„Iki Lietuva“ generalinės direktorės Nijolės Kvietkauskaitės teigimu, žmonės netruko įvertinti šio patogumo – per pirmąją savaitę net 67 proc. pirkėjų pasirinko, kad jiems popierinio kvito nereikia, rašoma bendrovės pranešime žiniasklaidai.
„Nauji tvarumo sprendimai – svarbi mūsų strategijos ir kasdienės veiklos dalis. Nuolat ieškome būdų, kaip mažinti plastiko, popieriaus naudojimą, o į šiuos procesus įtraukiame ir savo pirkėjus. Jų žodis yra labai svarbus, nes tik įsiklausydami į klientų poreikius galime dar geriau pateisinti jų lūkesčius.
O praktika rodo, kad turėdami galimybę, jie taip pat renkasi tvaresnį variantą. Taip jau įvyko, pavyzdžiui, su pastebimai sumažėjusiu itin lengvų plastikinių maišelių naudojimu. Tikimės, kad popierinių kvitų atsisakančių pirkėjų dalis taip pat augs“, – pranešime cituojama N. Kvietkauskaitė.
Pirkėjams savitarnos kasoje pasirinkus aplinkai draugiškesnį variantą ir atsisakius kvito spausdinimo, tinklui tai leis sunaudoti mažiau popieriaus. Taip bus prisidedama ir prie opios aplinkos taršos bei didelio atliekų kiekio problemos sprendimo.
„Mūsų pirkėjams rūpi tvarumo tema, todėl tikimės, kad galimybė prisidėti prie dar vienos tvarios iniciatyvos pradžiugins daugelį mūsų klientų. O tiems, kurie visgi pageidaus spausdintos jų kopijos, popieriniai kvitai ir toliau bus prieinami“, – sako N. Kvietkauskaitė.
Prekybos tinklas „Iki“ šiuo metu jų turi daugiau nei 800. Tęsiant aktyvų parduotuvių atnaujinimą visoje Lietuvoje planuojama, kad dar šiais metais savitarnos kasų skaičius pasieks 940.
N. Kvietkauskaitė pažymi, kad pasiūlymas pirkėjams atsisakyti popierinio kvito – dar vienas nuoseklus žingsnis mažinant popieriaus naudojimą viso „Iki“ tinklo mastu.
Praėjusiais metais „Iki“ popierines kainų etiketes pakeitė elektroniniu lentynų ženklinimu daugiau nei pusėje šimto parduotuvių, šiuo metu elektroninius kainolapius turime jau 100 parduotuvių.
Iki 2024 m. kovo mėn. pab. „Iki“ parduotuvėse bus panaikintos visos popierinės kainų etiketės.
Skaičiuojama, kad taip bus sutaupoma apie 125 tonos popieriaus per metus.
Taip pat, praėjusiais metais „Iki“ nustojo platinti popierinius lankstinukus į klientų namus. Toks sprendimas leido leidinių tiražą sumažinti keturis kartus bei sutaupyti apie 20 tonų popieriaus per metus. Pirkėjų patogumui tebenaudojamas popierius yra draugiškas aplinkai – jis tinka perdirbimui.
Mat jei - grizus namo - paaiskes, jog kuris nors maisto produktas, neziurint galiojimo laiko, jau yra netinkamas vartoti, - visada su kvitu galesiu grizti i parduotuve - ir man bus grazinti pinigai. Jei kvito neturesi, - niekaip neirodysi, jog butent sioje parduotuveje ta preke buvo pirkta ir patirsi realius nuostolius.
Be to, nepamirskime, kad be maisto prekiu, yra isigyjami ir ivairus elektros prietaisai ir elektronikos prekes, kurioms yra taikoma gamintojo kokybes uztikrinimo terminuota garantija, tad garantiniu laikotarpiu - kvitas yra vienintele ir butina - garantijos suteikimo salyga.
Ekologijai as tai tikrai pritariu, tik beda, kad is ekologijos - sotus nebusi, o prekes pirkimo kvitas - nepamirskite - yra vienintelis dokumentas garantuojantis jusu teises bei uztikrinantis jusu teisetus lukescius...