Akivaizdžiausi pasikeitimai matomi išorėje. Penktosios kartos „Megane“ išlaiko kompaktinio modelio išmatavimus, nes yra 4 metrų 20 centimetrų ilgio, apie 1 metro 80 centimetrų pločio ir pusantro metro aukščio, bet iš tradicinio hečbeko jis pavirto į krosoverį.
Standartiniai modelio ratai bus net 18 colių skersmens, o didžiausi – net 20 colių. Juodos ratų arkos ir apatinė kėbulo dalis suteikia įspūdį, kad penktos kartos „Megane“ turi didesnę prošvaisą nei įprastas hečbekas. Su pravažumu tai nesusiję nė trupučio, bet rinka diktuoja madas, prie kurių prancūzams teko prisitaikyti.
Priekinėje dalyje į akį krenta du pagrindiniai akcentai – laužtos formos dienos šviesos žibintai ir modernizuotas retro stiliaus „Renault“ ženkliukas. Galinėje dalyje dėmesį atkreipia masyvus bamperis ir siauras, praktiškai per visą galinę dalį besitęsiantis žibintas.
Viduje, naujojo „Megane“ vairuotojas ir keleiviai neras praktiškai nieko, kas sietų šį modelį su pirmtakais. Prancūzai teigia, kad žemesnio ir vidutinio lygio modeliuos bus naudojamos tik perdirbtos medžiagos, o aukštesnės komplektacijos pirkėjai galės mėgautis oda. Centrinėje dalyje bus montuojamas 12 colių, itin aukštos raiškos lietimui jautrus ekranas, o pagrindinius rodmenis bus galima matyti taip pat skaitmeniniame, net 12.3 colio skersmens prietaisų skydelyje. Tiesa, baziniai modeliai gaus mažesnį, 9 colių ir ne tokios aukštos raiškos centrinį ekraną.
„Megane“ bus pirmasis „Renault“ ir vienas iš nedaugelio automobilių apskritai, kuris naudos „Android Auto“ operacinę sistemą. Galima atkreipti dėmesį ir į tai, kad tradicinė pavarų svirtis reinkarnavosi į nedidelę svirtelę, kuri iš centrinės konsolės persikėlė į vietą už vairo.
Esminė naujiena – „Megane E-Tech“ yra elektromobilis. Jokio benzininio ar dyzelinio variklio. Kol kas gamintojas siūlys dvi modelio versijas su 40 kWh talpos baterija, kuri leis įveikti maždaug 300 kilometrų ir su 60 kWh talpos akumuliatoriumi ir teoriniu 470 kilometrų atstumu viena įkrova.
Elektromobilis bus varomas tik priekiniais ratais, o variklio galingumas bus 130 arba beveik 220 arklio galių. Galingesnė versija nuo 0 iki 100 km/val. įsibėgės per 7.4 sekundės, o visų versijų maksimalus greitis sieks 160 km/val. Akumuliatorių bus galima įkrauti maksimaliu 130 kw galingumu.
Naujausio „Renault Megane E-Tech“ užsakymus žadama priimti pirmoje 2022-ųjų metų pusėje, o netrukus po to pirmieji automobiliai turėtų pasirodyti ir pardavimų salonuose. Kol kas tiksli kaina neįvardijama, tačiau rinkoje šis modelis turėtų konkuruoti su „Volkswagen I.D. 3“, todėl ir pradinė kaina turėtų būti panaši – apie 35 tūkst. eurų.
Visą automobilio apžvalgą pamatykite vaizdo įraše, esančiame straipsnio pradžioje.
VISĄ LAIDĄ ŽIŪRĖKITE ČIA:
Laidą „Autopilotas“ žiūrėkite kiekvieną šeštadienį per TV6 televiziją.
Straipsnis parengtas pagal TV6 televizijos laidą „Autopilotas“.