• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Žmonės visuomet susigalvoja įvairiausių veiklų, kaip užsidirbti ar kaip tuos pinigus išleisti. Viena iš tokių, apie kurią retai nori kalbėti tiek tokias paslaugas ar prekes teikiantys, tiek už jas mokantys, yra ne tik erotinių vaizdelių, bet ir savo dėvėtų intymių drabužių pardavinėjimas.

Žmonės visuomet susigalvoja įvairiausių veiklų, kaip užsidirbti ar kaip tuos pinigus išleisti. Viena iš tokių, apie kurią retai nori kalbėti tiek tokias paslaugas ar prekes teikiantys, tiek už jas mokantys, yra ne tik erotinių vaizdelių, bet ir savo dėvėtų intymių drabužių pardavinėjimas.

REKLAMA

Sunku tiksliai pasakyti, kiek žmonių Lietuvoje tokia veikla užsiima ar domisi, kadangi ji nėra apibrėžta, o dažnai būna konfidenciali ir slapta, nors ir legali.

Naujienų portalui tv3.lt pavyko susisiekti su pora tuo užsiimančių merginų, kurios sutiko pasidalinti savo patirtimis.

Jau užsidirbo apie 10 tūkst. eurų

Vilnietė Indrė (vardas pakeistas) papasakojo, kad savo apatinius drabužius, nuotraukas ir vaizdo įrašus pardavinėja platformoje „Only Fans“.

Mergina nurodė, kad per šią platformą pardavinėti nusprendė siekdama išvengti apgavysčių, kadangi prie „Only Fans“ gali prisiregistruoti tik savo tapatybę patvirtinę pilnamečiai, o ir pinigai iš prenumeratorių kas mėnesį yra gaunami automatiškai.

REKLAMA
REKLAMA

„Keliu erotinį turinį, bet be nudity (liet. nuogybių). Visi klientai moka per „Only Fans“ – tik sumokėjus atsirakina kontentas (turinys – aut. past.).

REKLAMA

Pati platforma iš turinio kūrėjų uždarbio pasiima 20 proc. sau. Yra panaši platforma – „Fansly“ – kur turi atiduoti tik 10 proc., bet ji mažiau žinoma, tai ir žmonių mažiau“, – pasakojo vilnietė.

Ji paminėjo, kad didžiausia rizika iš šios veiklos – kad prenumeratoriai, gavę intymių vaizdelių, merginas šantažuos ar vaizdelius paviešins: „Aišku, kam baisu, o kam – papildoma reklama.“

REKLAMA
REKLAMA

Indrė paminėjo, kad daugiausia klientų ją suranda per „Instagram“ ir „TikTok“. Ji skaičiavo, kad bendrai per 2 metus su pertraukomis iki šiol į rankas yra uždirbusi apie 10 tūkst. eurų. Ir nurodė, kad tam yra išsiėmusi individualios veiklos pažymą.

Kaip ėmėsi pardavinėti vyrams kojines ir kelnaites

Vilnietė Violeta (vardas pakeistas) prisimena, kad viskas prasidėjo maždaug prieš metus, kai socialiniame tinkle „Instagram“ jai parašė vienas vaikinas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Jis labai intensyviai man rašinėjo ir prašė, kad leisčiau jam iš manęs nupirkti kojinių ar kelnaičių, bet būtinai padėvėtų, neskalbtų. Iš pradžių tai pasirodė keista ir stengiausi jį ignoruoti.

Bet vieną dieną nusprendžiau pabandyti – juokais, aišku. Net nežinojau, ar jis man perves pinigus, bet juk tai – tik kojinės. Tai išsiunčiau paštomatu, paprašiau 15 eurų. Ir jis kaipmat pervedė“, – pasakojo Violeta.

REKLAMA

Ji neslėpė, kad taip iš niekur uždirbti pinigai ją visai sugundė, tad vėliau tam pačiam vaikinui ji išsiuntė dar keletą savo intymių drabužių:

„Po to sugalvojau pabandyti ir įkelti skelbimą įvairiose platformose internete. Pirkėjų nėra daug, tai yra tiesiog papildomi keliasdešimt eurų per mėnesį ar kelis.“

Štai už kokias kainas ir ką siūlo vyrams

Tokių pasiūlymų nemažai galima rasti ir internete. Pvz., portale „Skelbiu.lt“ viena moteris siūlo savo dėvėtas kelnaites už 25 eurus, o klientus vilioja skelbime patalpintomis erotinėmis nuotraukomis: „Galėčiau paruošti rūbelį pagal jūsų norus.“

REKLAMA

Jos skelbimas per porą mėnesių yra sulaukęs beveik 6 tūkst. peržiūrų, jį įsiminę yra 10 žmonių.

Kita moteris iš sostinės, skelbime įkėlusi savo kojų nuotrauką su tinklinėmis pėdkelnėmis, siūlo įsigyti jos dėvėtų kelnaičių ir pėdkelnių porą už 20 eurų, kojinių – už 10 eurų.

„Karališka pagunda“ save vadinančios vilnietės skelbimą per savaitę peržiūrėjo virš 1,5 tūkst. žmonių, o išsisaugojo 9.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Portale „Rinka.lt“ tokių skelbimų yra kur kas daugiau. Pvz., už savo nešiotas kelnaites ir liemenėles viena mergina prašo 25 eurų, tačiau priduria, kad kainos priklauso nuo nešiojimo trukmės:

„Toliau palieku viską jūsų fantazijai. Siunčiu paštomatu po pavedimo. Garantuoju konfidencialumą ir to paties tikiuosi iš jūsų. Į susitikimus nevaikštau, erotinių nuotraukų nesiunčiu.“

Jos skelbimas buvo peržiūrėtas virš 4,5 tūkst. kartų. 

Kita mergina savo dėvėtas kelnaites ir kojines siūlo už 15 eurų: „Dėvėjimo laiką ir spalvą pasirenki pats. Jei bus pageidavimų, mielai išklausysiu ir įvykdysiu.“

REKLAMA

Šį skelbimą peržiūrėjo beveik 6,4 tūkst. žmonių.

Dėvėtas kelnaites, „latex“ ir odinius drabužius dar viena moteris siūlo nuo 15 eurų: „Siunčiu erotines nuotraukas ir vaizdo įrašus.“

Galima nuspėti, kad būtent dėl pastarojo pasiūlymo šis skelbimas yra sulaukęs net 12,4 tūkst. susidomėjusių.

Yra ir tokių skelbimų, kuriuose moterys pažada savo kelnaitėse „palikti kvapą“, kuris „įaudrins“ ir pan.

REKLAMA

Kada ir apie kokias veiklas privalu pranešti VMI?

Anot Valstybinės mokesčių inspekcijos (VMI) Teisės departamento direktorės Rasos Virvilienės, jei gyventojas vykdo kokią nors veiklą, siekdamas gauti pinigų, nesvarbu, ar ta veikla pelninga – jis privalo registruoti individualią veiklą pagal pažymą arba įsigyti verslo liudijimą.

VMI atstovė nurodė, kad gyventojai gali užsiimti bet kokia įstatymų nedraudžiama veikla ir patys prisiima atsakomybę už vykdomos veiklos legalumą.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

 

Pašnekovė įvardijo, kad dažniausiai socialiniuose tinkluose ar kitose platformose savo verslą kuriantys, individualios veiklos pažymą išsiėmę gyventojai renkasi šias veiklas:

  • kita, niekur kitur nepriskirta, verslui būdingų paslaugų veikla; 
  • užsakomasis pardavimas internetu arba paštu; 
  • reklama. 

O su verslo liudijimu tiems, kurie užsidirba, pvz., „Only fans“ platformoje, gali tikti fotografavimo veikla.

REKLAMA

R. Virvilienė pabrėžė, kad, vykdant veiklą tiek elektroninėje, tiek ne elektroninėje erdvėje, apie tai reikia informuoti VMI, kasmet deklaruoti ir sumokėti gyventojų pajamų mokestį (GPM) iki gegužės 1 d.

Kokios veiklos ir kaip apmokestinamos?

VMI atstovės aiškinimu, vykdant veiklą įvairiose platformose ar socialiniuose tinkluose, gautos pajamos priskiriamos individualiai veiklai pagal pažymą.

Taigi pajamos, priklausomai nuo jų kiekio, yra apmokestinamos 5–15 proc. GPM. O viršijus 45 tūkst. eurų ribą, už parduotas paslaugas ir prekes reikia mokėti ir pridėtinės vertės mokestį (PVM).

REKLAMA

Vis tik asmeninių drabužių ar daiktų pardavinėjimas nėra priskiriamas individualiai veiklai.

Pasak R. Virvilienės, parduodant nebereikalingus daiktus mokesčius reikia mokėti, tik jei daiktai parduodami brangiau, nei buvo pirkti, ir iš to gautas pelnas per metus viršija 2,5 tūkst. eurų:

„Jei gautas pelnas iš nereikalingų daiktų pardavimo viršytų šią ribą, apmokestinta būtų tik 2,5 tūkst. eurų viršijanti suma – nuo jos reikėtų sumokėti 15 proc. arba 20 proc. GPM.“

tv3.lt

Žurnalistai ant tiek degradave, kad bulvarine spauda pradėjo net kišti į pirmas antraštes.. ir dar pornografinio turinio.. ir dar kitiems siūlo kažką daryti.. siaubas iki ko nusigyvenom..
Kas čia per straipsnis?
Kas čia per straipsnis?
Tv3 nukekšėjo....
Jei pardavinetu tamponus biznis butu dar didesnis.
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų