• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Lietuvoje vis sparčiau plinta ne tik omikronas, bet ir kiek primirštas gripas bei peršalimo ligos. Bendras sergamumo rodiklis yra jau dvigubai didesnis nei pernai tuo pačiu metu. Labiausiai sirguliuoja Klaipėda, mažiausiai užsikrėtimų – Utenoje. Beje, visuomenės sveikatos specialistai sako, kad nuo spalio gripas į ligonines paguldė 12 žmonių. Iš jų net 11 vaikų.

Lietuvoje vis sparčiau plinta ne tik omikronas, bet ir kiek primirštas gripas bei peršalimo ligos. Bendras sergamumo rodiklis yra jau dvigubai didesnis nei pernai tuo pačiu metu. Labiausiai sirguliuoja Klaipėda, mažiausiai užsikrėtimų – Utenoje. Beje, visuomenės sveikatos specialistai sako, kad nuo spalio gripas į ligonines paguldė 12 žmonių. Iš jų net 11 vaikų.

REKLAMA

Panevėžio miesto poliklinikoje 16-metis Kristianas gauna skiepą nuo gripo. Paauglį atlydėjo senelis, kurio iniciatyva anūkas nuo gripo pasiskiepija kiekvienais metais.

„Kasmet, kai ateina laikas, visą laiką skiepijuosi. – Nekyla nei abejonių, nei klausimų, kodėl to reikia, ar ne? – Na, nekyla“, – sakė panevėžietis Kristianas.

Kristiano senelis sako, kad svarbiausia – būti sveikiems.

„Mes su žmona ir visi trys vat esame, tai skiepijamės be galvojimo didžiausio, tik pasirenkame, kad kokiems darbams netrukdytų“, – kalbėjo penevėžietis Pranas.

REKLAMA
REKLAMA

Medikai sako, kad nors dabar didžiausias dėmesys koronavirusui, gripas niekur nedingo.

„Nedingo ir šiemet, tikėtina, jo bus daugiau negu pernai, nes pernai, kadangi beveik nesirgo, tai prisikaupė imuniteto gripui neturinčių žmonių. Be to, mokyklos šiemet veikia, o gripas tai prasideda mokyklose dažniausiai ir plinta“, – teigė vaikų ligų gydytoja Laimutė Kurlavičienė.

REKLAMA

Nacionalinis visuomenės sveikatos centras skelbia, kad sergamumas gripu ir ūminėmis viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis šalyje jau auga. Praėjusią – 52-ąją – metų savaitę jis pasiekė 53 atvejus 10 tūkstančių gyventojų. Dar savaite anksčiau šis rodiklis nesiekė 43 atvejų.

„Didžiausias sergamumas ir praeitą savaitę, ir pastarąsias savaites yra fiksuojamas Klaipėdos administracinėje teritorijoje, t. y. Klaipėdos apskrityje, o mažiausias Utenos, bet pavieniai gripo atvejai tikrai yra registruojami visoje Lietuvoje, o sergamumas ūmiomis viršutinių kvėpavimo takų ligomis taip pat visoje Lietuvoje“, – sakė visuomenės sveikatos centro atstovė Greta Gargasienė.

REKLAMA
REKLAMA

Sostinės Šeškinės poliklinikos Infekcijų kontrolės skyriaus vedėja tvirtina, kad į medikus kreipiasi vis daugiau peršalusių pacientų, tačiau pats jų pikas dar prieš akis.

„Gripo sezonas prasideda nuo spalio 1 d. ir trunka iki kitų metų gegužės mėnesio. Pats didžiausias pikas yra stebimas sausio pabaigoje ir vasario pradžioje“, – teigė infekcijų kontrolės skyriaus vedėja Miglė Budrienė.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Iš viso praėjusią savaitę Lietuvoje gripu ir peršalimo ligomis užsikrėtė beveik 15 tūkstančių žmonių – du su puse karto daugiau nei tuo pačiu laikotarpiu pernai. Iš 33-jų praėjusią savaitę susirgusių gripu, daugiausia – Klaipėdoje. Ten nustatytas 21 gripo atvejis.

Santaros klinikų Infekcinių ligų centro vadovė sako, kad pernai Lietuvoje fiksuoti pavieniai gripo atvejai, nes gripo epidemiją suvaldyti padėjo suvaržymai dėl koronaviruso. Tiesa, anot jos, ir šių metų skaičiai bent kol kas nėra dideli.

REKLAMA

„Patvirtinti gripo iš tų 14 tūkstančių yra tik 33 atvejai. Tai tokiam laikotarpiui, sausio pradžiai, tai yra labai labai maži skaičiai, lyginant metais iki pandemijos, kuomet mes tikrai turėdavome tūkstantinius skaičius sergančių kaip dabar panašiai su COVID-19 infekcija“, – aiškino infekcinių ligų centro vadovė Ligita Jančorienė.

„Nuo spalio mėnesio mes jau turime 12 asmenų hospitalizuotų ir norėčiau atkreipti dėmesį, kad 11 asmenų iš 12 yra vaikai ir du iš jų yra intensyviosios terapijos skyriuje“, – teigė G. Gargasienė.

REKLAMA

Medikai primena, kad geriausias būdas apsisaugoti nuo gripo – tai skiepas ir skiepytis dar tikrai ne vėlu.

„Šiuo metu yra pats tinkamiausias laikas skiepytis nuo gripo, kadangi pasiskiepijus pilnas imunitetas susidaro per 2-3 savaites, o kaip jau minėjau – pats pikas prasidės dar tik vasario mėnesį“, – sakė M. Budrienė.

Ir nors dalis žmonių dėl gripo skiepo abejoja:

„Daug metų nesergu. Neatsimenu, kada sirgau. Matyt, imunitetą turiu stiprų.“

„Nuo COVID-19 pasiskiepijau… Kažkaip nenoriu labai daug tų skiepų metuose turėti…“

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Gal truputį per daug bus tų skiepų ir nuo to, ir nuo to…Sviestas sviestuotas, kad nebūtų.“

 „Aš niekur neinu. Tik pas daktarą ir namuose sėdžiu.“

Medikai sako, kad geriau nerizikuoti. Mat Izraelis jau užfiksavo pirmą vadinamąjį „fluronos“ – gripo ir coronos – atvejį. Dvigubas virusas gali turėti labai liūdnų pasekmių.

„Gali būti ir antrinė bakterinė pneumonija, ir audringas organizmo imuninis atsakas. Galima būtų prognozuoti, kad tokiu atveju rizikos grupės asmeniui, kuris turi nusilpusį imunitetą tos dvi infekcijos tikrai gali sukelti itin sunkią išraišką ligos“, – teigė L. Jančorienė.

Medikai primena, kad nemokamai nuo gripo pasiskiepyti gali visi 65-erių ir vyresni asmenys, taip pat sergantys lėtinėmis ligomis.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų