Artėjant Velykoms prie prekybos centrų ir parduotuvių vingiuoja štai tokios eilės, mat apsaugininkai ne visus žmones iš karto įleidžia į vidų – yra ribojami klientų srautai. Taip į vidų negali užeiti ir žmonės neturintys apsaugos priemonių – kaukių, respiratorių. Jie gali užsukti tik į vaistinę, ten įsigyti apsaugos priemonių ir tada jau tikėtis užeiti ir į parduotuvės vidų.
Nors pernai priešvelykinę savaitę, pasak prekybininkų, klientų būriavosi net trečdaliu daugiau nei šiemet, nuo šios savaitės vidurio pirkėjų srautai po truputį, tačiau didžiausio antplūdžio tikimasi šiandien vakare ir šeštadienį. Tad verslininkai imasi papildomų apsaugos priemonių. Štai „Iki" pasiskaičiavo, kiek vienu metu įleisti pirkėjų, kad kiekvienam jų tektų po 20 kvadratinių metrų, o „Maxima“ skaičiuoja atskirai pagal kiekvienos parduotuvės dydį.
„Kiek gali būti žmonių parduotuvėje mes apskaičiuojame pagal plotą. Pavyzdžiui, jei prekybinis plotas yra 1000 kvadratinių metrų, mes jį dalijame iš 20 ir gauname skaičių, kiek gali būti žmonių, tai reiškia 50“, – sako „Maxima“ atstovė Rima Aukštuolyte.
Ir panašu, kad į vidų patekę tautiečiai tvarkos laikosi. Prie kasų laukia bent metro atstumu, pečių nesuremia ir prie produktų. Nors daugelis tikina, kad giminaičių šiemet per Velykas tikrai nelankys, tačiau šventę namuose susikurti visgi norisi:
„Nepabijojau. Vis tiek reikia eiti. Visi saugosi, labai gerai. Nes prieš kokias 3 savaites, kai atėjau su kauke į parduotuvę, visi laikėsi kelių metrų atstumu nuo manęs išsigandę, galvojo, kad sergu. Dabar tai tapo norma, tas yra sveikintina. Apipirkau trims šeimynoms – savo, mamos ir uošvių."
„Dažnai nevaikščiojau pastaruoju laiku, bet per Velykas norisi, kad stalas būtų. Visko, ko norėjau.“
„Rečiau, bet perkam daugiau, kad užtektų savaitei bent jau.“
„Nusipirkau va kaukę, skepetaitę užsirišu. Žodžiu saugausi. Kai žmogus pats saugaisi, tai gal ir neužpuls.“
„Kartą į savaitę tenka važiuoti. Sesei, mamai nupirkti.“
Dažno vizitai į parduotuvę retėja, tad produktų krepšelis dažnai dvigubėja ar net trigubėja. Ir, anot prekybininkų, šventėms daugelis tautiečių pradėjo ruoštis jau anksčiau. Gausiai pirko kepimo miltelius, mieles, kitas gaminimo namuose priemones.
Aštuoniais procentais pastaruoju metu išaugo ir prekyba alkoholiu, kuri buvo kiek nuslopusi. Tiesa, gyventojai labiausiai perka vyną ir lengvą alų, stiprieji gėrimai domina vis mažiau klientų. O štai masinio kiaušinių dažymo, pasak prekybininkų, šiemet gali ir nebūti.
„Mažiau nei pernai yra įsigyjama baltų kiaušinių, o juk balti yra populiariausi dažymui. Tai darome prielaidą, kad žmonės planuoja likti namuose“, – pasakoja R. Aukštuolytė.
Tuo metu „Iki" atstovai pasakoja, kad bent rudais kiaušiniais tautiečiais apsirūpina ir nors šios Velykos bus itin neįprastos, tuščiais pilvais žmonės tikrai nesėdės.
„Tai tie patys kiaušiniai, kas yra pagrindinis produktas, tai jų pardavimai, jei lygintumėme savaitės pradžią ir vakar dieną, išaugo 10 kartų. Tai reiškia žmonės ruošiasi. Išaugo ir kitų produktų – majonezo, mėsos, vištienos ir net antienos yra labai padidėję pardavimai“, – teigia „Iki" atstovė Indrė Baltrušaitienė.
Masinio grikių, makaronų ir konservų apsipirkimo metas baigėsi, dabar tautiečius labiausiai domina šviežia produkcija.
„Krepšelis pakankamai tradicinis velykinis. Žmonės ieško šviežių daržovių, vaisių, perka šviežią mėsą, žuvį. Tiesa, vakar, kai buvo srautai didesni, tai pirkėjai įsigijo ir gamybai jau paruoštus produktus – pavyzdžiui marinuotą viščiuką“, – kalbėjo „Rimi“ atstovė Renata Keršienė.
„Jaučiame pasikeitimus pirkėjų įpročiuose jau kelintą savaitę. Apsipirkimai retėja, tačiau apsiperkama, galima sakyti, vežimėliais. Didėja vidutinis apsipirkimas ir ypač prieš Velykines šventes“, – sako „LIDL" atstovas Valdas Lopeta.
„Maximos" ir „Iki" parduotuvės šiandien ir rytoj dirbs ilgiau nei įprastomis karantino dienomis – tad ne iki 20, o 21 valandos. Didesnės parduotuvės lauks pirkėjų ir iki 22 valandos.
Na, o Velykų sekmadienį ilsėsis ir klientai, ir prekybininkai. Duris parduotuvės pravers pirmadienį.