• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Būsto įperkamumas Lietuvoje yra vis dar rekordiškai žemas, o palūkanų normų pikas už pasiskolintus pinigus bent jau kol kas verčia susimąstyti, ar iš tiesų būsite pajėgūs kas mėnesį atsiskaityti su finansų įstaiga. Tačiau dalis bankų pasiūlė naujovę – už laikomus pinigus banke sumoka palūkanas.

Būsto įperkamumas Lietuvoje yra vis dar rekordiškai žemas, o palūkanų normų pikas už pasiskolintus pinigus bent jau kol kas verčia susimąstyti, ar iš tiesų būsite pajėgūs kas mėnesį atsiskaityti su finansų įstaiga. Tačiau dalis bankų pasiūlė naujovę – už laikomus pinigus banke sumoka palūkanas.

REKLAMA

SEB bankas Latvijoje privatiems klientams nuo lapkričio 1 dienos moka 0,4 proc. metines palūkanas už einamosiose sąskaitose laikomus pinigus, kai jų suma neviršija 5000 eurų.

Tiesa, Lietuvoje SEB atstovai sako, kad bankas paslaugas kiekvienoje šalyje teikia atsižvelgdamas į klientų poreikius, rinkos situaciją ir įstatyminę bazę.

Ar SEB Lietuvoje irgi mokės palūkanas už laikomus pinigus?

SEB banko valdybos narė ir Mažmeninės bankininkystės tarnybos vadovė Eglė Dovbyšienė naujienų portalui tv3.lt teigė, kad tokiu pat principu, kaip šiuo metu yra Latvijoje, mūsų šalyje žengti neketinama.

REKLAMA
REKLAMA

Pašnekovės teigimu, šiuo metu bankas Lietuvoje ir taip siūlo dvi indėlių (taupymo) rūšis privatiems ir verslo klientams, už kuriuos mokamos palūkanos.

REKLAMA

„Kaupiamojo indėlio lėšomis galima laisvai naudotis kada tik panorėjus, ir tai yra skirtumas, palyginti su kitomis Baltijos šalimis.

Už kaupiamąjį indėlį, į kurį lėšas galima bet kada įmokėti ir vėl nemokamai jas pasiimti tiek kartų, kiek klientui reikia, neprarandant sukauptų palūkanų, SEB bankas šiuo metu siūlo 2,25 proc. metines palūkanas. Minimali kaupiamojo indėlio suma yra vos 1 euras. Taigi, SEB banko kaupiamasis indėlis praktiškai prilygsta einamojoje sąskaitoje laikomoms lėšoms – jomis galima visiškai laisvai disponuoti kada tik panorėjus ir yra mokamos palūkanos. Tiesiog pinigai yra laikomi kitoje – kaupiamojo indėlio sąskaitoje“, – kalbėjo E. Dovbyšienė.

REKLAMA
REKLAMA

SEB banko atstovė paaiškino, kad kaupiamojo indėlio palūkanos skaičiuojamos kiekvieną dieną ir išmokamos kartą per mėnesį. Tuo metu terminuotasis indėlis, pasak jo, tinka tuo atveju, jeigu yra norima sutaupyti tam tikrą pinigų sumą per tam tikrą laiką.

„Siūlome skirtingos trukmės terminuotus indėlius – nuo 3 mėn. iki 36 mėn. – ir už juos moka skirtingas metines palūkanas. Pavyzdžiui, už 12 mėnesių terminuotuosius indėlius moka 3,8 proc. metines palūkanas. Minimali terminuotojo indėlio suma yra 100 eurų.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Matome, kad gyventojai vis labiau naudojasi šiomis galimybėmis taupyti – gyventojų santaupos terminuotų ir kaupiamųjų indėlių forma nuo metų pradžios paaugo 3 kartus. Šiuo metu 34 proc. gyventojų lėšų banke yra saugomos indėliuose“, – dėmesį atkreipė E. Dovbyšienė.

Vardija, kokias sąlygas siūlo kiti bankai

Tuo metu „Luminor“ banko kasdienės bankininkystės vadovė Aušrinė Mincienė sako, kad banko klientams yra siūloma išbandyti taupomąją sąskaitą, kuri gali tapti einamosios sąskaitos alternatyva.

REKLAMA

„Taupomoji sąskaita yra tarsi lankstus indėlis, kurį papildyti galima norimu reguliarumu ir pageidaujamomis sumomis. Toks kaupimas nėra terminuotas, o prireikus, visą arba dalį sukauptos sumos, galima pervesti į einamąją sąskaitą. 

Taupomoji sąskaita jau pamėgsta ir vertinama mūsų klientų, o mes savo ruožtu nuolat stebime rinkos situaciją ir tolimesnius verslo sprendimus priimsime įvertinę vidinius ir išorinius veiksnius“, – sakė ji.

REKLAMA

Pašnekovė sako, kad šiuo metu taupomosios sąskaitos metinė palūkanų norma siekia 2,25 proc. Palūkanos apskaičiuojamos ir išmokamos kas mėnesį, tad, pervedus dalį lėšų į einamąją sąskaitą, palūkanos skaičiuojamos nuo likusios sumos. 

Medicinos banko Verslo tarnybos direktorius Julius Ivaška komentavo, kad šiuo metu bankas nėra numatęs palūkanų mokėjimo gyventojams už einamųjų sąskaitų likučius banke, tačiau tokia idėja nėra atmetama.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Nuolat stebime situaciją rinkoje ir konkurencinėje aplinkoje bei atitinkamai į tai reaguojame, todėl negalime pasakyti ar mūsų pozicija pasikeis ateityje. Kaip alternatyvą šiai dienai klientams siūlome vienas aukščiausių terminuotojų indėlių palūkanas rinkoje, taip pat – kaupiamuosius indėlius, kuriuose laikomas lėšas gyventojai gali papildyti bet kuriuo metu ir už tai gauti palūkanas“, – kalbėjo J. Ivaška.

REKLAMA

Šiaulių banko atstovė spaudai Monika Rožytė antrino, kad bankas šiuo metu netaiko palūkanų už einamosiose sąskaitose laikomus pinigus, tačiau, pasak jos, klientams siūloma kita alternatyva.

„Siūlome aukštas indėlių palūkanų normas visuose indėlių terminuose, todėl klientai linkę savo santaupas laikyti indėliuose, o ne einamosiose sąskaitose.

Net ir trumpo laikotarpio terminuose, Šiaulių bankas siūlo aukščiausias palūkanas tarp kitų didžiųjų bankų, pavyzdžiui, už 3 mėn. Terminuotąjį indėlį siūlome net 3 proc. palūkanas“, – kalbėjo M. Rožytė.

REKLAMA

Infliacija sulėtėjo

Metų infliacija euro zonoje lapkritį sulėtėjo iki 2,4 proc. nuo 2,9 proc. spalį, išliko žemiausiame lygį nuo 2021-ųjų liepos, rodo Eurostato ketvirtadienį paskelbti išankstiniai duomenys.

Bazinė metų infliacija, skaičiuojama atmetus maisto produktų ir energijos kainų pokyčius, aptirpo nuo 4,2 proc. iki 3,6 proc. ir tapo kukliausia nuo praėjusių metų balandžio.

Nors abu naujieji rodikliai išlieka aukščiau Europos Centrinio Banko nustatytos 2 proc. tikslinės ribos, jų spartus mažėjimas menkina tolesnio bazinių palūkanų didinimo tikimybę ir stiprina viltis, jog kitąmet jos bus pradėtos mažinti.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Anot Eurostato, tolesnį infliacijos lėtėjimą skatino gilėjęs energijos išteklių kainų kritimas per metus (iki 11,5 proc.), menkę metiniai kainų prieaugiai maisto produktų, alkoholio ir tabako (iki 6,9 proc.), ne maisto prekių (iki 2,9 proc.), paslaugų (iki 4,0 proc.).

Bendra mėnesio defliacija lapkritį sudarė 0,5 proc. – vartojimas per mėnesį atpigo pirmąkart nuo liepos, labiausiai nuo 2020-ųjų sausio.

tv3.lt

bauduvos rsp,ne tik kad nemoka bankai ,o dar ir reikia susimoketi uz savus laikomus pinigus..
Lietuvos bankai su konservu stogu to niekados nepadarys.
0,4 proc ??? Tai nuo 1000, per metus bus 4 eu :))))
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų