Net lobistai Frankfurte, kuris gali tapti nauja Europos finansų sostine, pakeisiančia Londoną, tikisi investicijų bangos ir naujų darbo vietų kūrimo jų mieste, tačiau mano, kad apskritai „Brexit“ poveikis jų šaliai bus neigiamas.
Ir ne tik dėl to, kad Europos Sąjungos biudžetas praras vieną mokėtoją. Pagrindinė verslo pesimizmo priežastis yra ta, jog Vokietijos kompanijos dėl „Brexit“ praras joms svarbią eksporto ir investicijų rinką.
Iki šiol Jungtinės Karalystės narystė Europos Sąjungoje garantavo bemuitę prekybą ir investicijų apsaugą pagal ES standartus. Tačiau po Britanijos išstojimo šių optimalių verslo sąlygų nebeliks. Ir nors iki 2019 metų kovo Britanijos rinka formaliai išliks ES dalimi, neapibrėžtumas dėl vidutinio laikotarpio perspektyvų jau mažina verslo aktyvumą.
1300 Vokietijos bendrovių, dirbančių Britanijos rinkoje, apklausa parodė, kad 40 proc. jų laukia padėties pablogėjimo jau po kelių mėnesių. 9 proc. rengiasi investicijų sugrąžinimui iš Britanijos į Vokietiją bei perkėlimui į kitas šalis, rašo Vokietijos dienraštis „Frankfurter Allgemeine Zeitung“.
Praėjusiais metais į eksportą orientuotai Vokietijos ekonomikai Britanija buvo trečia svarbiausia rinka po JAV ir Prancūzijos. Statistika rodo, kad Vokietija į JK eksportavo prekių už 86 mlrd. eurų. Britanijai teko maždaug 7 proc. viso Vokietijos eksporto.