• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Dabartinė situacija nekilnojamojo turto rinkoje pirkėjui yra itin palanki, tačiau, derėtų nepamiršti, kad investuoti reikia protingai. Tą pabrėžė Nekilnojamo turto konsultacijų bendrovės „NEWSEC/Re&Solution“ įkūrėjas Ričardas Čepas.

Dabartinė situacija nekilnojamojo turto rinkoje pirkėjui yra itin palanki, tačiau, derėtų nepamiršti, kad investuoti reikia protingai. Tą pabrėžė Nekilnojamo turto konsultacijų bendrovės „NEWSEC/Re&Solution“ įkūrėjas Ričardas Čepas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Kalbėdamas apie dabartinę situaciją nekilnojamojo turto (NT) rinkoje R. Čepas apibendrino, kad Klaipėdos NT rinka yra stagnuojanti, Kaune šiek tiek judama į priekį (nors dar ir vangiai, bet jau yra vienas, kitas naujas objektas), o Vilniuje situacija – dviprasmiška.

REKLAMA

„Kadangi Vilniuje šiuo metu statoma 4400 butų iš kurių nepilnai parduota tik pusė, tai mano požiūriu yra gana rizikinga rinka, kitaip sakant pirkėjui labai gera rinka, pirkėjas gali labai ramiai rinktis niekur neskubant. Tačiau iš vystytojų pusės jeigu aš pirkčiau sklypą ir norėčiau statyti daugiabutį, tai gal net devynis kartus pamatuočiau prieš to imantis“, -teigė R. Čepas

REKLAMA
REKLAMA

Lietuvoje atsirandant vis daugiau tarptautinių įmonių atkeliančių savo tam tikrus padalinius į Lietuvą, nekilnojamo turto rinka šioje srityje auga.

Biurai labai įdomi sritis, nes atsiranda „Back ofisų“ atkėlimas į Lietuvą, kas yra labai gera tendencija, aišku rizika su „Back ofisai“ yra ta, kad jie nebūtinai būna ilgą laiką. Jeigu atsiranda nauja rinka, kurioje yra pigesnė nuoma, pigesnė darbo jėga, jie kaip atvažiavo taip gali ir išvažiuoti. Tačiau nereiktų savęs gąsdinti, nes kaip praktika rodo jie nešokinėja taip greitai. Tai manau ateinančiai 10-15 metų tos galimybės mokėti mokesčius čia ir kurti darbo vietas ir statyti didelius biurus yra“, - tikino pašnekovas

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Nekilnojamo turto eksperto nuomone žiūrint nuo nepriklausomybės pradžios kainos užaugo kelis šimtus procentų. Jeigu žiūrint tą pačią tendenciją į priekį, tai patys galime daryti išvadą ar augs tomis pačiomis tendencijomis ar ne.

„Mano manymu realiai nekilnojamas turtas kaip investicija yra infliacijos saugiklis, kitaip sakant galimybė pinigus apsaugoti nuo nuvertėjimo. Tačiau iš nedidelių investicijų kaip bustas, kokios tai patalpėlės uždirbti daugiau negu 3-5 procentus yra sunkiai įmanoma. Tai mano galva yra labai nebloga priemonė apsaugoti nuo infliacijos ir galbūt uždirbti vieną kitą procentą“, - pasakojo NT ekspertas

REKLAMA

Brokeriai visada sako, kad butai brangs ir reikia investuoti į nekilnojamą turtą, tačiau pasak Ričardo Čapo reikia viską pasverti ir investuoti ne emocijų valdomiems, o faktų ir analizės būdu.

„Kas pasikeitė Lietuvos ekonomikos fundamentuose, ar mes iš tikrųjų pradėjome daugiau uždirbti, o gal ekonomika taip greitai atsistatinėja, ar tiesiog buvo labai įtempta spyruoklė, kai 3-4 metus niekas nevyko? Man tai šiek tiek kelia nerimą. Manau, kad priimant sprendimus dėl investicijų reikėtų pasverti, nesvarbu, kad pinigai yra pigūs. Šiandien 1000-2000 litų įmoka per mėnesį vieną gražią dieną pasikeitus palūkanoms, net nepastebėsite kaip taps 4 tūkst. Lt,“ – teigė R. Čapas

REKLAMA

Pašnekovas taip pat primena nekilnojamo turto bumą prieš krizę, kai žmonės pirko prastos kokybės, nelabai geroje vietoje butus už šios dienos prestižinių rajonų kainas.

„Žmonės pirmąjį būstą perka emociškai. Pavyzdžiui, gaunu 5 tūkst. litų atlyginimą ir galiu leisti sau 3 tūkst. litų įmokas per mėnesį. Šis amerikietiškas variantas, kai vairuoji brangią mašiną, bet maitiniesi greitojo maisto restoranuose yra dabartinė situacija Lietuvoje. Juk puikiai matome Ukmergės gatvėje pristatyta daug „gražių namų“, ten žmonės nusipirko butus šios dienos Žvėryno kainomis. Štai jums ir emociniai pirkiniai. Manau, kad bankas gali šiek tiek sureguliuoti“, - tvirtino R. Čepas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Kaip konferencijoje „Investicijos LT“ teigė bankininkystės konsultacijų bendrovės „Evernord“ partnerė Jolanta Jurga, šiandien paskolų palūkanos yra labai žemos, tačiau liepą ši situacija pasikeis, kai bankai sugriežtins paskolų išdavimą. Sutrumpės paskolos laikotarpis, tad bankai vertins, kad palūkanos kils ir kiek paskolos gavėjas bus pajėgus apmokėti augančias palūkanas.

Nekilnojamo turto ekspertas Ričardas Čapas tikino, kad nekilnojamo turto krizei kol kas nėra jokių fundamentalių pagrindų, yra vienintelė rizika, pasiūlos ir paklausos kreivė šiai dienai. Tai reiškia, kad gali pristatyti per daug pastatų.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų