• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Sparčiai brangstant daugeliui prekių ir paslaugų, daugelis pirkėjų vis atidžiau stebi kainas parduotuvėse ir stengiasi rasti pigesnių produktų. Pirkėjai pastebi, kad kartais skirtingų tinklų parduotuvėse tų pačių prekių kainos gerokai skiriasi.

Sparčiai brangstant daugeliui prekių ir paslaugų, daugelis pirkėjų vis atidžiau stebi kainas parduotuvėse ir stengiasi rasti pigesnių produktų. Pirkėjai pastebi, kad kartais skirtingų tinklų parduotuvėse tų pačių prekių kainos gerokai skiriasi.

REKLAMA

Vienoje populiarioje „Facebook“ grupėje neseniai daug diskusijų sukėlė vieno pirkėjo pasidalytos dvi nuotraukos iš „Rimi“ ir „Lidl“ parduotuvių.

Visiškai vienodas etiketes ir turinčio produkto kainos akivaizdžiai skyrėsi. „Lidl“ parduotuvėje 700 g tūrio indelis „medaus mišinio“ kainavo 2,69 euro, o „Rimi“ parduotuvėje „medus“ – 4,89 euro.

„Reikėjo sudėtį nufotografuoti, nes vienur medus, kitur mišinys parašyta, tai įdomu, ką sudėtyje rašo“, – pastebėjo vienas internautas.

REKLAMA
REKLAMA

Kita komentatorė irgi atkreipė dėmesį į patį produktą:

„O kas nors supranta, ką reiškia tikras medus? Visokie mišiniai ir panašiai... Į turgų nueini, 4 eurai už kilogramą tikro medaus ir nusiperki. Graudu su visokiais mišiniais.“

REKLAMA

Kita komentatorė siūlė atkreipti dėmesį ne į pavienių produktų, o jų krepšelio kainą.

„Visada žiūrėkite ir lyginkite bendra krepšelio sumą. Medus bus pigesnis, bet kita prekė brangesnė ir bendra krepšelio suma bus vienoda arba labai panaši“, – įsitikinusi moteris.

Vis dėlto sprendžiant iš „Rimi“ interneto puslapio, nuotraukoje matomas toks pats „Ne ES šalių medaus mišinys“, kurio gamintojas yra „Medaus pirkliai“.

REKLAMA
REKLAMA

Tikino kad kaina nėra didžiausia

„Rimi Lietuva“ viešųjų ryšių vadovė Gabrielė Šerėnienė paaiškino, kad tų pačių prekių kainos skirtingose parduotuvėse gali skirtis dėl daugelio priežasčių.

„Tų pačių produktų kainos įvairiuose prekybos tinkluose skiriasi dėl nevienodos kainodaros, tiekimo sąlygų, iš anksčiau įsigytų prekių likučių, akcijų ar kitų rinkodaros aktyvavimų, tuo metu vykdomų viso tinklo ar vienos parduotuvės mastu“, – komentavo bendrovės atstovė.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ji patikino, kad nors medus jos atstovaujamo tinklo bendrovėse yra brangesnis, tačiau yra parduotuvių, kur jis parduodamas dar brangiau.

„Konkrečiai šio medaus kaina mūsų tinkle nėra mažiausia, bet ir ne didžiausia – ji kaitėsi dėl tiekimo grandies pasikeitimų, į kuriuos reagavo visa rinka. Pirkėjai pastebi, kad vieni produktai yra pigesni vienuose prekybos tinkluose, kiti – kituose, o vienas produktas neatspindi tendencijos“, – aiškino G. Šerėnienė.

REKLAMA

Anot jos, kokiomis vidutinėmis produktų kainomis iš tiesų pasižymi konkretūs tinklai, geriausiai atskleidžia jų veiklą nuolat stebintys ir kainų palyginimus reguliariai vykdantys kainų portalai. Pavyzdžiui, Vidutinės mažiausios kainos prekybos tinkluose (produktukainos.lt) ar kiti.

Krepšelis pabrango visuose tinkluose

Pigiausių maisto produktų krepšelis Lietuvos parduotuvėse liepą brango, rodo kainas stebinčio portalo pricer.lt analizė.

REKLAMA

Palyginti su birželiu, pigiausių maisto produktų vidutinis krepšelis birželį brango 0,4 proc. (0,26 euro), o palyginti su praėjusių metų liepa buvo 30 proc. (16,31 euro) brangesnis. 

„Stebint bendras tendencijas – tikriausiai jau pasiekėme maksimalų kainų augimo greičio lygį ir daugiau tokio augimo tempo nebus. Tačiau džiaugtis anksti, nes vis vien kainos išliks aukštos“, – teigiama kainų stebėjimo portale.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Pigiausias krepšelis buvo „Maximoje“ – 61,13 euro (pigo 1,63 euro), antroje vietoje – „Barbora“ 66,90 euro (pigo 3,77 euro), trečioje „Rimi“ – 68,52 euro (brango 1,49 euro), ketvirtoje „Norfa“ – 69,01 euro (pigo 1,2 euro), penktoje „e-Rimi“ – 70,68 euro (brango 0,66 euro), šeštoje „Lidl“ – 72 (brango 0,45 euro), septintoje „Last Mile“ – 75,47 euro (brango 1,13 euro), aštuntoje „Iki“ – 75,85 (brango 4,93 euro).

REKLAMA

Populiarių ir gerai žinomų produktų vidutinio krepšelio kainų analizė rodo, kad per mėnesį kainos augo 1,9 proc. (1,03 euro), o per metus – 37,8 proc. (15,48 euro).

Iš pricer.lt stebimų 52 prekių kainų brango 51 prekė, pigo viena prekė. Labiausiai brango saulėgrąžų aliejus, pienas, grietinė, varškė, kiaušiniai, kava ir makaronai.

Statistikos departamento duomenimis, 2022 m. liepos metinė (2022 m. liepą, palyginti su 2021 m. liepa) infliacija Lietuvoje sudarė 21,6 proc. 

Metinei infliacijai daugiausia įtakos turėjo degalų ir tepalų, pieno ir jo produktų, sūrio ir kiaušinių, šilumos energijos, elektros energijos, duonos ir grūdų produktų, kietojo kuro, mėsos ir jos produktų, dujų, restoranų, kavinių ir panašių įstaigų paslaugų, asmeninių transporto priemonių techninės priežiūros ir remonto paslaugų, aliejaus ir riebalų, daržovių kainų padidėjimas bei informacijos apdorojimo įrenginių kainų sumažėjimas.

Rimi - brangiau, įvertinau daug kartų.
Rimi aplamai yra pats brangiausias prekybos centras. Todel ten niekada nesilankau. Yra labai gerai, kai prekybos centru daug. Ir jie buna vienas salia kito. Tada daug lengviau palyginti kainas .
Produkta kaip medus pirkti tik is bitininku turguje ar dar geriau is pacio bityno.
VO TEIP BLYN !.
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų