Ukrainos Aukščiausiosios Rados narys akcentavo, kad Ukrainos visuomenė sutiks tik su tokiu susitarimu, kuris fiksuotų Rusijos okupuotų Ukrainos teritorijų grąžinimą.
„Galime susigrąžinti teritorijas, galime atkovoti gana daug, bet ne viskas aišku. Ir tikrai mes dar nekalbame apie Krymo deokupaciją, šiandien tai nerealu.
Ar galimi tokie susitarimai išvis? Teoriškai, taip. Kada jie gali atsirasti, kas gali ir turi būti už jų? Jeigu iš tiesų kuri nors iš šalių imsis iniciatyvos. Ir čia klausimas ne tik kariniuose reikaluose“, – interviu RBC-Ukraina kalbėjo Ukrainos Rados Nacionalinio saugumo, gynybos ir žvalgybos komiteto narys Serhijus Rachmaninas, skelbia UNIAN.
Jo teigimu, sekinimo karas reikalauja tam tikrų ekonominių, finansinių ir energetinių išteklių.
„Niekas, išskyrus [Ukrainos] prezidentą [Volodymyrą Zelenskį], tiksliai nežino, ne tik kiek buvo sunaikinta elektrinių, naftos bazių, geležinkelių, kelių ir pan., bet ir kaip greitai galime tai atkurti. Ne tik kiek liko degalų, bet ir kiek mes galime jų gauti ir kokia kaina. Kiek mes turime pinigų ir kokia bus infliacija, kiek pinigų galime gauti.
Ir gali susidaryti situacija, kai vyraus ne tiek kariniai dalykai, kiek grynai ekonominiai, kai bus aišku, kad reikia sukurti kažkokią pauzę, atokvėpį. Tai bus sunku priimti, bet valstybės vadovo požiūriu logiška pataisyti tai, kas vyksta šiuo metu.
Pabrėžiu, esu įsitikinęs, kad prezidentas Zelenskis niekada gyvenime nesutiks atiduoti dalies Ukrainos žemių. Bet kažkokios sąlyginės paliaubos pauzei gauti – įmanomos“, – toliau kalbėjo Ukrainos parlamentaras.
Tačiau, pasak S. Rachmanino, galimas ir kitas variantas – jei Ukraina sukaups pakankamai resursų, net ir ribotų ginklų atsargų, kurias gavo iš partnerių, ir jų užteks kontrpuolimui, rusai gali išsigąsti fronto subyrėjimo.
„Ir tai, nors ir mažai tikėtina, yra įmanoma – jie irgi gali mums šiek tiek nuolaidžiauti ir reikalauti kažkokių paliaubų. Tai yra, jei viena iš šalių imasi iniciatyvos ir nėra pakankamai resursų šiai sėkmei išvystyti, galimas atokvėpis, kuris gali baigtis kažkokio popieriaus, kuris nebus tarptautinis teisės aktas, pasirašymu. Tai būtų politinis susitarimas, politine prasme įpareigojantis visas suinteresuotas puses, kurios, tiesa, nebūtinai šių įsipareigojimų ilgai laikysis“, – reziumavo liaudies S. Rachmaninas.
Ukraina šiuo metu faktiškai nevykdo taikos derybų su Rusija. Pasak prezidentūros vadovo patarėjo, derybų delegacijos nario Mychailo Podoliako, kol kas nėra pagrindo atnaujinti derybas su Rusijos Federacija.