Rusijoje iki šiol daug žmonių palaiko V. Putiną, mano Ch. Weisflogas: „Tačiau ne dėlto, kad identifikuojasi su jo politiniu kursu, o todėl, kad baiminasi kažko kito. Geriau žvirblis rankoje nei sakalas padangėje, mano jie“. Permainų siekia daugiausia Rusijos mastais dar jaunos ir nedidelės viduriniosios klasės atstovai.
Šveicarų žurnalistas pažymi, kad visai nenuostabu, kad V. Putinas nedalyvauja viešuose debatuose: „Rusijoje tokio masto politikas nedalyvauja debatuose. Be to, V. Putinas save vertina kaip pusdievį, genijų, kuriam nėra lygis nusileisti iki diskusijos su paprastais mirtingaisiais. Tam jis turi kitų, patikrintų žmonių“.
V. Putinas (nuotr. SCANPIX)
V. Putino „konkurentai“ artėjančiuose rinkimuose – kuriuos parinko pats Kremlius, kaip pažymi Ch. Weisflogas – neturi net menkiausio šanso. Žmonės juose nemato jokios alternatyvos pačiam įtakingiausiam šalies žmogui: „Tik iškyla klausimas, kaip laimės V. Putinas. Daugelis mano, kad jo autoriteto stiprinimui padėtų pergalė antrajame rinkimų ture. Tačiau aš manau, kad jis nedalyvaus šiame teatre ir apsiribos vienu turu. Visai įmanoma, kad kovo 5 dieną žmonės protestuodami išeis į gatves“.
Kokios bus šių protestų pasekmės? Jeigu protestai turės pasisekimą, ir Rusija pereis prie demokratinės vyriausybės, regionui tai būtų tik pirmas žingsnis, mano Ch. Weisflogas. Pasekmės kaimyninėms valstybėms yra sunkiai nuspėjamos. Neaišku, kaip tokiu atveju būtų sprendžiami teritoriniai konfliktai, kas nutiks su santykiais su Gruzija, ar išsilaikytų valdžioje Aliaksandras Lukašenka, kas būtų su čečėnų lyderiu Ramzanu Kadyrovu.
Žurnalistas vengia atsakymo į klausimą, ar rusai yra iš tiesų pasiruošę šiai revoliucijai: „Po rinkimų viskas paaiškės. Tai, kas nutiks Rusijoje artimiausiu metu, priklausys nuo to, kiek sugebės išsilaikyti antiputiniški protestai“.
V. Putinas (nuotr. SCANPIX)