• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Ar Sausio 13-oji turėtų būti paskelbta nedarbo diena? Šis klausimas kelia diskusijas jau ne pirmus metus, tačiau Seimas projektą dėl papildomo šventinio laisvadienio vis atmeta. Tačiau kai kurie parlamentarai neatlyžta ir sako, kad klausimą kels iš naujo. 

Ar Sausio 13-oji turėtų būti paskelbta nedarbo diena? Šis klausimas kelia diskusijas jau ne pirmus metus, tačiau Seimas projektą dėl papildomo šventinio laisvadienio vis atmeta. Tačiau kai kurie parlamentarai neatlyžta ir sako, kad klausimą kels iš naujo. 

REKLAMA

Kiti sako, kad šalyje šventinių nedarbo dienų ir taip per daug, tad laisvadienį Sausio 13-ąją reiktų skelbti vietoje kurios nors kitų šventinių dienų – gegužės pirmosios ar lapkričio antrosios.

Diena, kai tūkstančiuose langų šalyje sužiba žvakių liepsnelės, skirtingose vietose pražysta neužmirštuolių pievos, darželiuose, mokyklose, valstybinėse įstaigose skamba Tautiška giesmė ir dainos apie laisvę.

Visa tai liudija Sausio 13-osios svarbą lietuviams. Tačiau tiek daugeliui žmonių, tiek kai kuriems parlamentarams atrodo, kad šventės svarba turėtų būti įtvirtinta paskelbiant šią dieną nedarbo diena:

REKLAMA
REKLAMA

„Ar reikėtų Sausio 13-ąją padaryti nedarbo diena? – Be abejo, aš tai sakyčiau, kad reikia visada daryti, kai yra šventė, duokit žmonėm atsipalaiduoti, visiems būtų geriau, žinai. – Bet ar ne per daug pas mus tų nedarbo dienų? – Ne, juokaujat?“

REKLAMA

„Manau, kad reikėtų, nes labai svarbi Lietuvai data.“

„Gal ir reikėtų. Labai svarbi Lietuvai diena. – Ką veiktumėt? – Švęsčiau, lankyčiausi renginiuose.“

„Galima būtų padaryti aišku, išeiginės ne pro šalį būtų. – Ką veiktumėt? – Nueičiau į minėjimą. Praleisčiau laiką su šeima.“

„Gal ir būtų gražu, nes ši diena svarbi žmonėms, kas prisimena ir dalyvavo.“

„Mes visą Sovietų Sąjungą išjudinom, visą blogio imperiją, tai pačių savęs įvykdytą laisvės misiją, išlaisvinant visą Sovietų Sąjungą, tai šito nepadaryt laisvės dieną, o gegužės pirmą turėt laisvą dieną – tai čia yra absurdas“, – teigia Seimo narys, konservatorius Emanuelis Zingeris.

REKLAMA
REKLAMA

„Reikia inicijuoti, nes visos šitos atmintinos dienos turi būti įprasmintos masiškai. Net ir dabar matosi, kad nelabai daug susirinko atšvęsti reikšmingos dienos, nes laisvė yra laisvė, kuri brangiau už viską“, – tvirtina Seimo narys, darbietis Valdemaras Valkiūnas.

„Mes turime kovo 11, liepos 6, vasario 16. Tai iš tiesų – 3 svarbios datos, kai mes kaip valstybė pasiskelbėm. O čia būtų 4 data. Galbūt ir taip“, – sako Seimo narys, socialdemokratas Julius Sabatauskas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Seime, kur vyksta Sausio 13-osios minėjimas bei Laisvės premijos įteikimo ceremonija, šiandien pasipuošęs kostiumu rankas politikams ir net diplomatams spaudžia ir Mindaugas Jonušas, visuomenei geriau žinomas kaip buvęs muzikos atlikėjas Minedas.

„Man yra svarbu keli susitikimai su Seimo nariais po šventinių renginių dėl Ukrainos“, – kalba M. Jonušas.

REKLAMA

Jis turi nuomonę ir apie Sausio 13-osios paskelbimą laisvadieniu.

„Šita diena, kai minime Laisvės gynėjų dieną, iš tiesų turėtų būti nedarbo diena“, – tvirtina M. Jonušas.

Dėl Sausio 13-osios paskelbimo nedarbo diena diskutuojama ne vienerius metus. 2020-aisiais tam jau buvo pritarusi Vyriausybė, tačiau galiausiai Seimas projektą atmetė. Mat Lietuva ir taip viena iš daugiausiai šventinių dienų turinčių ES valstybių.

REKLAMA

Dabar jų turime net 16. O turėtume 17. Tiek šventinių dienų Europoje turi Vengrija ir Bulgarija. ES šalių šventinių dienų vidurkis – 12.

„Žmonės, kai nori švęsti, kai žino kokio svarbumo tai diena, tikrai randa būdų, kaip tą padaryti“, – teigia socialinės apsaugos ir darbo ministrė Monika Navickienė.

Todėl diskutuojamas ir siūlymas tiesiog panaikinti laisvadienį per kokią nors kitą mažiau svarbią šaliai dieną, ir vietoj jo padaryti jį Sausio 13-ąją. Kalbama apie gegužės pirmąją ir lapkričio antrąją – Vėlines:

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Galbūt galima kažkokios kitos dienos sąskaita. Gegužės pirmą, gal lapkričio pirmą.“

„Nedarbo dienų Lietuvoje ir taip pakankamai turim. Nebent atsisakyti kitos nedarbo dienos, pavyzdžiui gegužės 1-os.“

O kai kuriems parlamentarams atrodo, kad ir dabar, kai einame į darbus, mokyklas ir darželius, gražiai paminime Sausio 13-ąją ir nieko esą keisti nereikia. Tą sako prieš metus į šaulių gretas stojusi parlamentarė Dalia Asanavičiūtė, kuri šiandien Seime su neįprasta posėdžiams apranga – šaulių uniforma su kuria prieš tai lankė moksleivius. 

REKLAMA

„Aš manau, kad nereikia daryti jos kaip nedarbo dienos. Ir šios dienos pavyzdys – mūsų pamoka su jaunaisiais piliečiais – parodė, kad galbūt geriau, kad mokyklose vyktų pamokos ir susipažintų jaunuoliai su tautos istorija, gyvais pavyzdžiais, nei namie nieko neveiktų“, – kalba D. Asanavičiūtė.

„Matydama tuos gausius mokyklų šventimus, gražias akcijas, palikime taip, kaip yra, palikime tas tradicijas, segėkim neužmirštuolę ir dalyvaukim renginiuose“, – teigia Seimo narė, konservatorė Paulė Kuzmickienė.

REKLAMA

„Svarbiausia, kad tą dieną prisimintume ir nešiotume savo širdyje, o ar darbo, ar nedarbo – nesvarbu“, – kalba Seimo narys, konservatorius Vytautas Juozapaitis.

Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos skaičiavimais, dėl vienos nedarbo dienos valstybės biudžetas netenka apie 50 mln. eurų.

tv3.lt

, esi kvailas taip rašydamas , arba esi valdininkas. Nežinai šios šventės istorijos. Pasidomėk!
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų