palūkanos

Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „palūkanos“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „palūkanos“.

Remdama ekonomiką Švedija agresyviai sumažino bazinę palūkanų normą

 Švedijos centrinis bankas agresyviai sumažino bazinę palūkanų normą, palaikydamas šalies ekonominį aktyvumą, ir užsiminė, kad netrukus palūkanų normos bus sumažintos ir daugiau. „Riksbank“ vykdomoji valdyba nusprendė sumažinti bazinę palūkanų normą net 50 bazinių punktų iki 2,75 proc., nors rinkos tikėjosi ketvirčio punkto sumažinimo. Norint ir toliau palaikyti ekonominį aktyvumą, bazinę palūkanų normą teks mažinti sparčiau, nei buvo planuojama rugsėjo mėnesį.
2024-11-07

Kanados bankas bazines palūkanas apkarpė iškart puse procento

Kanados centrinis bankas trečiadienį, per ketvirtą iš eilės pinigų politikos posėdį sumažino bazines palūkanas, tačiau šįkart dukart stipriau nei birželį, liepą ir rugsėjį – iškart 0,5 procentinio punkto. Kanados pinigų politikos formuotojas, pirmas G-7 grupėje ryžęsis pradėti savo bazinių palūkanų mažinimą, kurios dėl įsisiūbavusios infliacijos buvo pakeltos iki aukščiausio nuo 2001-ųjų 5 proc. lygio, dabar jas nustatė 3,75 proc. dydžio.
2024-10-24

Ekonomistas: dabar – geras laikas imti paskolas

Europos centriniam bankui (ECB) pasukus palūkanų mažinimo keliu, bankai mažina ir indėlių palūkanų normas. Didžiausias – 4 proc. palūkanas už terminuotus indėlius 12 mėn. laikotarpiu siūlo „Bigbank“, o už kaupiamuosius indėlius tuo pačiu laikotarpiu daugiausia siūlo „Urbo bankas“ – 3,3 proc., nurodoma Lietuvos banko (LB) skelbiamoje spalio mėn. pradžios statistikoje. Finansų ekonomistas Tautvydas Marčiulaitis teigia, kad bankams taikant geresnę kainodarą, laikas skolintis yra palankus.
2024-10-05

Švedijos centrinis bankas sumažino palūkanas ir leido suprasti, kad priemonės gali būti švelninamos toliau

Švedijos centrinis bankas trečiadienį ketvirčiu punkto sumažino savo lyginamąją palūkanų normą ir užsiminė, kad, politikos formuotojams akylai stebint ekonominės veiklos aktyvumą, jos šiais metais galės būti mažinamos dar du kartus. Banko „Riksbank“ vykdomoji valdyba sumažino politikoje numatytą normą 25 punktais iki 3,25 proc. Palūkanos šiemet buvo sumažintos jau trečią kartą.
2024-09-25

JAV centrinis bankas pirmą kartą nuo 2020 metų sumažino bazines palūkanas

Jungtinių Valstijų Federalinio rezervo sistema (FRS) trečiadienį sumažino savo pagrindinę skolinimo palūkanų normą puse procentinio punkto. Normą JAV centrinis bankas apkarpė pirmą kartą nuo pandemijos laikų, smarkiai sumažinęs skolinimosi kainas prieš lapkritį vyksiančius prezidento rinkimus. FRS pinigų politikos formuotojai 11 balsų prieš vieną pritarė tam, kad JAV centrinio banko bazinė skolinimo palūkanų norma būtų sumažinta iki 4,75–5,00 proc., rašoma FRS paskelbtame pranešime.
2024-09-18

Rusijos centrinis bankas padidino palūkanų normą

Rusijos centrinis bankas penktadienį padidino palūkanų normas iki 19 proc., nes įvertino, kad infliacija yra per didelė ir reikia vėsinti ekonomiką. Rugpjūčio mėnesį metinė infliacija siekė 9,05 proc., anksčiau šią savaitę pranešė šalies statistikos agentūra. Palūkanų normos padidintos tuo metu, kai Rusija susiduria su ekonominėmis problemomis po 2022 metų vasarį pradėto puolimo Ukrainoje. „Dabartinis infliacinis spaudimas išlieka didelis“, – sakoma Rusijos centrinio banko pranešime.
2024-09-13

Viceministrė: būsto paskolų turėtojams draudimo mokestį siūlysime atidėti 5-iems metams

Finansų ministerijai pasiūlius įvesti dalies draudimo sutarčių mokestį, būsto paskolas turintiems gyventojams bus siūloma penkeriems metams jį atidėti, jei būstas naudojamas gyventi, sako finansų viceministrė.  Pasak Vaidos Česnulevičiūtės-Markevičienės, atnaujintas vadinamojo Saugumo įnašo įstatymo projektas, numatantis dalį draudimo sutarčių apmokestinti 10 proc., Vyriausybę turėtų pasiekti artimiausiu metu.

Šimkus: tikėtina, kad ECB švelnins pinigų politiką ir ateityje

Europos Centriniam Bankui (ECB) ketvirtadienį prognozuotai, antrąkart šiais metais apkarpius skolinimosi euro zonoje išlaidas, Lietuvos banko (LB) vadovas ir ECB valdančiosios tarybos narys Gediminas Šimkus sako, jog mažėjanti infliacija reiškia, kad pinigų politikos švelninimas numatomas ir ateityje.
2024-09-13

Nauja lietuviška „Delamode“ grupės įmonė dirbs su Azijos kroviniais

Didžiausios Lietuvoje krovinių ekspedijavimo įmonės „Delamode Baltics“ paskutinėmis rugpjūčio dienomis Vilniuje įkurta antrinė bendrovė „Delamode Global Solutions“ orientuosis ne į Baltijos šalių krovinius ir klientus, bet į Azijos ir Europos įmones, skelbia portalas „Verslo žinios“. „Tai bus nauja veikla, kurios mes iki šiol nevykdėme. Nauja bendrovė teiks pasaulinės logistikos sprendimus – didžiąja dalimi iš Kinijos, bet ne tik iš jos.
2024-09-13

Teismas: ESO neturi atlyginti „Imlitex“ nuostolių dėl sugedusio skaitiklio

 „Ignitis grupės“ elektros ir dujų skirstymo bendrovė „Energijos skirstymo operatorius“ (ESO) Kauno didmeninės energijos ir kitų žaliavų prekybos bendrovei „Imlitex“ neturi atlyginti nuostolių dėl trejus metus nepastebėto sugedusio dujų skaitiklio, nusprendė teismas. Vilniaus apygardos teismas rugsėjo 9 dieną atmetė „Imlitex“ ieškinį, kuriuo ji prašė ESO atlyginti 115,2 tūkst. eurų žalą, iš jos 110,7 tūkst. eurų – dėl gerokai pakilusios dujų kainos.
REKLAMA
REKLAMA

ECB sumažino palūkanų normas

Europos Centrinis Bankas (ECB) ketvirtadienį prognozuotai, antrąkart šiais metais apkarpė skolinimosi euro zonoje išlaidas, taip savo žvilgsnį nuo infliacijos smukdymo nukreipdamas į ekonomikos skatinimą. Pagrindinė iš trijų jo nustatomų bazinių palūkanų normų – naudojimosi indėlių galimybe palūkanų norma – sumažinta 0,25 procentinio punkto iki 3,5 proc. Pakeitimas įsigalios rugsėjo 18-ąją.
2024-09-12

Vidutinė vartojimo paskolos suma Lietuvoje išaugo 13 proc.

Šių metų „Citadele“ banko duomenys rodo, kad vidutinė vartojimo paskolos suma Lietuvoje, lyginant su tuo pačiu laikotarpiu pernai, išaugo 13 proc. ir siekė 6180 eurų. Pranešama, kad vidutinė vartojimo paskolos suma išaugo ir Estijoje. Skaičiuojama, kad iš visų Baltijos šalių gyventojų estai linkę imti didžiausias paskolas. Jų imamų paskolų vidutinė suma šiais metais siekia 8408 eurus. „Palyginti su praėjusiais metais, šiemet matome stipresnį žmonių perkamosios galios atsigavimą.
2024-09-05

Kanados bankas trečią kartą iš eilės sumažino bazines palūkanas

Kanados centrinis bankas trečiadienį, per trečią iš eilės pinigų politikos posėdį sumažino bazines palūkanas, atsižvelgdamas į infliacijos lėtėjimą bei stringantį ekonomikos augimą. Bazinė palūkanų norma, kaip ir per liepos bei birželio posėdžius, apkarpyta ketvirčiu procentinio punkto – iki 4,25 procento. Sprendimas pateisino rinkos lūkesčius.
2024-09-05

Gyventojai pasiruošę „juodesnei dienai, ekonominei žiemai“ – įvertino jų turimas santaupas

Gyventojų sąskaitose – rekordinio dydžio indėliai. Bendra suma jau beveik pasiekė 23 milijardus eurų. Ekonomistai aiškina, kad tai – gerėjančio gyvenimo ir augančių pajamų pasekmė. Tiesa, pilnomis kišenėmis džiaugiasi toli gražu ne visi tautiečiai. O ir gauti pelno iš indėlių žmonės neskuba – net du trečdaliai negauna jokių palūkanų.  Beveik 23 milijardai eurų – tokia suma nugulusi lietuvių einamosiose sąskaitose ir indėliuose.

Vengrijos bankas apkarpė bazines palūkanas iki 6,75 proc.

Vengrijos centrinis bankas antradienį bazinę palūkanų normą sumažino dar ketvirčiu procentinio punkto iki 6,75 procento. Sprendimas atitiko lūkesčius rinkoje, ir tai buvo dešimtas jų mažinimas nuo pinigų politikos švelninimo pradžios pernai spalį ir septintas šiais metais, atliekamas kas mėnesį, nurodo „Trading Economics“. Tiek pat apkarpytos ir paskolų su užstatu palūkanų bei vienos nakties depozitų palūkanų normos – iki atitinkamai 7,75 proc. ir 5,75 procento.
2024-07-23

Lenkijos centrinis bankas nepakeitė palūkanų normos

Lenkijos centrinis bankas nepakeitė pagrindinės palūkanų normos. Trečiadienį paskelbta, kad ji lieka 5,75 proc., praneša agentūra „Reuters“. Agentūros apklausti ekspertai tokėjosi tokio žingsnio. Centrinio banko vadovas Adamas Glapinskis atmetė galimybę, kad palūkanos šiais metais bus sumažintos. Infliacija šalyje birželį siekė 2,6 proc. Ji „telpa“ į banko užsibrėžtą 1,5–3,5 proc. intervalą.
2024-07-03

Įsigalios nauja tvarka dėl būsto paskolų: gyventojai gaus du pasiūlymus

Seimas įpareigojo didžiausius šalies bankus būsto paskolas duoti ir su fiksuotomis palūkanomis. Namus įsigyti norintys gyventojai banke galės rinktis iš 2 pasiūlymų: vieno su kintamomis ir kito su fiksuotomis. Valdžia taip viliasi sumažinti žalą, kurią patiria gyventojai, kai staiga pakyla bazinės palūkanų normos ir tenka mokėti didesnes mėnesines įmokas už būstą.

Anglijos bankas prieš rinkimus nepakeitė palūkanų

Nepaisydamas mažėjančios infliacijos, Anglijos bankas ketvirtadienį paliko savo pagrindinę palūkanų normą 5,25 proc. lygyje, kuris yra aukščiausias per 16 metų. Nors infliacija Jungtinėje Karalystėje (JK) gegužę sulėtėjo ir pasiekė centrinio banko nustatytą 2 proc. tikslą, buvo tikimasi, kad ši finansų institucija išlaikys status quo, jog neatrodytų, kad ji prieš liepos 4 d. vyksiančius visuotinius rinkimus stoja į kieno nors pusę.
2024-06-20

Pritrūkę pinigų lombarde užstato telefonus, neša kates ar net soliarumus: įspėja apie konfiskavimą ir mokesčius

Kai prispaudžia mokesčiai ar skolos, o pinigų nėra, vienas iš būdų surinkti reikiamą sumą yra daiktų užstatymas lombarde. Vieni iš jų priima tik tauriuosius metalus ir brangakmenis, o kitur galima nešti kone viską, kas turi kokią nors vertę. Paprastai, anot šio verslo atstovų, daiktas užstatomas mėnesiui – po to jį reikia atsiimti grąžinant gautus pinigus ir sumokant palūkanas arba prasitęsti sutartį. O po 2 mėnesių daiktas būna konfiskuojamas.
2024-06-18

Būsto paskolų palūkanos mažės: skaičiuoja, kiek keistųsi įmoka

Lietuvos gyventojai už būsto paskolas mokės mažesnes įmokas. Dėl gana mažos infliacijos euro zonoje, Europos Centrinis Bankas pagaliau ryžosi 25-iais baziniais punktais sumažinti palūkanų normas. Pasak eknomistų, tai tik pradžia. Esą palūkanos turėtų mažėti ir toliau, tiesa, daug lėtesniu tempu nei pakilo.  Daugiau apie tai – TV3 žiniose.  Klaipėdietis Vytis norėtų imti būsto paskolą, tačiau į banką keliauti neskuba. Skaičiuoja, kad šiuo metu skolintis būstui tiesiog per brangu.

Danijos centrinis bankas, sekdamas ECB pavyzdžiu, sumažino bazines palūkanas

Europos Centriniam Bankui (ECB) ketvirtadienį apkarpius pagrindines palūkanų normas, Danijos centrinis bankas pranešė taip pat sumažinęs bazinę palūkanų normą 25 baziniais punktais iki 3,35 procento.  Dėl šio žingsnio Danijos pinigų politikos skirtumas su euro zona išlieka nepakitęs, rašo portalas „Trading Economics“.  Danijos centrinis bankas siekia palaikyti kronos stabilumą euro atžvilgiu, vykdydamas valiutos intervencijas ir koreguodamas palūkanų normas.
2024-06-07

Palūkanų normų mažinimo laikas ir greitis labai neaiškūs – ECB vadovė

Europos Centriniam Bankui (ECB) ketvirtadienį pirmą kartą nuo 2019 metų apkarpius palūkanų normas ir pradėjus mažinti rekordiškai dideles skolinimosi kainas, euro zonos centrinio banko vadovė Christine Lagarde (Kristin Lagard) pareiškė, kad būsimo palūkanų normų mažinimo laikas ir greitis yra „labai neaiškūs“. „Labai neaišku, kokiu greičiu keliausime ir kiek laiko tai užtruks“, – sakė ji spaudos konferencijoje ir pridūrė, kad „šiame kelyje bus nelygumų“. Nors infliacija sumažėjo, Ch.
2024-06-06

ECB pirmą kartą nuo 2019 metų sumažino palūkanų normas

Europos Centrinis Bankas (ECB) ketvirtadienį pirmą kartą nuo 2019 metų sumažino palūkanų normas, apkarpęs rekordiškai dideles skolinimosi kainas, tačiau pateikė nedaug užuominų apie kitą savo pinigų politikos žingsnį ir įspėjo apie tebesitęsiantį infliacinį spaudimą. Visos trys pagrindinės ECB palūkanų normos buvo sumažintos 25 baziniais punktais.
2024-06-06

Prognozė: ECB pradės mažinti rekordiškai dideles palūkanų normas

Europos Centrinis Bankas (ECB) ketvirtadienį, kaip tikimasi, pradės mažinti rekordiškai dideles palūkanų normas – pirmą kartą per beveik penkerius metus, tačiau nepastovi infliacija reiškia, kad tolesnės normų mažinimo perspektyvos yra neaiškios. Po precedento neturinčios euro zonos palūkanų normų didinimo serijos, kuri buvo pradėta 2022 metų viduryje siekiant pažaboti sparčiai kylančias energijos ir maisto produktų kainas, infliacija pamažu mažėja ir artėja prie ECB nustatyto 2 proc. tikslo.
2024-06-06

Seime numatoma teikti iniciatyvą įpareigoti bankus teikti paskolas ir su fiksuotomis palūkanomis

Antradienį Seime planuojama teikti Finansų ministerijos parengtą Su nekilnojamuoju turtu susijusio kredito įstatymo bei lydintį įstatymo projektą, kuriuo siūloma, kad kredito įstaigos kiekvienam nekilnojamojo turto (NT) kredito gavėjui privalėtų užtikrinti galimybę pasirinkti palūkanų normos rūšį. Lietuvos banko (LB) duomenimis, praėjusiais metais vidutiniškai tik 3 proc.
2024-05-14

Žada mažesnes įmokas turintiems būsto paskolų, tiesa, tik nuo Naujųjų

Lietuviams mokant vienas didžiausių euro zonoje palūkanų už būsto paskolas, tik rinkiminę savaitę nubudo Lietuvos bankas. Jis ragina skolininkus reikalauti mažesnių palūkanų ir keisti bankus. O kad tai padaryti būtų lengviau, kartu su Finansų ministerija teikia įstatymų pataisas, kuriomis žada palengvinti refinansavimo procesą ir sumažinti jo kainą.  Daugiau apie tai – TV3 žinios.

Permainos dėl būsto paskolų: bankai turės siūlyti ir kitokias palūkanas

Vyriausybė penktadienį pritarė, kad finansų įstaigos būtų įpareigotos vartotojams suteikti realią galimybę pasirinkti kredito palūkanų normos rūšį ir gauti paskolas tiek su kintamomis, tiek su tam tikrą laikotarpį fiksuotomis palūkanomis.
2024-05-03

Finansų ekspertas atsakė, kodėl bankų pelnai vis auga: „Savęs nenuskriaus, žinokit“

Komerciniai bankai pernai susižėrė beveik milijardą eurų pelno – dvigubai daugiau nei užpernai. Finansų žinovai rėžia – institucijos nepadarė nieko, kad komerciniai bankai žmonėms bent jau nekeltų aptarnavimo mokesčių ir kitų įkainių. Horizonte šviečiantis bazinių palūkanų normų mažėjimui, premjerė Ingrida Šimonytė neketina kitąmet pratęsti bankų solidarumo mokesčio, esą pajamų biudžetas iš jo nebegautų.

Matas Laukevičius: JAV ir Europoje – skirtingi bazinių palūkanų mažinimo tempai

Paskelbti naujausi JAV infliacijos duomenys atitolina palūkanų mažinimo perspektyvą bent iki rudens, tuo metu Europoje pirmojo palūkanų sumažinimo turėtume sulaukti dar šią vasarą. Toks tikėtinas scenarijus jau padarė poveikį akcijų kainoms, kurios po fiksuotų rekordinių aukštumų, pastarosiomis savaitėmis atsitraukė. Pastebimai ūgtelėjo ir JAV iždo obligacijų pajamingumai bei JAV dol. vertė euro atžvilgiu, į naujas aukštumas toliau kyla aukso kaina.

Šimkus: ECB palūkanų normas turėtų pradėti mažinti birželį

Europos Centriniam Bankui (ECB) praėjusį ketvirtadienį nepakeitus bazinių palūkanų, Lietuvos banko (LB) vadovas sako, kad bankas jas mažinti pradės birželį.  „Formuojasi pakankamai aiškios prielaidos, kad užtikrinti infliacijos grįžimą į 2 proc. lygį vidutiniu laikotarpiu pakanka mažiau ribojančios pinigų politikos. O tai reiškia ne ką kita, kaip palūkanų normų sumažinimą“, –  pirmadienį spaudos konferencijoje sakė Gediminas Šimkus.
2024-04-15

Vis daugiau lietuvių pinigų sąskaitose paprastai nelaiko: štai kaip pelningai juos įdarbina

Bankai skaičiuoja, kad vis daugiau gyventojų pinigus laiko indėliuose. Šią tendenciją lemia išaugusios palūkanos. Kai kuriuose bankuose padėjus 1 tūkst. eurų per metus galima uždirbti ir 40 eurų. Tačiau VMI vardija atvejus, kuomet sukauptus pinigus apmokestina. SEB banko valdybos narė ir Mažmeninės bankininkystės tarnybos vadovė Eglė Dovbyšienė pasakojo, kad bankas klientams siūlo dvi indėlių (taupymo) rūšis, už kuriuos yra mokamos palūkanos: kaupiamuosius ir terminuotuosius.
2024-04-15

ECB šią savaitę turėtų paskutinį kartą palikti palūkanų normas nepakeistas

Tikimasi, kad dėl mažėjančios infliacijos Europos centrinis bankas (ECB) šį ketvirtadienį paskutinį kartą paliks palūkanas nepakeistas ir padės pamatus pirmam normų sumažinimui birželį. Ši Frankfurte įsikūrusi institucija savo pagrindinių palūkanų nekeičia nuo 2023 m. spalio. Iki tol ECB vykdė beprecedentę normų didinimo kampaniją, kad galėtų sutramdyti aukštą infliaciją.
2024-04-08

Atlyginimai auga sparčiau nei būsto kainos, bet jos didės ir toliau: kas bus su palūkanomis?

Nekilnojamojo turto (NT) rinka buvo pasiekusi dugną: augo paskolų palūkanos, būstų kainos, stojo statybos ir mažėjo gyventojų įperkamumas. Vis tik situacija gerėja, tik svarbu, kad perkančiųjų vėl nebūtų daugiau, nei NT, nes tada ir vėl viskas brangs. Neseniai vykusiame ekonomikos forume „Lietuvos Davosas“ diskusijoje buvo kalbama, kad lietuvių atlyginimai jau metus esą augo greičiau nei būstų kainos.
2024-03-24

Apklausa: indėlį turi du iš penkių Lietuvos gyventojų, uždirba po kelis procentus palūkanų

Banke arba kredito unijoje indėlį pasidėję turi du iš penkių šalies gyventojų, rodo reprezentatyvi „Spinter tyrimų“ visuomenės nuomonės apklausa. „Prieš keletą metų indėliai išgyveno ne patį geriausią laikotarpį, kuomet jų palūkanos buvo itin žemos.
2024-03-23

Rusijos bankas paliko galioti 16 proc. dydžio bazines palūkanas

Rusijos centrinis bankas penktadienį paliko galioti 16,0 proc. dydžio bazinių palūkanų normą, tokiu sprendimu pateisindamas rinkos lūkesčius. Reguliuotojas pažymėjo, jog skolinimosi išlaidas ilgesniam laikotarpiui paliks ribojančiame lygyje, siekdamas pažaboti infliacijos spartėjimą. Metų infliacija šalyje vasarį spartėjo iki 7,7 proc. nuo 7,4 proc. sausį, išliko aukščiausiame lygyje nuo 2023 metų vasario ir beveik dukart viršijo centrinio banko nustatytą 4 proc. tikslinę viršutinę ribą.
2024-03-22

Norvegijos centrinis bankas palūkanų normos nepakeitė, tačiau užsiminė, kad ateityje ji bus mažinama

Norvegijos centrinis bankas ketvirtadienį paliko galioti dabartinę 4,5 proc. palūkanų normą, tačiau leido suprasti, kad dar šiais metais gali pradėti ją mažinti. „Esamos prognozės rodo, kad iki rudens galios politikoje nustatyta 4,5 proc. palūkanų norma, o po to ji ims palaipsniui mažėti“, – teigiama centrinio banko pranešime.
2024-03-21

Šveicarija tapo pirma iš išsivysčiusių šalių, kurios centrinis bankas sumažino pagrindinę palūkanų normą

Šveicarijos nacionalinis bankas ketvirtadienį pirmą kartą nuo 2022 m. birželio sumažino palūkanų normas, teigdamas, kad kova su infliacija duoda rezultatų ir tapdamas pirmuoju tai padariusiu didžiuoju centriniu banku. „Atsirado galimybių švelninti pinigų politiką, nes pastarųjų pusantrų metų kova su infliacija pasirodė esanti veiksminga“, – teigiama savo palūkanų normą 0,25 procentinio punkto iki 1,5 proc. sumažinusio centrinio banko pranešime spaudai.
2024-03-21

ECB vadovė įspėja apie riziką „per vėlai“ sumažinti palūkanų normas

Europos Centrinio Banko (ECB) prezidentė Christine Lagarde trečiadienį perspėjo apie riziką, kad palūkanų normos gali būti sumažintos „per vėlai“, ir dar kartą patvirtino galimybę, kad skolinimosi išlaidos pirmą kartą bus sumažintos birželio mėnesį. ECB nuo spalio mėnesio išlaikė stabilias palūkanų normas po beprecedentės jų didinimo serijos, kuria buvo siekiama sutramdyti sparčiai augančią infliaciją.
2024-03-20

Prancūzijos centrinio banko vadovas: ECB palūkanas greičiausiai sumažins „pavasarį“

 „Labai tikėtina“, kad Europos centrinis bankas palūkanas sumažins pavasarį, penktadienį pasakė vienas iš ECB valdytojų tarybos narių, pakurstydamas rinkos lūkesčius, kad palūkanos gali būti sumažintos iki birželio. Prancūzijos centrinio banko valdytojo Francois Villeroy'jaus de Galhau komentarai pasirodė dieną po to, kai ECB jau ketvirto posėdžio iš eilės metu nusprendė palūkanų nekeisti.
2024-03-08

ECB ir toliau nekeičia palūkanų normų

Europos Centrinio Banko (ECB) Valdančioji taryba ketvirtadienį nusprendė nekeisti nei vienos iš trijų ECB pagrindinių palūkanų normų. Pagrindinių refinansavimo operacijų palūkanų norma ir palūkanų normos naudojantis ribinio skolinimosi ir indėlių galimybėmis nesikeis ir atitinkamai bus 4,5, 4,75 ir 4 proc.. Kaip nurodoma banko pranešime, nuo praėjusio Valdančiosios tarybos posėdžio sausio mėn. infliacija dar sumažėjo.
2024-03-07

Lenkijos bankas dar kartą nepakeitė bazinių palūkanų

Lenkijos centrinis bankas bazinių palūkanų nekeičia šeštą mėnesį iš eilės – jos lieka 5,75 proc. dydžio. Trečiadienio sprendimas pateisino analitikų lūkesčius, reguliuotojui išliekant laukimo pozicijoje, pirmiausia dėl neaiškių infliacijos perspektyvų. Lombardo ir indėlių palūkanų normos taip pat liko nepakeistos – atitinkamai 6,25 proc. ir 5,25 procento. Nacionalinės statistikos tarnybos GUS naujausiais duomenimis, metų infliacija sausį sulėtėjo iki 3,9 proc.
2024-03-07

Kanados bankas tikėtai paliko bazines palūkanas 23 metų aukštumose – 5 proc.

Kanados centrinis bankas paliko galioti 5 proc. dydžio bazinę palūkanų normą – aukščiausiame lygyje nuo 2001-ųjų, pateisindamas lūkesčius rinkoje. Toks sprendimas trečiadienį priimtas jau penktą pinigų politikos posėdį iš eilės. Banko valdančioji taryba pažymėjo, kad tebėra susirūpinusi dėl infliacijos rizikų, o dabartinė pinigų politika nebus keičiama tol, kol bazinės infliacijos stabilus lėtėjimas taps akivaizdus.
2024-03-07

Finansų ministerija viešam derinimui teikia iniciatyvą dėl fiksuotų būsto palūkanų

Finansų ministerija viešam derinimui teikia įstatymo projektą, kuriuo kredito įstaigos kiekvienam nekilnojamojo turto (NT) kredito gavėjui privalėtų užtikrinti galimybę pasirinkti palūkanų normos rūšį. „Praktika rodo, jog Lietuvoje beveik visos būsto paskolos suteikiamos kintamosiomis palūkanomis, taip riziką dėl palūkanų normų padidėjimo perkeliant paskolų gavėjams. Kartu neužtikrinama reali galimybė vartotojui rinktis“, – rašoma ministerijos išplatintame pranešime.
2024-02-28

Izraelio bankas paliko galioti 4,5 proc. dydžio bazines palūkanas

Izraelio centrinis bankas pirmadienį nusprendė palikti galioti 4,5 proc. dydžio bazinę palūkanų normą. Toks sprendimas priimtas po bazinių palūkanų apkarpymo ketvirčiu procentinio punkto per ankstesnį pinigų politikos komiteto posėdį, kai skolinimosi išlaidos buvo sumažintos pirmąkart nuo 2020-ųjų.
2024-02-27

Vyriausybė pasiskolino už 3,364 proc.

Pirmadienį įvykusiame Lietuvos Vyriausybės vertybinių popierių (VVP) aukcione vidutinės palūkanos sudarė 3,602 proc. Per biržą pranešta, kad 25 mln. eurų pasiskolinta 5 metams ir 10 mėnesių. Numatoma, kad vertybiniai popieriai bus išpirkti 2029 m. gruodžio 15 d. Bendra konkurencingų ir nekonkurencingų pavedimų apimtis sudarė 145,9 mln. eurų.
2024-02-26

Buvęs ECB vadovas: keičiantis pasaulio tvarkai ES privalo plėtoti savo ekonominę erdvę

Europos Sąjunga privalo sparčiai sukurti būdus plataus masto investicijoms, kad rastų savo vietą dramatiškai besikeičiančioje pasaulio tvarkoje, pareiškė buvęs Europos Centrinio Banko (ECB) pirmininkas, Italijos ekspremjeras Mario Draghi. „Per pastaruosius kelerius metus pasaulio ekonominėje tvarkoje įvyko daug esminių permainų.
2024-02-26

Povilauskas: NT rinka atrodo geriau nei prieš metus, bet brokeriai ir vystytojai vis dar laukia bazinių palūkanų mažinimo

SEB banko ekonomistas Tadas Povilauskas teigia, kad nekilnojamo turto (NT) rinkos aktyvumas turėtų padidėti Europos Centriniam Bankui (ECB) pradėjus mažinti bazines palūkanų normas, ko laukia ir vystytojai. Visgi, anot jo, 2024 m. pradžios duomenys rodo, kad kol kas šie metai yra palankesni NT sektoriui nei 2023 m. sausis ir vasaris. „Jau antrus metus gyvename NT rinkoje, kuri laukia gerų žinių. Ir pirmasis palūkanų normų sumažinimas yra tai, ko brokeriai ir NT vystytojai labai laukia.
2024-02-26

Povilauskas: įpareigojimas siūlyti būsto paskolas fiksuotomis palūkanų normomis didelio anšlago nesukels

Įstatymo pataisos, kurios įpareigotų finansų įstaigas siūlyti vartotojams būsto paskolas fiksuotomis palūkanų normomis, nesukels „didelio anšlago“, teigia SEB banko ekonomistas Tadas Povilauskas. Pasak jo, susidomėjimas tokia galimybe neturėtų būti masyvus, nes planuojama, kad mažės palūkanų normos. „Bus įforminta galimybė ir klientai galės pasirinkti pagal formalų reikalavimą.
2024-02-26

ECB: kalbos apie bazinių palūkanų mažinimą yra pernelyg ankstyvos

Europos Centrinis Bankas pareiškė, kad diskutuoti apie bazinių palūkanų mažinimą kol kas per anksti, nepaisant pastaruoju metu silpstančio infliacinio spaudimo euro zonoje, matyti iš pastarojo ECB tarybos posėdžio protokolo, skelbia „Trading Economics“. Pinigų politikos formuotojai perspėjo, kad toks žingsnis gali būti per ankstyvas ir gali trukdyti arba atitolinti infliacijos grįžimą prie siektino tikslo.
2024-02-22

Turkijos centrinis bankas paliko galioti esamą 45 proc. palūkanų normą

Turkijos centrinis bankas savo bazinių palūkanų nekeitė ir ketvirtadienį paliko galioti šiuo metu nustatytą 45 proc. normą, tuo užbaigdamas aštuonis mėnesius trukusį pinigų politikos priemonių griežtinimo ir palūkanų normos didinimo ciklą. Tai pirmas sprendimas dėl palūkanų normos, kurį priėmė naujai paskirtas banko valdytojas Fatih Karahanas – buvęs Niujorko Federalinio rezervo banko ir JAV internetinės prekybos milžinės „Amazon“ ekonomistas.
2024-02-22
Į viršų