Vieniems naujienos kelia liūdesį, kiti teigė norintys pagaliau atsipūsti, dalinasi gautais darbo pasiūlymais arba ruošiasi padėti kolegoms, kurie liko Seime.
Atviravo, kad ilgėsis nuo kelionių į darbą ar malonių Seimo apsaugos darbuotojų iki kolegų, pasakojančių anekdotus.
Jonas Pinskus: „Būsiu geras pensininkas“
Antrąjį Seimo rinkimų turą Deltuvos pietinėje vienmandatėje apygardoje pralaimėjęs Lietuvos regionų partijos pirmininkas Jonas Pinskus tokio prasto rezultato sako nesitikėjęs, bet labai nenuliūdo.
„Nei džiaugiausi, nei liūdėjau, puikiai suprantu, kad šitas darbas nėra amžinas, nesitikėjau, kad visą gyvenime sėdėsiu Seime. Tas darbas nėra paprastas, esi nuolat stebimas, matomas žiūrimas“, – kalbėjo jis.
Paklaustas, kokių planų turi ateičiai, netuščiažodžiavo.
„Nežinau, būsiu geras pensininkas“, – giliai atsidusęs atsakė partijos pirmininkas.
Tačiau tikino pasiilgsiantis Seimo nario Zenono Streikaus, mat jis pasakodavo gerus anekdotus Seime. Tačiau galiausiai pridūrė, kad gal visgi nieko nepasiilgs, nes su Z. Streikumi ir taip galės susitikti.
„Čia nieko baisaus, niekas man netrukdys ir taip su juo pasimatyti, jeigu ko nors linksmesnio norėsime. Nežinau, nieko nepasiilgsiu, žinokite“, – pasitaisė J. Pinskus.
Linas Slušnys: „Džiaugiuosi, kad turėsiu laiko namui statyti“
Konservatoriui, vaikų psichologui, psichiatrui Linui Slušniui antrasis Seimo rinkimų turas buvo nesėkmingas. Mandatą atidavė socialdemokratei Jurgita Šukevičienei (68,70 proc.). Už Liną Slušnį balsavo 27,45 proc. rinkėjų.
Tačiau dėl savo ateities L. Slušnys nė kiek nesibaimina, mat darbo pasiūlymų jam netrūksta.
„Dar nemačiau gydytojo, kuris būtų bedarbis. Norite, aš jums pasakysiu? Šiandien yra tik antra diena, kai žinau, kad esu neišrinktas, ir gavau jau 3 darbo pasiūlymus, tiek vaikų psichiatrų reikia. <...>
Ne tai, kad nepražūsiu, aš uždirbsiu daugiau negu Seime. Aš manau, čia nuostolis valstybei, ne man“, – sakė jis.
Taip pat pasidžiaugė turįs laiko statyti namą.
„Dabar va stoviu parduotuvėje, perku statybines medžiagas ir džiaugiuosi, kad turėsiu laiko namui statyti, pabaigti“, – užsiminė konservatorius.
Vis dėlto L. Slušnys prisipažino, kad naujienos, jog Seime nebedirbs, jį nuliūdino.
„Kažkiek to nusiminimo yra dėl to, kad neįvertintas, nes tu darei tuos darbus ir nebuvai toks kaip Žemaitaitis. Nesikeiki, nesidraskai, tai gal toks ir nesi labai reikalingas, o dabar, atrodo, ateina politikai tik triukšmą kelti“, – neslėpė nusivylimo jis.
Konservatorius patikino, jog labiausiai pasiilgs kolegės Dalios Asanavičiūtės, Aistės Gedvilienės ir net Ingridos Šimonytės, nors su ja tikino bendravęs nedaug.
Morgana Danielė: „Pasiilgsiu maloniai pasisveikinančių apsaugos darbuotojų“
Laisvės partijos narė, priklausomybių prevencijos komisijos pirmininkė Morgana Danielė neslėpė, kad pralaimėjimas konservatorei Paulei Kuzmickienei Žirmūnų vienmandatėje apygardoje, buvo skaudus. Ji surinko 34,47 proc. rinkėjų palaikymo, o oponentė – 55,89 proc. balsų.
„Niekam nėra smagu, pralaimėti niekas nemėgsta, tai yra tokio nusivylimo, bet viskas gerai“, – tikino ji.
Jos planas nepatekus į Seimą esą gerai pailsėti.
„Po 4 intensyvaus darbo metų, mano planas yra pailsėti ir skirti laiko šeimai, iš kurios tas laikas buvo atimtas“, – pripažino „laisvietė“.
Vis dėlto užsiminė pasiilgsianti kelionių į darbą ir apsaugos darbuotojų.
„Pasiilgsiu atvažiavimo dviračiu rytais ir visada maloniai pasisveikinančių apsaugos darbuotojų“, – kalbėjo M. Danielė.
Tomas Vytautas Raskevičius: „Jaučiuosi išsilaisvinęs“
Į Seimą nepateko nei vienas Laisvės partijos narys, tarp jų antrajame ture neteko mandato ir Tomas Vytautas Raskevičius. Naujamiesčio–Vilkpėdės vienmandatėje kandidatavęs politikas surinko 43,08 proc. balsų, tačiau to neužteko, kad įveiktų konservatorių Žygimantą Pavilionį, už kurį balsą atidavė 48,54 proc. balsavusiųjų.
Toks rezultatas Laisvės partijos narį esą nuvylė iš pradžių, tačiau dabar sako jaučiasi išsilaisvinęs.
„Tai aišku, nes buvo labai daug įdėta pastangų ir tikėjimo tuo, ką darau, bet šiaip jaučiuosi išsilaisvinęs“, – pridūrė jis.
Tačiau artimiausių planų baigus kadenciją neatskleidė.
„Kai nebeisiu pareigų, tada tais planais ir galėsiu pasidalinti“, – nedaugžodžiavo T. V. Raskevičius.
Dainius Kepenis: „Mano žmona labai apsidžiaugė“
Valstiečių ir žaliųjų sąjungos narys, Lietuvos sveikuolių sąjungos garbės prezidentas ir politikas Dainius Kepenis nedalyvavo jau ir antrame Seimo rinkimų ture Baltijos apygardoje. Tačiau šeimai tai buvo džiuginančios naujienos,
„Mano žmona labai apsidžiaugė, o visuomet gyvenime reikia laiku pakeisti reikalus, tai dabar kaip tik ta proga ir bus, kad neužsisėdėtum“, – sakė D. Kepenis.
Vis dėlto, ką ruošiasi veikti toliau, politikas ir pats nežino.
„Tai ir mąstau, ką reikės veikti. Aš esu sveikatos mokytojas, gal kažką panašaus ir darysiu“, – kalbėjo jis.
Bet su nostalgija prisimins Seime ateinančią kadenciją taip pat nebedirbsiantį partijos narį Robertą Šarknicką.
„Šiandien kažkur eidamas išgirdau dainuojant Justino Marcinkevičiaus dainą „Laukas, pieva, kelias...“, tai ir prisiminiau savo kolegą. Visuomet gyvenime, kas gražiausia, lieka, o, kas bloga, pasimiršta“, – gyvenimo filosofija dalinosi D. Kepenis.
Baltijos apygardoje antrame ture rungėsi Vytautas Grubliauskas (Lietuvos socialdemokratų partija) – 50,26 proc. ir Lina ŠUKYTĖ-KORSAKĖ (Politinė partija „Nemuno aušra“) – 43,71 proc.
Rimantė Šalaševičiūtė neliūdėjo: „Aš užgrūdinta“
Teisininkė, lektorė, buvusi vaikų teisių apsaugos kontrolierė, buvusi sveikatos apsaugos ministrė Rimantė Šalaševičiūtė surinkusi 7,7 proc. rinkėjų palaikymo antrame Seimo rinkimų ture taip pat nebedalyvavo.
Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos narė prisipažino, kad tikėjosi būti išrinkta.
„Didžioji dalis gyvenimo buvo skirta valstybės tarnybai, Seimui ir tikrai tikėjausi, kad būsiu išrinkta, bet kaip nekeista balsų neužteko, kad pakliūčiau į Seimą“, – stebėjosi ji.
Vis dėlto teigė, kad naujienos jos nenuliūdino.
„Ne, aš užgrūdinta. Jau buvau netekusi galimybės antrą kadenciją dirbti už savo liežuvį, kuris ne visada valdomas, bet liūdesio nebuvo. Dabar, aišku, vis dėlto amžius jau nebe 50 metų, tai truputį riboja, nes valstybės tarnyboje jau nebegalėčiau dirbti, bet gyvenimas nesibaigia“, – kalbėjo R. Šalaševičiūtė.
Tikino, kad jau spėjo atmesti kelis kvietimus dirbti, esą tai ne jos sritys. Todėl R. Šalaševičiūtė planuoja padėti kolegoms, kurie Seime liko.
„Tie kvietimai dirbti nesudomino. <...> Kol kas mano planuose yra susitvarkyti su projektais, kurie yra praėję pateikimą ir svarstymą, padėti kolegoms, kad jie perimtų darbus, bet laikas jau ir pailsėti, nes šie metai buvo be atostogų. Iki naujų metų niekuo rimtu neplanuoju užsiimti“, – pasakojo Seimo narė.
Jurgita Sejonienė: „Aš labai tikiuosi, kad liksiu Seime“
Nors konservatorė Jurgita Sejonienė vienmandatėje Kėdainių apygardoje nepateko į antrą turą, surinkusi 8,46 proc. rinkėjų balsų, vilties į Seimą patekti dar turi.
„Žiūrėkite, aš labai tikiuosi, kad liksiu Seime“, – į klausimą, ką veiktų, jeigu į Seimą nepatektų, atsakė ji.
J. Sejonienė pripažino, jog nepatekus labiausiai apmaudu būtų dėl pradėtų darbų.
„Jeigu taip nutiktų, kad nebūčiau Seime, labiausiai bus gaila tų projektų, kurie yra mano pradėti ir kad aš negalėsiu prisidėti prie jų priėmimo“, – atviravo konservatorė.
Kęstutis Masiulis: „Nevizginau uodegos“
O štai Lietuvos ir Vilniaus miesto savivaldybės politinis bei visuomenės veikėjas Kęstutis Masiulis apie ateities planus neišsiplėtė.
„Ką veiksiu? Gyvensiu gyvenimą“, – BNS sakė 16 metų parlamente dirbęs konservatorius K. Masiulis.
Buvęs dėstytojas, Mykolo Romerio universiteto Valstybinio valdymo fakulteto dekanas prisipažino nežinąs, kur reikės ieškoti darbo.
„Ne taip lengva tokio amplua žmogui kaip aš persigalvoti, grįžti į akademinį gyvenimą, būti profesoriumi po 16 metų pertraukos. Net į konkursą negaliu paduoti dokumentų, nes neturiu per 16 metų jokių tekstų, tyrimų, monografijų“, – tvirtino K. Masiulis.
„Esu atsilikęs nuo akademinės terpės, nūdienos. Eiti pas ką nors prašytis padėjėju būtų savęs nuvertinimas. Manau, kad buvau geras, stiprus politikas, perrinktas keturias kadencijas iš eilės“, – pridūrė jis.
Politikas teigė nesėkmę rinkimuose patyręs dėl nešvarių vidinių intrigų konservatorių partijoje.
„Pas mus vyko vadinamasis sąrašo reitingavimas, kuris buvo keistai pavadintas demokratijos švente, tačiau ta šventė pavirto į tam tikrų grupuočių susitartus siautėjimus“, – BNS kalbėjo parlamentaras.
„Jeigu Kauno rajone, kur yra nepilnas šimtas Tėvynės Sąjungos narių, jie staiga iš kažkur surado tūkstantį su viršum balsuotojų, ir jie visi kaip vienas balsuoja (...). Paskui I. Šimonytė (Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų kandidatų sąrašo vedlė, premjerė – BNS) keletą žmonių tempė už ausų. (...) Nelėkiau pas I. Šimonytę, nevizginau uodegos, kad mane pakeltų, taip ir išėjo, likau laisvu mąstytoju, tokiu ir būsiu“, – teigė jis.
Vilija Aleknaitė-Abramkienė: „Trupučiuką gyvenimu pasidžiaugsiu“
Šešias pilnas kadencijas parlamente dirbusi Vilija Aleknaitė-Abramikienė taip pat neslepia, kad politinę karjerą priversta nutraukti dėl nesutarimų su partijos vadovybe.
„Nebuvau aktyvi šiuose rinkimuose, buvau sąraše, bet rinkimų kampanijos nevykdžiau. Pirmiausia, man atrodė, kad nėra prasmės, nes po tarybos posėdžio buvau nuleista sąraše žemyn mano vadovybės ir (...) supratau, kad tokia jų valia ir nesistengiau savęs ryškinti. Ne paslaptis, kad su dalimi partijos vadovybės mano santykiai – ne patys geriausi, tai aš jiems tiesiog netrukdžiau“, – BNS sakė politikė.
V. Aleknaitė-Abramikienė teigė, kad į politiką ją iš tuometinės Lietuvos konservatorijos (dabar Muzikos akademijos – BNS) atvedė Lietuvos Persitvarkymo Sąjūdis, o grįžti jau nebėra kur.
„Muzika yra kaip meilė, jeigu ją palieki keliems dešimtmečiais, grįžti pas ją labai sunku“, – sakė Seimo narė.
„Kol kas neturiu jokių planų, juoba dėl politinės veiklos, neturiu tautos mandato ją tęsti, – pridūrė ji. – Galų gale turiu teisę ir trupučiuką gyvenimu pasidžiaugti“.
Antanas Matulas: „Vienmandatės atsisakiau sąmoningai“
Tuo metu kitas šešias kadencijas arba 24 metus Seime dirbęs konservatorius Antanas Matulas neslepia turįs vilčių grįžti į buvusią profesiją – mediciną.
„Lankiau įvairias stažuotes, bandau atsinaujinti savo kaip mediko licenciją ir galbūt dar padirbėti kaip gydytojas“, – BNS sakė parlamentaras.
Jis pripažino savo noru atsisakęs kandidatuoti vienmandatėje rinkimų apygardoje, kur prieš tai buvo išrinktas šešis kartus.
„Na, tiesiog pajutau, kad galbūt reikia užleisti vietą kitam jaunesniam, su naujomis idėjomis, su naujesne energija ir tą padariau. Tiesa, buvau likęs sąraše, bet vienmandatės atsisakiau sąmoningai“, – tvirtino A. Matulas.
Edmundas Pupinis: „Reikės pailsėti, įkvėpti šviežio oro“
Keturias kadencijas su viena pertrauka Seime dirbęs konservatorius Edmundas Pupinis darbo paieškų nesureikšmina, jis įsitikinęs, kad norintis dirbti žmogus, tikrai jį ras.
Anot politiko, ne pirmą kartą jis iš politikos „grįžta į gyvenimą“. Jau anksčiau yra dirbęs ir versle, ir švietimo sektoriuje.
Po penkių kadencijų parlamentą paliks ir buvęs „darbietis“, šiuose rinkimuose savarankiškai dalyvavęs bei nelaimėjęs Valentinas Bukauskas. Jis taip pat prisipažino neturįs jokių ateities planų.
„Bet kokiu atveju reikės pailsėti, įkvėpti šviežio oro ir kokia nors veikla užsiimsiu“, – nedaugžodžiavo politikas.
Keturis kartus Telšiuose vienmandatėje apygardoje rinktas politikas šįkart rinkėjų pasitikėjimo nesulaukė.
„Bendruomenė nusprendė pakeisti, aš tą priimu ir vertinu“, – sakė jis.
Algimantas Dumbrava: „Didžioji politinė karjera baigta“
Į Seimą neperrinktas šįkart su „valstiečiais“ kandidatavęs Algimantas Dumbrava BNS sakė atsisveikinantis su didžiąja politika.
„Pensinis amžius, didžioji politinė karjera baigta, apie politinę karjerą tikrai nebegalvoju, pirmiausia norėčiau pailsėti“, – teigė jis, nors dalyvavimo savivaldos lygio politikoje neatmetė.
A. Dumbrava teigė sąmoningai šįkart nekandidatavęs vienmandatėje apygardoje, nors prieš tai keturis kartus joje laimėjo.
„Palieku Seimą ramia širdimi. Nors gal ir ne su visai ramia širdimi, norisi, kad naujas Seimas, nauja politikų karta rūpintųsi Lietuva, labiau atsižvelgtų į žmonių rūpesčius, labiau juos girdėtų, nes dabar truputį viskas paviršutiniškai daroma“, – sakė kadenciją baigiantis parlamentaras.
„Norėtųsi didesnės empatijos ir jautros“, – pridūrė jis.
Visų nepatekusiųjų sąrašas
Suskaičiavus visų rinkimų apygardų rezultatus jau aišku, kad į Seimą nebepateko būrys konservatorių – Antanas Čepononis, Jonas Gudauskas, Edmundas Pupinis, Vilija Aleknaitė Abramikienė, Justas Džiugelis, Irena Haase, Angelė Jakavonytė, Vytautas Juozapaitis, Andrius Kupčinskas, Kęstutis Masiulis, Bronislovas Matelis, Antanas Matulas, Andrius Navickas, Kęstutis Navickas, Rasa Petrauskienė, Liuda Pociūnienė, Jurgita Sejonienė, Vilius Semeška, Mindaugas Skritulskas, Linas Slušnys, Algis Strelčiūnas, Justinas Urbanavičius, Andrius Vyšniauskas. Seime nebepamatysime ir antrosios kadencijos nusprendusių nesiekti Monikos Navickienės, Jurgitos Šiugždinienės bei Sergėjaus Jovaišos.
Naujos kadencijos Seime nebepamatysime ir Demokratų sąjungos „Vardan Lietuvos“ atstovų Vytauto Bako, Silvos Lengvinienės, Rūtos Miliūtės, Laimos Nagienės, Algirdo Stončaičio, Vilijos Targamadzės.
Į Seimą nepateko nei vienas Laisvės partijos narys. Taigi, naujajame parlamente nebedirbs Laisvės frakcijos atstovai Aušrinė Armonaitė, Vytautas Mitalas, Tomas Vytautas Raskevičius, Morgana Danielė, Kasparas Adomaitis, Ewelina Dobrowolska, Marius Matijošaitis, Monika Ošmianskienė, Ieva Pakarklytė bei Artūras Žukauskas.
Seimo nario mandato nebepavyko laimėti ir Liberalų sąjūdžio frakcijos nariams Juozui Baubliui, Raimundui Lopatai, Romualdui Vaitkui ir Jonui Varkaliui.
Naujame Seime nebedirbs ir šiuo metu Lietuvos socialdemokratų partijos (LSDP) frakcijos nariai Tomas Bičiūnas, Liudas Jonaitis, Vidmantas Kanopa ir rinkimuose nusprendęs nebedalyvauti Vigilijus Jukna.
Seimą turės palikti ir visi šiuo metu Lietuvos regionų partijos frakcijai priklausantys parlamentarai – Jonas Pinskus, Andrius Palionis, Valentinas Bukauskas, Vaida Giraitytė-Juškevičienė, Beata Petkiewicz, Zenonas Streikus, Antanas Vinkus, Laima Vyskupaitytė-Mogenienė bei savo noru parlamento rinkimuose nusprendęs nedalyvauti Andrius Mazuronis.
Į parlamentą taip pat nebepateko Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos frakcijai Seime priklausantys Guoda Burokienė, Algimantas Dumbrava, Jonas Jarutis, Eugenijus Jovaiša, Dainius Kepenis, Gintautas Kinduris, Asta Kubilienė, Deividas Labanavičius, Giedrius Surplys, Rimantė Šalaševičiūtė, Robertas Šarknickas, Stasys Tumėnas, Juozas Varžgalys.
Tuo metu iš Mišriai Seimo narių grupei priklausančių parlamentarų į Seimą nebeišrinkti Mindaugas Puidokas, Valdemaras Valkiūnas, šiuo metu įkalinimo įstaigoje bausmę atliekantis Vytautas Gapšys ir nedalyvauti rinkimuose nusprendusi Ieva Kačinskaitė-Urbonienė.
Į Seimą nusprendusių nebekandidatuoti arba neperrinktų parlamentarų laukia dosnios išmokos. Eiliniams Seimo nariams „į rankas“ priklausys nuo 4,3 tūkst. iki 13 tūkst. eurų siekiančios išeitinės, o svarbesnes pareigas užėmę parlamentarai gaus dar didesnes išmokas.
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!