Verslo naujienos

 

Naujausia informacija apie Lietuvos ir užsienio verslą, pinigus ir ekonomiką: atlyginimai, pensijos, įvairios išmokos, kainos, mokesčiai, bendrovių naujienos, aktualūs teisės aktų pasikeitimai. Visos verslo naujienos vienoje vietoje.

Sunku patikėti: penktadalis Lietuvos gyventojų neišgali tinkamai šildyti būsto

Pastaraisiais metais daugelio lietuvių pajamos nuosekliai didėjo, tačiau nemažai daliai šalies gyventojų vis dar sunku sudurti galą su galu ir apsirūpinti svarbiausiais dalykais. Jei tikėsime oficialia statistika, penktadalis lietuvių neišgali tinkamai šildytis būsto. Naujausi „Eurostat“ duomenys rodo, kad 2023 m. 10,6 proc. ES gyventojų negalėjo tinkamai šildyti savo namų. Palyginti su 2022 m., ši dalis padidėjo 1,3 procentinio punkto.

Vilniečiai piktinasi planais kelti viešojo transporto kainas: mokėsime daugiausiai Baltijos šalyse?

Vilniuje ne juokais brangs viešojo transporto bilietai – 50 procentų ar net dvigubai didės autobusų ir troleibusų bilietų kainos. Vilniaus valdininkai dar ką tik užsimoję mažinti spūstis ir raginę keleivius iš automobilių persėsti į viešąjį transportą, dabar aiškina, kad bilietai sostinėje nebrango 12 metų.  O pinigų transportui atnaujinti bei pagerinti verkiant trūksta.

Kiek NT Lietuvoje priklauso užsieniečiams ir kiek už jį mokėtų, jei apmokestintų kaip planuoja Ispanija?

Parduodamo ir nuomojamo būsto kainos Lietuvoje auga bene labiausiai visoje ES. Pagal šį rodiklį nusileidžiame tik Estijai ir Vengrijai. Kai kurių šalių gyventojai itin aštriai junta būsto trūkumo problemą. Dėl to netgi rengiamos akcijos, kuriomis siekiama sumažinti turistų skaičių. Manoma, kad dėl trumpalaikės būsto nuomos jiems vietiniams gyventojams vis sunkiau įpirkti nuosavus namus.

Didžiausi atlyginimai Lietuvoje: virš 10 tūkst. eurų mokėjo net 81 bendrovė

Metams baigiantis daugelis įmonių darbuotojams sumoka ne tik įprastinį darbo užmokestį, bet ir papildomus priedus ar premijas. O praėjusių metų pabaigoje kaip niekada daug bendrovių darbuotojams išmokėjo penkiaženkles sumas. Šeštadienį paskelbti „Sodros“ duomenys rodo, kad už paskutinį praėjusių metų mėnesį net 81 įmonė išmokėjo atlyginimus, kurių vidurkis viršijo 10 tūkst. eurų neatskaičius mokesčių.

„Rykliams“ idėją pristatę Simonas ir Justinas tokios sėkmės nesitikėjo: sulaukė daugiau nei prašė

Kartais genealios idėjos kyla iš asmeninių patirčių – marketingo specialistai Simonas ir Justinas, susidūrę su asmeniais sunkumais, sugalvojo išeitį, kuri gali būti naudinga ir kitiems.  TV3 laidoje „Rykliai. Lietuva“ vyrai pristatė „Shroomees“ – funkcinius grybų mišinukus, kurie padeda sumažinti stresą ir energijos svyravimus.   „Jokio drebulio, jokio nerimo – vien tik švari, stabili energija, kuri išliks visą dieną“, – kalbėdami apie produktą teigė jaunuoliai.

Neturite pinigų laidotuvėms? Štai kada viską apmokės savivaldybė

Bėgant laikui brangsta ne tik maistas ar įvairios paslaugos, bet taip pat ir karstai, antkapiai ar paminklai, taigi laidotuvės lietuviams atsieina tūkstančius eurų. Vis tik tam tikrais atvejais palaikai gali būti laidojami savivaldybės lėšomis. Viena iš priežasčių gali būti ir ta, kad giminaičiai tam tiesiog neturi pinigų. Su tuo susidūrė klaipėdietė Renata (vardas pakeistas), kuri papasakojo, kad, mamai išėjus anapilin, ji dėl rimtų priežasčių negalėjo jos palaidoti pati.

Į Romą iš Vilniaus turėję vykti keleiviai išskraidinti kitu reisu

Iš Vilniaus į Romą šeštadienio rytą kilęs „Ryanair“ lėktuvas dėl techninių priežasčių vėl turėjo leistis sostinėje, keleiviai popiet išskraidinti kitu orlaiviu. „Visi keleiviai jau išskrido, 16.45 val. lėktuvas turėtų leistis Romoje“, – BNS nurodė Lietuvos oro uostų atstovė Agnė Šaltenytė. Pasak jos, pirmasis lėktuvas iš Vilniaus į Italijos sostinę kilo 5.45 val. ryte, tačiau dėl techninių kliūčių netrukus vėl nusileido Vilniaus oro uoste.
Lietuvos verslas Prieš 16 val.

Viešojoje erdvėje platinta „OlyBet POKER“ reklama pripažinta neteisėta

Tyrimą atlikusi Lošimų priežiūros tarnyba nustatė, kad prekių ženklo ,,OlyBet POKER“ viešojoje erdvėje platinta reklama pažeidė Azartinių lošimų įstatymą. Tarnybos teigimu, socialiniame tinkle „Instagram“, naujienų portaluose lrytas.lt, delfi.lt bei televizijos kanale TV3 platinta reklama buvo neteisėta, mat joje buvo nurodomas lošimo pavadinimas „POKER“. Tai, remiantis įstatymu, yra laikoma draudžiama papildoma rašytine informacija.
Lietuvos verslas Prieš 16 val.

Vilniuje norima įvesti rinkliavą už dalijimąsi paspirtukais ir dviračiais

Vilniuje ketinama įvesti rinkliavą už leidimus dalintis elektriniais paspirtukais ar dviračiais. Vieno euro mėnesio rinkliavą joms reikėtų mokėti už kiekvieną siūlomą paspirtukų ar dviratį.   Savivaldybė tikina, kad surinktomis lėšomis būtų atnaujinamos ir  prižiūrimos šių transporto priemonių stovėjimo vietos. Tuo metu verslas įspėja, kad kils kainos.  Savivaldybės įmonė „Susisiekimo paslaugos“ skaičiuoja, kad per metus iš šios rinkliavos būtų surenkama apie 40 tūkst.

Gyventojai pasipiktinę: paštas paslaugas pabrangino 55 proc. – štai kiek kainuoja dabar

Siuntimas paštu nuo Naujųjų metų pabrango ir 1,80 euro: štai kiek kainuoja dabar

Planuojate pirkti automobilį? Nepamirškite, kad skiria 1 tūkst. eurų

Lietuvos gyventojai vis dar kviečiami teikti prašymus kompensacinei išmokai gauti įsigijus mažiau taršų automobilį ar registruojamą elektrinę transporto priemonę ir išregistravus sunaikintą seną automobilį, primena Aplinkos projektų valdymo agentūra (APVA). Tiek seno automobilio, tiek mažiau taršaus automobilio ar elektrinės transporto priemonės savininkas/valdytojas turi būti tas pats fizinis asmuo.

Žadėtos padidintos pensijos negavo: štai kodėl teks laukti ilgiau

„Sodra“ dar pernai skelbė, kad šiemet pensijų gavėjams mokės daugiau pinigų. Vis tik šiemet ne visi gyventojai sulaukė didesnių pensijų. Tuo metu „Sodra“ atkreipė dėmesį, kad sausį didesnės pensijos priklauso ne visiems. Su panašia situacija susidūrė ir naujienų portalo tv3.lt skaitytojas vilnietis Romas, kuris pasakojo, kad pernai išėjo į išankstinę pensiją. „Turiu sveikatos problemų, o darbas iš dalies fizinis. Todėl tiesiog nebepatempiau. Į pensiją išėjau anksčiau“, – pasakojo vyras.

„Novaturas“ ir „SME Bank“ susitarė dėl 2,5 mln. eurų kredito linijos

Viena didžiausių kelionių organizatorių Baltijos šalyse „Novaturo“ grupė sutarė dėl dvejų metų trukmės 2,5 mln. eurų finansavimo – bendrovei tokią kredito liniją suteiks skaitmeninis lietuviško kapitalo bankas „SME Bank“. „Novaturas“ ir bankas kredito linijos sutartį planuoja pasirašyti artimiausiu metu, penktadienį per „Nasdaq“ Vilniaus biržą pranešė įmonė.

„Kika“ produkcija Baltarusijoje: aiškėja, kaip ji ten patenka

Paskutiniu Europos diktatoriumi vadinamas Aliaksandras Lukašenka susidorojo su demokratine opozicija šalyje ir tiesiogiai prisidėjo prie to, kad rusai užpultų ukrainiečius. Tačiau prekių gyvūnams parduotuvių tinklą valdančiai ir maistą gyvūnams gaminančiai Lietuvos įmonių grupei „Kika“, panašu, tai – nė motais, įsitikinę kai kurie jos pirkėjai. Verslininkai neslepia, kad jų produkcija legaliai prekiaujama Baltarusijoje.

Seime – svarbus siūlymas dėl prašymų skirti pensiją pateikimo tvarkos

Grupė skirtingoms frakcijoms priklausančių parlamentarų įregistravo Socialinio draudimo pensijų įstatymo pataisas, kurios neleistų stabdyti pensijų mokėjimo iš Lietuvos į užsienį gyventi išvykusiems asmenims. Bet to, priėmus pataisas, visų pensininkų gaunama pinigų suma nemažėtų tais atvejais, jeigu jie prašymą „Sodrai“ pateiktų ir praėjus 12 mėnesių nuo teisės į pensiją atsiradimo dienos.

Šimkus: prieš kalbėdami apie gynybos finansavimą didinant mokesčius, peržvelkime lengvatas

Prieš svarstant, kuriuos mokesčius reiktų didinti, norint pasiekti reikalingą gynybos finansavimą, reiktų peržvelgti šiuo metu taikomas lengvatas, mano Lietuvos banko (LB) valdybos pirmininkas Gediminas Šimkus. Pasak jo, jei nebūtų taikomos netikslingos lengvatos, valstybės gaunamos pajamos išaugtų bent šimtais milijonų eurų.  „Prieš kalbėdami apie mokesčių didinimą, pakalbėkime apie lengvatas. Nes kažkas turi preferencinį traktavimą apmokestinimo kontekste. Ir lengvatų šalyje daug.

„LTG Cargo“ vykdys ir plačiosios vėžės riedmenų techninę priežiūrą: suteiktas europinis sertifikatas

Nuo šiol „Lietuvos geležinkelių“ (LTG) grupės bendrovė „LTG Cargo“ galės vykdyti ir plačiosios vėžės riedmenų techninę priežiūrą – jai suteiktas visoje Europoje galiojantis techninio prižiūrėtojo sertifikatas, rašoma pranešime.

„Vilvi Group“ savininkas Bertašius ir šiemet žada dividendų

Vienos didžiausių Lietuvoje pieno perdirbimo grupių „Vilvi Group“ vadovas ir akcininkas Gintaras Bertašius ir šiemet žada dividendų akcininkams. Jis kol kas neatskleidžia konkrečios sumos, tačiau sako, kad jie sudarys 25 proc. grynojo 2024-ųjų pelno.  „Taip, mes dividendus mokėsime ir mokėsime pagal mūsų dividendų politiką – tai yra 25 proc. nuo grynojo pelno. Jeigu turėjome beveik 25 mln.

Baltijos šalių ministrai:atsijungimui nuo Rusijos ir prisijungimui prie Europos pasiruošta

Likus dviem savaitėms iki Baltijos šalių atsijungimo nuo rusiškos elektros energetikos sistemos bei susijungimo su Vakarų Europa, trijų valstybių ministrai tikina, jog istoriniam įvykiui visiškai pasiruošta, o  vartotojai jo nepajus. Uuž energetiką atsakingi Lietuvos, Latvijos ir Estijos ministrai žada vasario 9 dieną šalims galutinai prisijungus prie Europos tinklų kartu didinti elektros sistemos lankstumą, rūpintis infrastruktūros apsauga.

Prezidento patarėjas: lėšų gynybai reikia skolintis, vėliau – iš ekonomikos augimo

Lietuvai planuojant iki 2030 metų gerokai padidinti gynybos finansavimą, prezidento Gitano Nausėdos patarėjas sako, jog lėšų tam pirmiausia reikėtų skolintis, o ilgalaikėje perspektyvoje tikimasi jų surinkti iš augančios šalies ekonomikos.

Daugiau detalių apie virš Lenkijos apsuktą į Kauną skridusį lėktuvą: aiškėja, su kokiomis bėdomis susidūrė

„Wizz Air“ pateikė daugiau detalių apie incidentą, kai į Kauną iš Londono skridęs lėktuvas buvo apgręžtas virš Lenkijos. Kaip rašoma komentare žiniasklaidai, 2025 m. sausio 23 d. skrydis W9 5449 iš Londono Lutono oro uosto (LTN) į Kauno oro uostą (KUN) buvo nukreiptas atgal į Londono Lutono oro uostą dėl techninio gedimo indikacijos.

Iš prezidentūros: aiškinasi, kokius lietuvių pinigus (ne)galima naudoti gynybai

Prezidentas Gitanas Nausėda Seimui teiks įstatymo pataisas, kuriomis būtų siekiama padidinti Lietuvos banko (LB) pelno įmoką valstybės biudžetui. Tokiu būdu būtų siekiama prisidėti prie krašto apsaugos finansavimo, sako prezidento patarėjas Vaidas Augustinavičius. „Vienas iš aptartų klausimų buvo susietas su užsienio valiutų atsargomis. Svarbu pabrėžti, kad LB pelnas yra susijęs būtent su šių atsargų investavimu.

Prie „Maximų“ Baltijos šalyse „Ignitis“ šiemet įrengs 300 elektromobilių įkrovos prieigų

Greito elektromobilių įkrovimo tinklą „Ignitis ON“ valdanti bendrovė „Ignitis“ žada šiemet prie prekybos tinklo „Maxima“ parduotuvių Lietuvoje, Latvijoje ir Estijoje įrengta apie 300 elektromobilių įkrovimo prieigų, penktadienį pranešė bendrovė.  Pasak „Ignitis“ elektrinio mobilumo departamento vadovo Eimanto Baltos, vystydama greito elektromobilių įkrovimo tinklą, bendrovė siekia būti ten, kur jau yra elektromobilių vairuotojas, kad naudotis įkrovimo paslauga būtų patogu.

Didesnių Donaldo Trumpo muitų pasekmės: „Volkswagen“ gali būti priversta uždaryti vieną didžiausių gamyklų

Meksikoje esanti „Volkswagen“ gamykla, kurioje šiuo metu gaminami „Jetta“, „Tiguan“ ir „Taos“ modeliai, gali atsidurti rimtame pavojuje. Jei Donaldo Trumpo administracija nuspręs padidinti importo muitus 25 proc iš Meksikos į JAV importuojamiems automobiliams, dėl išaugusių konkrečių modelių kainų „Volkswagen“ turėtų nutraukti jų prekybą JAV, o tai reikštų tik vieną – tūkstančiai darbuotojų netektų darbo.

Prie „Maxima“ parduotuvių mažėja įprastų vietų automobiliams – skirs „Ignitis“ įkrovimo prieigoms

„Ignitis“ skelbia, kad per šiuos metus prie „Maxima“ parduotuvių Lietuvoje, Latvijoje ir Estijoje bus įrengta apie 300 elektromobilių įkrovimo prieigų. Bendrovė dėl to sudarė bendradarbiavimo sutartį, rašoma pranešime žiniasklaidai. „Ignitis“ elektrinio mobilumo departamento vadovas Eimantas Balta komentuoja, kad šiandien Lietuvoje jau veikia 48 elektromobilių įkrovimo prieigos prie „Maxima“  prekybos tinklo parduotuvių 5 miestuose.
Transportas 2025-01-24

Hofmanas: stengsimės išsaugoti Riešės žirgyną

Asociacijai „Riešės bendruomenė“ paprašius Žemės ūkio ministerijos paaiškinti, kodėl uždaromas jos valdomas Riešės žirgynas, žemės ūkio ministras Ignas Hofmanas žada padaryti viską, kad žirgynas būtų išsaugotas.  „Žiūrėsim, ką galime padaryti, vertinsime visą situaciją, susitiksime su bendruomene, su darbuotojais žirgyno ir tikrai stabdome visus privatizavimo procesus.

Į Kauną skridęs lėktuvas Lietuvos nepasiekė: virš Lenkijos buvo apsuktas atgal

Lietuvos ketvirtadienį nepasiekė oro bendrovės „Wizzair" lėktuvas, skridęs iš Londono į Kauną. Kaip rodo skrydžių stebėsenos tinklalapis flightradar24.com, atskridęs iki Lenkijos, orlaivis apsisuko ir grįžo atgal. Orlaivis apsisuko oro erdvėje tarp Olštyno ir Suvalkų bei Augustavo. Lietuvos oro uostų (LTOU) atstovas spaudai Tadas Vasiliauskas BNS nurodė, kad lėktuvas buvo apgręžtas dėl techninių problemų.

Šileika: Klaipėdos uosto krovos potencialas – auganti šalies ekonomika ir tranzitas

Klaipėdos uostui pernai išauginus krovą 8 proc., Lietuvos jūrų krovos kompanijų asociacijos vadovas Vaidotas Šileika sako, kad krovą toliau galėtų didinti auganti šalies ekonomika ir didesnis tranzitas per uostą. Anot jo, pernai šiek tiek keitėsi krovinių gabenimo jūra kryptys.

Japonijos bankas padidino bazinę palūkanų normą iki 0,5 proc.

Japonijos bankas penktadienį pranešė didinąs palūkanas iki aukščiausio lygio per 17 metų, nors yra baiminasi, kad JAV prezidentu tapus Donaldui Trumpui pasaulio ekonomikoje gali kilti suirutė. Japonijos centrinis bankas paskelbė, kad jo bazinė palūkanų norma bus didinama 25 baziniais punktas iki 0,5 proc. – aukščiausio lygio nuo 2008 m. vykusios pasaulinės finansų krizės.

Keturių šalių energetikos ministrai Rygoje aptars artėjantį sinchronizavimą su Europa

Energetikos ministras Žygimantas Vaičiūnas penktadienį Rygoje su Baltijos šalių ir Lenkijos kolegomis aptars vasario pradžioje įvyksiantį Lietuvos, Latvijos ir Estijos energetikos sistemų sinchronizavimą su Vakarų Europos elektros tinklais ir visišką atsijungimą nuo Rusijos ir Baltarusijos tinklų.  Pasak ministerijos pranešimo, ministrai aptars paskutinius pasirengimo atsijungti nuo rusiškos IPS/UPS sistemos klausimus bei kritinės infrastruktūros atsparumo stiprinimą.

Reikia išlaikyti ne tik vaikus: štai kada savo tėvams turėsite mokėti ir po 777 eurus per mėnesį

Apie vaikų išlaikymą yra kalbama kur kas daugiau, nei apie išlaikymą tėvams. Tačiau jie abu yra glaudžiai susiję, t. y., jeigu tėvai išlaikė savo vaikus, vėliau gali reikalauti, kad vaikai išlaikytų juos senatvėje. Vis tik sąlygos tėvų išlaikymui yra griežtesnės, be to, toks išlaikymas gali būti nutraukiamas, jei tėvų finansinė padėtis pagerėja arba jį išlaikančio vaiko – pablogėja. Be viso to, tėvams priteisiama suma gali skirtis net ne dešimtimis, o šimtais eurų.

Svarsto kelis variantus dėl pinigų grąžinimo iš antros pakopos – daliai teks susimokėti mokesčius

Valdantieji gniuždo priešrinkiminių savo pažadų pakurstytas žmonių viltis atgauti visus antroje pakopoje sukauptus pinigus. Patekę į valdžią jie keičia plokštelę ir kalba, kad didelę dalį pinigų teks palikti valstybei ir mokesčiams. Žmonės šokiruoti, o pensijų fondų valdytojai reikalauja politikus vykdyti tik Konstitucinio Teismo valią ir viliasi, kad naujos sąlygos atšaldys tautiečių norą atsiimti sukauptus 9 milijardus eurų.

Gyventojams pinigų maistui nebeužtenka: „Kiekvieną dieną ieškau nuolaidų ir akcijų“

Gyventojai skaičiuoja, kad kiekvienais metais maistui išleidžia vis daugiau. Vyriausybė žada sukurti Maisto tarybą, kuri stebėtų maisto produktų kainų pokyčius. Tačiau kai kuriems finansų specialistams toks kainų stebėjimas atrodo nereikalingas. Tuo metu gyventojai portalui tv3.lt pasakojo, kad jų išlaidos maistui vis auga. Dviejų vaikų mama vilnietė Vilma pasakojo, kad maistui per savaitę išleidžia apie 100 eurų. „Taigi, mėnesiui maisto produktai atsieina 400 eurų.

Prekybos tinklo „Gulbelė“ apyvarta pernai augo 9 proc. iki 60 mln. eurų

Pietvakarių Lietuvoje veikiančio mažmeninės prekybos tinklo „Gulbelė“ apyvarta pernai augo 9 proc. ir siekė 60,4 mln. eurų (2023 metais – 55,3 mln. eurų). „Šis skaičius (apyvartos augimas – BNS) rodo, kad pavyko pasiekti praėjusių metų pradžioje išsikeltus tikslus (...). Todėl ir šiais metais plėsime krautuvių žemėlapį bei investuosime į parduotuvių modernizavimo darbus“, – pranešime sakė „Gulbelės“ akcininkas ir vadovas Arūnas Tarnauskas.

Lietuvos bankas turi 7 mlrd. eurų, bet jų gynybai neduos net dėl karo? Pasikalbės su prezidentu

Valstybės gynimo tarybai pareiškus, kad šalies gynybai reikia skirti kone dvigubai daugiau pinigų, prezidentas pasiūlė, iš kur jų būtų galima paimti. Tarp tokių pasiūlymų buvo ir Lietuvos užsienio valiutų rezervas. Tačiau Lietuvos bankas, kurio valdybos pirmininką prezidentas teikia tvirtinti Seimui, o pats tvirtina jo pavaduotojus, atsisako gynybai skirti 7 mlrd. eurų vertės tarptautines atsargas taip, kaip siūlo šalies vadovas.

PPO vadovė įspėja dėl „katastrofiškų“ „lygiaverčio keršto“ muitų

Pasaulio prekybos organizacijos vadovė Ngozi Okonjo-Iweala ketvirtadienį paragino valstybes išlaikyti ramybę dėl muitų ir perspėjo, kad prekybos karas "tit-for-tat" (lygiaverčio keršto) principu būtų „katastrofiškas“ pasaulio ekonomikai. N. Okonjo-Iweala tai pareiškė per Pasaulio ekonomikos forume Davose vykusią diskusiją apie muitus, JAV prezidentui Donaldui Trumpui grasinant papildomais muitais Kinijai, Europos Sąjungai, Meksikai ir Kanadai.

LEA: degalai brango beveik visose ES šalyse, benzinas pigiausias išliko Lietuvoje

Per pastarąją savaitę Lietuvoje padidėjo vidutinės degalų kainos: benzinas pabrango 1,3 proc., o dyzelino kaina išaugo 2,6 proc. Lietuvos energetikos agentūros (LEA) duomenimis, Europos Sąjungos (ES) šalių vidutinė svertinė degalų kaina taip pat padidėjo 1 proc.  Pažymima, kad degalai pigo tik dviejose ES valstybėse. LEA teigimu, Lietuvoje, palyginti su ES šalių degalų kainų svertiniais vidurkiais, benzino vidutinė kaina yra 12 proc. mažesnė, o dyzelino – artima ES šalių vidurkiui.

Sirijos ekonomika atgimsta išsilaisvinus iš Basharo al Assado režimo

Kol Siriją valdė Basharas al Assadas, tokie prekeiviai kaip Youssefas Rajabas didžiąją dalį savo importuotų prekių slėpdavo, bijodami būti suimti už įstatymo pažeidimą. Tačiau praėjusį mėnesį islamistų vadovaujamai koalicijai per žaibišką puolimą nuvertus šalies lyderį, Y. Rajabas sugrąžino į lentynas anksčiau uždraustas užsienietiškas prekes – šokoladą, sausainius, šampūną. Damaske tokie produktai šiandien parduodami atvirai, o užsienio valiuta vėl prekiaujama be baimės.

Degalinės skundžiasi dėl vairuotojų elgesio pabrangus degalams: apyvarta krito iki 5 kartų

Nuo Naujųjų metų Lietuvoje išaugusios degalų kainos lėmė ne tik prekių kainų kilimą, tačiau ir paskatino šalies gyventojus pildyti automobilių bakus kaimyninėse valstybėse, kur degalai yra pigesni. Be to, padidinus degalų akcizą, Lietuva tapo nebepatrauklia valstybe piltis degalus tranzitiniam transportui, nes kaimyninėse valstybėse degalai kainuoja pigiau, pranešime žiniasklaidai teigia ekspertai.

Savicko vizitas Alytuje: svarstome LEZ galimybę šiame regione

Ketvirtadienį lankydamasis Alytuje ekonomikos ir inovacijų ministras Lukas Savickas su savivaldybės mere Rasa Vitkauskiene aptarė galimybes regione plėsti ir vystyti pramoninę bei Laisvąją ekonominę zoną (LEZ). „Svarstome LEZ galimybę šiame regione ir matome, kad šių zonų vystymas čia yra užkoduotas“, – pranešime cituojamas L. Savickas. Alytuje viešėjusiai ministro komandai taip pat buvo pristatyti Alytaus rajono savivaldybės perspektyvinės pramoninės teritorijos planai.

Lietuvoje daugėja gyventojų atliekų vagysčių: štai kas domina ilgapirščius

Pastaruoju metu Lietuvoje pastebimai padaugėjo vagysčių iš elektronikos atliekų surinkimo vietų, rašoma pranešime žiniasklaidai. Kol daugybė žmonių atsakingai rūšiuoja šias atliekas, taip apsaugodami aplinką ir prisidėdami prie gamtos išteklių tausojimo, kiti savo neteisėta veikla kiša pagalius į ratus. „Vagystės iš atliekų surinkimo vietų ne tik daro finansinę žalą, bet ir trikdo atliekų perdirbimo procesus bei kenkia aplinkai.

JK tirs „Apple“ ir „Google“ konkurencingumą mobiliųjų įrenginių sektoriuje

Didžioji Britanija ketvirtadienį pradeda tyrimą dėl JAV milžinių „Apple“ ir „Google“ mobiliuosiuose įrenginiuose naudojamų technologijų konkurencingumo. Konkurencijos ir rinkų tarnyba (CMA) pranešė, kad jos „strateginio rinkos statuso“ tyrimuose bus vertinamos „mobiliosios ekosistemos“, apimančios operacines sistemas, programėlių parduotuves ir naršykles.

Uostamiesčio Tiltų gatvės šviestuvus pakeis modernus LED apšvietimas

Netrukus Klaipėdos Tiltų g. bus keičiamos senos atramos su dekoratyviniais šviestuvais – gatvę apšvies modernus LED apšvietimas, pranešė savivaldybė.  Savivaldybės duomenimis, senieji šviestuvai jau buvo smarkiai nusidėvėję, jų galingumas siekė 150 W, kas yra neefektyvu ir neekonomiška. Senuosius šviestuvus pakeis modernūs 30 W LED šviestuvai, kurie ne tik sumažins elektros sąnaudas, bet kiekvieną iš jų bus galima valdyti atskirai.

„Samsung“ už 1509 eurus patars, ką daryti, kad diena būtų sklandi

Pietų Korėjos gamintojas „Samsung“ pristatė naujus išmaniuosius telefonus „Galaxy S25 Ultra“, „Galaxy S25+“ ir „Galaxy S25“, kurie kainuoja nuo 909 iki 1509 eurų. Pasak pranešimo žiniasklaidai, šie įrenginiai geriausiai rinkoje supranta mūsų poreikius ir įpročius, leidžiant kasdienius veiksmus atlikti greitai ir be pastangų.  „Telefonas pats supranta, ko vartotojui reikia, ir atlieka reikiamus veiksmus vos su vienu mygtuko paspaudimu ar balsu.

Pirmasis per daugiau nei dešimtmetį „Turkish Airlines“ lėktuvas nusileido Sirijoje

Sirijos sostinėje Damaske ketvirtadienį nusileido pirmasis per 13 metų oro linijų bendrovės „Turkish Airlines“ lėktuvas, pranešė AFP korespondentas. Lėktuvas atskrido iš Stambulo su humanitarinės pagalbos kroviniu ir 345 keleiviais, tarp kurių buvo „Turkish Airlines“ generalinis direktorius Bilalas Eksis ir Turkijos pareigūnai, sakė korespondentas.

Gitanas Nausėda paaiškino, kaip gyventojų indėliai būtų naudojami šalies gynybai

Šalies vadovo pasiūlymas papildomam krašto gynybos finansavimui naudoti Lietuvos gyventojų indėlius sukėlė daug diskusijų. Ketvirtadienį Prezidento kanceliarija naujienų portalui tv3.lt persiuntė išsamesnį komentarą, kaip tai būtų daroma.

„BaltCap“ su norvegų ir vokiečių bendrovėmis perka interneto svetainių kūrėją „Mono Solutions“

Didžiausia Baltijos šalyse privataus kapitalo fondų valdytoja „BaltCap“ kartu su Norvegijos „1881 Group AS“ ir Vokietijos „Heise“ perka danų interneto svetainių kūrimo įrankių įmonę „Mono Solutions“, ketvirtadienį paskelbė investicijų bendrovė.

Padidėjo vaiko pinigai: štai ką pataria daryti su 122,5 euro pr mėnesį, kad būtų naudos

Nuo 2025 m. sausio 1 d. Lietuvoje įsigaliojo reikšmingi pokyčiai, susiję su vaiko priežiūros išmokomis – vadinamaisiais vaiko pinigais, primenama pranešime žiniasklaidai. Kaip šias išmokas panaudoti efektyviausiai ir prisidėti prie savo vaikų ateities kūrimo, pataria „Luminor“ banko Kasdienės bankininkystės vadovė Aušrinė Mincienė. Nuo šių metų vaiko pinigai išaugo kaip niekada anksčiau – padidėjo net 27,3 proc. ir sieks 122,5 euro.

VMI įspėja visus: kelias dienas neveiksime

Valstybinė mokesčių inspekcija (VMI) informuoja, kad siekiant užtikrinti sklandžią Elektroninio deklaravimo sistemos (EDS) veiklą, nuo sausio 24 d. nuo 20 val. iki sausio 26 d. bus tęsiami serverių perkėlimo į naujesnę „SQL Server“ versiją darbai. Dėl šio atnaujinimo minėtomis dienomis nebus pasiekiamos ir kitos VMI sistemos, tad informuojame, ką reikia žinoti bei daryti šiuo laikotarpiu.

Vilnius gyventojų skaičiumi aplenkė Rygą

Vilnius šiemet gyventojų skaičiumi aplenkė Latvijos sostinę Rygą ir tapo didžiausiu miestu Baltijos šalyse, rašo portalas „Made in Vilnius“. Valstybė duomenų agentūros duomenys rodo, kad šiemet Vilniuje gyvena 607 404 gyventojai, tai yra 5 tūkst. daugiau nei pernai. Tuo metu Rygoje gyventojų skaičius pernai siekė 605,273. Anot portalo, Registrų centras ir Vilniaus savivaldybės skelbiami duomenys rodo, kad gyventojų Vilniuje yra dar daugiau.
Į viršų