atostogos
Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „atostogos“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „atostogos“.
Atostogos 2025 m.: atsakė, kuriais mėnesiais gausite daugiausia atostoginių
Siekdami sutaupyti, keliones planuojate iš anksto? Specialistai primena, kad tokiu atveju svarbu atsižvelgti ne tik į skrydžių ar viešbučių kainas, bet ir pasiskaičiuoti, kada jums priklausys didžiausi atostoginiai.
O jų dydį lemia pasirinkta atostogų data – jeigu prieš tai buvę mėnesiai turėjo mažiau dienų, taip pat gavote priedų, premijų ar dirbote viršvalandžius, jūsų atostoginiai bus kur kas didesni.
Liga per atostogas ar atostogos ligos metu: štai kada nubaus, o kada atostogos prasitęs
Liga yra nemalonus laikotarpis ne tik dėl prastos savijautos, bet ir dėl nedarbingumo, ir dėl to sumažėjusių pajamų. O dar nemaloniau būna tuomet, kai biuletenį tenka imti atostogų metu. Vis tik tokiais atvejais darbuotojams patariama nesukčiauti, kitaip gresia nemalonumai.
Vilnietis Arvydas (vardas pakeistas) naujienų portalui tv3.lt pasiskundė, kad susirgo antrą savo atostogų dieną ir nežino, ką tokiu atveju daryti.
Gavę nedarbo išmokas lietuviai skrenda į Tailandą: įspėja, kad atsirūgs visiems
Darbdaviai ir vyriausybė nusitaikė į darbuotojus, kurie kasmet išeina iš darbo, kad gautų bedarbio išmokas, o jas leidžia atostogoms į šiltus kraštus. Kai kurie keliauja po Tailandą, Ispaniją. Darbdaviai įtaria, kad tokių asmenų gali būti apie 50 tūkst., tai yra daugiau nei pusė šių išmokų gavėjų.
Bedarbių šiemet daugėja, o kartu ir jiems išmokamos sumos. Vyriausybė jau skaičiuoja, kad kitąmet bedarbių pašalpoms pritrūks kone 30 mln. eurų.
Daugiau apie tai – TV3 Žiniose.
Ingos Stumbrienės nuotraukos pribloškė sekėjus: atskleidė savo stulbinančios figūros paslaptį
Verslininkai Inga ir Aivaras Stumbriai nuo Lietuvoje įsibėgejusio rudens pasimėgauti saule ir geru oru pabėgo svetur. Visa šeima leidosi į atostogas Prancūzijos Rivjeroje.
Socialiniame tinkle I. Stumbrienė dalijasi užburiančiais atostogų kadrais.
Nuotraukomis sutiko pasidalyti ir su naujienų portalo tv3.lt skaitytojais.
Atostogų įrašuose Inga demonstruoja stilingus maudymosi kostiumėlius ir nepriekaištingas kūno linijas.
Vyriausybė nepritaria siūlymui padidinti kasmetinių atostogų ilgį, bet iš esmės palaiko projekto tikslą
Vyriausybė nepritaria Seimo narių Aušrinės Norkienės ir Guodos Burokienės siūlymui padidinti minimaliųjų kasmetinių atostogų trukmę dviem darbo dienomis. Vis tik Ministrų kabinetas palaiko projekto siekį – gerinti Lietuvos gyventojų sveikatą.
Tokia Vyriausybės išvada, kuriai Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos (SADM) siūlymu pritarta trečiadienį, bus teikiama Seimui.
Atostogoms lietuviai negaili: štai kur traukia ir kiek tūkstančių pakloja
Artėjant Vėlinių ilgajam savaitgaliui ir mokinių atostogoms, lietuviai graibsto pasiūlymus išvykoms į šiltus kraštus ir po Lietuvą. Kišenes tuština iki kelių tūkstančių eurų kelionėms į Dubajų, Tailandą, Šri Lanką, Maldyvus ar Meksiką.
Lietuvos kelionių verslo asociacijos viceprezidentas Udrius Armalis tikina, kad pagrindinės kryptis į užsienį Vėlinių laikotarpiui išlieka Turkija ir Egiptas.
Pasiimkite 2 laisvas dienas darbe ir turėkite 9 dienų atostogas: nepražiopsokite
Tie, kurie nori ilgiau pailsėti, bet nenori naudoti visų sukauptų atostogų dienų, šiemet dar turės puikią galimybę pasiimti dvi laisvas dienas ir pasimėgauti devynių dienų poilsiu. Gruodį bus net trys nedarbo dienos, todėl tai suteiks progą pratęsti atostogas be didelio atostogų dienų praradimo.
2023 m. buvo trys ilgieji savaitgaliai, šiemet jų – net šeši.
Kainos lietuvių negąsdina: štai į kurias šalis kyla rekordinis skaičius lėktuvų šią žiemą
Šilta jūra Dubajuje, saulėta Tenerifė ir Gran Kanarija – į skrydžių tvarkaraštį Lietuvos oro uostuose (LTOU) sugrįžtančios kryptys praneša apie aviacijos žiemos sezono pradžią. Nuo spalio pabaigos jau galima planuoti tiek keliones į šiltus kraštus, tiek žiemiškas išvykas į kalėdinius miestelius Vienoje, Kopenhagoje, Berlyne ar kitoje Europos sostinėje.
Paskubėkite, kad vėliau netektų gailėtis: jei laisvadienių nepaimsite jūs, paims kolegos
Kasdien šimtai lietuvių skrenda į Turkiją, Egiptą ar kitus šiltus kraštus. Ir tikriausiai dar daugiau jų mėgins ištrūkti trumpų atostogų per artėjančius ilguosius savaitgalius.
Vis dėlto kažkam reikės ir dirbti, tad jeigu norite pasinaudoti palankia kalendorine situacija, turėtumėte pirmi paprašyti atostogų, kad eilėje dėl jų neliktumėte už kolegų.
Svajonių atostogos virto tragedija: ryklio skrandyje rastos moters kūno dalys
Svajonių atostogos JAV turistei baigėsi tragedija. 68-erių Colleen Monfore kartu su šešių draugų grupe leidosi į nardymo ekspediciją, tačiau ji pakrypo netikėta linkme. Grupę nusinešė srovės, o C. Monfore dingo, rašo „The Independent“.
Jos buvo ieškoma aštuonias dienas. Dabar manoma, kad moteris mirė, nes ryklio skrandyje buvo rastos jos kūno dalys.
Ryklio skrandyje rastos kūno dalys
Rudenį daugiau nei 80 km nuo moters dingimo vietos žvejys pagavo ryklį.
REKLAMA
REKLAMA
Užsienyje kavinėse perpus pigiau nei Lietuvoje: net Venecijoje ar Milane ne taip brangu?
Gyventojai skaičiuoja, kad užsienyje atostogauti pigiau. O kainos užsienio šalių kavinėse ar restoranuose net 2 ar 3 kartus mažesnės nei Lietuvoje. Tuo metu specialistai vardija būdus, kaip kelionėse sutaupyti dar daugiau.
O keliautojai dalijasi savo patirtimi. Portalo tv3.lt skaitytoja Akvilė grįžusi iš atostogų Italijoje skaičiavo, kad užsienyje kavinėse ir restoranuose išleido kelis kartus mažiau.
Seimas svarstys pataisas dėl atostogų ilginimo iki 22 dienų
Seimas antradienį priėmė svarstyti Darbo kodekso pataisas, kuriomis siūloma atostogas pailginti iki 22 dienų vietoje dabartinių 20.
Už pataisų svarstymą balsavo 38 Seimo nariai, prieš buvo trys, 21 susilaikė. Toliau pataisas Seimas svarstys lapkričio 7 dieną gavęs Vyriausybės, Trišalės tarybos išvadas.
„Valstietė“ Aušrinė Norkienė sakė, kad ilgesnės kasmetinės atostogos padės gerinti ir fizinę, ir psichinę žmonių sveikatą.
Tuščios lietuvių kišenės: daugiau nei trečdalis neišgali sau leisti atostogų
Lietuvoje net 34 proc. gyventojų negali sau leisti savaitės atostogų, tuo tarpu Švedijoje šis skaičius kur kas žemesnis – vos 11 proc. Atostogauti vykstančių žmonių skaičius ES šalyse labai skiriasi, o tai rodo didelę nelygybę. Portalas „Euronews“ atidžiau pažvelgė į tai, kuriose šalyse žmonėms labiausiai ribojamos finansinės galimybės atostogauti.
Vasara daugeliui Europos gyventojų yra atostogų metas, kai daugelis vyksta į nuostabias vietas pasikaitinti saulėje.
Išgirdęs uošvių klausimą vyras nebeiškentė: nuo jo atsakymo pakraupo visa šeima
Moteris pasidalijo, kaip jos vyras per akimirką sugriovė šeimynines atostogas su tėvais ir galbūt net ilgam sugadino jų tarpusavio santykius, kai išdavė poros asmeninius planus, kurių jie dar nebuvo pasiruošę atskleisti. Jo staigus atvirumas sukėlė didelę įtampą, palikdamas neišdildomą žymę šeimos ryšiuose.
Moteris teigia, kad jos vyro nesugebėjimas išlaikyti paslapties sugriovė jos santykius su tėvais.
Palanga braškėjo per siūles – tokio žmonių antplūdžio nematė jau kelerius metus
Ilgąjį Žolinės savaitgalį Palanga braškėjo per siūles. Viešbučiuose liko vos keli laisvi kambariai, kavinės vos spėjo gaminti maistą ir pilstyti gėrimus, o gelbėtojams patruliuoti teko vandens motociklais – keturračiais tarp sugulusių poilsiautojų laviruoti nepavyko. Pasitaikė ir išskirtinis incidentas – užsienietis pliaže deginosi sovietine simbolika pažymėtomis glaudėmis. Policijos ir gelbėtojų paragintas užsienietis staigiai nubėgo persirengti būdelėje.
Griebiasi pykčio, o turėtų atsiprašyti: ekspertai išklojo viską, ką galvoja apie Gabrielių Landsbergį
Viešojoje erdvėje netylant diskusijoms dėl Landsbergių šeimos įsigyto turto, į ministro raginimus įvertinti jo privatumo ribas politologai negaili aštresnių žodžių. Pasak jų, Gabrielius Landsbergis dėl dėsningų atostogų krizių metu balansuoja ant nusikaltimo ribos, o jo tėvas savo pasisakymais demonstruoja neišsilavinimą.
Lietuvos gyventojai šiemet atostogauja taupiau: kur kas mažiau išleidžia ilgesnėms kelionėms
Turizmo skatinimo agentūros tyrimas parodė, kad atostogaudami tėvynėje lietuviai šiemet taupesni – kelionėms išleidžia mažiau. Tiesa, tyrimas taip pat atskleidė, kad apklaustieji Lietuvos turizmo kokybę vertina geriau, noriai ieško naujų, dar neatrastų vietų.
Verslininkai džiaugiasi, kad gyventojai vis dažniau renkasi pramogas ir poilsį gamtoje, lankosi parkuose.
Taupios atostogos prie jūros Klaipėdoje: 3 apžvalginės pramogos ir užkandinių kainos
Jei ketinate vykti atostogauti į pajūrį, praverstų žinoti, kokių kainų galite tikėtis užsukę į greito maisto užkandinę ar sustoję prie ledų kiosko, pavyzdžiui, Klaipėdoje. Kainos čia įvairios, vienur sočiai pavalgysite vos už 5 eurus, o kitur piniginę gali tekti praverti ir plačiau.
Visgi, kainos žmonių neatbaido – šiltą vasarą Klaipėdoje gausu turistų, į pajūrį plūsta žmonės ne tik iš visų Lietuvos kampelių, miestas sulaukia užsienio svečių.
Paaiškėjo vėžiu sergančios Kate Middleton artimiausi planai
Velso kunigaikštienės Kate Middleton laukia ilgiausia kelionė nuo vėžio diagnozės nustatymo. Ji turėtų prisijungti prie karališkosios šeimos ir vykti vasaros atostogų į Balmoralą Škotijoje.
Karališkosios šeimos gerbėjai tikisi, kad Velso princesės Kate vasaros atostogų planai gali būti svarbus etapas jos sveikimo procese.
Gydytoja įspėjo poilsiautojus: pavojus slypi tiek maiste, prie vandens ar ant paplūdimio gultų
Vasarą daugiau laiko praleidžiant gamtoje išauga rizika užsikrėsti įvairiomis infekcijomis, pastebi gydytojai. Pavojų slypi visur – tiek vandens telkiniuose, tiek maiste ir net ant paplūdimio gultų ar ežero lieptelių.
Per karščius – jokių sintetinių drabužių
Sveikatos priežiūros tinklo „Antėja“ šeimos gydytoja Gaiva Dabravalskienė pastebi, kad vasarą padaugėja pacientų, kurie skundžiasi dėl ūminių virškinamojo trakto infekcijų, pasireiškiančių vėmimu, viduriavimu, pakilusia kūno temperatūra.
Tragiškas incidentas lietuvių pamėgtame kurorte: 11-metė užsimušė iškritusi pro balkoną viešbutyje
Šeimos tragedija baigėsi airių atostogos Ispanijoje. 11-os metų mergaitė Maljorkoje žuvo iškritusi iš septintojo viešbučio, kuriame buvo apsistojusi su šeima, aukšto.
Teigiama, kad mergaitės artimieji miegojo, kai mergaitė išėjo į balkoną ir persisvėrusi nukrito. Policija aiškinasi įvykio aplinkybes.
Tragedija įvyko šį rytą apie 6.30 val. vietos laiku „Club Mac“ – trijų žvaigždučių viešbutyje, kurio specializacija – šeimoms skirta „viskas įskaičiuota“ paslauga.
Šie 5 Europos miestai sumokės, kad juose gyventumėte: siūlo iki 30 tūkst. eurų
Yra keletas Europos šalių, kurios mielai priims naujus gyventojus ir norintiems čia persikelti net sumokės. Nuo kalnų regiono Italijoje iki nedidelio miestelio Šveicarijoje – kai kurios Europos vietovės siūlo įvairias paskatas, vienu atveju net iki 32 tūkst. JAV dolerių (29,3 tūkst.
Skaičiuoja, kad užsienyje atostogos pigesnės nei Lietuvoje: užteks ir 100 eurų
Vasaros atostogoms gyventojai renkasi įvairias kryptis. Dažnai pasirinkimą lemia ne noras aplankyti konkrečią šalį ir miestą, bet ir atostogų kaina. Anot gyventojų, pigiausiai atostogauti dažnai įmanoma ne Lietuvoje, bet svetur.
Naujienų portalo tv3.lt skaitytoja Regina pasakojo, kad su vyru dažniausiai renkasi keliones autobusu.
„Keliones perkame per agentūras. Dažnai vykstame į kaimynines šalis – Latviją ar Lenkiją, tokios kelionės savaitgaliui nekainuoja nė 100 euro.
Įspėja saugotis tokių darbdavių: neužkibkite, jei siūlo atostogas, kai nėra darbo
Dalyje darboviečių būna taip, kad darbuotojų yra, bet nėra, ką dirbti. Pvz., trūksta darbui reikalingų žaliavų, nėra užsakymų ir pan. Tokiais atvejais darbdaviai privalo skelbti prastovas arba darbuotojus atleisti. Tačiau vis dažniau pasigirsta istorijų apie neteisėtus bandymus gudrauti.
Pavyzdžiui, socialiniame tinkle viena moteris pasiteiravo, ar darbdavys, kai nėra darbo, gali liepti naudoti savo atostogų dienas, vietoje to, kad būtų skelbiamos prastovos.
Neregėti karščiai talžo Europą: karščiausio miesto gyventojai turi kęsti net 45 laipsnių kaitrą
Karščiausiame Europos mieste dirbanti gidė apibūdino dusinančią Ispanijos gyvenvietę kaip tiesiog per karštą ir nemalonią vasaros mėnesiais. Pietų Ispanijos mieste vidutiniškai 12 valandų per dieną šviečia saulė ir net kovo mėnesį čia vyrauja maloni 21 laipsnio šiluma. Tačiau vasarą situacija iš esmės pasikeičia. Miestą užplūsta alinantys karščiai, kurių temperatūra gali siekti net 45 laipsnius.
Lietuvių atostogos: poilsio dienų turime jau per daug ar atsiliekame nuo Europos?
