„Prieš pusantrų metų rinkai pirmieji pristatėme inovaciją – autonomines parduotuves. <...> Su naująja „Iki go“ pristatoma ir nauja autonominių parduotuvių koncepcija, kurią kruopščiai kūrėme pagal išmoktas pamokas su jau esamomis keturiomis autonominėmis parduotuvėmis.
Jos yra pamėgtos lankytojų, turime stabilius technologijas ir patogumą vertinančių pirkėjų srautus, tad jau galėjome nemažai išmokti“, – pranešime cituojama „Iki Lietuva“ generalinė direktorė Nijolė Kvietkauskaitė.
Pasak jos, naujoje parduotuvėje lieka labiausiai pirkėjų įvertinti autonominių parduotuvių privalumai – čia įsigyti pirkinių bus galima greitai, savarankiškai, septynias dienas per savaitę ir bet kuriuo paros metu.
Šalia vieno judriausių viešojo transporto mazgų sostinėje atidaryta nauja parduotuvė pirkėjus pasitiks su atnaujintu tokio tipo parduotuvių dizainu, spalvomis.
Taip pat ji pagal Vilniaus miesto savivaldybės reikalavimus bus nebe kioskas, o veikiantis prekybos paviljonas.
Naujoji parduotuvė yra didesnė nei anksčiau pristatytos kiosko tipo parduotuvės, o 20 kv. metrų plotas leis pirkėjams pasiūlyti gausesnį prekių pasirinkimą.
„Prie Žaliojo tilto gausu skubančių, pro šalį einančių ar viešojo transporto laukiančių vilniečių, miesto svečių. Atsižvelgiant į jų poreikius, parduotuvėje siūlomi ne tik gėrimai, užkandžiai, kava, ledai, bet ir būtiniausios ne maisto prekės. Kaip ir pirkėjams, taip ir mums svarbu, kad būtų galima apsipirkti greitai, sklandžiai ir bet kuriuo paros metu“, – sako N. Kvietkauskaitė.
Visiškai automatinė „Iki go“ parduotuvėje apsipirkimas – savarankiškas. Joje nėra nei kasų, nei kasininkų, tad apsipirkimas yra ypač greitas.
Bendrovė primena, kad į autonominę parduotuvę patekti ir joje atsiskaityti galima tik su banko kortele.
Prie durų specialiame terminale nuskenavęs banko kortelę, pirkėjas gali patekti į parduotuvę, patogiai ir greitai išsirinkti prekes, o išeidamas – patvirtinti mokėjimą.
Apsipirkimo metu pirkėjas visas prekes gali dėti į savo maišelį ar kuprinę, jam nereikia papildomai imti prekių krepšelio.
Dirbtinio intelekto valdoma autonominio apsipirkimo technologija patogi ir prekybos tinklui.
Darbuotojai yra automatiškai įspėjami apie prekių trūkumą, dirbtinis intelektas prognozuoja prekių poreikį, užsakymus, pateikia nurodymus darbuotojams.