Vyresniems žmonėms kiek lengviau sustambėti. Tam įtakos turi ir sulėtėjusi medžiagų apykaita, ir skysčių organizme mažėjimas.
„Jaunų žmonių tarpe svoris svyruoja į vieną ar į kitą pusę, bet jis ir paprasčiau, lengviau nukrenta, nes medžiagų apykaita yra aktyvesnė. Raumeninės masės, liesosios masės jaunas žmogus turi daugiau.
Su amžiumi pradeda nykti liesoji kūno masė ir kauptis riebalinė masė, todėl išvaizda netenkina, pilvukas atsikiša. Prarasti tą riebalinę masę yra kur kas sudėtingiau, nes kūno skysčių kiekis mažėja su metais, lėtėja ir pats metabolizmas“, – teigė Sporto klinikos šeimos gydytoja Asta Žukovienė.
Su metais atsiranda ir įvairios lėtinės ligos, kurios turi įtakos mesti svorį.
„Tai kraujospūdis, cholesterolis, cukrinis diabetas. Sąnarių bėdos irgi gali apsunkinti judėjimą, virškinimo problemos, skausmai gali provokuoti valgymo įpročius“, – pasakojo A. Žukovienė.
Žmogaus medžiagų apykaita pradeda lėtėti nuo 35–40 metų, tačiau organizme tokie pokyčiai nevyksta staigiai ir kardinaliai.
„Nereiškia, kad jums suėjo 35 ar 40 ir viskas – nuo rytojaus bus pasikeitimai. Taip nėra, o ir kiekvienas iš mūsų labai skirtingas. Svarbu, kaip mes nugyvenome savo jaunystę.
Jei mes jaunystės metais buvome fiziškai aktyvūs, sveikai maitinomės, tai ir vėlesniame, vyresniame amžiuje mūsų organizmas bus užkūręs tą metabolizmą ir bus kur kas lengviau tvarkytis su kūno svoriu“, – aiškino gydytoja.
Jei su antsvoriu problemų pasitaiko ne kartą ir ne du, amžiaus kaltinti nereikėtų. Norimų rezultatų galima pasiekti ir vyresniame amžiuje.
Kaip tai padaryti žiūrėkite reportaže, esančiame straipsnio pradžioje.
Laidą „Būk sveikas“ žiūrėkite kiekvieną šeštadienį 10:30 per TV3 televiziją.
VISĄ LAIDĄ PAMATYKITE ČIA:
Straipsnis parengtas pagal TV3 laidą „Būk sveikas“.