Tai numato Aplinkos ministerijos parengtos naujos priemonės taisyklių projektas. Pastabų ir pasiūlymų dėl jo laukiama iki gegužės 6 d.
Norintieji gauti šias kompensacines išmokas turi žinoti, kad jų priduotas sunaikinti taršus automobilis, M1 klasės transporto priemonė, turi atitikti nusatytus kriterijus.
Visų pirma jo savininkas iki prašymo pateikimo kompensacijai dienos ne mažiau kaip 12 mėnesių turi būti šio automobilio valdytoju.
Antra, automobilio techninė apžiūra galiojo iki 2019 m. spalio 17 d. arba iki 2020 m. kovo 13 d. Trečia, automobilis iki prašymo pateikimo dienos ne mažiau kaip 12 mėnesių buvo registruotas Kelių transporto priemonių registre.
Pareiškėjas, pridavęs šį savo automobilį sunaikinti, turi gauti Eksploatuoti netinkamos transporto priemonės sunaikinimo pažymėjimą ir jį išregistruoti iš minėtojo registro.
Šiuos kriterijus atitikusio ir sunaikinto taršaus automobilio savininkas galės gauti iki 310 eurų kompensaciją už metinį viešojo transporto bilietą, iki 400 eurų – už paprastą dviratį arba elektrinį paspirtuką, iki 700 eurų – už elektrinį dviratį, iki 1 tūkst. eurų – už elektrinį mopedą ar elektrinį motociklą.
Pareiškėjui, pateikusiam išlaidas pagrindžiančius ir apmokėjimą įrodančius dokumentus, bus išmokėta ne didesnė nei 1 tūkst. eurų kompensacija. Pažymėtina, kad bus galima įsigyti ir kelis metinius viešojo transporto bilietus ar kelias minėtąsias mažataršes judumo priemones.
Kompensacinės išmokos dydis bus apskaičiuojamas pagal faktiškai patirtas išlaidas, neviršijant nustatytų maksimalių sumų. Kvietimą teikti prašymus šioms kompensacijoms paskelbs Aplinkos ministerijos Aplinkos projektų valdymo agentūra (APVA). Planuojama, kad prašymus šiai agentūrai bus galima teikti – tik elektroniniu būdu – nuo gegužės 15 d.
Ketinantieji prašyti kompensacijos jau dabar gali įsigyti metinį viešojo transporto bilietą ar nurodytas mažataršes judumo priemones ir saugoti jų įsigijimo dokumentus.