gripas
Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „gripas“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „gripas“.
Iš Santaros klinikų – skubus įspėjimas: uždraudė lankyti pacientus viename iš skyrių
VUL Santaros klinikos išplatino skubų pranešimą, įspėdami, kad blogėjant epidemiologinei situacijai laikinai ima riboti pacientų lankymą viename iš skyrių.
Kaip skelbiame feisbuke, kol kas ribojimai bus taikomi ne pilną savaitę.
„Nuo š.m. sausio 22 d. iki sausio 28 (imtinai), siekiant suvaldyti blogėjančią epidemiologinę situaciją, laikinai stabdomas pacientų lankymas Vidaus ligų skyriuje“, – pranešė ligoninė.
Apie šį virusą kalbama per mažai: manoma, kad dabar JAV itin sparčiai plinta per pieną
B raupai, COVID-19, tymai, gripas – visos šios visuomenėje žinomos ligos yra sukeliamos virusų. Nors atrodo, kad nuo visų jų yra skiepai, o nuo kai kurių – ir antivirusiniai vaistai, vis tik kai kurios gripo atmainos, sparčiai plintančios tarp gyvūnų, jau kurį laiką kelia nemažą grėsmę.
Skaudi savaitė – dar 5 gripo aukos, 3 mirė nuo koronaviruso
Lietuvoje sausio 13–19 d. (3-ąją savaitę) bendras sergamumo gripu, ūminėmis viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis (ŪVKTI) ir COVID-19 liga (koronaviruso infekcija) rodiklis padidėjo ir siekė 1597,3 atvejo 100 tūkst. gyventojų (2-ąją savaitę buvo 1435,9 atvejo 100 tūkst. gyventojų), praneša Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC).
Praėjusį sezoną tokiu pat metu (2024 m. 3-ąją savaitę) bendras sergamumo rodiklis siekė 1310,1 atvejo 100 tūkst. gyventojų.
Iš ligoninės – svarbus prašymas: neskubėkite lankyti artimųjų
Augant sergamumui gripu ir kitų virusų sukeltomis ligomis, VUL Santaros klinikos pasidalino svarbiu prašymu. Pacientai, jaučiantys bent menkiausius ligos simptomus, raginami nelankyti savo artimųjų ligoninėje.
Gyventojams blaškantis po vaistines – naujausia žinia dėl populiarių vaistų trūkumo
Išaugus sergamumui gripu ir kitomis peršalimo ligomis gyventojai pradėjo skųstis nerandantys reikiamų vaistų. Paprastai kalbama apie antibiotikų stygių, tačiau tarnybos ramina – yra kuo pakeisti šiuos vaistus.
Pastaruoju metu viešoje erdvėje itin daug kalbant apie išaugusį antibiotiko klaritromicino poreikį ir šio vaisto tiekimo sutrikimus, Valstybinė vaistų kontrolės tarnyba (VVKT) atkreipė visuomenės dėmesį, kad yra alternatyva šiems vaistams.
Nedarbingumą galite gauti neiškėlę kojos iš namų: štai kam galioja tokia tvarka
Iškrenta ištisos šeimos, tuštėja kolektyvai, o skambučiai poliklinikose netyla – tokia dabartinė gydymo įstaigų realybė susirgimams gripu ir kitais virusais kopiant į viršų. Nors daug įstaigų pageidauja, kad pacientai gyvai atvyktų išsitirti, kuo susirgo, tvarkos numato, kad nedarbingumą dėl ligos galima gauti ir nuotoliu.
Portalas tv3.lt plačiau pasidomėjo, kas ir kokiais atvejais nedarbingumo pažymėjimą gali išduoti nuotoliu.
Šį sezoną padaugėjo mirčių nuo gripo, nuo COVID-19 mirė 47 asmenys
Šį sezoną padaugėjo mirčių nuo gripo, nors gyventojai gana aktyviai skiepijasi nuo šios užkrečiamosios ligos, tuo metu nuo COVID-19 mirė 47 žmonės, o pasiskiepijo mažiau nei procentas gyventojų, rodo Sveikatos apsaugos ministerijos (SAM) duomenys.
Sparčiai judame epidemijos link: gydytoja įspėjo – gripas šiemet „piktas“
Šalyje toliau sparčiai auga sergamumas gripu ir kitomis ūmiomis viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis. Gripas per savaitę nusinešė 5 žmonių gyvybes, taip pat 2 pacientai užgeso dėl koronavirusinės infekcijos. Gydytojai įspėja, kad sparčiai judama gripo epidemijos link.
Skelbdamas naujausius skaičius Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC) nurodo, kad sergančiųjų gripu ir kitais kvėpavimo takų virusais kas savaitę tik auga.
Sausio 6–12 d. sergamumas siekė 1435,9 atvejo 100 tūkst.
Per savaitę gripas pražudė 5, koronavirusas – 2 asmenis
Pastarąją savaitę Lietuvoje nuo gripo mirė 5 asmenys, dar 2 gyventojus pražudė koronavirusas, pranešė Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC).
NVSC duomenimis, nuo gripo mirę asmenys priklausė 70–79 m., 80–89 m. vyresnių nei 90 m. amžiaus grupėms, taip pat visi turėjo lėtinių ligų.
Per savaitę susirgimų gripu ir ŪVKTI skaičius padidėjo, tuo metu COVID-19 – sumažėjo. Bendras sergamumo gripu, ŪVKTI ir koronavirusu rodiklis sausio 6–12 dienomis buvo 1435,9 atvejo 100 tūkst.
Specialistai įspėja dėl gripo – į Lietuvą atkeliavo pavojinga bakterija: prasideda kosuliu
Lietuvoje išaugus sergamumui gripu gyventojai užgulė vaistines. Pastebima, kad kai kur receptinių vaistų, skirtų gydyti nuo šios ligos, pardavimai išaugo net 270 proc. palyginus su ankstesnių metų tuo pačiu laikotarpiu. Specialistai tvirtina, kad gyventojai skundžiasi ir kitomis problemomis: padidėjusia nervine įtampa, virškinimo problemomis, užsitęsusiu kosuliu.
REKLAMA
REKLAMA
Gripas, peršalimas ar COVID-19? Pasakė, kaip atskirti, kuo susirgote
Vyraujant drėgnesniems orams ar spustelėjus šaltukui vaistinėse apsilanko vis daugiau sunegalavusių žmonių, kurie ne visada pajėgūs atskirti, ar juos aplankė eilinis peršalimas, ar užklupo pavojingesnės ligos, tokios kaip COVID-19 ar gripas. Nors visų šių ligų simptomai labai panašūs, svarbu žinoti, kad ligos skiriasi ir gali turėti skirtingų pasekmių.
Latvijoje – rekordinis skaičius sergančiųjų plaučiu uždegimu: tiek atvejų nematė jau daug metų
Latvijoje šiuo metu labai didelis sergamumas plaučių uždegimu, naujienų agentūrai LETA pranešė Užkrečiamųjų ligų profilaktikos ir kontrolės centras (ULPKC).
Centro teigimu, tokio lygio sergamumo nebuvo fiksuojama mažiausiai dešimt pastarųjų gripo sezonų ir tai iš dalies susiję su Mycoplasma pneumoniae sukeltos pneumonijos plitimu.
Didžiausias sergamumas plaučių uždegimu šalyje yra tarp jaunesnių nei 14 metų vaikų.
Dvi savaitės bus kritinės: įspėja saugotis plintančio viruso – maža gali nepasirodyti
Nepaisant to, kad už lango vaizdas labiau gali priminti ankstyvą pavasarį, peršalimo ligų sezonas dar tik kopia į viršų. Pasak medikų, nors vyresni asmenys labiau rizikuoja susirgti sunkiai, didžiausiąją dalį sergančiųjų sudaro vaikai, kurių dalis gydomi ir ligoninėje. Sveikatos specialistai gi įspėja, kad ateinančios dvi savaitės bus kritinės – leis įvertinti susirgimų augimo mastą praėjus šventiniam laikotarpiui.
Kuo toliau, tuo blogiau – gripas rimtai guldo lietuvius, 2 žmonės mirė nuo COVID-19
1-ąją šių metų savaitę (2024 m. gruodžio 30 d. – 2025 m. sausio 5 d.) bendras sergamumo gripu, ūminėmis viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis (ŪVKTI) ir COVID-19 liga (koronaviruso infekcija) (COVID-19 liga) rodiklis buvo 1136,9 atvejo 100 tūkst. gyventojų, paskutiniąją praėjusių metų savaitę (gruodžio 23–29 d.) jis buvo mažesnis – 825,4 atvejo 100 tūkst.
Žmonės plūsta į ligonines – virusas išguldė ištisas šeimas
Lietuvoje įsisiautėjo gripas – sergantieji plūsta į ligonines, poliklinikas ar vaistines. Praėjusią savaitę nuo šios ligos mirė trys žmonės. Medikai neabejoja – gripas išplito žmonėms besėdint prie Kūčių ir Kalėdų stalo. Virusas išguldė ištisas šeimas.
Po kelių dienų, kaip prognozuoja gydytojai, ligonių gretas papildys tie, kurie užsikrės Naujųjų sutikimo vakarėliuose. Daugiau – reportaže.
Gripas guldo lietuvius: per savaitę – 3 mirtys, dar 2 žmonės mirė nuo koronaviruso
Praėjusią savaitę (gruodžio 23–29 d.) bendras sergamumas gripu, ūminėmis viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis (ŪVKTI) ir COVID-19 liga Lietuvoje sumažėjo, tačiau gripo atvejų skaičius ir toliau auga, pranešė Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC).
Pasak specialistų, tokia sergamumo rodiklių dinamika labiausiai siejama su šventiniu laikotarpiu.
Įspėja prieš šventes: sergamumas gripu šoko dvigubai, mirė 2 žmonės, 4-ių gyvybes nusinešė COVID-19
Sergamumas gripu, ūminėmis viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis (ŪVKTI) ir COVID-19 liga Lietuvoje vis dar auga. Tad rekomenduojame ir toliau laikytis rankų higienos, kosėjimo-čiaudėjimo etiketo, o pajutus simptomus – vengti lankytis susibūrimuose, vykti į svečius, kad neplatintume viruso tarp kolegų, draugų ir artimųjų. Per šventes ne tik linkėkime vieni kitiems sveikatos, bet ir ją saugokime – nesidalinkime virusais.
Plaučių uždegimą Rimai gydytojai nustatė po 3 savaičių: „Tai šaltis krėtė, tai karšta buvo“
Plaučių uždegimai Lietuvoje guldo į ligonines tiek vaikus, tiek suaugusius. Gydytojai pastebi, kad palyginus su rudens mėnesiais dabar sergančiųjų plaučių uždegimais skaičius šoktelėjo kone dvigubai – vien vaikų ligoninėse sergančiųjų kelios dešimtys. Pasak medikų, žmonės dažniau serga bakterinės kilmės plaučių uždegimais, kuriuos sukelia įvairios mikoplazmos, chlamidijos.
Vaistininkė pasidalino abėcėle, kaip greičiau pasveikti iki švenčių
Artėjant gražiausioms metų šventėms, niekas nenori jų sutikti lovoje su karščiavimu ar skaudančia gerkle. Deja, ligos neatostogauja ir dažnai užklumpa netinkamiausiu metu. Jeigu šiandien skundžiatės peršalimo simptomais, „Eurovaistinės“ vaistininkė Gabija Kruopytė nuramina, kad dar yra laiko pasveikti iki švenčių, ir dalijasi penkiais svarbiausiais patarimais.
„Esame ant protrūkio slenksčio“ – gydytojas pasiuntė žinią, kokią klaidą daro dažnas
Peršalimo ligų sezonas kopia į viršų – gydytojai įspėja, kad jau esame ties gripo protrūkio riba. Gyventojai raginami nenumoti ranka net į, atrodytų, lengvus simptomus ir išsitirti, mat esama efektyvių vaistų. Juos paskyrus laiku galima palengvinti ligos eigą ir išvengti komplikacijų.
Šeimos gydytojas Gediminas Urbonas pasakojo, kad sergančiųjų srautas pastaruoju metu tik auga, o šie metai išskirtiniai tuo, kad sunku būtų išskirti dominuojantį ir labiausiai šiuo metu plintantį patogeną.
Per savaitę – 2 mirtys nuo gripo: įvardijo, kur sergamumas išaugo labiausiai
50-ąją šių metų savaitę (gruodžio 9–15 d.) sergamumas gripu, ūminėmis viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis (toliau – ŪVKTI) ir COVID-19 liga padidėjo lyginant su ankstesne savaite, praneša Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC). Bendras sergamumo rodiklis siekia 1403,7 atvejo 100 tūkst. gyventojų (ankstesnę savaitę jis buvo 1320,9 atv. 100 tūkst. gyventojų).
Mažiausias sergamumas praėjusią savaitę buvo Utenos apskrityje, didžiausias – Vilniaus apskrityje.
Šio gėrimo receptas plinta žaibiškai: vadina stebuklu peršalus
Namų virėja pasidalijo receptu, kuris yra tikra „bomba“ kovoje su gripu – jos teigimu, šis gėrimas padeda per tris dienas atsikratyti peršalimo ligų. Šis jos vaizdo įrašas „TikTok“ platformoje sulaukė itin daug dėmesio ir pasklido it virusas.
Atvėsus orams, vis daugiau žmonių suserga sloga, peršalimo ligomis ar gripu ir griebiasi naminių priemonių kovoje su šiomis ligomis.
COVID-19 buvo mirtinas dar 3 žmonėms: 8 savivaldybėse – epideminis sergamumas
49-ąją savaitę (2024 m. gruodžio 2–8 d.) sergamumas gripu, ūminėmis viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis (ŪVKTI) ir COVID-19 liga (koronaviruso infekcija) (COVID-19 liga) – padidėjo, praneša Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC). Bendras sergamumo šiomis ligomis rodiklis praėjusią savaitę buvo 1320,9 atvejo 100 tūkst. gyventojų, savaitę prieš tai – šiek tiek mažesnis – 1300,6 atvejo 100 tūkst. gyventojų.
Prieš šventes – gydytojos įspėjimas: šiemet plinta neeiliniai sukėlėjai
Pastaraisiais metais gerokai paankstėjus šventinio žiemos laikotarpio pradžiai pasiruošimo Kalėdoms karštinė apima vis daugiau žmonių. Šventiniai įmonių vakarėliai, pasibuvimai su draugais, įvairūs renginiai – išsivadavus iš pandemijos gniaužtų gyventojai jau kelis metus aktyviai įsitraukia į įvairias socialines veiklas. Vis tik gydytojai ragina išlikti atidiems.
Ne paslaptis, kad po gero kalėdinio vakarėlio, būna, dėl išplatinto kokio nors viruso „iškrenta“ pusė kolektyvo.
Nuo koronaviruso mirė 38 metų asmuo: štai kur sergamumas perkopė epideminį
48-ąją savaitę (2024 m. lapkričio 25 d. – gruodžio 1 d.) bendras sergamumo gripu, ūminėmis viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis (ŪVKTI) ir COVID-19 liga (koronaviruso infekcija) (COVID-19 liga) rodiklis buvo 1300,6 atvejo 100 tūkst. gyventojų, prieš savaitę – mažesnis – 1199,9 atvejo 100 tūkst. gyventojų, skelbia Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC). Taip pat pranešta apie nuo koronaviruso mirusį 38 metų asmenį.
