• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Likus visai nebe daug iki naujų mokslo metų pradžios, būsimi studentai sprendžia gyvenimo mieste galvosūkius. Smarkiai pakilusios butų nuomos kainos pakoregavo ir būsimų pirmakursių pasirinkimus.

Likus visai nebe daug iki naujų mokslo metų pradžios, būsimi studentai sprendžia gyvenimo mieste galvosūkius. Smarkiai pakilusios butų nuomos kainos pakoregavo ir būsimų pirmakursių pasirinkimus.

REKLAMA

„Iš pradžių ruošiausi su draugėmis nuomotis butą, bet vėliau pasidomėjome kainomis ir supratome, kad neturime, iš ko rinktis, tad daugelis pasirinko bendrabutį“, – pasakoja būsima Vilniaus universiteto Tarptautinių santykių ir politikos mokslų instituto studentė Kotryna Brusokaitė.

Mergina tikina, kad pasirinkimą gyventi bendrabutyje lėmė didelės butų nuomos kainos: „Bendrabutis yra arti fakulteto, o taip pat noriu pamatyti studentišką gyvenimą. Butą nuomotis 1-2 žmonėms dabar labai brangu“.

Tai patvirtina ir „Ober-Haus“ bendrovės senamiesčio biuro vadovas, nekilnojamojo turto ekspertas Marius Čiulada.

„Vilniuje ir Kaune kainos yra pakilusios apie 15-20 proc., lyginant su praėjusiais metais. Pavyzdžiui, jei seniau 1 kambario senos statybos neremontuotą būtą miegamajame rajone galėjome išsinuomoti už 300 eurų, dabar be 400 eurų neberasime. Jei butas paremontuotas, kaina gali artėti ir iki 500 eurų“, – tikina ekspertas.

REKLAMA
REKLAMA

Padidėjusį studentų susidomėjimą pastebi ir bendrabučių administratoriai.  

„Jaučiasi padidėjimas ir butų kainos tam tikrai turi įtakos. Šiemet planuojamas maksimalus bendrabučių užimtumas“, – teigia Vytauto Didžiojo universiteto Studentų reikalų departamento vyresnioji administratorė Aušra Martinkėnienė.

REKLAMA

Tiek VDU, tiek Vilniaus universiteto (VU) bendrabučiuose praėjusiais metais buvo pasiektas 90-95 procentų užimtumas. Visgi VU komunikacijos vadovė Grėtė Gerulaitytė apie bendrabučių populiarumą kalbėti neskuba: „Kiek pirmakursių bus apgyvendinta VU bendrabučiuose šiemet, galėsime pasakyti tik rugsėjo mėnesį, kai bus pasirašytos apgyvendinimo sutartys“.

Nors pasiūla šiemet įstojusiems nėra didelė, dalis studentų pasiryžę mokėti daugiau. Būsima VU kūrybinės komunikacijos programos studentė Nida Bradūnaitė pasakoja, jog be giminaičių pagalbos susirasti gerą ir pigų būstą yra sudėtinga.

REKLAMA
REKLAMA

„Giminaičio draugė suteikė būstą už nedidelę nuomos kainą. Butas miesto centre, geresnis susisiekimas ir nereikia dalintis kambariu su nepažįstamu asmeniu, o kadangi negyvensiu viena, nuoma man išeis apie 200 eurų“, – apie savo pasirinkimą dėsto mergina.

Anot NT eksperto M. Čiulados, šiuo metu paklausa smarkiai viršija pasiūlą, o tam turi įtakos ne tik artėjantys mokslo metai, bet ir karas Ukrainoje. „Labiausiai sumažėjusi pasiūla ir pasijuto būtent tam studentiškam segmentui – vieno-dviejų kambarių butams“, – patikslina biuro vadovas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Nepaisant to, eksperto teigimu, šiemet galime nebeišvysti ir įprastų sezoninių butų nuomos kainų svyravimų: „Toli į priekį nedrįsčiau žiūrėti – galbūt baigsis karas, galbūt dar kažkas pasikeis, bet dabartinėmis sąlygomis gali būti, kad net ir gruodį-vasarį turėsim pakankamai didelę paklausą ir kainos nekris“.

Straipsnio autorė: praktiką atliekanti žurnalistė Milda Čebanauskaitė.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
-->
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų