Antroji „Tiguan“ karta debiutavo 2016-aisiais, o 2020 metais modelis buvo atnaujintas ir gaminamas iki šiol. Tai yra puikiai šeimos poreikiams patenkinti pritaikytas automobilis, kuriame be problemų telpa keturi keleiviai, o bagažinė pakankamai talpi, kad joje būtų galima sudėti visu reikalingiausius daiktus leidžiantis net ir į tolimiausią kelionę.
Tiesa, norintys dar daugiau vietos ir septynių sėdimų vietų gali rinktis „Tiguan Allspace“ versiją.
Atkreipkite dėmesį į vairą
Viduje antros kartos „Tiguan“ labai panašus į kitus „Volkswagen“ automobilius. Ieškant tokio „Tiguan“ naudotų automobilių rinkoje, būtina atkreipti dėmesį į vairą. Jei jis yra blizgantis, praradęs savo matiškumą, labai tikėtina, kad automobilis yra įveikęs gerokai daugiau nei 200 tūkstančių kilometrų. Panašiai situaciją išduoda ir bėgių perjungimo svirtis.
Interjero kokybė yra pakankamai nebloga, čia nemažai vietos, tačiau ilgesnėse kelionėse gali varginti kiek kietokos sėdynės.
Gyventi su šiuo „Tiguan“ sunku nebus, nes jokių subtilybių šis automobilis neturi – multimedijos valdymas ganėtinai aiškus ir lengvai perprantamas, mygtukai intuityvūs ir ten, kur jų ir tikiesi.
Vairuojasi „Tiguan“ taip pat lengvai. Vairo mechanizmas nesunkus, todėl net daug besisukinėjant rankos nepavargs. Dvigubos sankabos automatinė pavarų dėžė veikia gerai, tik pajudant iš vietos truputį snaudžia, daugeliu atvejų norėtųsi ir greitesnės jos reakcijos žeminant pavarą.
Variklių pasirinkimas nėra itin didelis. Galima rinktis iš skirtingo galingumo 1,4, 1,5 bei 2,0 litrų darbinio tūrio benzininių, kurių galia – nuo kiek daugiau nei 120 arklio galių iki beveik 230. Dyzelių pasirinkimas dar mažesnis – 1,6 litro darbinio tūrio su truputį daugiau nei 110 arklių ir kelios skirtingo galingumo dvilitrio versijos.
Daug nervų nekainuos
Patikimumo atžvilgiu antros kartos „Tiguan“ vairuotojų nėra keiksnojamas. Nervinį priepuolį gali iššaukti tik tokio automobilio multimedijos sistema, kuri tiesiog į nieką nereaguoja. Jei problema po kurio laiko arba užgesinus ir vėl užvedus automobilį neišsisprendžia, gali tekti atnaujinti programinę įrangą.
Iš techninės pusės, patartina vengti 1,4 litro benzininių variklių su didele rida, nes jei neprižiūrimi, šie varikliai pradeda deginti tepalus, o šios problemos sprendimas pigus nebus. Automobiliams su dvigubos sankabos automatine pavarų dėže tepalus būtina keisti pagal gamintojo nurodytą intervalą.
„Volkswagen Tiguan“ kainos laviruoja tarp 22 ir 30 tūkstančių eurų. Jeigu ieškosite alternatyvos, visai neblogas pasirinkimas galėtų būti „Kia Sportage“, kuris gali atsieiti nuo 15 iki maždaug 22 tūkstančių eurų.
Antrosios kartos „Tiguan“ yra geras pasirinkimas tiems, kurie nori paprasto, bet ne prasto, šeimynos poreikius patenkinančio SUV automobilio. Labai didelių ir esminių trūkumų šis automobilis neturi, tik galbūt ne visiems patiks jo kaina, nes už tiek, kiek kainuoja naudotas „Tiguan“, galima įsigyti kai kurių gamintojų visiškai naujus tokios klasės modelius. Bet jei kaina nėra pagrindinis rodiklis, tai toks automobilis – tikrai dėmesio vertas pasirinkimas.
Visą apžvalgą žiūrėkite vaizdo įraše, esančiame straipsnio pradžioje.
VISĄ LAIDĄ ŽIŪRĖKITE ČIA:
Laidą „Autopilotas“ žiūrėkite kiekvieną šeštadienį 10:00 per TV6 televiziją.
Straipsnis parengtas pagal TV6 televizijos laidą „Autopilotas“.