Rusų balistinė raketa į Kryvyj Rihą atskriejo vakar vakare. Smogė gyvenamajam rajonui, o netrukus ėmė aiškėti, kokią egzekuciją čia sumanė okupantai.
Daugiau – TV3 Žinių reportaže.
Rusai žudymo ginklą nutaikė į vaikus
Siaubingi vaizdai po rusų atakos. Užfiksuotas ant žemės be gyvybės ženklų gulintis paauglys, ant žemės guldomas kitas – visai mažas vaikas. Gelbėtojai tikrino, ar mažylis dar gyvas.
Rusų raketa – kaip skelbiama „Iskander“ – smogė prie restorano ir vaikų žaidimo aikštelės. O raketos užtaisas – kasetinis. Dideles skyles skeveldros išmušė aplinkiniuose pastatuose. Šis ginklas skirtas žudyti gyvąją jėgą, ir okupantai jį nutaikė į vaikus.
Žuvo 19, pusšimtis – sužeisti
Temstant aiškėja genocidinės atakos pasekmės. Pirma skelbiama apie 14 aukų iš kurių 6 vaikai.
Galiausiai aukų skaičius išauga iki 19. Pusė jų – 9 – vaikai. O sužeistųjų gerokai virš pusšimčio. Rusų raketos užtaisas apgadino net kelias dešimtis pastatų, daugiabučius, mokymo įstaigas.
Išaušus miestelėnai į tragedijos vietą neša gėles ir žaislus žuvusiems vaikams.
„Šiai valandai turime 15 sunkiai sužeistų pacientų. Iš viso atvežė 38 žmones. Deja, du vaikai žuvo, negalėjome jų išgelbėti. Ir vienas vyras iš karto žuvo operacinėje“, – pasakoja Serhiijus Aksentievas, chirurgijos skyriaus vadovas.
Apkaltino ukrainiečius vaikų žudymu
Kokių tik versijų karo nusikaltėliai nesugalvojo bandydami teisintis – ir kad patys ukrainiečiai savo vaikus žudo, ir kad smogė NATO instruktoriams.
„Čia fiziškai negali būti jokių NATO karininkų, patys matote – aplink gyvenvietės, daugiabučiai. Čia nėra nei bazių, nei angarų, nei didelių garažų, nei kokios technikos susibūrimo“
O šią ataką jie surengė kaip tik po to, kai Vašingtone pirmą kartą nuo invazijos pradžios lankėsi Kremliaus atstovas.
„Nėra abejonių, kad D. Trumpo komanda ne tik sustabdė trečiąjį pasaulinį karą...“, – sako Kirilas Dmitrijevas, V. Putino pasiuntinys
Jis gyrė Trumpą, kvietė draugauti ir daryti verslą su niekuo dėtus vaikus žudančiu Putino režimu: „Galime nuveikti daug didelių dalykų Arktyje. Galime turėti sutarčių dėl retų iškasenų ir kitų mineralų...“

Su Amerika verslas, o ukrainiečiams vietoj paliaubų raketos
„Visi Rusijos pažadai baigiasi raketomis ir dronais. Bombomis arba artilerija. Diplomatija jiems yra tušti žodžiai. Todėl būtinas spaudimas, pakankamas spaudimas Rusijai.
Kad jie jaustų pasekmes kiekvienos savo apgavystės, kiekvieno smūgio kiekvieną dieną – kol jie atima žmonių gyvybes ir tęsia karą“, – sako Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis.
Kyjivas tikisi, kad amerikiečiai greitu metu vis dėlto paskelbs sankcijų Rusijai. O kol kas spaudimą maskoliams daro patys.
Naktį atakavo už 700 km nutolusią vienintelę Rusijoje šviesolaidžių kabelių gamyklą Mordovijos respublikoje. Į ją droną paleido ir šiandien įsidienojus, tik šis smūgio metu nedetonavo.Ukrainiečių dronai naktį pasiekė ir už 1 000 km esančią rusų sprogstamųjų medžiagų gamyklą Samaros srityje.