Viskas, ką reikia žinoti peršalus: šios taisyklės padės pasveikti greičiau
Šaltuoju metų laikotarpiu stipriai išauga žmonių, susiduriančių su viršutinėmis kvėpavimo takų infekcijomis, skaičius. Tam įtakos turi permainingi orai, netinkamai parinkta apranga ar avalynė ir dalyvavimas sergančių žmonių susibūrimuose.
Klaipėdos „Kardiolitos klinikų“ Šeimos medicinos centro šeimos gydytoja Rūta Laučienė pasakoja, kaip atpažinti peršalimo simptomus bei kaip su jais kovoti.
Aiškėja daugiau apie Lietuvoje nuo gripo mirusį vyrą
Lietuvoje – pirma mirtis nuo gripo. Mirė nepasiskiepijęs, lėtinių ligų turintis 80–metis. Tačiau mirčių nuo COVID žymiai daugiau – koronavirusas nuo sezono pradžios pražudė 35 nesiskiepijusius pensinio amžiaus žmones.
Anot sveikatos specialistų, tokį skirtumą paaiškina skiepijimosi statistika, mat pasiskiepijusių nuo gripo – 10 kartų daugiau nei tų, kurie skiepijasi nuo COVID-19. Praėjusią savaitę bendras sergamumas siekė 1200 atvejų 100 tūkstančių gyventojų.
Lietuvoje – pirma mirtis nuo gripo šį sezoną: vienas miestas atsidūrė ties epidemijos riba
Per savaitę susirgimų gripu ir ūminėmis viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis (ŪVKTI) skaičius padidėjo, COVID-19 liga (koronaviruso infekcija) – išliko panašus, praneša Nacionalinis visuomenės sveikatas (NVSC). Bendras sergamumo šiomis ligomis rodiklis lapkričio 18–24 d. (47-ąją savaitę) siekė 1199,9 atvejo 100 tūkst. gyventojų, prieš savaitę jis buvo mažesnis – 1084,4 atvejo 100 tūkst. gyventojų.
JAV pirmą kartą paukščiu gripu užsikrėtė vaikas
Jungtinėse Valstijose pirmą kartą paukščių gripo virusu H5N1 užsikrėtė vaikas. Nepilnamečiui iš Kalifornijos pasireiškia lengvi simptomai, jis gydytas antivirusiniais medikamentais.
Visi šeimos narių testai buvo neigiami, pranešė JAV ligų kontrolės ir prevencijos centras (CDC), Tiriama, kur vaikas galėjo užsikrėsti. JAV iki šio patvirtinti 55 H5N1 infekcijos atvejai, dauguma jų – Kalifornijoje.
Paukščių gripo virusas H5N1 šiuo metu plačiai paplitęs tarp laukinių paukščių visame pasaulyje.
Gripas guldo lietuvius: pasakė, kur serga daugiausiai
Praėjusią savaitę Lietuvoje išaugo sergamumas gripu ir ūminėmis viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis (ŪVKTI). Kaip praneša Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC), minėtu laikotarpiu dėl gripo į ligonines buvo paguldyta 12 asmenų. NVSC teigimu, mirčių pavyko išvengti.
Į gydymo įstaigas buvo paguldyta 6 kartus daugiau gripu sergančių asmenų nei ankstesnę savaitę, tačiau mirčių išvengta.
Daugėja COVID-19 ir kitų susirgimų – gydytojai įspėja saugotis
Orams atšalus – gripo, COVID-19 bei ūminių kvėpavimo takų infekcijų susirgimų Lietuvoje daugėja – praeitą savaitę sergamumo rodiklis viršijo tūkstantį atvejų 100-tui tūkstančių gyventojų. Sveikatos specialistai prognozuoja, kad šventiniu laikotarpiu gali būti sergamumo pikas koronavirusu ir gripu, todėl ragina skiepytis.
O ypač vakcinuotis turėtų vyresnio amžiaus žmonės, taip pat ir tie, kurie serga lėtinėmis ligomis ar nėščiosios.
Daugiau apie tai – TV3 Žiniose.
Lietuvius guldo gripas ir koronavirusas: mirė 5 žmonės, į ligonines pateko 74
Lietuvoje lapkričio 4–10 d. (45-ąją savaitę) bendras sergamumo gripu, ūminėmis viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis (ŪVKTI) ir COVID-19 liga (koronaviruso infekcija) rodiklis buvo 1043,8 atvejo 100 tūkst. gyventojų, prieš savaitę jis buvo mažesnis – 878,1 atvejo 100 tūkst. gyventojų, pranešė Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC).
Mažiausias sergamumas – Telšių apskrityje, didžiausias – Vilniaus apskrityje.
Peršalote? Perspėjo dėl 5 klaidų – taip būklė gali tik pablogėti
Peršalimo simptomai, gydantis namuose, dažniausiai praeina per kelias dienas ar savaitę. Tačiau vaistininkai pastebi, kad pacientai, norėdami greičiau pasveikti, neretai daro klaidas, kurios ligos eigą gali ne palengvinti, o atvirkščiai – apsunkinti. Vaistinių tinklo „Camelia“ vaistininkė Jurgita Jankauskienė paaiškina, ko geriau nedaryti savarankiškai gydantis namuose.
Vaistininkė J. Jankauskienė primena, kad peršalimo simptomai vystosi lėtai ir laikui bėgant stiprėja.
Virusai guldo lietuvius: beveik 90 žmonių pateko į ligonines dėl gripo ir COVID-19
Lietuvoje spalio 21–27 d. (43-ąją savaitę) bendras sergamumo gripu, ūminėmis viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis (ŪVKTI) ir COVID-19 liga (koronaviruso infekcija) rodiklis šiek tiek padidėjo lyginant su ankstesne savaite, praneša Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC). Jis ir siekė 1263 atvejus 100 tūkst. gyventojų (prieš savaitę jis buvo 1252,2atvejo 100 tūkst.
Gydytoja griauna mitus apie gripą: miršta ir visiškai sveiki vaikai, dažna komplikacija – stiprus kojų skausmas
Vis dar pasitaiko tokių, kurie gripą linkę laikyti įprasta, ne itin pavojinga infekcija. Medikai gi primygtinai griauna tokius įsitikinimus. Vaikų gydytoja Inga Ivaškevičienė įspėja, kad sunkiai gripu suserga ir net nuo jo miršta ir visiškai sveiki vaikai.
Nors pandemijos metu galėjo pasirodyti, kad gripas kažkur „dingo“, taip anaiptol nėra. Taip pat toli gražu nereikėtų numenkinti jo pavojaus, kuris neaplenkia ir vaikų.
Ragina pasinaudoti nemokama sveikatos paslauga: štai kam priklauso
Prasidėjus 2024–2025 m. gripo sezonui, Valstybinė ligonių kasa prie Sveikatos apsaugos ministerijos (VLK) ragina rizikos grupėms priklausančius gyventojus nedelsti ir nemokamai pasiskiepyti nuo gripo, taip apsaugant save ir savo artimuosius. Visos Lietuvos gydymo įstaigos jau aprūpintos šiam sezonui skirtomis vakcinomis.
Lietuvoje gripo sezonas įprastai prasideda spalį, o sergamumo piką pasiekia gruodžio-vasario mėnesiais.
Įspėja gyventojus: dėl COVID-19 protrūkio Santaros klinikos kai kur riboja pacientų lankymą
Augantis sergamumas įvairiomis užkrečiamosiomis kvėpavimo takų infekcinėmis ligomis, gripu ir COVID-19 toliau kelia įtampas sveikatos sistemai. VUL Santaros klinikos skelbia apie laikinus pacientų lankymo ribojimus.
Per savaitę – dar 10 mirčių nuo COVID-19: įvardijo, kuriame mieste pasiektas epideminis sergamumas
Lietuvoje spalio 14–20 d. (42-ąją savaitę) bendras sergamumo gripu, ūminėmis viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis (ŪVKTI) ir COVID-19 liga rodiklis buvo 1252,2 atvejo 100 tūkst. gyventojų, praneša Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC). Prieš savaitę jis buvo šiek tiek mažesnis – 1210,9 atvejo 100 tūkst. gyventojų.
Mažiausias sergamumo rodiklis registruotas Utenos apskrityje, didžiausias išliko Vilniaus apskrityje.
Per savaitę – 6 mirtys nuo COVID-19: įvardijo, kur serga daugiausiai
Lietuvoje spalio 7–13 d. bendras sergamumo gripu, ūminėmis viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis (ŪVKTI) ir COVID-19 liga (koronaviruso infekcija) rodiklis buvo 1210,9 atvejo 100 tūkst. gyventojų, prieš savaitę jis buvo mažesnis – 1181,5 atvejo 100 tūkst.
Susirgę COVID-19 šių simptomų nesitikėkite: šeimos gydytoja įvardijo, kas vis dar kelia nerimą
Nors institucijos skelbia, kad sergamumo COVID-19 ir kitomis peršalimo ligomis skaičiai kiek stabilizavosi, gydytojai konstatuoja, kad skaičiai nuosekliai toliau tik auga. Tiesa, nepaisant to, kad sergančiųjų daug ir iškrenta ištisi kolektyvai, į ligonines priversti atgulti tik kai kurie pacientai.
Pacientams šį rudenį – ne viena nauja nemokama sveikatos paslauga: štai kas gali pasinaudoti
Šį rudenį įsigaliojo ne viena naujovė pacientams. Prieinamais tapo daugiau vaistų ir medicinos priemonių, praplėstos nemokamai skiepijamų žmonių grupės. Taip pat žadama, kad atsivers daugiau galimybių atlikti reikiamus tyrimus pas šeimos gydytojus.
Portalas tv3.lt primena, apie kokias naujoves šį rudenį svarbu žinoti pacientams.
Per praėjusią savaitę – 4 mirtys nuo COVID-19
Nors praėjusią, 40-ąją metų savaitę prasidėjo oficialus gripo sezonas, Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC) fiksuoja sergamumo sumažėjimą. Lyginant su ankstesne, 39-ąją metų savaite, susirgimų skaičius sumažėjo nuo 1 216 iki 1 182 atvejų 100 tūkst. gyventojų.
Epideminis sergamumo lygis kol kas nebuvo registruotas nė vienoje savivaldybėje. Aukščiausias sergamumo rodiklis buvo pasiektas Vilniaus apskrityje (1 380 atv. 100 tūkst. gyv.), mažiausias – Telšių apskrityje (886 atv.
Įspėja apie „dviejų virusų grėsmę“: ragina vienu metu pasiskiepyti į skirtingas rankas
Prasidėjęs ruduo atneša ne tik vėsesnius orus, bet ir įvairias ligas, iš kurių pačios pavojingiausios – gripas ir COVID-19. Pasak gydytojų, ypač suskubti pasiskiepyti nuo šių ligų turėtų priklausantys rizikos grupėms gyventojai. Jiems siūloma abiem skiepais vakcinuotis to paties vizito metu.
Gripo sezonas artinasi: įspėja apie atėjusį metą pasiskiepyti
Vos spėjus prasidėti rudeniui, vis daugiau žmonių skundžiasi pirmaisiais peršalimo ligų ir virusinių infekcijų simptomais. „Eurovaistinės“ vaistininkas Mindaugas Rutalė atskleidžia, kodėl šiuo sezonu mes lengviau susergame, bei primena, jog dabar yra pats tinkamiausias metas pasiskiepyti nuo gripo.
Kodėl šaltuoju sezonu daugėja gripo atvejų?
„Sergamumas gripu šaltuoju sezonu išauga dėl keleto priežasčių.
Pristato naują nemokamą medicinos paslaugą Lietuvoje: skubėkite pasinaudoti
Nuo šių metų rudens gripo skiepai nemokami vaikams nuo dvejų iki septynerių metų, antradienį pranešė Sveikatos apsaugos ministerija (SAM).
Iki šiol minėti skiepai nemokami buvo tik rizikos grupėms priklausantiems žmonėms. Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC) skaičiuoja, kad kasmet nuo sezoninio gripo pasiskiepydavo apie 2 proc. vaikų.
„Du procentai paskiepytų vaikų tikrai nesudaro tos tokios apsaugos nei kitiems, kurie galimai negali skiepytis, nei kad apskritai ta liga neplistų.
Prasideda pavojingų virusų sezonas: štai ką būtina žinoti
COVID-19 sergamumo lygis Jungtinėse Amerikos Valstijose yra aukštas ir vis didėja, gripo sezonas taip pat sparčiai artėja, o RSV (respiracinio sincitinio viruso) atvejų jau pradeda daugėti. JAV Ligų kontrolės ir prevencijos centro (CDC) prognozės rodo, kad šis kvėpavimo takų ligų sezonas bus panašus į praėjusių metų sezoną, kurio piko metu per vieną savaitę 100 tūkst. gyventojų teko daugiau nei 20 hospitalizacijų, ir gerokai prastesnis nei priešpandeminiais metais.
Šiemet stebi neįprastus COVID-19 simptomus: gydytoja išskyrė ir naują rizikos grupę
Sveikatos apsaugos ministerijai (SAM) skelbiant apie šio sezono vakcinacijos nuo gripo ir COVID-19 pradžią, gydytojai pažymi jau matantys gerokai daugiau pacientų. Be to, išskiriami ir būdingi kitokie ligos simptomai.
Nors už lango dar vasariškas oras, gydytojai kelintą savaitę skaičiuoja išaugusį sergamumą COVID-19.
„Šeimos gydytojai pastebi, kad daugėja COVID-19 viruso atvejų, turime besikreipiančių pacientų jau apie tris savaites, kas yra neįprasta, nes ruduo tik prasideda.
Atvejų skaičiai auga kaip ant mielių: pasakė, ko laukti rudenį ir kaip saugotis
Lietuvoje startuoja naujas peršalimo ligų, gripo ir COVID-19 sezonas. Šalį jau pasiekė naujoms atmainoms pritaikyti skiepai, tad didžiausios rizikos gyventojai raginami paskubėti skiepytis. Pasiskiepyti nuo abiejų ligų galima ir vienu kartu, bet naujovė ta, kad vakciną nuo gripo nemokamai galės gauti ir 2–7 metų amžiaus vaikai.
Paskelbė, nuo ko dažniausiai miršta 25–44 metų amžiaus žmonės: pirmauja ne liga
Pagrindinės 25–44 metų amžiaus vyrų ir moterų mirties priežastys yra išvengiamos. Palyginti su 15–24 metų amžiaus grupėmis, šiame sąraše matyti daugiau lėtinių ligų.
Jau netrukus – nauja nemokama sveikatos paslauga: štai kam priklausys
Nors už lango dar vasariški orai, sveikatos specialistai konstatuoja, kad įsibėgėjant rudeniui laikas pradėti galvoti apie kasmetinę vakcinaciją nuo gripo. Be to, šiemet laukia naujovė – nemokamai pasiskiepyti nuo gripo galės ir 2–7 m. amžiaus vaikai.