Pajėgi veikti už Lietuvos ribų
UAB „Terra Modus“, naudodama lazerinio skenavimo technologiją, daro tikslias skaitmenines teritorijų ir statinių 3D kopijas, sudaro 2D brėžinius (fasadai, planai, pjūviai), pastatų ir teritorijų 3D modelius. Daug pastangų buvo įdėta plečiant įmonės veiklą, diegiant kokybės standartus, siekiant patenkinti augančius klientų lūkesčius. Praėjo šešeri metai nuo to laiko, kuomet įmonė sudalyvavo pirmojoje ES investicinėje priemonėje. Dabar ši įmonė yra aukštų veiklos standartų ir kokybės vadybos pavyzdys. Susisiekus pasiteirauti, kaip sekasi, jos vadovas Egidijus Žilinskas tuo metu dalyvavo kasmetinėje tarptautinėje „GeoBusiness“ parodoje Londone.
Ši paroda leido būti tarp 120 pažangiausių įmonių, pristatyti savo veiklą, pritraukti potencialių partnerių už Lietuvos ribų, ieškoti naujų rinkų. Dabar UAB „Terra Modus“ jau yra pajėgi savo sukaupta patirtimi, greitu ir kokybišku darbu konkuruoti ir už Lietuvos ribų ir įsilieti į tarptautines rinkas.
Galimybių kurti yra
Labai daug smulkių ir vidutinių verslų suklumpa, nes išsikelia sau per aukštus tikslus. Patyrus pirmąją nesėkmę, neretai apima neviltis, nusvyra rankos. UAB „Terra Modus“ pavyzdys iliustruoja, kad judėti į priekį paprasčiau, kuomet tai daroma reguliariai, po truputį, mažais žingsneliais: tik pasiekus vieną tikslą, užsibrėžiami kiti, realūs, įgyvendinami, tačiau pakankamai ambicingi. O galimybių plėstis, tobulėti, kurti, diegti inovacijas Lietuvoje tikrai yra. Šiuo metu UAB ,,Terra modus“ savo veiklai bando pasitelkti dirbtinį intelektą. Kartu su partneriu UAB „InfoEra“ įgyvendina ES finansuojamą projektą „Dirbtinio intelekto panaudojimas ruošiant pramoninių objektų apmatavimų dokumentaciją“.
Atsižvelgiant į neseniai atliktus tyrimus, tikimasi, kad pasaulinė 3D skenavimo rinkos vertė iki 2025 m. sieks 8 mlrd. JAV dolerių. 3D skenavimo technologija padeda sufokusuoti didelės raiškos duomenis. Ši technologija optimizuoja laiką, sąnaudas ir pastangas atkuriant objektą. Įprastai šios technologijos naudojamos statybų sektoriuje, tačiau atskira niša yra pramoninės ir gamybinės erdvės (sumontuoti įrenginiai, gamybos linijos, šildymo, vėdinimo ar oro kondicionavimo sistemos ir kt.). Pramoninėse erdvėse atlikti matavimus yra ypatingai sudėtinga, kadangi vidaus įranga nėra standartizuota ir kiekvienu atveju matavimai vyksta individualizuotai. Būtent šiai nišai yra reikalingi matavimo sprendimai, kurie pasižymi naujais funkcionalumais (pvz. apdorojamų matavimų duomenų kokybės kontrolė, skenavimas naudojant dronus, CAD duomenų konvertavimas į BIM ir kt.). Bendra projekto vertė siekia 1,5 mln. Eur, iš kurių 1,1 mln. Eur. sudaro ES investicijos, o 379 tūkst. eurų – įmonės nuosavas indėlis. Projekto veiklos pradėtos įgyvendinti 2020 m. lapkritį ir bus užbaigtos šių metų lapkričio mėn.
Kaskart naujai
UAB „Terra Modus“ kaskart į esamą situaciją žvelgė naujai, domėjosi valstybės teikiamu finansavimu, ES investicijomis į verslą. Įmonė nuolat sugebėjo įžvelgti atsiveriančias plėtros galimybes, vertinti savo veiklą naujai, diegti inovacijas. Tai rodė kasmet augančios pardavimų pajamos, didėjantis pelnas. Pirmoji paraiška ES investicijoms gauti, pateikta prieš šešerius metus, siekė pritraukti ES investicijų į veiklą bei sprendė verslo optimizavimo procesus, kurie leistų mažinti veiklos sąnaudas, didinti darbo našumą, pajamas ir eksportą. ES investicinės priemonės „E-verslas LT“ dėka, pritraukta apie 25 tūkst. Eur. ES lėšų. Pačiai įmonei investavus dar apie 15 tūkst. Eur., įsigyta ir pagal specialius įmonės poreikius adaptuota verslo valdymo sistema, kuri leido optimizuoti su paslaugų teikimu susijusių verslo operacijų atlikimą ir veiklos organizavimo įmonėje procesus.
Įdiegta kokybės valdymo sistema
Sudalyvauta ir ES investicinėje priemonėje „Procesas LT“. UAB „Terra Modus“ investavo į sprendimą, leisiantį įmonei optimizuoti ir standartizuoti pagrindinius verslo procesus, kontroliuoti ir kelti paslaugų kokybę. Projekto metu įdiegta kokybės valdymo sistema, leidusi optimizuoti ir standartizuoti valdymo procesus, mažinti veiklos sąnaudas, didinti darbo našumą, pajamas ir eksportą.
Naujas prekės ženklas „Undet“
2017-aisiais įmonė išsikėlė naują tikslą – įsitvirtinti užsienio rinkose. Šiuo tikslu sukurta Undet programinė įranga.
Didžiausias iššūkis lazerinio skenavimo technologijoje yra žinios, įgūdžiai ir patirtis. Undet programinė įranga sukurta tiems, kas nori patys išmokti valdyti 3D taškinį modelį bei jį vektorizuoti 2D/3D formatu.
Pagrindinis projekto tikslas yra užsienio verslo partnerių paieška ir eksporto plėtra pristatant produkciją užsienyje vykstančiose tarptautinėse parodose. Įgyvendinus šį projektą tikimasi, kad įmonė turės didesnes galimybes plačiau išnaudoti tarptautines nišas, jungtis į tarptautinius tinklus suradus naujus partnerius, pristatyti savo produktus ir paslaugas užsienyje, tokiu būdu įmonė bus geriau pasirengusi eksportuoti savo gaminamą produkciją užsienio rinkose. Šiam tikslui pasiekti skirta daugiau kaip 90 tūkst. Eur., iš jų 45 tūkst. Eur. sudaro ES investicinės priemonės „Naujos galimybės LT“ lėšos.
Pagal Ekonomikos ir inovacijų ministerijos administruojamas priemones, skirtas smulkiojo ir vidutinio verslo konkurencingumo skatinimui, jau įgyvendinta arba baigiama įgyvendinti daugiau nei 9 tūkst. projektų už beveik 575 mln. Eur. ES investicijų.
Informacija parengta bendradarbiaujant su Ekonomikos ir inovacijų ministerija, jos skelbimas finansuojamas Europos socialinio fondo lėšomis.