• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Pigiausias prekių krepšelis jau pabrango 14 proc., makaronai, saulėgrąžų aliejus ir duona vidutiniškai pabrango 50 proc., teigė Petras Čepkauskas.

Pigiausias prekių krepšelis jau pabrango 14 proc., makaronai, saulėgrąžų aliejus ir duona vidutiniškai pabrango 50 proc., teigė Petras Čepkauskas.

REKLAMA

Naujienų portalo tv3.lt laidoje „Dienos pjūvis“ „Pricer.lt“ maisto krypties vadovas įvardino ir daugiau prekių, kurių kaina pakilo penktadaliu, o ekonomistas Marius Dubnikovas teigė, kad kainų augimas nesustos.

Kaip Rusijos agresija, karas prieš Ukrainą atsiliepia mūsų parduotuvėse?

Mes jau padarėme tyrimą, kurio metu tyrime krepšelius iš 52 prekių, tai 44 prekės pabrango, 8 šiek tiek atpigo, o daugiau nei 10 proc. iš šio sąrašo pabrango 31 prekė. Tai reiškia, kad pigiausių prekių krepšelis palyginus su praėjusiais metais pabrango 10 proc., o prekinių ženklų krepšelio kaina pakilo 20 proc.

Labiausiai brangsta tos prekės, kurios susijusios su žaliava, kuri ateina iš Ukrainos, iš Rusijos. Stipriai brangsta makaronai, kruopos, duona, saulėgrąžų aliejus. Kai kurie makaronai brangsta virš 60 proc. palyginus su praėjusiais metais, saulėgrąžų aliejus brangsta 53 proc.

REKLAMA
REKLAMA

Vyksta ir pieno produktų brangimas – palyginti su praėjusiais metais pieno produktai vidutiniškai brangsta 30 proc. Tą patį mano ir Lietuvos statistikos departamentas, jie skelbė, kad lyginant su vasario mėnesiu maisto produktai vidutiniškai pabrango 14 proc.

REKLAMA

Žinoma, kai kas ir pinga – tai pigiausia juodoji arbata, pigiausi obuoliai ir viščiukų broilerių ketvirčiai, bet visas krepšelis vidutiniškai pabrango 14–15 proc. 

Pone Dubnikovai, ar infliacija dabar bus nuolat beauganti?

Vienareikšmiškai ji bus auganti. Reikia suprasti, kad dabar prekės, kurios guli lentynose, buvo pagamintos iš gerokai pigesnių žaliavų. Tos brangiosios žaliavos dar tik ateina į gamybą ir jos ateis artimiausiu metu.

REKLAMA
REKLAMA

Jei buvo galima tikėtis, kad pavasarį kainos kažkiek apstos augti, tai šis karas visą procesą gerokai nutempė į priekį. Akivaizdu, kad mes infliaciją turėsime ir vasaros metu, ko gero, ypač aukštą.

Pone Petrai, kai kalbame apie maisto produktus, gal kai kurių pradės trūkti?

Pavyzdžiui, druskos, kurios dabar trūksta, gavyba išvystyta visame pasaulyje. Paprasčiausiai, mes buvome susikoncentravę į baltarusišką ir ukrainietišką druską, su kurios tiekimu dabar problemos, bet druska atsiras.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Tai įprasta krizinė, nervinė prekė. Galite pabandyti paieškoti ir degtukų, jų taip pat nerasite, nes žmonės puola šias prekes pirkti, reikia jų ar ne. Tai karo metų prekės – druska, degtukai ir vinys.

O įprastų prekių tiekimo grandinės gali trūkinėti?

Prekių bus, gal nebus kažkokių prekių ženklų, kurie ateina iš tų šalių. Už kai kurias prekes galime mokėti daugiau, bet tikrai nebadausim ar kažkas panašaus.

Viskas daugiau bus susieta su kaina, nes, pavyzdžiui, energetikos išteklių reikia duonos kepimui. Grūdais Lietuva apsirūpina ir netgi juos eksportuoja, tai maisto trūkumo nebus.

Visą laidą žiūrėkite straipsnio pradžioje. 

Duona su vandeniu esim kad tik laisvi butumem. Nu tai ir eskit. O va as su lansdbergheriu jau kaip svedai gyvenam...
Tai kelkit atlyginimus. O kaip iš pensijos išgyventi? Niekam nerūpi. Tai kam tokia valdžia reikalinga?
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų