eilės

Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „eilės“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „eilės“.

Protu nesuvokia, kuo užsiima gydytojai, o eilės netirpsta: išklojo, ką reikia keisti nedelsiant

Nors gyventojai nepaliauja skųstis eilėmis ir sunkiu prieinamumu pas medikus, šie pasakoja, kad dalį jų darbo apskritai sudaro ne klinikinių problemų, o biurokratinių ir socialinių klausimų sprendimas. „Įsivaizduokite, susirgęs nedarbingumo pažymėjimo ateina bedarbis, nes to reikalauja Užimtumo tarnyba, skamba kaip absurdas“, – pažymi šeimos gydytoja Alma Astafjeva.

Pacientai – apie eiles pas gydytojus: „Atleiskit, Viešpatie, gal aš to mėnesio neišgyvensiu“

Dėl ilgų eilių besiskundžiantiems pacientams medikai siūlo išeitį – apmokestinti vizitus pas šeimos gydytojus ir specialistus. Taip, kaip yra, pavyzdžiui, Danijoje ir Prancūzijoje. Priemoka už vizitą esą galėtų būti apie 20 eurų. O jei neatėjai užregistruotu laiku – mokėk 30 eurų. Kai kurie kalbinti pacientai sutiktų mokėti dešimt, dvidešimt eurų, o kiti stoja piestu – mokame mokesčius, todėl medicina turi būti nemokama. Daugiau apie tai – TV3 Žiniose.
2025-01-18

Naujais metais – svarbūs pokyčiai daliai gyventojų: nebereikės vykti į didžiąsias klinikas

Sergamumas širdies ir kraujagyslių ligomis (ŠKL) bei ir mirštamumas nuo jų Lietuvoje išlieka pirmoje vietoje. Negana to, esame tarp „lyderių“ ir europiniame kontekste. Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) gi skelbia, kad situacija turėtų gerėti, mat nuo gegužės 25 d. įsigalios kardiologiniams pacientams svarbios naujovės. Higienos instituto duomenimis, 2023 metų mirčių struktūroje mirtys nuo kraujotakos sistemos ligų sudarė net 52,1 proc.

Lietuviams siūlo nesiskųsti eilėmis pas gydytojus: jei renkatės pagal pavardę, pasiruoškite ir laukti

Gavęs siuntimą specialisto konsultacijai pacientas gali pats pasirinkti, pas kokį konkretų gydytoją ir kurioje įstaigoje registruotis. Tačiau poliklinikos neslepia, kad jei pas vienus gydytojus pacientų eilės nutįsta mėnesiams, pas kitus būtų galima patekti daug greičiau.

Nuo sausio 1 d. – ilgai laukti pokyčiai dėl milžiniškų eilių: šiuos aparatus galės gauti paprasčiau

Privalomojo sveikatos draudimo taryba pritarė svarbiam pokyčiui – nuo kitų metų kai kuriuos ortodontinius aparatus vaikams, turintiems įvairių dantų bei žandikaulių anomalijų, galės skirti ir gydytojai odontologai. Šis sprendimas leis gerokai sutrumpinti paslaugų laukimo eiles. Iki šiol ortodontinius aparatus galėjo skirti tik gydytojai ortodontai, o pacientams tekdavo ilgai laukti jų konsultacijų eilėje.
Aktualijos 2024-12-19

Naujoji ministrė ruošiasi efektyvinti e.sveikatą: artimiausiu metu laukia naujovės

Sveikatos apsaugos ministrė Marija Jakubauskienė su Valstybinės ligonių kasos (VLK) atstovais antradienį aptarė, kaip tobulinti e-sveikatos sistemos veiklą. Kaip skelbiama ministerijos pranešime žiniasklaidai, artimiausiu metu e-sveikatos sistemos naudotojų laukia naujovės, kurios sveikatos priežiūrą padarys labiau prieinama ir efektyvesne.

Užkalniui rėžus apie „surauktus snukius“ parduotuvėse prieš šventes – psichologas antrina: „Kažkas baisaus“

Kalėdų laikotarpis daugeliui asocijuojasi su jaukumu ir dovanų paieška, tačiau dažnai šį laiką lydi nerimas, skuba ir nepasitenkinimas. Andrius Užkalnis pastebėjo, kad prieškalėdinė karštinė prekybos centruose perauga į pasipiktinimo bangą, kuri gadina nuotaiką visiems. Psichologas Edvardas Šidlauskas paaiškino, iš kur tai kyla, ir patarė, kaip elgtis.

Nuo kitų metų – pokyčiai dėl patekimo pas gydytojus: pas kardiologą pateksite greičiau

Lietuvoje didėjant ir nesibaigiant eilėms pas kardiologus, į tai sureagavo ir specialiosios institucijos. Eilės pas kardiologus šiuo metu šalyje siekia kelis tūkstančius, anot specialistų, yra daug lemiančių veiksnių, dėl ko jos tokios ilgos išvis pasidaro.   Pasak Santaros klinikų Komunikacijos tarnybos, labai didelis kardiologų poreikis atsiranda, nes tai širdies ir kraujagyslių ligos yra vienos iš dažniausių.

Ką naujoji valdžia paruošė medikams ir pacientams: žada mažinti biurokratiją ir trumpinti pacientų eiles

Naujoji Vyriausybė trečiadienį pristatytoje programoje pagrindiniais siekiais sveikatos priežiūros srityje įvardija administracinės naštos mažinimą medikams bei pacientų eilių trumpinimo klausimą. „Trumpinsime eiles sveikatos priežiūros paslaugoms gauti, prioritetą skirdami didžiausios rizikos pacientams. (...) Gerinsime gydymo įstaigų infrastruktūrą trūkstamoms paslaugoms suteikti.

Žaisdamas krepšinį staiga mirė lietuvis – medikai įspėja pastebėti simptomus: štai kada reaguokite nedelsiant

Lietuvą apskriejo žinia, kad Lazdijuose žaisdamas krepšinį sukniubo ir mirė vyras. Kas konkrečiai nutiko, nustatys tyrimas. Tačiau neatmetama, kad žmogui galėjo sustreikuoti širdis, o medikai perspėja gyventojus dėl širdies ligų ir kada nedelsiant kreiptis į gydytojus. Alytaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato duomenimis, apie 19 val. 25 min. Lazdijuose, Vytauto gatvėje, žaisdamas krepšinį sukniubo dar vienas vyras (gim. 1970 m.). Atvykę medikai konstatavo mirties faktą.
REKLAMA
REKLAMA

Gydytojas pratrūko: linkiu nesirgti tiems, kurie neturi galimybių važiuoti į Vilnių ar Kauną į privačias klinikas

„Yra didžiulė atskirtis: pati brangiausia pagalba ir sudėtingiausi atvejai suplaukia į viešojo sektoriaus įstaigas, o pelningesnes „razinas“ susirenka privatus sektorius“, – nūdienos realijas konstatuoja skubios pagalbos gydytojas Karolis Kilčauskas. Pasak jo, šiandien sveikatos sistemos traukinys garma į nebūtį – dešimtmečiais nesugebama iš esmės apsispręsti, kaip organizuoti medicinos paslaugas.

Ruošia pokyčius pacientams – žada atkimšti sveikatos sistemą nuo eilių

Sveikatos sistemoje ruošiami nauji pokyčiai – receptus kompensuojamiems vaistams ir siuntimus pas specialistus valstybės apmokamoms paslaugoms galėtų išrašyti ir privačios įstaigos, neturinčios sutarties su Valstybine ligonių kasa (VLK). Ji pati patikina, kad tai padėtų viešąją sistemą atkimšti nuo eilių. Vis tik Seimo nariai kelia klausimą, ar taip tik nebus atvertos durys didesnei sistemos privatizacijai.

Gydytojų taip trūksta, kad savivaldybės konkuruoja išmokom ir po 30 tūkst. eurų: įspėja apie naują realybę

30 tūkstančių eurų į rankas – tokią premiją mokės Alytaus savivaldybė kiekvienam atvykstančiam trūkstamos specialybės gydytojui. Pinigų dalybų miestas ėmėsi neapsikentęs medikų trūkumo. Naujiena iškart davė rezultatų – solidi išmoka į Alytų jau priviliojo vieną urologą. Penkiaženkles sumas jau siūlo ne vienas regionas, visgi gydytojai pabrėžia, kad vienkartinė išmoka nėra panacėja, o ir savivaldybių iždai gali greitai išsekti.

Pratrūko, kodėl taip sunku patekti pas gydytojus: „Dar egzistuoja eilės iki eilės, žmonės skambina, laukia“

Ilgos eilės pas gydytojus – vienas didžiausių ir, atrodo, vis dar sunkiai išsprendžiamų skaudulių sveikatos sistemoje. Ministerija aiškina, kad eilės trumpėja, o šiemet suteiktas konsultacijų skaičius yra rekordinis. Vis tik patys gydytojai ir pacientai atkerta, kad graži statistika – tik „akių dūmimas“, o problemų – nors vežimu vežk.

Štai, kaip viskas susiję: tėvai negauna darželių prie namų – Vilnius vėl dus spūstyse

Mokslo metams prasidedant miestus kausto spūstys, nes vaikus tėvai veža į darželius, kurie neretai būna ne tuose rajonuose, kuriuose šeimos gyvena. Tėvai alternatyvų savo rajono darželiams ieško, nes būriai vaikų kasmet lieka už brūkšnio ir į savo rajono darželius nepatenka.  Vilniaus miesto vicemerė Donalda Meiželytė žadėjo per 2 metus darželių tinklą plėsti tam, kad sumažintų judančių tėvų srautą rytais ir ugdymo įstaigos būtų kuo arčiau namų.

Pacientai įsiutę, kas darosi su eilėmis: „Nemokamai gauti konsultaciją yra tragedija“

Misija laiku patekti pas gydytoją, panašu, darosi visai neįmanoma. Gyventojai sako, kad registracija internetu ne tik stringa, bet kai kurie gydytojai tokiu būdu apskritai nepasiekiami. Telefonai tuo metu užimti, tad prie įstaigų nusidriekia net gyvos eilės. Gyventojai stebisi, kodėl dvidešimt pirmame amžiuje, kai technologijos naudojamos praktiškai visur, norint patekti pas gydytojus tenka būriuotis į gyvą eilę.

Aidas, eilėje pralaukęs 3 valandas, buvo priblokštas – įspėja visus: „Vilniuje neaptarnauja paprastų mirtingųjų“

Aidas neslepia pasipiktinimo Migracijos departamento tvarka, skundžiasi diskriminacija. Dvi dienas iš eilės stovėjęs eilėje po kelias valandas liko neaptarnautas. Tuo tarpu Migracijos departamentas atkerta, jog, jeigu tvarkos pakeitimai laikomi manipuliacija, tai paprasčiausiai – kliento nuomonė, todėl tvarkos keisti neketina.

Didžiulės permainos pacientams: žada, kad eilės pas medikus turėtų sumažėti

Nesibaigiančios, mėnesiais ir net metais išsitęsiančios eilės pas gydytojus – įsišaknijęs sopulys sveikatos sistemoje. Kol pacientai kenčia, o medikai vos spėja suktis, valdžia sakosi ėmusis veiksmingo būdo joms sumažinti – išskirtos prioritetinės specialybės, tad reikalingiausi gydytojai galės suteikti daugiau paslaugų. Apie planą suvaldyti eiles sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys paskelbė dar praėjusių metų pradžioje.

Apstulbo išvydusi, kada patektų pas gydytoją: jei pasiseks, po 2–3 metų paskirs vizitą

Eilės pas medikus nenustoja stebinti gyventojų. Štai norint patekti gydymui pas ortodontą Žalgirio klinikoje, siūloma registruotis į 2–3 metų laukimo eilę talonėliui gauti. Įstaiga aiškina, kad dėl gydytojų stygiaus tokia situacija – visoje Lietuvoje, mat konkuruoti su daug didesnius atlyginimu siūlančiais privatininkais niekas neišgali.

Svarbu žinoti kiekvienam: štai kada gydytojas turi priimti be eilės ir kam siuntimo nereikia

Nors žmonės nesiliauja skųstis, kad eilės pas gydytojus specialistus didžiulės, Valstybinė ligonių kasa (VLK) primena, jog patys gyventojai ne visada išnaudoja visas galimybes. Be to, dalimi atveju pacientas turėtų būti priimtas tą pačią dieną arba be siuntimo. Nors siuntimą tam tikroms paslaugos pacientas gauna apsilankęs pas šeimos gydytoją, rinktis specialistą jis gali ir iš kitos įstaigos – nebūtinai tos poliklinikos, kur yra prisirašęs.

Tyrimas: neapsikentę eilių 1 iš 3 gyventojų sveikatos paslaugų kreipėsi į privatininkus

Per pastaruosius metus bent kartą į privačias sveikatos priežiūros įstaigas teko kreiptis 1 iš 3 šalies gyventojų. Tai atskleidė „Lietuvos draudimo“ užsakymu atlikta reprezentatyvi šalies gyventojų apklausa. Dažniausiai gyventojai privačiose medicinos įstaigose lankėsi norėdami greičiau patekti pas gydytojus specialistus ir gauti specializuotų tyrimų paslaugas, rodo apklausos rezultatai. „Tyrimo rezultatai rodo, kad 35 proc.

Tai būtų nauja audra sveikatos sistemoje: siūlo nustoti kalbėti apie nemokamą mediciną

Ilgomis eilėmis nepatenkintiems gyventojams vis dažniau už sveikatos paslaugas nemažus pinigus tenka susimokėti iš savo kišenės. Nors daug kas paburnoja, kad ir taip moka mokesčius, o paslaugos negauna, politikai ir medikai atkerta, jog laikas nustoti kalbėti apie nemokamą mediciną. Dar daugiau – svarstoma, kokie galėtų būti nauji paslaugų apmokėjimo modeliai.

Viskas su sveikatos sistema – tik blogyn? Pateikė naujų minčių, kaip vaduotis iš eilių ir medikų trūkumo

Balandžio pradžioje minint Pasaulinę sveikatos dieną medikų lūpose optimizmo mažai – sveikatos sistema finansuojama per mažai, geresnėmis darbo sąlygomis ir didesniais atlyginimais viliojami jauni specialistai dairosi į užsienį. Pacientai gi skundžiasi ilgomis eilėmis pas gydytojus. Kita vertus, vis tik patys pasitikrinti profilaktiškai, kas padėtų išvengti ligų, neskuba. Konstatuojama, kad mūsų sveikatos apsaugos sistema kol kas nepajėgi finansuoti visų, kuriems reikia paslaugų.

Vienas vizitas – vienas skundas? Pasakė, ar gali gydytojas iš paciento reikalauti naujo siuntimo

Gyventojai neretai skundžiasi ne tik ilgomis eilėmis pas gydytojus, bet ir tokiomis situacijomis, kai ir taip ilgai laukę pas specialistą naujo siuntimo turi grįžti pas šeimos gydytoją. Nors taip gali nutikti dėl įvairių priežasčių, ligonių kasos pažymi, kad gydytojas visada turėtų žiūrėti plačiau. Įsivaizduokite, kad gavote šeimos gydytojo siuntimą antro lygio specialisto konsultacijai dėl varginančio kojos skausmo, tačiau kol sulaukėte vizito, panašiai ėmė skaudėti ir ranką.

Likusiuose pasienio punktuose su Baltarusija auga vilkikų eilės, teigia VSAT

Šią savaitę Lietuvai uždarius dar du pasienio punktus su Baltarusija, likusiuose dviejuose transporto eilės auga, patvirtino Valstybės sienos apsaugos tarnyba (VSAT) . Kaip BNS sakė tarnybos atstovas Giedrius Mišutis, sekmadienio ryto duomenimis, Medininkų pasienio kontrolės punkte padėtis per parą beveik nepakito, iš Lietuvos čia susidariusi apie 500 vilkikų eilė, didžioji dalis jų – apie 350 – stovi laukimo aikštelėje. Laukti eilėje vairuotojams tenka apie 55 valandas.
2024-03-03

Prabilo apie situaciją kitur Europoje: sveikatos paslaugų prieinamumas negerėja, o išlaidos – didėja

Valstybinės ligonių kasos delegacija praeitą savaitę dalyvavo Paryžiuje vykusiame Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacijos (EBPO) jau 12-tą kartą surengtame kasmetiniame biudžeto ir sveikatos apsaugos specialistų tinklo susitikime.

Kauno pacientų numylėtas gydytojas Tytmonas: norėčiau tik gydyti žmones, bet medikai verčiami biurokratais

Kauno pacientams gerai pažįstamas ir mylimas šeimos gydytojas Giedrius Tytmonas apgailestavo, kad medikai Lietuvoje šiandien yra paversti kažkokiais biurokratais, o gydymo procesas kiek nustumtas į šalį. Pasak jo, gydytojas ilgus metus mokosi ne tam, kad suvedinėtų duomenis į kompiuterį, bet užsiimtų tiesioginiu savo darbu.

Eilės prie odontologų kabinetų – įspūdingos: tenka laukti net pusę metų

Vis daugiau žmonių skundžiasi ilgėjančiomis eilėmis prie odontologų kabinetų poliklinikose. Kai kuriems tautiečiams sugedus dantims tenka laukti tris, o kartais ir šešis mėnesius. Medikų teisių gynėjai atkerta – kitaip nebus: kol poliklinikos nemokės didesnių algų ir negerins darbo sąlygų, jauni specialistai ir toliau dirbs privačiame sektoriuje ar net užsienio šalyse.

Milžiniškas eiles apeina vykdami į regionų gydymo įstaigas: teigia, kad pagalba niekuo nenusileidžia

Visuomenė vis dažniau renkasi regionų gydymo įstaigas – žmonės pastebi, kad mažesniuose šalies miestuose jie gali ne tik išvengti milžiniškų eilių, bet ir gauti itin aukšto lygio gydymą, įsitikinę medicinos specialistai. „Pastebime, jog pacientai ieško, kokiame rajone jie gali reikiamas sveikatos priežiūros paslaugas gauti greičiau.
Aktualijos 2024-01-15

Pokyčiai – jau nuo sausio 1 dienos: štai kaip gausime gydymo paslaugas kitąmet

Sveikatos apsaugos ministerija informuoja apie svarbiausius pakeitimus, kurie įsigalioja nuo 2024 m. sausio 1 d. Teigiama, kad jie padės pacientams greičiau patekti pas gydytoją ir gauti reikalingas paslaugas, gydytojams didės atlyginimai ir mažės administracinė našta. Taip pat gyventojams gerės antibiotikų ir kai kurių medicinos pagalbos priemonių prieinamumas.

Arūnas Dulkys atskleidė, ar gydytojų pacientams bus taikomas registracijos mokestis

Besiskundžiantiems dėl didelių eilių pas gydytojus, šie siūlo pacientams visų pirma atsigręžti į save. Tiek gydytojai, tiek poliklinikų vadovai sutartinai pabrėžia, kad užsiregistravę pas specialistą, tačiau negalėdami atvykti ir to neatšaukę asmenys dirbtinai išpučia eiles taip iš kitų atimdami brangaus vizito pas gydytoją laiką. Nors atšaukti vizitą įpareigoja jau trejus metus galiojantis įstatymas, dar kone 10–15 procentų nesivargina to daryti.

Išgirdusi, kiek reikės laukti tyrimo, Kristina pritrūko žodžių: galvojo, kad įsivėlė klaida

Ilgos eilės gydymo įstaigose tapo aktualia šių dienų problema. Tam, kad užsiregistruotum pas gydytoją, neretai tenka laukti mėnesį ar daugiau. Kristinai, gyvenančiai Šakiuose, apsilankius Vilniaus universiteto ligoninės Santaros klinikose, tyrimas, po pulmonologo konsultacijos buvo atidėtas iki 2027 metų birželio mėnesio. Kristina po apsilankymo pas pulmonologą (kvėpavimo takų bei plaučių ligų gydytoją) buvo užrašyta į eilę tyrimui. Viskas įvyko 2021 metų birželio mėnesį.
2023-11-09

Gera žinia vilniečiams: pas gydytoją galima užsiregistruoti ir šeštadieniui

Vis daugiau sostinės poliklinikų kviečia registruotis pas gydytojus ir šeštadienį. Štai apie tokią naują galimybę ką tik pranešė ir Karoliniškių poliklinika.

Nufotografavo, kas vyksta Vilniuje: vaizdas sostinės centre primena sovietmečio eiles

Socialiniuose tinkluose išplito nuotraukos, kuriose matomos didelės eilės prie Vilniuje, Vytenio g. 54 esančio padalinio. „Maisto banko“ atstovai paaiškino, jog sekmadienį maistas dalinamas buvo priešpaskutinį kartą. Paskutinį kartą tokia akcija bus vykdoma gruodžio mėnesį, tuo tarpu kitais metais numatomi pokyčiai. Pasak paramos koordinatorės Linos Šatienės, tokios eilės nėra įprastas reiškinys.

Skuodis: Vilniaus oro uoste keleivių eilių neliks 2024 metais

Dėl sustiprintų aviacijos saugumo ir keleivių patikros procedūrų Vilniaus oro uoste pastaruoju metu kilusios didelių eilių problemos neliks 2024 metais pastačius naują keleivių išvykimo terminalą, sako susisiekimo ministras. Pasak Mariaus Skuodžio, šiuo metu ją bandoma spręsti pasitelkus darbuotojų iš Kauno ir Palangos oro uostų, atidarius papildomą patikros juostą, kitomis priemonėmis.

LTOU: keleivių eilės Vilniaus oro uoste mažėja

Vilniaus oro uoste dėl praėjusią savaitę sustiprintos patikros piko metu išaugusios keleivių eilės jau trumpėja, pranešė Lietuvos oro uostų (LTOU) atstovas. Tadas Vasiliauskas sako, kad situacija gerėja pasitelkus papildomas priemones.   „Situacija Vilniaus oro uoste dėl besiformuojančių eilių būtent piko laikotarpiais jau pastebimai gerėja ir tai vyksta dėl papildomų priemonių, kurių buvo operatyviai imtasi.
Aktualijos 2023-10-04

Įspėja keliautojus dėl eilių Vilniaus oro uoste: štai, ką būtina žinoti

Lietuvos oro uostų atstovai praneša, kad dėl pastaruoju metu sustiprintų tam tikrų aviacijos saugumo taikomų  patikros procedūrų – kai kuriais piko laikotarpiais Vilniaus oro uoste gali formuotis laukiančių keleivių eilės. Keleivių prašoma atvykti į oro uostą bent prieš 2 valandas iki skrydžio ir turėti pasiruošus iš anksto visus reikalingus skrydžio dokumentus.
2023-09-29

Perspėja dėl vilkikų eilių pasienyje: jos gali dvigubėti

Lietuvos muitinei sugriežtinus krovinių tikrinimą pasienyje vežėjai sako, kad dėl to gali dvigubėti vilkikų eilės. Jie siūlo institucijoms stiprinti pasienio tarnybų pajėgumus.
2023-07-20

Poliklinikoje – tuščia, o eilės – nesuvokiamai ilgos: paaiškino, kodėl tai turėtų džiuginti

Gyventojai vis nesiliauja stebėtis gydymo įstaigose regėdami tuščius koridorius, nors eilės patekti pas gydytojus didžiulės. Poliklinikų vadovai atkerta, kad toks vaizdas – kaip tik gerai organizuoto darbo ženklas. Valstybinės institucijos gi pažymi, kad siekiant mažesnių eilių aktyviau galėtų prisidėti ir patys pacientai.

Eilė pas dermatologus – ir kone pusė metų: patarė, kaip galima patekti greičiau

Viešoji erdvė mirga nuo gyventojų skundų, kad eilės pas gydytojus yra didžiulės. Neretai pavyksta užsiregistruoti ne vizitui pas gydytoją, o tik į išankstinę laukimo pas jį eilę. Ligonių kasų specialistai savo ruožtu ragina nepatingėti paieškoti valstybės apmokamų paslaugų ir kitose gydymo įstaigose. Vilnietė Miglė (vardas pakeistas) portalui tv3.lt pasiskundė, kad poliklinikoje, prie kurios yra prisirašiusi, negalėjo internetu užsiregistruoti vizitui pas gydytoją dermatovenerologą.

Laukiant vizito pas gydytoją galima ir numirti: opozicija pažėrė kritikos Dulkio ministerijai

Gydytojų bendruomenei siunčiant nerimo signalus dėl kritinio medikų ir slaugytojų trūkumo, socialdemokratai įspėja, kad pacientų mirtys eilėse gali tapti Arūno Dulkio kadencijos simboliu. Stresą išgyvena net sveiki mokslo metams besiruošiantys vaikai ir jų tėvai, nes privalomos sveikatos pažymos tampa nebepasiekiamos.  „Dėl darbuotojų trūkumo jau net operacijos ligoninėse atšaukiamos.

Vilkikų eilės pasienyje su Baltarusija auga: gali tekti laukti ir 50 valandų

Lietuvos ir Baltarusijos pasienyje ketvirtadienį ryte laukė apie 1,5 tūkst. krovininių transporto priemonių – maždaug šimtu daugiau nei ketvirtadienį. Pasienio kontrolės punktų direkcijos penktadienio ryto duomenimis, Medininkuose eilė per parą nepasikeitė – ten, kaip ir ketvirtadienį ryte, laukė 520 vilkikų, Raigarde – 320 (ketvirtadienį – 317), Šalčininkuose – 440 (380) vilkikų, tuo metu Lavoriškėse eilė padidėjo iki 225 (220) vilkikų.
Aktualijos 2023-06-16

Pasienyje su Baltarusija – 1,4 tūkst. vilkikų eilė

Lenkijai nuo birželio įvedus papildomus apribojimus krovininiam transportui iš Rusijos ir Baltarusijos, Lietuvos ir Baltarusijos pasienyje nusidriekė ilgos vilkikų eilės – praėjusią parą jose laukė apie 1,4 tūkst. vilkikų. Pasienio kontrolės punktų direkcijos duomenimis, ketvirtadienį Medininkuose eilėje laukė 470, Raigarde – 393, Šalčininkuose – 392, Lavoriškėse – 100 vilkikų. Eilėse gali tekti laukti nuo 10 valandų iki beveik dviejų parų.
2023-06-08

Sužinojusi, kad eilė pas gydytoją – iki vasario, vilnietė net žioptelėjo: „Apie kokią ankstyvą reabilitaciją kalbame?“

Pabandžiusi registruoti vaiką ankstyvajai reabilitacijai poliklinikoje vilnietė net žioptelėjo – artimiausias vizitas veik po 8 mėnesių, vasario mėnesiui. Ji piktinosi, kad tokios eilės – protu sunkiai suvokiamos. Tuo metu poliklinika aiškina, kad šių paslaugų poreikis pastaruoju metu stipriai išaugęs. Savo istorija su portalu tv3.lt pasidalinusi vilnietė Agnė (vardas ir pavardė redakcijai žinoma) sakė dar susitaikiusi su tuo, kad dukrą pas oftalmologą pavyko užregistruoti tik po 5 mėnesių.

Mirusiai Almai Adamkienei gargždiškis sukūrė dainą: spaudžia širdį

Pirmosios ponios Almos Adamkienės mirtis sujaudino daugelį Lietuvos žmonių. Į paskutinį atsisveikinimą plūdo minios žmonių, buvo reiškiamos užuojautos mylimosios netekusiam kadenciją baigusiam prezidentui Valdui Adamkui. In memoriam Almai Adamkienei dainą sukūręs gargždiškis Jonas Blagnys teigia, kad joje skamba eilės, parašytos būtent pirmajai poniai. Kviečiame jos paklausyti.
338 2023-05-26

Vilnietė piktinasi tvarka poliklinikoje: „Taip ir susidaro eilės, o gydytojai vaidina, kad dirba išsijuosę“

Ilgai laukus pagaliau patekote pas jums reikiamą gydytoją specialistą? Pasirodo, jis galės išspręsti ne visus, atrodytų, net ir formalius, klausimus vieno vizito metu. Ligonių kasų aiškinimu, pacientams ir dėl tos pačios problemos gali tekti ne kartą grįžti pas specialistą, tačiau sutinka, kad ligoniai neturėtų būti siuntinėjami ir be reikalo.

Poliklinikoje – nė vieno kardiologo: Dulkys aiškinsis, kas darosi Klaipėdoje

Nors lietuviai kaip musės miršta nuo kardiovaskulinių ligų, štai Klaipėdos miesto poliklinikoje nėra nė vieno gydytojo kardiologo. Sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys teigia, kad uostamiestyje susiklosčiusi unikali situacija. Pati poliklinika atkerta, kad tai – visos šalies problema. Dar prieš kurį laiką viešintas didelės gyvos žmonių eilės vaizdas prie Klaipėdos universiteto ligoninės filialo, teigiama, gali virsti realybe bet kuriame mieste.

Svarbu žinoti visiems: šios naujovės padės pas gydytojus patekti greičiau

Deklaruodama siekius pagerinti pacientų gyvenimą Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) pastaruoju metu paruošė ne vieną naujovę. Gyventojai jas pirmiausia pajaus apsilankę pas šeimos gydytoją. Dalis jų jau įsigaliojo, kitos dar laukia. Portalas tv3.lt primena apie SAM neseniai įgyvendintus ir dar būsimus pokyčius.

Karštai su tv3.lt. Kodėl eilės ligoninėse nesibaigia?

Nors sveikatos apsaugai Lietuva kasmet skiria vis daugiau lėšų, situacija džiugina ne visur. Rajonuose gyvenantys žmonės ligoninėse neberanda specialistų, o didmiesčių gyventojai priversti laukti net kelių mėnesių eilėse. Kokios yra to priežastys? Šio pirmadienio TV3 laida „Karštai su tv3.lt“ pakvies atsakymų ieškoti kartu.

Žinia pacientams: užuot bandžius prisiskambinti į polikliniką siūlo pas gydytojus registruoti kitaip

Norėdami užsiregistruoti pas gydytoją daugelis lietuvių įpratę skambinti tiesiai į gydymo įstaigą. Vis tik neretai jie karčiai nusvyla, mat prisiskambinti į polikliniką sunkiai pavyksta. Dar kiti registruotis atvyksta gyvai į pačią gydymo įstaigą. Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) savo ruožtu ragina išmokti, kaip tą padaryti internetu ir tikina, kad tai nėra sunku, net jei pats žmogus nesinaudoja kompiuteriu.
Į viršų