Vilniaus oro uoste, kur kildavo ir leisdavosi dešimtys keleivinių lėktuvų, orlaivių variklių gaudesio negirdėti. Tačiau šįvakar čia šurmulys kitoks. Perone žmonės renkasi į pirmąją „Aerokino“ premjerą:
„Labai pakelia nuotaiką ir tu vėl pradedi jaustis lyg gyventum normalų gyvenimą. Ir tu supranti, kad tas normalus gyvenimas pamažu grįžta. “
„Labai puiki idėja. Labai sveikiname „Kino pavasarį“ ir švenčiame vyro gimtadienį.“
„Visi to turbūt ir laukia. Kažkokių koncertų, kažkokios veiklos.“
„Vien tas, kad viskas vyksta oro uoste, labai įspūdingai atrodo ir skamba. Tai, žodžiu, nauja patirtis ir laukiam naujų įspūdžių.“
Idėja kino teatrą sukurti Vilniaus oro uoste „Kino pavasario“ organizatoriams kirbėjo jau seniai, o dabar susiklostė ir tam palankios aplinkybės. Be to, pasak organizatorių, Vilniaus oro uostas karantino metu autokinui pasirinktas ne šiaip sau.
„Žmonės išsiilgę kelionių, praleidome labai daug laiko namuose. Tai atvykti į tą vietą, iš kurios tu dažniausiai išvyksti į pasaulį, kur tu pamatai, patiri daug įvairių nuotykių, tai ji labai yra simboliška. Ir tuo pačiu, kad per filmus mes galime su filmais kartu pakeliauti po visą tą pasaulį“, – sako organizatorius, „Kino pavasario“ vadovas Algirdas Ramaška.
Tačiau koronavirusas dar neatsitraukė, tad ir autokine privaloma laikytis apsaugos priemonių. Kaip tik todėl automobiliai stovi bent dviejų metrų atstumu, kinomanams iš jų išlipti draudžiama ir automobilio viduje seanso metu gali būti tik du žmonės. Tiesa, jei norėsite apsilankyti tualete, iš autokino teritorijos teks išvažiuoti. Tačiau tokios taisyklės žmonių negąsdina, o renginiai sulaukia didelio susidomėjimo – kai kurie seansai jau išpirkti.
„Vienu metu galės atvykti 220 automobilių ir žiūrėti filmą. Ir kad jiems būtų patogu mes pirmieji Baltijos šalyse sumontavome tokio dydžio ekraną, kuris prilygsta 5 aukštų pastatui tam, kad visi galėtų matyti ir pajausti tą didelio ekrano efektą“, – pasakoja A. Ramaška.
Tiesa, autokinas – ne vienintelė pramoga, kuria galime pasimėgauti. Savo automobiliuose jau galime klausytis ir koncertų. Saugi autokoncertų aplinka sukurta Paluknio aerodrome, panašiai, kaip ir kinomanai, koncertų mėgėjai į sceną žiūri iš automobilių, o garsą klauso per radiją. Tokius koncertus lietuviai pasiūlė pirmieji Europoje.
„Mes jau per praeitą savaitę, nesumeluosiu, kokius penkis reportažus padarėme užsienio tarnyboms – Lenkija, Latvija. Skambino ir rašo apie mus straipsnį Prancūzija. Italija seka mūsų pavyzdžiu. Paleidome pirmąjį „Drive in Live“ koncertą, o jau po kelių dienų koncertai atsirado Norvegijoje, kur mes esame paminėti, kaip šito projekto iniciatoriai“, – teigia „Showart“ direktorius, „Drive in Live“ organizatorius Artūras Trofimovas.
Tokiais koncertais džiaugiasi ir atlikėjai, kuriems karantinas nelengvas ir psichologiškai, ir finansiškai.
„Mes laukiam tų koncertų. Mums koncertai ir scena yra labai labai svarbus dalykas ir viena iš tų progų, kuri mūsų laukia kitą savaitę, aš manau, ji mums duos irgi tokio savotiško peno toliau galbūt tikėtis geresnių laikų“, – kalbėjo G&G Sindikato narys Artūras Matkevičius-DJ Mamania.
Prie karantino prisitaikė ir religinė bendruomenė. Štai vaizdai iš Panevėžio Bistrampolio dvaro aerodromo, kuriame du savaitgalius iš eilės vyko mišios, kuriose sudalyvauti tikintieji galėjo sėdėdami savo automobiliuose. Tiesa, dabar, kai tikintiesiems jau leidžiama nuo pirmadienio iki šeštadienio apsilankyti bažnyčiose, nuspręsta šios iniciatyvos nebetęsti. Bet toks pavyzdys tikrai neliko nepastebėtas ir sulaukė didelio tikinčiųjų susidomėjimo.