Šiuo metu darbuotojai Lietuvoje kasmet gali atostogauti 20 darbo dienų per metus. Tai yra mažiau nei mėnesis, Europos Sąjungos (ES) nustatytas atostogų minimumas.
Nors Seime yra siūlymų nuo kitų metų suteikti 2 dienomis ilgesnes atostogas, yra manančių, kad to nereikia – atostogų lietuviams esą užtenka, mat turi daug šventinių dienų bei mamadienių.
Vis tik kiti vardija poilsio trūkumo keliamas problemas.
Ekstremalios orų permainos privertė poilsiautojus persigalvoti: atostogoms vis dažniau renkasi kitas kryptis
Kaip ir daugelis paryžiečių, Mathilde Martin vasaros įkarštyje keliaudavo ilsėtis į pietų Prancūziją. Tačiau prieš trejus metus alinanti karščio banga privertė ją iš naujo apsvarstyti keliones į regioną, kuriame ji užaugo ir kuriame gyvena jos tėvai, skelbia portalas „The Guardian“.
„Kylanti temperatūra visiškai pakeitė situaciją“, – sakė 51 metų mokytoja M. Martin. – Vasarą buvome netoli Perpinjano ir patyrėme alinantį karštį. Ta savaitė buvo visai nemaloni. Kartais net būdavo sunku kvėpuoti.
Vyras šešerius metus mulkino savo darbovietę, kad dirba, ir gavo algą: tiesa išaiškėjo visai netyčia
Pasaulyje, kuriame daugelis žmonių norėtų, kad jiems pavyktų išsisukti nuo darbo praleidus dieną ar dvi, vienas vyras Ispanijoje pasiekė visiškai naują lygį. Susipažinkite su 69 metų Joaquinu Garcia, vyru, kuris šešerius metus nėjo į darbą, niekam to nepastebėjus – kol, kaip bebūtų ironiška, gavo apdovanojimą už ilgametį darbą, skelbia portalas „Unilad“.
Viskas prasidėjo gana nekaltai.
Lietuvių pamėgtame mieste – protestai: veja turistus lauk
Kasmet į Barseloną atvyksta apie 32 milijonai turistų. Dėl to mieste pučiasi nekilnojamojo turto burbulas – auga nuomos kainos. Vietiniai gyventojai, kuriems tenka su tuo taikstytis, netveria pykčiu. Tad tūkstančiai ispanų protestuoja prieš masinį turizmą.
Vietos gyventojai net nukreipė į užsieniečius ginklus, laimei, tik užtaisytus vandeniu.
Daugiau apie tai – TV3 žiniose.
Šaukdamos „eikite namo“ dvi ispanės nukreipia į turistus vandens pistoletus ir nuspaudžia gaiduką.
Štai kas Lietuvoje ilsisi ilgiausiai: gauna 36, 48 ar net 50 dienų atostogų kasmet
Didžiajai daliai dirbančių lietuvių yra skirtos 20 arba 22 darbo dienų trukmės kasmetinės atostogos. Tačiau kai kurių profesijų darbuotojai gauna ir per du kartus ilgesnes astostogas.
Pavyzdžiui, mokytojai, turi pailgintas atostogas, t. y. 40 arba 48 dienas per metus. Kiti, tarkime, rizikingomis sveikatai sąlygomis dirbantys asmenys, gauna papildomų (pvz., nuo 1 iki 5) atostogų dienų.
Specialistai įspėja: dėl tokio elgesio sergant ligos išmoką matysite kaip savo ausis ir ne tik
Vilnietis Mauricijus neslepia, jog pasinaudojęs laikinu nedarbingumu dėl ligos praėjusiais metais suplanavo 5 dienų kelionę į festivalį Nidoje. Tuo tarpu, „Sodra“ ir Valstybinė darbo inspekcija (VDI) perspėja, kas už tai gresia.
Palangoje daugėja vienos rūšies pažeidėjų: sulaikytų poilsiautojų kiekis stebina
Palangoj narkotikai liejasi laisvai – policininkus gąsdina ženkliai augantis narkotikus vartojančių poilsiautojų skaičius. Lyginant su pernai narkotikų vartojimas vasaros sostine tituluojamoje Palangoje išaugo trigubai. Vien per birželį policininkai kurorte sučiupo daugiau narkomanų nei per visą praeitą vasarą.
Daugiau apie tai – TV3 žiniose.
Didelės minios žmonių kiekvieną vasarą suplūsta į Palangą. Tačiau ne visi atsiveža kiekvienam įprastus daiktus poilsiui.
Aktualu daugeliui: štai kada atostogaujant prarasite dalį algos, o kada atostoginiai ją net viršys
Neretai darbuotojams atostogų datą padiktuoja šeimos nariai, pigūs skrydžiai ir pan., tad ne visada susimąstoma, kad pasirinktas atostogų mėnesis gali lemti, pvz., ir 200 eurų mažesnę ar didesnę algą.
Specialistų aiškinimu, darbdavio išmokami atostoginiai priklauso ne tik nuo algos ar premijų, bet taip pat ir dienų – atostogaujant trumpesnį mėnesį, tikėtina, dalį pinigų prarasite.
Jų neteksite ir tokiu atveju, jei pakilus algai per greit nuspręsite atostogauti.
Planuojate trumpas atostogas Lietuvoje? 1-ai nakčiai nepriims – tinka ne visi klientai
Kai kurie Lietuvos viešbučių ir kitų apgyvendinimo įstaigų atstovai pastaruosius kelerius metus gana dažnai viešai skųsdavosi dėl panaikintų mokesčių lengvatų, didinamos minimalios mėnesinės algos ir pan.
Tačiau turėdami galimybę priimti svečius ir gauti jų pinigus, kai kurie verslininkai patys jų atsisako. Dėl savo pačių taisyklių jie nepriima klientų, kurie planuoja apsistoti tik vieną naktį.
Per atostogas išvykstate iš namų? Štai, ką reikia žinoti, norint išvengti neplanuotų nuostolių
Kiekvienas daugiabučio gyventojas, besirengiantis atostogauti ar ilgesniam laikui išvykti iš namų, turi žinoti keletą paprastų taisyklių, kurios padės apsaugoti jų ir kaimynų turtą nuo didelių nuostolių ir išvengti vadinamojo „kiaulystės dėsnio“.
Prasidėjus atostogų maratonui nemažai daugiabučių namų gyventojų ilgesniam ar trumpesniam laikui palieka savo namus ir išvyksta poilsiauti.
Ekspertas pataria, kur keliauti vasarą: bus šilta, bet be karščio bangų
Visuotinis atšilimas ir toliau iššaukia vis ekstremalesnius reiškinius bei karščio bangas. Pastarąją savaitę Graikijos kurortuose nuo neįprasto karščio mirė trys turistai. Užsieniečiai, nepaisydami svilinančio 43 laipsnių karščio ir toliau didvyriškai vaikštinėja po kaitria saule ir alpsta vietoje.
Apie tai, kaip mūsų atostogas pakeis klimato kaita, naujienų portalo tv3.lt laidoje „Dienos pjūvis“ diskutavo keliautojas Rimvydas Širvinskas ir aviacijos ekspertas Simonas Bartkus.
Sugalvojo, kaip pagudrauti su atostogomis: atleidžia ir po to vėl priima – taip sutaupo pinigų?
Lietuvoje švietimo darbuotojai turi vienas ilgiausių atostogų – 40 dienų per metus. Tačiau ne kiekvienas yra girdėjęs, kad dalis mokytojų ir dėstytojų vasarą ne atostogauja, o kasmet būna atleidžiami ir rudenį vėl (jei pasiseka) yra priimami atgal į darbą.
Specialistų vertinimu, taip yra todėl, kad įstatymuose yra spragų, o tai leidžia įstaigoms nemažai sutaupyti darbuotojų sąskaita.
Monika Linkytė atostogavo Graikijoje: pasidalijo svarbiu patarimu
Vos 3 valandos skrydžio lėktuvu iš Lietuvos, ir atsidursite kerinčio grožio Graikijos saloje – Zakinte, garsėjančia įspūdinga gamta, turtinga istorija ir svetinga atmosfera. Nesvarbu, ar ieškote ramaus poilsio prie jūros, ar nuotykių gamtoje, ši sala turi ką pasiūlyti kiekvienam keliautojui. Čia neseniai ilsėjosi ir populiari muzikos atlikėja Monika Linkytė.
„Atostogos mane dažniausiai ištinka neplanuotai.
„Sodra“ pagauna vis daugiau sukčiaujančių: nori papildomų atostogų, o apsimeta, kad serga
Atostogauti – bet kokia kaina. Kai kurie darbuotojai, norėdami vasarą atostogauti, apsimeta sergančiais ir paėmę nedarbingumo pažymėjimą dumia prie ežero ar jūros. Ir dar nepelnytą ligos išmoką gauna. „Sodra“ perspėja – ji tokius sukčiautojus medžioja ir randa.
Kartais tokie „ligoniai“ prisiduoda ir patys – keliasi nuotraukas į socialinius tinklus iš kelionių.
Daugiau apie tai – TV3 žiniose.
Atšilus orams dažnas mieliau laiką leidžia prie ežero, nei darbe.
Tragiška vasaros pradžia – aiškėja daugiau apie nuskendusius žmones: gelbėtojai perspėja visus
Vasarą vis dažniau leidžiant laiką prie vandens sparčiai daugėja nelaimių. Ugniagesiai gelbėtojai šiemet ištraukė virš 50 skendusiųjų. Tuo tarpu, praėjusiais metais jų buvo bent dešimčia mažiau. Ekspertai įspėja, kada prie vandens poilsiauti pavojingiausia ir pataria, kaip išvengti nelaimingų nutikimų.
Lietuvių pamėgtame kurorte – protestas: vietiniai veja lauk turistus
Maljorkos gyventojai protestuoja prieš nesibaigiančius turistų srautus. Jau keletą mėnesių tūkstančiai žmonių Ispanijos salose išeina į gatves ir reikalauja suvaldyti masinio turizmo situaciją.
Daugiau apie tai – TV3 žiniose.
Trys šimtai Maljorkos gyventojų paplūdimyje susirinko pareikšti, kad tai jų teritorija ir jie neketina ja dalytis su tūkstančiais turistų.
Sunku patikėti: Lietuvoje už nakvynę palapinėje prašo ir 300 eurų – apsukrumas ar tik geras verslas?
Kol vieni gyventojai ieško skrydžių bilietų ir viešbučių užsienio šalyse, kiti renkasi atostogauti Lietuvoje. Čia žmonės vis dažniau renkasi išskirtines vietas atostogoms, populiarėja palapinės, nameliai be patogumų. Už įdomias nakvynės vietas gyventojai sutinka ir 150 eurų už naktį. Specialistai pastebi, kad gyventojai ieško privatumo ir už tai sutinka mokėti daugiau.
Įspėja populiarių kurortų mėgėjus: šiuose paplūdimiuose geriau nesilankyti – jie pavojingi jūsų sveikatai
Poilsiautojai įspėjami nesilankyti beveik 50 „juodąja vėliava“ pažymėtų paplūdimių Ispanijoje. Ispanijos aplinkosaugos kampanijos grupė įvardijo ir sugėdino pajūrio vietas, kuriose yra problemų, įskaitant cheminę taršą, jūros atliekas, pernelyg didelį užstatymą ir nuotekų išleidimą, skelbia portalas „The Sun“.
Į „Ecologists in Action“ sudarytą sąrašą įtrauktas Ibizoje esantis Talamankos paplūdimys, kuris buvo išskirtas dėl katastrofiškos žalos, kurią povandeniniams augalams padarė nelegaliai pr...
Vasaros atostogos neišleidžiant krūvos pinigų: šiose Europos šalyse pailsėsite nebrangiai
Norite praleisti vasarą Europoje? Daugelis iš mūsų svajoja susikrauti lagaminus ir išsinuomoti paplūdimio vilą ar butą kurortiniame mieste vasaros mėnesiams. Dažnu atveju, šiai svajonei koją pakiša sezono metu rekordiškai sukilusios kainos, Tačiau yra tokių vietų, kur galėsite pasimėgauti nerūpestingomis vasaros atostogomis, neatlapodami savo piniginės.
Graikijoje atostogavę lietuviai liko apakę: šašlykai po 2 eurus, krevetės pigiau nei cepelinai
Prasidėjęs vasaros sezonas lietuvius džiugina ne tik šiltais orais, bet ir neretam prasidedančiomis atostogomis. Tautiečiai nesibodi plačiau praverti pinigines ir leisti sau pakeliauti tiek Lietuvoje, tiek užsienyje.
Naujienų portalui tv3.lt keliautoja, patarimų platformos patssaugidas.lt įkūrėja Giedrė pasakoja apie atostogų įspūdžius Graikijos saloje Evijoje, aptaria maisto, automobilio nuomos ir degalų kainas bei pasidalija patarimais.
Atostogos Lietuvos pajūryje: kur rasti pigiausius pietus už 5 eurus ir kaip dar sutaupyti
Atėjus vasarai, gyventojai ėmė atostogauti. Nemaža dalis žmonių atostogauti vyksta į pajūrį. Klaipėdą į Palangą iškeitę gyventojai džiaugiasi sutaupę nemažą sumą pinigų. Neilgoms atostogoms užteko ir 200 eurų.
Portalo tv3.lt skaitytoja Gustė pasakojo apie savo atostogas Klaipėdoje prie jūros.
„Tai buvo trumpos, vos trijų naktų atostogos pajūryje. Klaipėdą pasirinkau, nes ten gyvena nemažai mano draugų. Be to, manau, kad Klaipėdoje atostogauti pigiau nei Palangoje“, – sakė mergina iš Vilniaus.
Svarbu žinoti kiekvienam poilsiautojui: štai kurie paplūdimiai švariausi Europoje, tarp jų – ir Lietuva
Remiantis naujausiais duomenimis, vienos Europos šalies paplūdimiai yra švariausi pasaulyje. Šalis šį titulą išlaikė dvejus metus iš eilės, o pirmą kartą jį pelnė 2022 m., skelbia portalas „The Sun“. Į Ispaniją atostogauti vyksta vis daugiau turistų, o dėl rekordinio mėlynosios vėliavos paplūdimių skaičiaus nesunku suprasti, kodėl.
Iš viso Ispanijoje yra 628 mėlynosios vėliavos paplūdimiai – daugiau nei bet kurioje kitoje pasaulio šalyje.
Tyrimas: du trečdaliai gyventojų per atostogas išleidžia dukart daugiau nei įprastai
Du trečdaliai Lietuvos gyventojų per atostogas išleidžia bent du kartus daugiau pinigų nei įprastą mėnesį, rodo „Swedbank“ užsakymu atlikta apklausa.
Anot „Swedbank“, 43 proc. apklaustųjų išlaidos per atostogas paprastai būna du kartus didesnės, 17 proc. – tris kartus, o 6 proc. – net keturis kartus.
„Nepaisant finansinių sukrėtimų ar neapibrėžtumo, didesnioji dalis gyventojų randa galimybių per atostogas pasilepinti. Be to, atostogoms iš anksto taupo kas antras.
Atostogos prie ežero – pigios ir patogios: štai, ką renkasi lietuviai
Poilsis prie ežero, keptas šašlykiukas, meškerytė – na, pripažinkime, visa tai yra mūsų kraujyje. Taip atostogavo mūsų proseneliai, seneliai ir tėvai. Taip ilsėtis giliai širdyje norime ir mes. Nes genialumas – paprastume. TV3 laidoje „TOP 3“ pamatysite, kokios galimybės ilsėtis prie ežero Molėtų rajone.
Kviečiame pasižvalgyti po Molėtų rajono kempingą. Čia galėsite įsikurti už 4 eurus palapinėje, už 15 eurų kemperyje.
Naujos taisyklės kaip reikiant apsunkins kaimo turizmo sodybų darbą: „Dar vienas apynasris“
Kaimo turizmo sodybose įsigalioja nauja tvarka, kuri, kaip tikina sodybų šeimininkai, apsunkina jų darbą. Nuo liepos mėnesio šeimininkai turės tikrinti kiekvieno atvykusio poilsiautojo asmens dokumentą ir surinktus duomenis per 24 valandas suvesti į internetinę sistemą. Problema, kad ne visose kaimo turizmo sodybose yra internetas, tad dėl šios užduoties šeimininkai turės važiuoti ir po 100 kilometrų.