• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Artėja revoliucija maisto srityje. Jau po kelių mėnesių prasidės sintetinės mėsos auginimas, o pirmosios „dirbtinės“ dešrelės pasirodys jau kitų metų pavasarį. Taip teigia mokslininkai iš Mastrichto universiteto Olandijoje, praneša savaitraštis New Scientist.

REKLAMA
REKLAMA

„Visas pasaulis pačiu artimiausiu metu išvys mėsą, užaugintą laboratorijoje“, – pareiškė universiteto darbuotojas Markas Postas. Tiesa, vienos tokios dešrelės kaina sieks 300 tūkstančių dolerių.

REKLAMA

Postas išrado būdą užauginti raumenis laboratorijos sąlygomis. Jam jau pavyko užauginti 2,5 centimetro ilgio ir 0,7 centimetro pločio raumenį. Postas savo mėginius „įkrauna“, kad pagal sandarą jie nesiskirtų nuo tikrų raumenų.

Kita vertus, kol kas jie nekelia didelio apetito. „Jie yra balti, nes juose nėra kraujo ir labai mažai hemoglobino“, – aiškina mokslininkas. Tačiau jis tikisi padirbėti su kraujo ląstelėmis ir jau po metų sukurti sintetinę jautieną hamburgeriams.

REKLAMA
REKLAMA

Stellanas Velinas, bioetikos specialistas iš Švedijoje esančio Linkepingo universiteto, mano, kad žmonės galės paprastai maitintis net ir rečiausių gyvūnų mėsa – žinoma, sintetine. Tradiciškai mes valgome ne pačių „skaniausių“ gyvūnų mėsą, o tų gyvūnų, kuriuos lengviau prijaukinti. Tuo tarpu sintetinei mėsai apribojimų nebus.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Nepaisant to, kol kas maitintis šia mėsa vis dar draudžiama – yra pavojus, kad joje gali susidaryti įvairių toksinių medžiagų. Mokslininkai toliau bando tobulinti šį ateities produktą.

Sintetinė mėsa padės atsisakyti gyvūnų žudymo, o taip pat tokia mėsa nekenks ekologijai.

Išvardinti mokslininkai iš Europos nėra vieninteliai, atliekantys bandymus šioje srityje. Kiek kitokį sprendimą šią vasarą pasiūlė ir mokslininkai iš Japonijos, įsigudrinę atgaminti mėsą iš žmogaus išmatų. Mokslininkas iš Okajamos Micujuki Ikeda atliko tyrimus kanalizacijose ir atrado, bakterijų rūšį, kuri žmogaus išmatas perdirba į proteinus. Išsskyręs iš perdirbtos medžiagos baltymus ir pridėjęs įvairių papildomų medžiagų, japonas išgavo „mėsą“, kurios sudėtyje 63 procentai baltymų, 25 procentai angliavandenių, 3 –riebalų ir 9 – mineralų.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų