Ingridos Šimonytės atlyginimą: „Tai tikrai nėra normalu“
Valdančiųjų siūlymas kelti atlyginimus Seimo nariams, ministrams, Seimo pirmininkei ir premjerei sukėlė labai didelį pasipiktinimą visuomenėje, tačiau tai nėra blogai, nes dabartinis premjerės atlyginimas – nenormalus, teigė politologė.
Naujienų portalo tv3.lt laidoje „Dienos pjūvis“ politologė Rima Urbonaitė aiškino, kad pigūs darbuotojai gali kainuoti labai brangiai.
Gyventojai šokiruoti valdančiųjų užmoju didinti algas sau dvigubai: „Ką veikti su tiek pinigų“
Žadėdami kompensacijas dėl kylančių kainų žmonėms ar didesnes algas biudžetininkams, valdantieji ketina nenusiskriausti ir savo luomo. Vidaus reikalų ministerija rengia reformą, kurioje kitos kadencijos ministrai „į rankas“ gautų net dviem tūkstančiais eurų daugiau. Beveik tiek pat didėtų ir seimūnų algos. Premjero alga augtų 2,5 tūkstančio eurų „į rankas“. Tiek valdantieji, tiek opozicija susiskaldę – vieni aiškina, kad net pavaldiniai dabar ministerijose uždirba daugiau už ministrus.