Ataskaitoje pažymima, kad gilus ekonomikos nuosmukis lėmė spartų nedarbo lygio augimą, kuris 2022 metų antrąjį ketvirtį šalyje siekė maždaug 35 procentus.
Banko analitikai mano, kad ateityje nedarbas palaipsniui mažės, tačiau dėl ilgalaikių karo padarinių išliks aukščiau natūralaus lygio.
Be to, smarkiai sumažėjęs ekonominis aktyvumas lėmė staigų gyventojų pajamų susitraukimą.
„Karo pradžioje įmonės stengėsi mokėti visą atlyginimą, tačiau dėl besitęsiančių karo veiksmų ir pablogėjusios finansinės ir ekonominės padėties didžioji dauguma įmonių nepajėgia užtikrinti prieškarinio darbo užmokesčio lygio. Dėl to nominalusis darbo užmokestis 2022 metais sumažės 12 proc., o realusis (atskaičius infliacijos poveikį) – 27 proc.“, – rašoma banko pranešime.
Ukrainos bankas prognozuoja, kad ateityje, atsigaunant ekonomikai ir darbo jėgos paklausai, nominalusis darbo užmokestis sparčiai augs ir viršys prieškarinį lygį jau 2023 metais.
Visgi, atsižvelgiant į infliacijos procesus, realusis darbo užmokestis 2024 metų pabaigoje vis tiek bus mažesnis už prieškarinį lygį.
Kaip anksčiau pranešė naujienų agentūra „Unian“, Ukrainos centrinis bankas prognozuoja, kad iki 2022 metų pabaigos infliacija viršys 30 proc. ribą.