• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Estija dėl „Skype“ išgarsėjo dar prieš dešimtmetį, tačiau ir šiandien čia vienam gyventojui tenka daugiausiai startuolių lyginant su visa Europa, rašo BBC.

REKLAMA
REKLAMA

Pavyzdžiui, kompanijos „Fitsme“ siūlomas virtualus rūbų matavimo sprendimas veikia 16 valstybių, o internetinių azartinių žaidimų operatorius „Playtech“ Londono akcijų biržoje vertinamas 2 mlrd. JAV dolerių.

REKLAMA

Greitas susisiekimas

Kukliose dirbtuvėse Taline kuriantys verslininkai pasauliui greitai pristatys produktus, kurie pakeis transporto ir muzikos rinkas.

„Stigobike“ yra sulankstomas elektrinis motoroleris, kuris jau dabar laikomas greičiausiu pasaulyje šioje kategorijoje. 15 kilogramų sveriantis mažylis su pilnai pakrauta baterija gali nuvažiuoti 40 kilometrų ir išvystyti 27 km/h greitį.

REKLAMA
REKLAMA

Jo korpuse aliuminį pakeitė anglies pluoštas, o suslankstytas jis gali stovėti vertikalioje pozicijoje.

„Taline neturime susisiekimo problemų, tačiau jas pastebėjome didžiosiose Europos sostinėse. Tuo pačiu neseniai prieinama tapo ir baterijų technologija“, - BBC kalba kompanijos vadovas Rando Pikner.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Išradėjai planuoja, kad „Stigobike“ kainuos 1,9 tūkst. eurų ir bus naudojamas oro uostuose arba dideliuose pastatuose. Kol kas siekiama gauti sertifikatus, leidžiančius priemonę naudoti gatvėse ir šaligatviuose. Visgi, bent jau Europoje, tai gali ir neišdegti.

REKLAMA

Gitarų revoliucija

Kitas estų išradimas – elektroninis „Spicetone“ kontrolinis modulis – yra skirtas pažengusiems gitaristams. Jis yra jungiamas tarp gitaros ir garso stiprintuvo.

Kol kas panašūs įrenginiai veikdavo mono rėžimu: užfiksuodavo visų stygų garsą ir leisdavo jį per vieną kanalą. Tačiau „Spicetone“ modulis yra polifoninis ir gali sukurti garsą nuo kiekvienos stygos atskirai. Tai leidžia groti naudojant akustinės gitaros techniką.

REKLAMA

Visų 6 kanalų garsas yra apdorojamas atskirai ir jiems dar galima pritaikyti efektus.

„Man patinka, kad galiu groti akustine gitara ir tuo pačiu garsu užpildyti visą salę. Kitu atveju, reikėtų groti elektrine ir keisti grojimo techniką“, - kalbėjo gitaristas iš Talino Janekas Kesselmannas.

Pagrindinis „Spicetone“ projekto vykdytojas Rainas Sabolotne gitara negroja, tačiau dar nuo sovietmečio gilina savo žinias intergruotų jungčių srityje.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Gitara iš esmės yra polifoninis instrumentas. Visgi kol kas dėl kainos sumetimų, prarandame visą polifoniją. Po praleistų metų elektronikoje supratau, kad galėčiau tai pakeisti ir galiausiai paversti verslu“, - kalbėjo jis.

Tačiau ar kompanija sulauks klientų?

Gregas Michalikas Londone verčiasi gitarų taisymu ir reguliavimu įmonėje „Guitar Aid“. Jo teigimu, jau dabar rinkoje yra polifoninių garso nuėmėjų, tačiau visi jie naudoja skirtingas rites ir komponentus.

REKLAMA

„Būtų smagu išvysti pakitimų, tačiau rimti gitaristai yra konservatyvūs ir retai eksperimentuoja, ypač jei alternatyva yra brangi“, - svarsto jis.

Mažajai Estijai dar teks mąstyti plačiau ir ieškoti, kaip savo idėjas parduoti užsienyje, teigiama BBC. Visgi šie sumanymai nuguls startuoliuose, ypač kai šie iš tolimojo Silicio slėnio keliasi vis arčiau Europos.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų