Tačiau tuščiomis per 70 parlamentarų į gatvę neišeis – sulauks dosnios išeitinės išmokos, siekiančios ir beveik 14 tūkstančių eurų.
Daugiau apie tai – TV3 žinių reportaže.
Po himno parlamentarai šią savaitę stojo bendrai nuotraukai. Dabar 72 parlamentarai jau turės ieškotis naujo darbo. Tik, panašu, kad ne visi dėl to liūdi.
„Matau šypseną veide. Neskaičiuojate paskutinių valandų? – Suskaičiavau. Iki 15:30“, – paskutinę darbo dieną sakė konservatorius Kęstutis Masiulis.
Šiek tiek daugiau nei pusė Seimo narių tautos neišrinkti naujai kadencijai. Keturias kadencijas Seime praleidęs konservatorius Kęstutis Masiulis pripažįsta, kad išeina iš parlamento skaudančia širdimi.
„Na, nemeluosiu. Truputį skauda. Buvau pripratęs. – Kaip ten sako: prie gero priprantama. – Na taip... Kai prie lovio pripuoli“, – pasakojo K. Masiulis.
Parlamentaras sako, jau išsikuopė savo darbo kabinetą, susirinko ir visus širdžiai mielus daiktus.
Keturias kadencijas Seime praleidusiam Masiuliui teks solidi išmoka...
„Skaičiavote, kiek gausite? – Neskaičiavau. Man priklauso lyg 6 atlyginimai“, – apie išeitinę kalbėjo K. Masiulis.
Apie 14 tūkst. eurų gaus Masiulis už tai, kad buvo Seimo nariu be pertraukų 16 metų. Kiti parlamentarai, kurie neužėmė komiteto pirmininko ar kitų pareigų, už vieną kadenciją Seime gaus virš 4 tūkst. eurų siekiančią išeitinę.
„Kampe... Žinokit, saugiausia vieta“, – tikino buvęs Seimo narys.
Kabinete Masiulis dirbo 16 metų.
„Va, mano tuščias kabinetas, koks buvo, toks ir lieka. – Kur jūsų daiktai? – O jūs jaučiate kvapą? Kavos... – Kavos... – Norit? – Atsigėrėm mes to kavos. – Žinokit, labiausiai gaila kavos aparato“, – minėjo K. Masiulis.
Mat jis priklauso Seimo kanceliarijai, tad teks palikti naujam kolegai, kuris jau nuo ketvirtadienio sėdės Masiulio kabinete ir gers kavą iš jo mėgiamo aparato.
„O žinote, kas ateis į jūsų kabinetą? – Nežinau, atvirai pasakius – O ko nenorėtume? – Oi, kaip aš nenorėčiau, kad mano kabinete būtų „Nemuno dešra“... Oi, aušra“, – kalbėjo konservatorius.
Ne visi Seimo nariai pasiilgs darbo
Nors Masiulis daiktus jau susirinko, kai kurie parlamentarai iš kabinetų traukia paveikslus. Jonui Pinskui paskutinės dienos pasitaikė nekokios – ne tik į Seimą nepateko ir jau turi krautis daiktus, bet dar ir partiją, kurią su žmona sukūrė, prarado.
„Taip. Labai keista man irgi“, – sakė J. Pinskus.
Visgi, ar Pinskus į Seimą sugrįš? O gal kandidatuos žmona Živilė Pinskuvienė?
„Aš gal pakartosiu garsios kolegės Vilijos Blinkevičiūtės žodžius: man irgi 65–eri metai, suprantat? Pagal patirtį man 65–eri metai, o jaučiuosi kaip keturiasdešimtmetis. Su žmona bendraamžis“, – teigė buvęs Seimo narys.
Laisviečiams nepasisekė labiausiai – į Seimą nepateko nė vienas jų. Todėl ir po Seimą laisvietis Tomas Vytautas Raskevičius vaikšto rūškanas.
„Skaudėjo vakar, kai susikroviau daiktus jau, nes man rodos, svarbu buvo šiuos ketverius metus, bet, žinai, gyvenimas yra toks, koks yra. Yra variantų, kurie, sakyčiau, ne šalia, o pačiame politikos epicentre“, – kalbėjo „Laisvės partijos“ narys Tomas Vytautas Raskevičius.
O kiti darbo Seime, panašu, pernelyg nepasiilgs.
„Iš visų darbų, kuriuos esu daręs, tai šitas nebuvo numeris vienas“, – pasisakė laisvietis Vytautas Mitalas.
Norėtų matyti kitus žmones
Kai kuriems neišrinktiems naujai kadencijai parlamentarams nepatinka tai, ką tauta į naująjį Seimą išrinko.
„Žmonės išsirenka tokius patys, kaip jie yra. Ir tai yra tautos atspindys“, – minėjo valstietis Giedrius Surplys.
Neišrinktas naujai kadencijai Giedrius Surplys pateikia ir savo įsivaizdavimą, kokie žmonės į Seimą patenka.
„Tie, kurie nori dirbti, kurie turi minčių ir idėjų, tai tikrai gali čia daug nuveikti. Tie, kurie dirbti nenori, gali labai gražiai keturis metus paslidinėti, pakeliauti“, – teigė G. Surplys.
Nors vieni Seimo nariai paskutines valandas skaičiuoja posėdžių salėje, kiti kadenciją baigia... kalėjime.
„Viskio nepasiilgau, bet kai tokia diena saulėta, tai pistacinių ledų“, – kalbėjo šių metų gegužę Vytautas Gapšys.
Vytautas Gapšys kadenciją baigia kalėjime. Kitas buvęs parlamentaras pradėjęs kadenciją ir jos nepabaigęs – pasitraukęs iš Seimo – Kristijonas Bartoševičius dabar teisiamųjų suole.
„Nekomentuosiu, atsiprašau“, – atsisakė kalbėti K. Bartoševičius.
Petras Gražulis iš Seimo, nors ir grėsė apkalta, savo noru nesitraukė. Tad dabar 10 metų į jį kandidatuoti negalės.
„O ko čia verkt dabar? Nėra čia ko verkt“, – minėjo P. Gražulis.
Kiti iš Seimo pasitraukė savo noru ir dabar sugrįžta su nauja jėga.
„Mes einame su gera nuotaika pavalgyti ir atsigerti vandens“, – lapkričio 6 d. sakė Remigijus Žemaitaitis.
Iš viso Seimo narių išeitinėms išmokoms numatyta virš1,5 mln. eurų. O neperrinktus Seimo narius kitai kadencijai keičia naujai išrinkti. Naujajame Seime bus net 60 naujokų.
Daugiau apie tai sužinokite vaizdo reportaže, esančiame straipsnio pradžioje.
valdžios pasipinigavimas.