Ramūnas Miliauskas teigia, jog ketvirtadienį baigtos ilgos derybos su profesine sąjunga dėl kolektyvinės sutarties, bet dėl jos būtinumo nuomonės išsiskyrė.
„Achema“ buvo viena pirmųjų įmonių šalyje, kurioje pasirašyta kolektyvinė sutartis, siekiant užtikrinti patrauklias darbo sąlygas darbuotojams. Tačiau laikai keitėsi ir mes išaugome kolektyvinės sutarties rėmus“, – pranešime sakė „Achemos“ vadovas.
Jis pabrėžia, jog bendrovė nuolat investuoja į darbo sąlygų gerinimą, saugumą, mokymus, kvalifikacijos kėlimą, suteikia papildomų poilsio dienų mokslams ar laidotuvėms.
Pasak R. Miliausko, derybose siekta neriboti viršvalandžių, kad norintieji galėtų užsidirbti daugiau, tačiau norint pašalinti abejones dėl viršvalandžių teisėtumo, planuojama įsteigti 11 papildomų etatų gamybos padaliniuose.
„Achemos“ darbuotojai antradienį protesto akcijoje reikalavo didinti atlyginimus. Pasak įmonės darbuotojų profesinės sąjungos pirmininkės Birutės Daškevičienės, prašoma kasmet indeksuoti atlyginimus, didinti algas 4-6 proc., tačiau bendrovės vadovybė atsisakė tai daryti.
Pati „Achema“ pabrėžia, kad atlyginimai įmonėje reguliariai kyla. Pasak bendrovės, 2020 metais atlyginimai darbininkams kilo 6 proc. nuo 1712 eurų iki 1819 eurų, o vidutinė alga įmonėje ─ 2105 eurų.
Darbuotojų netenkina ir tai, kad jie neturi kolektyvinės sutarties. Pasak B. Daškevičienės, prašoma suteikti papildomų atostogų žmonėms, dirbantiems virš 180 valandų viršvalandžių, taip pat papildomų socialinių garantijų, tačiau, anot jos, vadovai atmeta visus pasiūlymus bei vilkina procesą.