• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Lietuvoje ir toliau auga atlyginimų skirtumai tarp savivaldybių. Miestuose, kuriuose už darbą mokama dosniausiai, algos auga greičiausiai, o merdintys rajonų atlyginimai vystosi lėčiausiai.

Lietuvoje ir toliau auga atlyginimų skirtumai tarp savivaldybių. Miestuose, kuriuose už darbą mokama dosniausiai, algos auga greičiausiai, o merdintys rajonų atlyginimai vystosi lėčiausiai.

REKLAMA

Ekonomistų ir verslininkų, tokia situacija nestebina. Esą dalis šalies savivaldybių per mažai stengiasi pritraukti investicijas, todėl daliai didelių miestų ir toliau prognozuojamas nesustabdomas nykimas.

Palygino miestus

Nors ne visi vilniečiai gali pasigirti per metus išaugusiu atlyginimu, dauguma lietuvių žino, kad sostinės verslininkai moka dosniausiai. Naujausi tyrimai rodo, kad Vilniuje šiuo metu vidutinis atlyginimas į rankas siekia beveik 800 eurų, po to seka Klaipėda su 733 eurų alga. Kaunas, nors ir giriamas už greitą vystymąsi, čia vidutinė alga mažesnė nei Klaipėdoje - vos daugiau nei 700, toliau pagal vidutinę algą į rankas algą rikiuojasi Panevėžys, Šiauliai, Marijampolė.

Zarasų rajono gyventojai kol kas gauna mažiausią šalyje vidutinę algą į rankas – 518 eurų. Nors atlyginimų vidurkis skiriasi šimtais eurų, anot statistikos departamento, per metus jie pakilo beveik visose savivaldybėse.

REKLAMA
REKLAMA

Tačiau šalies ekonomistus labiausiai gąsdina ne atlyginimų skirtumai, o augimo tempai. Mat praraja tarp menkai uždirbančių ir turtingiau gyvenančių rajonų toliau plečiasi. Dosniausi miestai-lyderiai Vilnius, Klaipėda, Kaunas ir toliau tolsta nuo, pavyzdžiui Šiaulių, Zarasų rajono ar visiškai progreso nerodančio Pagėgių rajono, kuris išsiskiria ir tuo, kad yra vienintelis regionas, kuriame atlyginimas per metus iš viso nepakito.

REKLAMA

„Periferijoje, kur natūralu mažesniuose miesteliuose, darbdavių yra daug mažiau, darbo rinkos yra seklesnės ir tas gebėjimas išsiderėti geresnes darbo sąlygas apmokėjimą yra daug kuklesnės“, – sakė „Luminor“ ekonomistė Indrė Genytė-Pikčienė.

Lemia valdžios gabumai?

Tiesa ši logika galioja ne visur. Nedidelė dalis mažų gyvenviečių sugeba vytis didmiesčius. Neringos, Trakų ir Kaišiadorių rajonų atlyginimai, nors nėra patys didžiausi, jie auga sparčiausiai. Anot rinkos analitikų, tokio augimo paslaptis - sumani gabi vietos valdžia.

REKLAMA
REKLAMA

„Tos savivaldybės, kuriose ekonominis aktyvumas yra didžiausias, kuriose žmonės gali laisvai kurti, verstis verslu, kurios yra administruojamos efektyviai, kuriose gerai valdomas viešasis sektorius, jose ir darbo užmokestis yra didesnis ir auga sparčiau“, – kalbėjo rinkos ekspertė Ieva Valeškaitė.

Labiausiai specialistus gąsdina daug gyventojų turintys, bet potencialo neišnaudojantys miestai, kurie gali, bet nenori ar nesugeba kurti gerai apmokamų darbo vietų. Taip kalbėdami bene labiausiai ekonomistai šnairuoja į vieną iš didmiesčių - Šiaulius.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Verslininkai priduria, kad prastai pasirodžiusių savivaldybių valdžioms reikia gerokai pasistengti.

„Investuotojai renkasi tuos regionus, kurie turi didesnį potencialą, čia mes kalba ir apie ekonominį potencialą, tai yra žmogiškų išteklių, darbuotojų galimybės, apie sąlygas jiems kurtis, laisvąsias ekonomines zonas ten sudaryti tas sąlygas, savivaldybių požiūrį“, – tikina verslininkų atstovas Valdas Sutkus.

Lietuvos banko prognozėmis šiais metais atlyginimas Lietuvoje augs maždaug 7-iais procentas.

Plačiau apie tai TV3 reportaže

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų