Tiesa 3 mėnesių EURIBOR jau daugiau nei pusė metų yra neigiamas, tačiau 6 mėnesių EURIBOR dar nebuvo tiek nukritęs.
Ekonomistas Žygimantas Mauricas tikino, kad tai nėra naujiena, jog tarpbankinių palūkanų norma pareina į neigiamą pusę.
„Jau anksčiau matėme, kaip 3 mėnesių trukmės EURIBOR tapo neigiamu. Iš esmės būsto paskolas turintys žmonės nelabai pajus to skirtumo, nes jis jau kuris laikas buvo arti 0. Tad dabar bankų klientams reikės susimokėti tik taikomą maržą, kompensaciją už prisiimtą riziką ir kompensaciją už suteiktą paslaugą“, - teigė ekonomistas.
Anot pašnekovo, toks palūkanų normų nuosmukis nėra labai geras, nes žmonės gali neįvertinti savo galimybių ir imti skolintis nepasvėrę savo galimybių.
„Dalis gyventojų gali prisiimti per didelius finansinius įsipareigojimus negu galės juos įvykdyti, ypač, jeigu palūkanos ateityje imtų kilti. Europos centrinis bankas užsiima praktiškai pinigų spausdinimu ir šiuo metu skatina žmones daugiau vartoti, išlaidauti, nes ypač Vakarų Europoje po krizės žmonės pradėjo kaupti pinigus ir mažiau išlaidauti. Tačiau tikėkimės, kad nebus perlenkta lazda, kada iš per didelio taupymo per pereisime į per didelio išlaidavimo etapą.“, - teigė „Nordea“ banko vyr. ekonomistas Ž. Mauricas.